Skoči na vsebino

Nakup Z3M Coupe

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
30 odgovorov v temi
XYNWAX
XYNWAX

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: BMW

Zdravo,

Nedolgo nazaj se z očetom, sicer navdušencem nad BMWji, sprehajava mimo Ljubljanske opere in zagledava hudga BMWja... Ga gledava in gledava in ne moreva umakniti pogleda z njega... Bil je moder Z3M coupe. Nor avto. Nisva se ga mogla nagledati... hodiva naprej. Takoj sva se lotila iskanja podobnih avtomobilov na internetu... dokaj hitro sva spoznala, da smo videli dokaj redko stvar.

Z očetom, po treh tednih pogovorov, resno razmišljava o nakupu Z3M QP in po opravljeni raziskavi sva v nekakšni dilemi. Na razpolago imava 20k€. Na začetku sva se zapičila v prekrasen moder primerek z 321 konji. Takrat še nisva vedela za S54 različico. Prebral sem vse razlike med mašinami 321hp vs 325hp in zdaj mi ne da miru... bova obžalovala nakup različice z 321 konji? Je toliko razlike v sami vožnji in zvoku kot to trdijo na internetu?

Vem da je v evropi, z volanom na levi strani zgolj okoli 280 primerkov. Na spletni strani mobile.de sem našel zgolj enega S54 z volanom na levi strani... pa še vrednost tega presega 30k€... Zavedam se tudi da cena teh 280 primerkov ne bo padala, prej nasprotno. Ampak na žalost je to izven najinega budgeta. :napaka
Al se da dobit za ta denar tud S54ka? Tud če je "mal" razštelana... smo pripravljeni restavrirati...
Po avto bi šli do maximalno nekih 1500-2000km stran... če poznate kakšne lepe primerke za to ceno, bi lepo prosu da zalimate linke....

Predvidevam da pravi zbiratelji želijo originalne dele na svojem BMWju. Je montiranje novejših luči in podobnih zadev zgrešeno?

Za pomoč se Vam že vnaprej zahvaljujem.
Prikaži več možnosti

Gale
Gale

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 437
  • Avtomobil: BMW Z3M Coupe Turbo

DMV za uvoz Z3M iz tujine znaša (33% + 10% pribitka), tako da boš hitro presegel mejo 20k€ ki imaš postavljeno.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 127
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Predvidevam da pravi zbiratelji želijo originalne dele na svojem BMWju.

Je montiranje novejših luči in podobnih zadev zgrešeno?

Ja, je zgrešeno :-D

Seveda je pa vse odvisno od tega, kaj in zakaj delaš.
Če delaš za sebe in svoje zadovoljstvo, lahko na avtu narediš, kar se ti zdi.

Pri tako unikatnih primerkih je pa originalnost stanja zelo zaželena in cenjena... saj se vsakemu sliniš, ko ga vidiš... brez potrebe, po predelavah.

Če govorim po sebi, sem pristaš "skritih" tehničnih izboljšav, kjer je še vedno možnost povratka na originalno stanje, ter seveda obogatitve avtomobila z original dodatno opremo iz njegovega časa.

Upam, da pripeljeta avto domov in da ga bomo kaj videvali po cestah.

Jaz se za temi coupeji slinim že od začetka, ko je še malokdo razumel, kako hudi so v resnici :ok

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

XYNWAX
XYNWAX

Začetnik

• Uporabnik

DMV za uvoz Z3M iz tujine znaša (33% + 10% pribitka), tako da boš hitro presegel mejo 20k€ ki imaš postavljeno.

Cena, ki sem jo jaz plačal al kako...? Ali njihov izračun cene vozila? ^.^ :confused
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 378
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jp. Shooting brake oblika res ni za vsakega, tisti kateremu je všeč, mu je pa zelo. :ok
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 415
  • Avtomobil: ///M

Zdravo,

Nedolgo nazaj se z očetom, sicer navdušencem nad BMWji, sprehajava mimo Ljubljanske opere in zagledava hudga BMWja... Ga gledava in gledava in ne moreva umakniti pogleda z njega... Bil je moder Z3M coupe. Nor avto. Nisva se ga mogla nagledati... hodiva naprej. Takoj sva se lotila iskanja podobnih avtomobilov na internetu... dokaj hitro sva spoznala, da smo videli dokaj redko stvar.

Z očetom, po treh tednih pogovorov, resno razmišljava o nakupu Z3M QP in po opravljeni raziskavi sva v nekakšni dilemi. Na razpolago imava 20k€. Na začetku sva se zapičila v prekrasen moder primerek z 321 konji. Takrat še nisva vedela za S54 različico. Prebral sem vse razlike med mašinami 321hp vs 325hp in zdaj mi ne da miru... bova obžalovala nakup različice z 321 konji? Je toliko razlike v sami vožnji in zvoku kot to trdijo na internetu?

Vem da je v evropi, z volanom na levi strani zgolj okoli 280 primerkov. Na spletni strani mobile.de sem našel zgolj enega S54 z volanom na levi strani... pa še vrednost tega presega 30k€... Zavedam se tudi da cena teh 280 primerkov ne bo padala, prej nasprotno. Ampak na žalost je to izven najinega budgeta. :napaka
Al se da dobit za ta denar tud S54ka? Tud če je "mal" razštelana... smo pripravljeni restavrirati...
Po avto bi šli do maximalno nekih 1500-2000km stran... če poznate kakšne lepe primerke za to ceno, bi lepo prosu da zalimate linke....

Predvidevam da pravi zbiratelji želijo originalne dele na svojem BMWju. Je montiranje novejših luči in podobnih zadev zgrešeno?

Odkartaj 20.000€ vzami od @Gale Z3M in uživaj ob vožnji :ok (Gale, saj bi šlo ne? :) )

http://forum.bmwslo....7&postcount=797

Urejal SONiK, 18.07.2014, 10:30.

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 586
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Zelo verjetno, da sta videla prav točno tistega, katerega lastnik je prvi, ki je odgovoril na tvoj post.:laugh

@Gale

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

Gale
Gale

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 437
  • Avtomobil: BMW Z3M Coupe Turbo

Ni bil moj avto in tudi sicer moj ni M coupe. Je le Z coupe. :-D Mogoče od uporabnika @soru81. On ima modrega brez šibedaha in temno siva BBS RC platišča.
Prikaži več možnosti

XYNWAX
XYNWAX

Začetnik

• Uporabnik

Zelo verjetno, da sta videla prav točno tistega, katerega lastnik je prvi, ki je odgovoril na tvoj post.:laugh

@Gale

Haha. Se hecaš? Jah... saj je malo verjetno, da najdeš 2 ali več takšna avtomobila v Ljubljani.

Gale.... bi se dalo dobiti kakšne slike? :ok
Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik

Haha. Se hecaš? Jah... saj je malo verjetno, da najdeš 2 ali več takšna avtomobila v Ljubljani.

Gale.... bi se dalo dobiti kakšne slike? :ok

http://forum.bmwslo....ead.php?t=74447:ok

Prikaži več možnosti

XYNWAX
XYNWAX

Začetnik

• Uporabnik

Hehe... vsi lastniki QPjev se poznate med sabo al kako? Zakon. :D
Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik

Hehe... vsi lastniki QPjev se poznate med sabo al kako? Zakon. :D

..lastniki Sxx motorjev... :laugh

Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 751
  • Avtomobil: Porschejäger, 1275 turbo

A ni bil pred kratkim LMG-jev srebrn Z3qM s S54 naprodaj? Se je prodal, ali ga se ima? Cena je bila tudi nekje med 20-25k EUR ce me spomin ne vara :)
He who shall be last, shall be sideways and smiling :-D
Prikaži več možnosti

mico
mico

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 502
  • Avtomobil: E30

A ni bil pred kratkim LMG-jev srebrn Z3qM s S54 naprodaj? Se je prodal, ali ga se ima? Cena je bila tudi nekje med 20-25k EUR ce me spomin ne vara :)

Šel v DE, če se ne motim.
Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 163
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Mogoče od uporabnika @soru81. On ima modrega brez šibedaha in temno siva BBS RC platišča.

http://forum.bmwslo....0&postcount=863

Urejal DJ Falco, 18.07.2014, 13:06.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

Svetnik
Svetnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 656
  • Avtomobil: Samo stare pregnite kante

Šel v DE, če se ne motim.

:ok

Nekaj časa se je še prodajal črn z ACS 19" feltnami, od uporabnika CSL če se prav spomnim..

Raje kupi dobro ohranjenega, kot "razštelanega", tak avto se uporablja kot drugi, tretji avtomobil, jaz bi gledal za takega z čimmanj kilometri, znano zgodovino in maximalno od drugega lastnika

Če bi se vsak zase brigal,bi imel za celo življenje dela :evillaugh

Prikaži več možnosti

MarkoZ3
MarkoZ3

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 42
  • Avtomobil: BMW X3 in Z3 1999

Zdravo,

Nekaj jih je še v NEMČIJI!!!!

http://www.ooyyo.de/...1D6015C4874012/

LP Marko
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 127
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Vsekakor je budget premajhen za zastavljen cilj.

Že lepega 2.8i ali 3.0i boš težko dobil za 20k, ko bodo plačane vse dajatve pri nas.

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik

Nekaj jih je še v NEMČIJI!!!!

http://www.ooyyo.de/...1D6015C4874012/

LP Marko

Kere cene :eek :eek hudo!

Urejal SONiK, 18.07.2014, 22:41.

Prikaži več možnosti

soru81
soru81

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 636

Zdravo,

Hahaha, dober uvod si napisal. Hvala, modri je bil moj.

Ce ti je avto vsec, potem je to to. Res je unikatna kombinacija izgleda, performans, uzitka v voznji in nazadnje tudi rentabilnosti. Razganja ga od karakterja in te bo navdusil tako ali drugace, ce ga bos vozil na polno, kruzal ali ga le opazoval v garazi. Tako kot si ga opisal, tak obcutek imam vsakic preden se vsedem vanj, ze precej let. Skratka: go for it, ne bos razocaran. :ok

Ce ne kupujes samo za leto ali dve, potem ti svetujem da kupis varianto s S50 motorjem, cimbolj ohranjenega, ki ga dobis za tvoj budget. Zacni v slo, preveri ali je crni se naprodaj; sicer jih je pri nas 5 in vsi S50. Za tujino pa se malo raztegni budget, saj so uvozne dajatve res nore. Imej v mislih, da so avti ze kar v letih, in da so taki z malo kilometri redki in dragi. Srecno :ok
LP
URos
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.