Skoči na vsebino

Naj kupim 114i na akciji za 17,5k€ ?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
121 odgovorov v temi
x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 107
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

F10 v osnovi nima usnjenih ročajev, pač pa plastične. Videl na lastne oči. Upam, da ne mešaš ročaja z naslonom za roko. Slednji je oblazinjen, ne spomnim pa se, s čim.

Že moja e39 530i ima z zdrsom na dobrem suhem asfaltu težave na 255 zadnjih gumah, kje je pa šele enka s 102KM? :laugh
Prikaži več možnosti

Wositsch
Wositsch

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11
  • Avtomobil: Z4 23i (E89)

Nisem vseh postov v temi prebral, tako upam da ne bom nečesa ponavljal, kar je bilo že napisano. Meni osebno nova enkica ni ravno lepotec na pogled (ni grd), ampak je pa odličen za vozit. Lega na cesti je dobra, že s serijskim podvozjem in je hkrati dovolj udoben, kar je na stari enkici bila pomanjkljivost. Mene bi samo motil šibak motor, ampak če praviš da ti pospeški niso tako važni potem tu ni problema. Jaz bi še na tvojem mestu malo prebrskal po internetu za rabljene avtomobile tam do 2 leti stare, kjer cena avtov najbolj pade, mogoče najdeš kaj boljšega in cenejšega. Drugače pa je 114i dober avto, če ti niso važni pospeški. Zgleda da so akcije, ker bo F20 počasi dobil facelift.
Prikaži več možnosti

TaDe330
TaDe330

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 699
  • Avtomobil: e92 M3 DKG

F10 v osnovi nima usnjenih ročajev, pač pa plastične. Videl na lastne oči. Upam, da ne mešaš ročaja z naslonom za roko. Slednji je oblazinjen, ne spomnim pa se, s čim.

Sicer ročaji niso nek presežek, ampak me do sedaj niso niti enkrat zmotili. Osebno nisem takšen picajzel glede notranjosti avtomobila, tako da je to čisto odvisno od posameznika.

Kar se pa tiče 114i... kot mestni avtoček ne bi bil napačen, samo potem bi jaz osebno imel še en avto za zraven, ki bi me navduševal na načine, katere 114i ni zmožen zagotavljati; to je predvsem povečevanje utripa ter dajanje nasmeha. Če imaš namen imeti samo en avto, potem raje vzemi 1-2 leti starega z garancijo in primerno motorizacijo.

Še en komentar.. zadovoljstvo po nakupu avta se pri meni kaže ravno v tistih 10% vožnje z avtom, ko si privoščim malce dinamike po kakšni primerno asfaltirani cesti in mi avto pošilja vse pravilne signale, ki upravičujejo moj nakup. Ostalih 90% vožnje pa več ali manj predstavlja samo vožnja po omejitvah. Če misliš, da spadaš med tiste, ki vsake toliko časa radi uživajo na cesti, potem veš kaj storiti in če misliš, da spadaš med tiste, ki v avtu ne vidijo nič več kot le prevozno sredstvo in jim je pomembna samo znamka in izgled pa prav tako veš kaj storiti... mojih 5 centov :ok
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 029

Ce kupujes avto za uzitek v voznji potem bos nad 114i razocaran, isto sranje ce kupis megana za 13 jurjev.

Ce kupujes 114i za voznjo od a do b, potem kupi raje megana.

120d/120i, za manj je skoda denarja. Denar bos pozabil cez pol leta, svoh avto bos pa preklinjal ves cas lastnistva
Prikaži več možnosti

bivši BMWaš
bivši BMWaš

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 47
  • Avtomobil: Honda Stream, Opel Vectra

Že moja e39 530i ima z zdrsom na dobrem suhem asfaltu težave na 255 zadnjih gumah, kje je pa šele enka s 102KM? :laugh

Da ne bo pomote:), rep mi je odneslo tako, da sem zdrsell (zlezel je bolj pravilno:) ) s ceste že z Vectro enkrat pri 40 km/h ob dežju in enkrat pri 30 km/h ob ledu. Verjetno sicer zaradi starih gum ampak zamočil sem jaz.
Tako da jaz bi rad imel (ponovno) BMWja ravno zato, da NE bom drsel skozi ovinke, temveč da bo šel avto stabilno skozi ovinek kot po tračnicah!
Tako nekako kot carving smučanje, če me razumete:ok2
Prikaži več možnosti

bivši BMWaš
bivši BMWaš

Začetnik

• Uporabnik

Jaz bi še na tvojem mestu malo prebrskal po internetu za rabljene avtomobile tam do 2 leti stare, kjer cena avtov najbolj pade, mogoče najdeš kaj boljšega in cenejšega. Drugače pa je 114i dober avto, če ti niso važni pospeški. Zgleda da so akcije, ker bo F20 počasi dobil facelift.

Hvala za dober nasvet. Točno to bom naredil - da poiščem, če lahko dobim za podobno ceno kot nov 114i malo močnejši motor in precej dobre opreme - sicer pa ne rabim nekih optičnih fensijad, marveč zgolj ksenon, tempomat, hands-free ter dober sedež. Ajde, še avtomatska klima in naslonjalo za roke, če je ravno zraven.:grin

Mimogrede: vi forumaši to dobro poznate: ali se splača te dodatke kupiti z novim avtom, ali jih je enako drago/težko vgraditi naknadno, tako kot kak boljši radio?:puzzled
Prikaži več možnosti

bivši BMWaš
bivši BMWaš

Začetnik

• Uporabnik

Sicer ročaji niso nek presežek, ampak me do sedaj niso niti enkrat zmotili. Osebno nisem takšen picajzel glede notranjosti avtomobila, tako da je to čisto odvisno od posameznika.

Kar se pa tiče 114i... kot mestni avtoček ne bi bil napačen, samo potem bi jaz osebno imel še en avto za zraven, ki bi me navduševal na načine, katere 114i ni zmožen zagotavljati; to je predvsem povečevanje utripa ter dajanje nasmeha. Če imaš namen imeti samo en avto, potem raje vzemi 1-2 leti starega z garancijo in primerno motorizacijo.

Še en komentar.. zadovoljstvo po nakupu avta se pri meni kaže ravno v tistih 10% vožnje z avtom, ko si privoščim malce dinamike po kakšni primerno asfaltirani cesti in mi avto pošilja vse pravilne signale, ki upravičujejo moj nakup. Ostalih 90% vožnje pa več ali manj predstavlja samo vožnja po omejitvah. Če misliš, da spadaš med tiste, ki vsake toliko časa radi uživajo na cesti, potem veš kaj storiti in če misliš, da spadaš med tiste, ki v avtu ne vidijo nič več kot le prevozno sredstvo in jim je pomembna samo znamka in izgled pa prav tako veš kaj storiti... mojih 5 centov :ok

Ja, ta ideja za malo boljši rabljen avto je vsekakor smiselna in se jo že lotevam. Sicer pa živim na vasi, tako da mestni avto ne potrebujem. Po omejitvah vozim bolj malo:laugh, vsekakor manj kot 5% časa, ko grem skozi nekaj vasi, kjer pa je cesta tako ozka, da itak ne gre hitreje. Večina je AC, kjer pa pospeški res niso pomembni, samo končna hitrost, ki pa je tudi pri 114i zadovoljiva, saj več kot 160 km/h pa ponavadi le ne vozim.

Si pa dobro izpostavil problem z značko oz znamko. Po naravi mi je zelo neprijetno biti šminker in me prav boli, ker večina ljudi enači BMW s šminkerskim vozilom, ne pa s kvaliteto vožnje. Zato mi je pravzaprav nerodno imeti BMWja in se kazati z njim v svoji okolici. To je še glavni razlog, zakaj je ena alternativa da bi kupil VW, kajti takih je pač dosti in ne izstopa, je pa verjetno še vedno bolje kot kaka premehko vzmetena francoska mašina.
Prikaži več možnosti

bivši BMWaš
bivši BMWaš

Začetnik

• Uporabnik

Ce kupujes avto za uzitek v voznji potem bos nad 114i razocaran, isto sranje ce kupis megana za 13 jurjev.

120d/120i, za manj je skoda denarja. Denar bos pozabil cez pol leta, svoh avto bos pa preklinjal ves cas lastnistva

Dober point :-D Zdaj si mi pa dal "dvojko" (JLA žargon, ne BMWjeva dvojka) :jok

Ker sem popoln aberveznik, si dopuščam tole vprašanje: če za hip zanemariva moč motorja in narediva eksperiment: kateri avto gre bolj skozi ovinek, če ga pustimo v leru: megan ali BMW? Dodatni eksperiment: držim konstanten plin.
Če je odgovor oba enako, potem je zame Megan mogoče res boljši:napaka
Prikaži več možnosti

bimmer 5
bimmer 5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 823
  • Avtomobil: Bmw 528ia,VW Passat BMT

Bivši:blabla, ni kaj:-D "aktivna" tema:ok2
Sem ti na privat mail poslal številko:)
za dogovor:drink

Bimmer 5:cool
Stairway to heaven!
Prikaži več možnosti

ghandaed
ghandaed

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 461

Pogosto vozim e87 116d, moj bivši službeni avto pa je bil enako močen Megane. S tem se definitivno NE strinjam! Čim pride do vprašanja vozne dinamike in občutka med vožnjo, Enka nese Megana na vseh frontah. Pa mi je Megane ostal v lepem spominu, fajn avto za od A do B.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 076
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Kaksen motor pa ima 120i, je turbo in R4 ali R6, koliko KM? Tole bi znala bit zanimiva igraca... zal podatkov o motojih za nove modele na forumu se ni, mi zna kdo povedat?
Prikaži več možnosti

bivši BMWaš
bivši BMWaš

Začetnik

• Uporabnik

Kaksen motor pa ima 120i, je turbo in R4 ali R6, koliko KM? Tole bi znala bit zanimiva igraca... zal podatkov o motojih za nove modele na forumu se ni, mi zna kdo povedat?

V katalogu in ceniku tega modela ni. Pa tudi wikipedia http://en.wikipedia...._1_Series_(F20)
ne našteva tega motorja.
Prikaži več možnosti

mega_ne
mega_ne

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 859
  • Avtomobil: BMW BRP Aprilia Yamaha

Če iščeš močnejšo alternativo je glede na tvoje prispevke že 116i več kot dovolj in neprimerljiva razlika v primerjavi s 114i.

http://www.bmw.si/si...4i&model_2=116i

Vsi tej novi bencinci v enki so R4 turbo, 118i se v prožnosti v četrti prestavi 80-120km/h recimo enostavno kosa z mojim 330xi s 190kW, če je čipan me že odnese...
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 806
  • Avtomobil: Mesanec

Mislim, da je tebi bolj kot sama hitrost s kakšno boš zvozil ovinek ( pri tej ni takšne razlike, kot jo hočejo predstaviti ) bolj pomemben občutek za volanom in občutek varnosti, tukaj pa prednjači ford in mazda, verjamem ( pa verjetno me bojo obesili za to izjavo:laugh ), da bmw ni nič boljši, kvečjemu slabši....

Sam osebno za ta denar ne bi kupil BMW-ja...enostavno dobiš veliko več od avta za podobno cifro, res pa da dobiš "slabšo " znamko oziroma manj "imidža ".
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 925
  • Avtomobil: prdalica

Koliko se tile motorji fizično in mehansko razlikujejo od Peugeotevih?

Urejal mihaing, 17.08.2014, 11:32.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 802

Če ciljaš na THP motorje potem kolikor vem niso 100% Peugeotovi ampak so bili razviti v sodelovanju PSA in BMW-ja.
Prikaži več možnosti

bivši BMWaš
bivši BMWaš

Začetnik

• Uporabnik

Mislim, da je tebi bolj kot sama hitrost s kakšno boš zvozil ovinek ( pri tej ni takšne razlike, kot jo hočejo predstaviti ) bolj pomemben občutek za volanom in občutek varnosti,

Ja, točno to!:driver ::-D

tukaj pa prednjači ford in mazda

Prav, bom pa še ta dva moral prekusiti. Verjetno cikaš na Mazda 3 in Ford Focus?

res pa da dobiš "slabšo " znamko oziroma manj "imidža ".

Če dobim primerljiv občutek za volanom z manj imidža, bom še bolj hvaležen. Furanje imidža ne maram, sploh pa ne pri avtu:jezik
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 806
  • Avtomobil: Mesanec

Točno na ta dva ciljam, čeprav najnovejši modeli niso več tako "ostri" kot so bili predhodniki vendar vseeno nad povprečjem razreda...focus pride kmalu celo FL, ki bi imel bolj "normalno" armaturko in nove, še sodobnejše motorje, kjer bi ( pri focusu ) za tvoje potrebe tebi zadostoval 1.0 ecoboost s 125 konji
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 717
  • Avtomobil: BMW

Predlagam, da testiraš vse modele, ki so na voljo - edini ki ne spada v tvoj nakup je VW Polo.

Več pa na ZS.
Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 170
  • Avtomobil: Megane , Scarabeo 200

Optimalna rešitev BMW Premium selection. Dovolj novo, preverjeno, garancija, izbira, manjša nabavna cena.
Objavljena slika

Drifting and burning rubber is all that matters...
Prikaži več možnosti