Skoči na vsebino

Dolivanje BMW Adblue

* * * - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
60 odgovorov v temi
chuckiBMW
chuckiBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 041
  • Avtomobil: modra rja

Pametni se vedno e46 6cyl vozimo :)

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 327
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

Ne vem kako je pr bmw ju, ampak moj psa ima precej večji range, zato je tekočina dražja. Ne me pa spraševat, al je količina al zmes drugačna. Zdi se mi, da je imel avto dobrih 100.000 ko sem menjal vrečko na servisu. Zdaj jih ima skoraj 150.000. Pozabil sem sicer koliko naj bi zdržala, imam pa v glavi da za od 100.000 do 120.000 km. Pa če se prav spomnim, je prišla menjava takrat 190 eur na uradnem servisu.

Urejal gepl, 27.11.2017, 21:03.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 816
  • Avtomobil: E61 535D

A se vam splača sploh kupovat dizle? Resno, nabavna cena je višja, registracija je višja, trže vam verige, baše injektorje, v nafto morate vlivat dodatke da vam ne zabaše EGR in DPF, tole scalino vlivat še poleg.. kje je računica? 

Registracija je višja??? Ja verjamem da res, če imaš 100 konjskega bencinarja, ali pa 200 konjskega dizla :D Hahaha Verige trga??? Dvomim da jo bo meni? Lahko ti samo povem da so bratu na 120i (bencinarju ja) menjali injektorje pri 160k km, mesec zatem mu je pa verigo vtrgalo. Aja pa ko so mu menjali injektorje, so menjali tudi NOX senzor (ki je za izpušne pline). Jaz imam na moji 535d skoraj 240k km, pa so še prvi injektorji, prva veriga, prvi DPF in EGR...

Urejal panki_86, 28.11.2017, 03:46.

Prikaži več možnosti

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 751
  • Avtomobil: BMW F31 M

Pa bencinarja se ne losaš pol ker tolk kao pije. Mojo mazdo bi vsi mel sam pa ko tolk pije. Nasledni bo dizel in to čist zarad razloga kasnejše prodaje.
Spet Bayerische Motoren Werke AG :ok
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Pa bencinarja se ne losaš pol ker tolk kao pije. Mojo mazdo bi vsi mel sam pa ko tolk pije. Nasledni bo dizel in to čist zarad razloga kasnejše prodaje.

Dizla pa tudi noben noče, ker vsi vedo, da stari dizli crkujejo... edina rešitev pri obojem je nizka cena ... potem jih ne težave, ne poraba več ne zanima. :ok2

Urejal Rottie, 29.11.2017, 18:11.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 055
  • Avtomobil: UFO

http://www.trendset....ali-bencin.html

En članek na to temo, treba je pa tudi vedeti da ti na dizlu crkne samo ena stvar in razlike ne pokriješ nikoli.

The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 628
  • Avtomobil: G31

http://www.trendset....ali-bencin.html

En članek na to temo, treba je pa tudi vedeti da ti na dizlu crkne samo ena stvar in razlike ne pokriješ nikoli.

Članek je kar precej star, temeljna napaka je, da pri izračunu upošteva uradno porabo goriva. Vemo pa, da je v praksi vsaj 20-30% višja, odvisno od teže noge. Tako da se cenovna tehtnica v prid dizlom nagne veliko prej, kot pa to navaja avtor.

Kdor kupuje nov avto, mu ne crkne nič, če pa že, pa je v garanciji in ne vpliva na stroške.

Jaz sem z dizli naredil zadnjih 630.000 km in zaradi tega nisem imel nikoli kakšnih dodatnih stroškov.

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 034
  • Avtomobil: LEPO

A se vam splača sploh kupovat dizle? Resno, nabavna cena je višja, registracija je višja, trže vam verige, baše injektorje, v nafto morate vlivat dodatke da vam ne zabaše EGR in DPF, tole scalino vlivat še poleg.. kje je računica? 

Tole je pa čisto zgrešeno! Vsaj preberi napisano, preden objaviš.

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 338
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Eko, danes sem ga nalil 15 litrov. Imam pa provizoriš zadevo.
20.5l, me je prišlo 14€.

attachicon.gif20171107_154208.jpg

@M power, mislim da ga papcajo glede načinov vožnje, dolge-kratke relacije. Meni ga je v cca. 6.000 km popacal 12 litrov, je pa žena v tem obdobju delala dosti kratkih relacij z hladnimi vžigi. Zdaj smo to zgodbo končali.

Kako pa pri takem načinu tankanja veš, kdaj je polno? :ok2

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 340
  • Avtomobil: Citroen AX

Kako pa pri takem načinu tankanja veš, kdaj je polno? :ok2

To tudi mene zanima.

Tudi sam imam sedaj avto na adblue. Kje ga je najlazje tankat? Pomoje na bencinskih crpalkah? sAmo, ali ze imajo kje rocke za avtomobile, ali so le za kamione? 

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 528
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Jaz na bencinski ne morem tankat, kljub tistemu nastavku (magnetku) mi pištola nonstop zapira ventil in teče "preko".

Tole doma je pa simpl, ko je kanta-lijak polna odmaknem metlo in avtomatsko zaprem vzmetni ventil na provizoriš lijaku (kanti). Torej odvečen adblue ostane v kanti.

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 340
  • Avtomobil: Citroen AX

Jaz na bencinski ne morem tankat, kljub tistemu nastavku (magnetku) mi pištola nonstop zapira ventil in teče "preko".

Tole doma je pa simpl, ko je kanta-lijak polna odmaknem metlo in avtomatsko zaprem vzmetni ventil na provizoriš lijaku (kanti). Torej odvečen adblue ostane v kanti.

kaksen ventil imas ti na kanti? Meni izgleda kot navadna, odrezana  plastenka.  :confused

Aja, moment. na grlu plastenke je vgrajen neke vrste protipovratni ventil. Ko ga pritisnes tece, ko ga sprostis, se zapre? Prav razmisljam?

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

kaksen ventil imas ti na kanti? Meni izgleda kot navadna, odrezana  plastenka.  :confusedAja, moment. na grlu plastenke je vgrajen neke vrste protipovratni ventil. Ko ga pritisnes tece, ko ga sprostis, se zapre? Prav razmisljam?

Prav imaš, ko ni pritiska na plastenko ne teče.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 091
  • Avtomobil: BMW

Torej obujam staro temo, ker tudi mene tole doletava.  

Za BMW je tale ok :  https://www.motornao...nisotec-adblue/

Vsaj 1 x, da kupim, da imam potem kanto, kje pa kupiti tisto original flašo z nastavki za polnenje (plastenko za dolivanje z ventilom) verjetno v motornem prostoru, da jo potem lahko predelam.   Ali se priporočuje kak drug AdBlue ?

Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 628
  • Avtomobil: G31

Jaz to enostavno tankam na Petrolu (imajo na avtocestnih črpalkah na primer Ljubljana Barje). Na ročki za črpanje je tudi nastavek.

Cena 0.705€ na liter, krepko ceneje kot pa tele kantice.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 091
  • Avtomobil: BMW

Pa gre nastavek na BMW , ker ja eni imajo v motorju, celo na 2 mestih polnite, drugi pa pri rezervoarju, kako je s tem ?  

Prikaži več možnosti

salko
salko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 574
  • Avtomobil: 530xd F11 LCI

Njihov nastavek gre za silo v BMW, nalivati moraš zelo počasi, če ne ti bo skozi izklapljalo ali metalo črez. Glede na to da to nalivaš 1x na ca. 15kkm ne vidim takšne težave, boš pa prišparal 10-20€ glede na nakup kantic ...

907504.png
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej obujam staro temo, ker tudi mene tole doletava.  

Za BMW je tale ok :  https://www.motornao...nisotec-adblue/

Vsaj 1 x, da kupim, da imam potem kanto, kje pa kupiti tisto original flašo z nastavki za polnenje (plastenko za dolivanje z ventilom) verjetno v motornem prostoru, da jo potem lahko predelam.   Ali se priporočuje kak drug AdBlue ?

Pri nas ima lokalni hitri servis neko pumpo in liter Adblue za skoraj enako ceno kot na petrolu... Ko je prazen peljem tja, postavim v delavnico, mojster natoči,  plačam cca. 12€ pa čao..  Dec ma kar gužvo, že skoraj samo to doliva, čudno da se še v LJ ni nihče spomnil tega?

Njihov nastavek gre za silo v BMW, nalivati moraš zelo počasi, če ne ti bo skozi izklapljalo ali metalo črez. Glede na to da to nalivaš 1x na ca. 15kkm ne vidim takšne težave, boš pa prišparal 10-20€ glede na nakup kantic ...

Jaz sem pred leti na f16 skoraj popizdil s tem, sem nalival cca. 5l več kot 10 minut... 

Prikaži več možnosti

SaO
SaO
  • Uporabnik
  • Sporočil: 71
  • Avtomobil: BMW 520d F11

Če prav razumem je torej adblue na petrolu čisto primeren za bmw in ni treba kupovat več nobenih flašk z adblue? :) da bom vedel v bodoče...
Prikaži več možnosti

salko
salko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 574
  • Avtomobil: 530xd F11 LCI

Seveda.
907504.png
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.