Skoči na vsebino

Podložke za zadnje vzmeti za višji zadnji del vozila

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
44 odgovorov v temi
picopek
picopek

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 89

A se da te distancnike kupit pri nas v slo.....pa kej.....hvala za pomoc....lp E
Prikaži več možnosti

rocoloco
rocoloco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 578
  • Avtomobil: Black E90

Zdravo, malce obuditve... razmišljam o dvigu zadnjega dela, čisto iz estetskega vidika. Koliko dela pa je za namestitev teh podložk? Treba popolnoma sneti amortizer, vzmeti? 

Hvala.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 068
  • Avtomobil: bmw

Zakaj nebi spredaj spustil:) ja celo mors ven uzet
E46__wagon
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 837
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

jaz bi rabil cca 10mm ali 15max te podložke za sprednje amortizerje... kdo bi to lahko naredil? Ima kdo izkušnje poleg originala (ker se ne da za vsako vozilo tega dobit)? 

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Das enem podrejat alu distancnik ki gre na salco amortizerja.. Sravfi so tak dost dolgi
E46__wagon
Prikaži več možnosti

rocoloco
rocoloco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 578
  • Avtomobil: Black E90

Ker imam ze sportne vzmeti gor. Spredaj je ok, zadaj malce prenizko.

Hvala.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Das enem podrejat alu distancnik ki gre na salco amortizerja.. Sravfi so tak dost dolgi

sprašujem če je morda že kdo delal, pa da ima kake izkušnje na kaj potrebno paziti... ja saj mi bi lahko tast naredil v piko, a se nagibam k temu da bi po tokih letih na zajcu še prve amortizerje kupil nove da nimam dvojnega dela oz. da je samo potem premontaža. A misliš da bi bil alu u redu, da ne bi blo slišati kakih zvokov? ali bi bilo to tko fiksno in kak kamenček ali voda,... ne bi naredila svoje? k ponavadi je to iz gume kolikor sem gledal?  

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Nwm ker se nisem slisal da bi kdo delal to.. Ponavadi jih spusamo..
E46__wagon
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Nwm ker se nisem slisal da bi kdo delal to.. Ponavadi jih spusamo..

saj zajca sem tudi jaz spustil, vendar glede na naše vrhunske ceste, je za moj okus spredaj morda kak cm preveč nizko :) da bi pa našel točno take fedre pa za enkrat ni bilo uspeha.  Tako da bom pač kupil nova amortizerja za spredaj in dal potem narediti distančnik za na "šalco".  

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Pol daj raje gewinde pa bos po zelji nastavljal.. Jaz mam tud cist u podn prbitga, se navadis na cesto pa pazis mal pa je:)
E46__wagon
Prikaži več možnosti

ale123
ale123

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 018
  • Avtomobil: BMW 320d

Zdravo, malce obuditve... razmišljam o dvigu zadnjega dela, čisto iz estetskega vidika. Koliko dela pa je za namestitev teh podložk? Treba popolnoma sneti amortizer, vzmeti? 
Hvala.

A ni zadnji amortizer posebej in vzmet posebej? Na e46 sem imel gewinde in je zadaj bila nastavljiva podložka pod vzmetjo. Potem ni treba sneti amortizer, ampak ga samo z spodnje strani odšraufaš in vzameš vzmet ven, daš podložko not, vzmet nazaj in z drugo dvigalko dvigneš komplet nazaj toliko, da lahko amortizer prišraufaš. Imaš en vijak. Čist enostavno.
Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 692
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

ponavadi so dajali na e36 spredaj od Z4/e9x te šalčke na vrh amortizerja, da so za 1cm znižali spredaj... probaš dat na Z-ja od e36 ali e46(?), da bo potem ~1cm višji ?

https://www.bmwslo.c...-3#entry2654445

Urejal DJ Falco, 07.03.2019, 08:02.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 833
  • Avtomobil: študentski

Prvo si malo poglejte kako je zadnji amortizer narejen...

Da boste malo razsvetljeni. Sicer ,če bi vedel za kateri avto se gre bi bilo boljše.

KOt za "vsakega" BMW-ja obstaja tudi za tega opcija vzmetenja POOR ROAD. 

Tako ,da se da kupiti original adapter.(glej št.10.)

33536769473 Cena 8,50€/kom Kje? (veš se kje me najdeš) Koliko je višji? (Nimam pojma,imaš pa super opcijo po tem vzorcu narediti višjo varianto) 

3jzy.png

Urejal blackberet, 07.03.2019, 08:03.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik

A ni zadnji amortizer posebej in vzmet posebej? Na e46 sem imel gewinde in je zadaj bila nastavljiva podložka pod vzmetjo. Potem ni treba sneti amortizer, ampak ga samo z spodnje strani odšraufaš in vzameš vzmet ven, daš podložko not, vzmet nazaj in z drugo dvigalko dvigneš komplet nazaj toliko, da lahko amortizer prišraufaš. Imaš en vijak. Čist enostavno.

Probi enkrat..originalno fedro ni cist simpl ven uzet se maj namatras, od gewind pa sama skoci ven:)
E46__wagon
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 833
  • Avtomobil: študentski

Pol daj raje gewinde pa bos po zelji nastavljal.. Jaz mam tud cist u podn prbitga, se navadis na cesto pa pazis mal pa je:)

O gevindah v katerem cenovnem rangu je govora.Kar sem jaz vozil avte na gevindah je bila prva misel kdaj to čimprej zmetati ven,preveč trdi in čisto nevozni avti za po naših cestah.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Nekaj cez 300e mam.. Nastavljive po trdoti, zadnji amortizer tudi po visini.. Men ni pretrdo..
E46__wagon
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Tole na linkih so opcije za zadaj, jaz bi rabil spredaj ga dvignit za en prst ali cca 15mm. No bom že nekaj natuhtal, ko nabavim amortizer, pa s tastom zriševa in narediva "šalco" da bo ustrezalo. Sedaj vprašanje ali narediva iz kake trde plastike ali Alu?

Urejal Taucher, 07.03.2019, 08:39.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 219
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Taucher pomoje piše za F11, kjer je dajat gewinde gor, še posebej da avto zvišaš nad original višino, strel v koleno.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem mislil da ima ze kake nizje in bi rad samo malo dvignil.. Da bi pa originalne dvigoval.. Nwm bi ze off road verzija kot pri meni ko imam cez zimo originalne gor ki so tovarnisko visje:)
E46__wagon
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Taucher pomoje piše za F11, kjer je dajat gewinde gor, še posebej da avto zvišaš nad original višino, strel v koleno.

V mojem primeru e85, mi je orig. podvozje na 18 col bilo previsoko, so romali gor Eibach fedri nižji za cca 35mm (4x), s tem da sem potem presedlal še na 19, spredaj še M odbijač gor in vse skupaj pride dokaj nizko. Sploh če je mal dinamičnejša vožnja in preko ovinkov, mi kar hitro se lahko dotakne notranjega roba plastike, + težava so kje kdaj občasno ležeči zelo visoki policaji, kjer moram dejansko po diagonali zelo počasi jih prevozit, da sprednjega najnižjega dela od M odbijača ne popraskam. Saj trenutno stanje je sprejemljivo, samo če bom že menjal amortizerja, bom še probal ga za 15 mm dvignit. :ok  

Prikaži več možnosti