Skoči na vsebino

Info glede nesreče in odškodnine

* * * - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
101 odgovorov v temi
Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 731
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Saj meni je tudi čudno, ker sem lani pri istem cenilcu uveljavljal škodo na kombiju od firme, kateri je bil pobuškan in vseh strani. Pač sem moral napisat več zapisnikov, najbolj mi je bilo glupo pisat zapisnik za vetrobransko steklo, češ kaj sem delal da mi je vrglo kamen v avto.:crazy Saj cenilec ni bil nesramen, samo opozoril me je da znajo komlicirat na vrhu. Avto bom pa dal popraviti omenjem servisu, ker imam službo čez cesto in se mi ne da to nekam vozit (pa tudi s časom sem bolj na tesnem).
Prikaži več možnosti

Razor_X5
Razor_X5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 726
  • Avtomobil: BMW xDrive

Glede dveh cenitev teško kaj rečem kako je potekalo glede formalnosti. Vem samo to, da sem sedel v avtu z zaprtimi šipam pri prižganem radiju ter iz zaprte pisarne razločno čul pregovarjanje, nato je oče prišel ves besen v avto in sma se brez besed odpeljala k drugemu cenilcu :laugh Meni je tudi malce nerazumljivo, saj če enkrat narediš zapisnik škode pri cenilcu ne moreš potem iti še k drugemu, itak se vidi v sistemu, da je bil zapisnik že podan. Zato sklepam, da oče ni hotel podpisati papirologije cenilca ali kaj (pač tako sklepam, saj brez podpisa si ne mora cenilec kaj) :confused
Ne vem pa kako dejansko stvari potekajo s papirji, ker sam še nisem nikoli imel primera s cenitvijo vozila (potrkam po mizi) :)

Urejal Razor_X5, 25.03.2015, 22:26.

BMW za veselje do vožnje :metalc
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 676
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Meni je tudi malce nerazumljivo, saj če enkrat narediš zapisnik škode pri cenilcu ne moreš potem iti še k drugemu, itak se vidi v sistemu, da je bil zapisnik že podan. Zato sklepam, da oče ni hotel podpisati papirologije cenilca ali kaj (pač tako sklepam, saj brez podpisa si ne mora cenilec kaj) :confused

OK naj kdo pove če je res v podpisu fora, da to razjasnimo :ok
Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 933
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Zanimivo... pa se ti lahko voziš takole od enega cenilca do drugega in potem izbereš najugodnejšo ponudbo? :confused

Čudno se tole eni pregovarjajo. Na vsakem zapisniku lepo piše: zapisnik ne ustvarja obveznosti zavarovalnici za izplačilo odškodnine, ampak samo ugotavlja obseg škode.

Sicer pa niti cenilec niti stranka nista kompetentna za ocenjevanje višine škode ampak servis. Servis pregleda vozilo in morebitne dodatne poškodbe in jih dokumentira. Vse skupaj s predračunom popravila pošlje na zavarovalnico. Ta pa potem določi glede na vrednost vozila, ali gre v popravilo ali pa ekonomsko totalko. ( če vrednost popravila presega cca 60% vrednosti celega vozila) Treba je vedeti da tukaj čustva v smislu kok je bil prej avto lep in ohranjen ne veljajo nič.
Tako da razna pregovarjanja s cenilcem na parkingu so brezvezna. Z zapisnikom na najdražji uradni servis da naredijo predračun, potem pa dalje.....
Najhujše so pa H kombinacije. Če se cenilcu zdi, da je poškodba netipična za parking, jo bo izvrgel, imajo taka navodila iz vrha. Za kakšne praskice ni problem. Zato toplo priporočam: pojdite okoli avta, preden zapuščate parking. Čim je poškodba malo večja, kličite policijo, gre zadeva lažje skozi.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Čudno se tole eni pregovarjajo. Na vsakem zapisniku lepo piše: zapisnik ne ustvarja obveznosti zavarovalnici za izplačilo odškodnine, ampak samo ugotavlja obseg škode.

Sicer pa niti cenilec niti stranka nista kompetentna za ocenjevanje višine škode ampak servis. Servis pregleda vozilo in morebitne dodatne poškodbe in jih dokumentira. Vse skupaj s predračunom popravila pošlje na zavarovalnico. Ta pa potem določi glede na vrednost vozila, ali gre v popravilo ali pa ekonomsko totalko. ( če vrednost popravila presega cca 60% vrednosti celega vozila) Treba je vedeti da tukaj čustva v smislu kok je bil prej avto lep in ohranjen ne veljajo nič.
Tako da razna pregovarjanja s cenilcem na parkingu so brezvezna. Z zapisnikom na najdražji uradni servis da naredijo predračun, potem pa dalje.....
Najhujše so pa H kombinacije. Če se cenilcu zdi, da je poškodba netipična za parking, jo bo izvrgel, imajo taka navodila iz vrha. Za kakšne praskice ni problem. Zato toplo priporočam: pojdite okoli avta, preden zapuščate parking. Čim je poškodba malo večja, kličite policijo, gre zadeva lažje skozi.

Ne vem kaj ti bo tukaj policijski zapisnik pomagal ... policist bo samo zapisal izjavo lastnika, ker v primeru takih prask itak ni odpadlih delov z drugega avta, da bi lahko poslikal in bi bili odpadli deli dokaz. Če se bo cenilcu zdelo, da je poškoda nastala od česa drugega, ne od motornega vozila na parkingu, bo še vedno izvrgel zahtevek.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Odobren parking, vendar popravilo obstoječega odbijača. Po pogovoru z kolegom ličarjem kateri je podal mnenje da bo odbijač konkretno pokitan, sem se odločil da bom zamenjal odbijač. Torej razmišljam o tem da bom avto popravil na svoje stroške. Poškodovanega pa bi najrajši poslal gospodu Andreju Slaparju, da si ga pokita in si ga namesti na svoj avto. :-D Razmišljam tudi o tem če je smotarno plačevati toliko zavarovanja, glede na to da ko pride do kakšne poškodbe bi oni popravljali slabše kot neki dilerji za preprodajo naprej.:crazy
Na avtonetu sem opazil da je rabljenih odbijačev za f11 malo morje. Ogromno je nepoškodovanih in se prodajajo zaradi tega, ker so jih lastniki zamenjali za m odbijače. Drugi teden imam čas in grem v akcijo.:)
Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 933
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Odobren parking, vendar popravilo obstoječega odbijača. Po pogovoru z kolegom ličarjem kateri je podal mnenje da bo odbijač konkretno pokitan, sem se odločil da bom zamenjal odbijač. Torej razmišljam o tem da bom avto popravil na svoje stroške. Poškodovanega pa bi najrajši poslal gospodu Andreju Slaparju, da si ga pokita in si ga namesti na svoj avto. :-D Razmišljam tudi o tem če je smotarno plačevati toliko zavarovanja, glede na to da ko pride do kakšne poškodbe bi oni popravljali slabše kot neki dilerji za preprodajo naprej.:crazy
Na avtonetu sem opazil da je rabljenih odbijačev za f11 malo morje. Ogromno je nepoškodovanih in se prodajajo zaradi tega, ker so jih lastniki zamenjali za m odbijače. Drugi teden imam čas in grem v akcijo.:)

Ti bi vprašal cenilca, kaj se zgodi, če ta njegov pokitan odbijač recimo čez pol leta nekdo poškoduje na istem mestu? Ponavadi cenilca kar strese, če vidi kit, in ti avtomatsko pribije 50% soudeležbo zaradi predpoškodb...:fight
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 139
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Fantje, da bi mel jaz take probleme z zavarovalnico vem da menjam takoj. Kot sami ugotavljate zmečete njim en kup denarja.

Jaz sem imel probleme z ocenitvijo moje e39. Ko nikakor ni šlo na vrhu skozi mi je agent vso razliko do zneska ki sem menil da sem upravičen vkalkuliral v naslednja zavarovanja :ok

Urejal andrej777, 01.04.2015, 07:21.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 583

OK naj kdo pove če je res v podpisu fora, da to razjasnimo :ok

Pa niti ni to to. Sem uveljavljal že nekaj škod pa mi ni nikoli noben (pri treh zavarovalnicah) dal nič za podpisat sploh.

V bistvu se gre za to kar je rekel @seby.

Na koncu itak klepar/servis kontaktira s cenilcem in mu sproti pove obseg škode in dela cenilec oz. zavarovalnica pa potrjuje, da bodo to plačali. Tako, da se gre pri zapisniku bolj to, da se in lastnik in klepar (če je kak manjši) boljše počuti če ve, da zavarovalnica ne pričakuje 100€ stroškov za menjavo polovice avta.

Problem s cenilci je pa ob totalkah, ker tam si pa odvisen samo od ocene vrednosti avtomobila. Tam pa potem ponavadi v pritožbenem postopku dosežeš svoje in ne z več cenilci. Izgubit pa nimaš kej če greš še do drugega cenilca. Samo jaz bi mu lepo povedal, da je nekdo že gledal avto pa da se ne strinjaš. Itak zavarovalnica že ve, da je un prvi gledal avto tako, da ne dosežeš nič če mutiš.
Injection is nice but I'd rather be blown.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 743
  • Avtomobil: new age e39

Katera zavarovalnica? Sem spregledal? Ja, problem kitanja plastike je da se kmalu pokažejo razpoke na laku. Sranje v glavnem.

Upam da fajn rešiš.

p.s. tole res ne zgleda kot da bi drug avto napravil, ampak seveda nisem stručko. Sem samo že dosti odbijačev stolkel :ok2 (no, jaz samo kakega, ostalo drugi na mojem avtu)
Prikaži več možnosti

XTR
XTR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 437

Fantje, da bi mel jaz take probleme z zavarovalnico vem da menjam takoj. Kot sami ugotavljate zmečete njim en kup denarja.

Jaz sem imel probleme z ocenitvijo moje e39. Ko nikakor ni šlo na vrhu skozi mi je agent vso razliko do zneska ki sem menil da sem upravičen vkalkuliral v naslednja zavarovanja :ok

Kako? Če pa vsi agenti pravijo da dajejo maksimalne popuste. :)
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 560
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Kako? Če pa vsi agenti pravijo da dajejo maksimalne popuste. :)

Čas da menja agenta, ker ga nateguje pri premiji :ok2

Lp Tristan01

Urejal tristan01, 01.04.2015, 17:10.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

No res je da nimam ravno običajnega agenta ker naša zavarovalna polica vrže kakšnih 15.000€ letno ;) In tukaj so cene res bolj fleksibilne in se ne računajo v standardnih zavarovalniških programih.

Edino če je cca 650€ za full kasko z vsemi kombinacijami za e90 320dx preveč ?? :confused

Urejal andrej777, 01.04.2015, 19:35.

Prikaži več možnosti

XTR
XTR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 437

Cene imaš ok. Ni pa prvič, da agent ponudi popust pri premijah namesto izplačila nečesa kar ti pripada.
Popust na maksimalen popust,... to je smešno.
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

Cene imaš ok. Ni pa prvič, da agent ponudi popust pri premijah namesto izplačila nečesa kar ti pripada.
Popust na maksimalen popust,... to je smešno.

Agent se teoretično lahko tudi svoji proviziji odpeve da stranko obdrži :ok Če ta glavni ne odobrijo nekega plačila se on lahko še na glavo postavi pa ne bo pomagalo. Tako je bilo v mojem primeru. Je rekel da več ne upa težiti in da bo sam po svojih močeh pokompenziral tistih 1000€ razlike katere mi niso priznali. In naslednjo leta je bil znesek na skupni polici še dosti nižji od obljubljenih 1000€ (čeprav bi moral glede na nekaj škod v preteklem letu ceno kvečjemu kaj dvigniti) :ok

Ampak kot rečeno, te police se delajo izven uradnih programov. Načeloma mi lahko napiše da je zavarovanje tudi samo 100€ :ok2 Agenti za individualne police gredo težje izven okvirjev programa.

Nima pa to več veze s to temo. Če ti zavarovalnici vsako leto prineseš 1000€ morajo biti kar prijazni s tabo (ne rečem da imaš pri isti zavarovalnici še kakšno življensko zavarovanje, hišo,....) Ne pa da težijo za par 100€ za popravilo odbijača.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Odbijač nabavljen, sicer v titanium silber barvi... Ampak popolnoma nepoškodovan, zdaj pa ličarju in zmontirat na avto. Potem pa v tehten razmislek o prihodnosti mojega dod. Zd. Zavarovanja in življenjskega zavarovanja(z varčevanjem) pri Triglavu.

Totalno sem razočaran nad omenjeno zavarovalnico, sploh pa zdaj ko sem na lastne oči videl za kakšno minimalno poškodbo zavarovalnica Maribor prizna novi odbijač.:crazy
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Odbijač nabavljen, sicer v titanium silber barvi... Ampak popolnoma nepoškodovan, zdaj pa ličarju in zmontirat na avto. Potem pa v tehten razmislek o prihodnosti mojega dod. Zd. Zavarovanja in življenjskega zavarovanja(z varčevanjem) pri Triglavu.

Totalno sem razočaran nad omenjeno zavarovalnico, sploh pa zdaj ko sem na lastne oči videl za kakšno minimalno poškodbo zavarovalnica Maribor prizna novi odbijač.:crazy

Resnično zanimivo, sam sem imel neverjetne probleme z Adriatic Slovenico. Nelogične in banalne. To je tako kot vsak posel, posle se dela z ljudmi in ne s firmami. Koliko se potrudi tvoj človek katerega plačuješ za storitev, toliko dobra je ta storitev ponavadi. Sam na Triglavu nisem imel problema da bi me drajsali s kitanjem ipd.

Urejal Pepsi, 10.04.2015, 17:06.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 413
  • Avtomobil: BMW E65

Jaz pa imam (odlične) izkušnje le z Adriaticom pri uveljavljanju kaska.
Prvič sem se umikal nasproti vozečemu in se umaknil na njivo, kjer je bil velik kamen, katerega se zaradi snega ni videlo.
Avto so odpeljali na uradni servis in ga popravili brez kakršnekoli težave. Celo odbijač so menjali, kateri je imel spodaj nekaj mm prasko in ga nebi bilo treba. Strošek je bil nekaj čez 2000€.
Drugič sem zapeljal v udarno jamo in skrivil platišče. Povrnili so mi strošek novega platišča (330€) in 50% stroška pnevmatike (70€). Vedno brez kakršnihkoli težav.
Pri drugih zavarovalnicah pa nisem nikoli imel ali uveljavljal škode.
Prikaži več možnosti

wertu
wertu

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 318
  • Avtomobil: Bmw e90

Pozdravljeni, vceraj mi je med neurjo veter prevrgel reklamni pano na katerem je strešna kritina na avto. Na avti se poznajo trije globoki risi in ena udrtina. Zgodilo se je pred kmetijsko zadrugo.
Kaj lahko storim? Imajo to oni mogoce kako zavarovano?
Lp. Hvala!
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 560
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Pozdravljeni, vceraj mi je med neurjo veter prevrgel reklamni pano na katerem je strešna kritina na avto. Na avti se poznajo trije globoki risi in ena udrtina. Zgodilo se je pred kmetijsko zadrugo.
Kaj lahko storim? Imajo to oni mogoce kako zavarovano?
Lp. Hvala!

Ugotovi kdo je lastnik reklamnega panoja, škodo boš uveljavil iz njegovega zavarovanja, če ga ima. Drugače ti bo ostal le še tvoj kasko ali tožba lastniku.

Mimogrede upam, da si dogodek prijavil na policiji, da ne bo še tu dodatnih zapletov.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.