Skoči na vsebino

Info glede nesreče in odškodnine

* * * - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
101 odgovorov v temi
Deedko
Deedko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 328
  • Avtomobil: 4x4

Pozdravljeni, ker se mi je prvič zgodilo da sem imel, ne po svoji krivdi, prometno nesrečo. Krivec je bil rom, me zanima kaj pa kako se da. Kratek opis nesreče:

Vozl sem iz smeri mirna peč proti novemu mestu, pri krizišču za kuzarjev kal mi je drug avto zapeljal na moj pas. Uspelo mi je saviti desno da nisva trčila frontalno vendar me je zadel v vrata in pristal sem v jarku. Imam par prask vendar nic hujsega. Zdaj rom mi predlaga da mi povrne stroske za nakup drugega avta, če ne grem terjat po zavarovalnicah. Ok to use lepo in prav samo koliko lahko njim verjameš oz. če že grem po zavarovalnicah da me potem nekje ne lovijo. Zato bi rad slišal vaše mnenje.

lp jan
Prikaži več možnosti

bmwjas
bmwjas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 166
  • Avtomobil: Ni pomemben podatek

Če ti da danes na roke, vzames in gres...
[SIZE=2][/SIZE]
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 895
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Jaz se ne bi ubadal niti približno... Zapisnik, zahtevek pri zavarovalnici, če je registriran, če ne, pa zahtevek iz tistih namenskih sredstev (ne vem kako se že reče).

Iz tega se lahko izcimi sto problemov, pa zakaj bi se?

LP
Prikaži več možnosti

spidi
spidi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 238

Cigan je verjetno brez izpita,avto ima neregistriran...
Če ti ni plačal takoj,bo verjetno naslednji dan kar mal pozabil na vse skupaj...:eek
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 307
  • Avtomobil: Caravelle

Ne verjemi cigotu nic.
Prikaži več možnosti

Hebel
Hebel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 112
  • Avtomobil: BMW & KTM

Škodo krije SZZ, terjali bodo od zavarovalnice pri kateri je bil avto nazadnje zavarovan, oni pa od voznika, ti pa potrebuješ zapisnik policije/evropsko poročilo, greš začet postopek na SZZ. Sem imel isti problem. Traja pa kar nekaj časa... (pri meni so reševali 3 mesece, od dneva vloge do dneva izplačila)

Ne verjemi cigotu nic.

:ok

Urejal Hebel, 23.07.2014, 18:14.

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
Charles Bukowski
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik

SZZ? :confused
Prikaži več možnosti

Deedko
Deedko

BMW fanatik

• Uporabnik

sicer sej bi sel vse to, zapisnik narjen, bil v bolnci itd... ampak mam vedno tist strah kaj pa ce te kje najde sej vemo kolk jih je. no rekel je preden greva se na sodisce zagovarjat da mi da eure, do takrat mi je celo posodil avto da sem mobilen. sam useeno raje prasam na forumu kaj pa kako nardit ker mi je to prva taka nesreča, oziroma nasplošno nesreča z avtom.
Prikaži več možnosti

Svetnik
Svetnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 536
  • Avtomobil: Samo stare pregnite kante

SZZ? :confused

http://lmgtfy.com/?q=szz

Urejal Svetnik, 23.07.2014, 22:32.

Če bi se vsak zase brigal,bi imel vsak posameznik za celo življenje dela:)
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik

http://lmgtfy.com/?q=szz

Meni najde Süddeutsche Zeitungszentrale. Najbrz nisi tega mislu? :laugh
Ok, dam v najdi.si in najde Slovensko zavarovalno zdruzenje :ok
Prikaži več možnosti

peropapero
peropapero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 431
  • Avtomobil: 240

Deedko ne imet preveč posla s cigani. Ta avto ti nej odkupi, ti kupi drugega, na sodišču reci da ni panike in gotovo. Ker če boš tam na sodišču kaj preveč flancal, te bodo počakali. Tile so predvidevam iz žabjeka in sam veš koliko jih je in kakšni so tam.
Jaz sem ciganom tudi že prodal avto in nisem imel problemov samo nikoli ne veš.
“Everything we want is on the other side of fear”
Prikaži več možnosti

Deedko
Deedko

BMW fanatik

• Uporabnik

em to so iz rogovile pri mirni peči, če tije znano. bomo vidli kako bo
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 552
  • Avtomobil: Passat CC

Stran od cigota in ne verjemi mu nič,...lahko pa se na svoji koži naučiš tega istega nauka hardway :(
Prikaži več možnosti
    • miha84 je všeč

Svetnik
Svetnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 536
  • Avtomobil: Samo stare pregnite kante

Meni najde Süddeutsche Zeitungszentrale. Najbrz nisi tega mislu? :laugh
Ok, dam v najdi.si in najde Slovensko zavarovalno zdruzenje :ok

Nisem :laugh

sam meni pokaže kot prvi link, kot si ugotovil, gre za zavarovalniško združenje
Če bi se vsak zase brigal,bi imel vsak posameznik za celo življenje dela:)
Prikaži več možnosti

Deedko
Deedko

BMW fanatik

• Uporabnik

kolk casa pa traja da dobis poziv od sodišča, kaj pa glede zavarovalnic treba pocakat da se sodisce razresi
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 741
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

kolk casa pa traja da dobis poziv od sodišča, kaj pa glede zavarovalnic treba pocakat da se sodisce razresi

Ne rabis nobenega sodisca, te zadeve se resijo prakticno takoj. Ce te je cigo nategnil in z njegove strani do danes nisi dobil nicesar, ne odlasaj in zadevo prijavi policiji. Prvo kar te bojo vprasali bo sicer zakaj nisi prijavil se isti dan, ti samo reci da si se bal cigota in je zadeva resena. Kot so ti ze drugi napisali (ce se prav spomnim) ne bos ti imel nikakrsnih komplikacij, denar za popravilo avtomobila ti pripada neglede na to ali je imel cigo avto zavarovan ali ne, ker za to obstaja poseben sklad iz katerega se crpajo sredstva v ta namen. Sem imel pred leti skoraj enak primer, vame je trescil cigo v Grosuplju z neregistriranim fiatom Uno, nakar je model pobegnil s kraja nesrece... v manj kot mesecu mi je zavarovalnica nakazala denar brez kakrsnihkoli komplikacij.

P.S.: Preko sodisca bo sla stvar samo v primeru da bos proti cigotu vlozil zasebno tozbo, kar pa nima smisla ker bo itak placala zavarovalnica, on pa tudi ne bo tebe tozil... torej je zadeva ad acta.
Prikaži več možnosti

Deedko
Deedko

BMW fanatik

• Uporabnik

vem jerry sam je policija rekla(je zapisnik narjen) da bo obravnava na sodišču, zdej pa nevem kdaj bo to in kako nej kaj nardim.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 785
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ne rabis nobenega sodisca, te zadeve se resijo prakticno takoj. Ce te je cigo nategnil in z njegove strani do danes nisi dobil nicesar, ne odlasaj in zadevo prijavi policiji. Prvo kar te bojo vprasali bo sicer zakaj nisi prijavil se isti dan, ti samo reci da si se bal cigota in je zadeva resena. Kot so ti ze drugi napisali (ce se prav spomnim) ne bos ti imel nikakrsnih komplikacij, denar za popravilo avtomobila ti pripada neglede na to ali je imel cigo avto zavarovan ali ne, ker za to obstaja poseben sklad iz katerega se crpajo sredstva v ta namen. Sem imel pred leti skoraj enak primer, vame je trescil cigo v Grosuplju z neregistriranim fiatom Uno, nakar je model pobegnil s kraja nesrece... v manj kot mesecu mi je zavarovalnica nakazala denar brez kakrsnihkoli komplikacij.

P.S.: Preko sodisca bo sla stvar samo v primeru da bos proti cigotu vlozil zasebno tozbo, kar pa nima smisla ker bo itak placala zavarovalnica, on pa tudi ne bo tebe tozil... torej je zadeva ad acta.

Kaj ta sklad je zadeva samo v primeru da te nabije cigo?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 741
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

vem jerry sam je policija rekla(je zapisnik narjen) da bo obravnava na sodišču, zdej pa nevem kdaj bo to in kako nej kaj nardim.

LoL. Najprej povej kaj se je sploh zgodilo, kdaj tocno in kako so se vmesali policaji? Povej celo zgodbo, od nesrece naprej. Sele potem ti bomo lahko svetovali.

Kaj ta sklad je zadeva samo v primeru da te nabije cigo?

Ahahahaha, a mislis da imamo poseben sklad za pizdarije, ki jih uspicijo cigani? No ja, saj ideja ni slaba :umruodsmeha Ne, gre za sklad iz katerega dobis povrnjene stroske, ce te nabije voznik neregistriranega avtomobila :ok2 Ne vem tocno ali je ta sklad drzaven ali zavarovalniski, vem le da obstaja, ker sem imel enako izkusnjo kot Deedko :ok
Prikaži več možnosti

Deedko
Deedko

BMW fanatik

• Uporabnik

ja kaj tocno je blo je na prvi strani, jst sem vozil po svojem pasu in naenkrat je bil cigo na mojem pasu, zavijem desno in preprečim čelno trčenje. poklical policaje naredli zapisnik me poslal v bolnišnico na pregled. potem šel nazaj na policijsko postajo kjer mi rečejo da je šlo za kaznivo dejanje, ker v primeru da ne bi odvil bi čelno trčila in bi znale bit smrtne žrtve.
Prikaži več možnosti