Skoči na vsebino

E46 ročna zavora

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
41 odgovorov v temi
Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 799
  • Avtomobil: e30

Mam problem z ročno, sam sem nekak obupal, glede na to da nimam dvigala in tale ročna mi res najeda živce. pakne notr mam nove, use spucano...bi se najdu kdo k bi mi naštimo, al pa pomagu naštimat to ročno? ko sem nazadnje štelal, malo mi prime tok da avto ustane tudi v klancu (samo ko je obrnjen navzdol) ampak vseeno to ni to. če ga v breg postavim mi ne prime nč.
lep pozdrav in hvala vnaprej!

Urejal Aljaz1234, 22.08.2014, 18:29.

Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 319
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

jaz naredim ročno da prime tako kot je prijela na novem avtu,ampak za to je potrebno odšteti cca 200€ (nove oem pakne+novi oem diski).

lp.Tin
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti

BmW_R.E.D.
BmW_R.E.D.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 476
  • Avtomobil: e46

Evo en nasvet, ročno našponi čist do konca na kolesu. Felten niti ne rabis dajat dol samo en vijak mora bit dol da lahko potem čez to luknjico od diska štelaš ročno samo moras dobro poravnati to luknjo od feltne na luknjo od diska da lahk vidš ta zobnik s katerim štelaš ročno :ok2 Ko si čist našponal ročno, potem odtegneš ene 5 klikov.

In potem enakomerno premikas s ravnim izvijačem zobnik in štelas ročno ter vidš na katerem kolesu bolj prime. Lažje bi ti bilo če bi mel zadnji del avta na "jackstandih" saj takoj vidš koliko prime ročna. V kabini pa štelaš višino kje da ti prime ročna- po enih 5-6 klikih mora čist prijet. Štelaš pa s dvemi maticami 10mm.

Evo še to ko boš s ravnim izvijačem štelu zobnike čez tisto luknjico na disku,na levem zadnjem kolesu je gor zateguješ dol pa odtegneš, na desnem pa dol zategnes gor odtegnes :ok2

Urejal BmW_R.E.D., 22.08.2014, 19:20.

Prikaži več možnosti

Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik

kako pa si avto dvigneš? če nimaš dvigala, meni je težko, glede na to da niti nimam ravno ravnine tu pred hišo, najde se ampak ni popolnoma ravno in mi hoče prekucnat avto. je kr jeba...
Tin: hvala za ponudbo, zaenkrat mi je 200 eur malo preveč, ko bom menjaval zadnje diske se pa slišiva in bom tvojo varianto ubral.
Prikaži več možnosti

Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik

ker sem imel poun kufer se ročne sem danes avto dvignil in začel štelat. šel sem po navodilih. in namreč problem je v tem...ko js zategnem vijak skozi lukno kolesnega šraufa, tut ko ga na ful zategnem lahko kolo še vedno sučem. sicer gre na trdo ampak še vedno ne grabi uredu.
zanima me ka bi lahk oblo to narobe. pakne so nove use spucano. Avto sicer malo stoji pod ročno ampak ni pa to to kot bi moglo bit. Je možno da je kaj narobe z mehanizmu?
Prikaži več možnosti

scooter
scooter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 062
  • Avtomobil: 4x4

Lahko da je drsna površina na disku izrabljena... To pomeni večji premer in s tem hkrati manjšo naležno površino zavornih oblog na zavorno površino. Lahko štelaš kolikor hočeš, vendar učinka nebo....

E 60 530d
Can-am 

Prikaži več možnosti

čare
čare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 820
  • Avtomobil: Marea JTD

Ponavadi se pri menjavi paken menjajo tudi diski.No vsaj jaz sem jih in že pol leta na prvi zob grabi na tretjem drži da ga ne premakneš.
Prikaži več možnosti

Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik

kaj misliš potem da naj dam podrejat diske od znotri al ka?
samo notri naležna površina kjer se pakne nalegajo zgledana prvi pogled ravna...iste barve kot disk, niti drejat po mojem mnenju zadnič nebi bilo treba. Ko ga pelam na tehničnega bom pač malo pojamral...saj malo pa prime ročna. upam da me spusti.
Nove diske kupovat se mi zdi nesmiselno če zadeva še špila.

Urejal Aljaz1234, 25.08.2014, 20:58.

Prikaži več možnosti

čare
čare

BMW fanatik

• Uporabnik

Če jih boš dal drejat bo še večji premer in še večja možnost da nič ne prime.Ne vem a si kaj narobe sestavil??Berem tu po forumu je nekaterim tale ročna cela znanost.Jaz sem diske nabavil od Baruma,ker so smešno poceni,spadajo pod ATE in so narejeni na kitajskem tako kot že precej original ATE izdelkov.Kar je razlike je to da niso pofarbani in sem jih sam.pakne pa ploščice mam pa od ATE...in dela odlično.
Prikaži več možnosti

Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik

ja saj men je ročna že skor znanost in počasi bi že najrajš obupal.
koliko pa si dal za nove zadnje diske pol? Bo treba pač kupit pol pa moli boga da bo prijelo drugače bom mogu gor zavorni cilinder od renoja dat( tist ko ma za ročno zravn) da bo delalo...haha mal heca, samo s tole ročno ga je pa bmw mal posral...na kaki stari kanti se lahko bolj pohvališ z ročno ko pa na bmw e46
Samo glede tega naleganja pa premerja. sej zato pa se ročna štela ane, da približaš pakne bobnu...nevem če so zato krivi ravno diski. Hočem rečt da po neki logiki naj nebi vplivala obrabljenost površine diska...saj se pakne itak v vsakem primeru približajo, pa ni važno kolk je obrabljeno.

Urejal Aljaz1234, 25.08.2014, 21:29.

Prikaži več možnosti

čare
čare

BMW fanatik

• Uporabnik

Nekih 40€ sp opustom sa moj ma navadne diske zadaj ti maš pa najbrž hlajene.Kaj nimaš tam nobenga da bi ti pogledal kaj ga serje??Mehanizmi ti lavfajo al je kaj zaribano?Zajle lavfajo?
Prikaži več možnosti

Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik

zajle so ko nove, malo pa šteka razpiralo paken...sicer sem ga maksimalno očistil vendar je nekaj štrajkalo.
Omenil sem že marsikeremu mehaniku tuki pa k omenim da mam e46 mi usak reče da nerad to dela ker ve da je težko naštimat( hiba teh avtov )
Jutri bom najbrž še enkrat...vse vzel dol, pa da vidim zakaj kolo ne zablokira niti ko najbol zategnem vijak. Se ker pridruži? hahah zabava nimaš kej. Ima kdo mogoče sliko kako zgleda, da vidim če sem mogoče kaj narobe sestavil, ampak jz v to dvomim ker sem si vse zapolnil kak pa kaj
Prikaži več možnosti

ale123
ale123

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 024
  • Avtomobil: BMW 320d

Poglej v podforum e46, na strani 6 imaš temo e46 ročna in je vse opisano kako se nastavi ročna:ok
Prikaži več možnosti

Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik

Poglej v podforum e46, na strani 6 imaš temo e46 ročna in je vse opisano kako se nastavi ročna:ok

Hvala vseeno, ampak po tistem navodilu sem danes delal, pa negre.
Prikaži več možnosti

ale123
ale123

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 024
  • Avtomobil: BMW 320d

Nebom pameten, ampak po moje nekaj nisi vredu sestavil oz. naštelal....tudi jaz sem najprej samo zamenjal ferode in ročna ni prijela, potem sem avto zadaj dvignil v zrak, odmontiral gume in lepo po vrsti kot je tam opisano in ročna od takrat prima, enako sem naredil sosedu in tudi njemu prime...
Prikaži več možnosti

iloveboobs
iloveboobs

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 2 448

Kakšni so pa diski znotraj, tam kjer pakna nalega nanje? Če je disk notri gnil, potem ti ne bo prijelo in je edina rešitev menjava diskov. Naležna površina mora biti čista. Sem že 2x delal to na E46 in je po menjavi diskov držalo tudi v najhujšem klancu.

Urejal iloveboobs, 25.08.2014, 22:04.

Prikaži več možnosti

Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik

naležna površina je taka kot disk od zunaj tam ko so ploščice. siva barva pač, brez rje, zato jih nisem dal drejat k sm mislu da je brezveze pač.
Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 319
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

vsa umetnost je v tem da je potrebno kupit originalne pakne za ročno in nove diske(najbolje tudi original),potem pa je treba ročno samo dobro nastavit kar pa ni ravno laično delo...
Le tako bo zadeva delala kot mora....vse ostalo je metanje denarja proč...

lp.Tin
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 946
  • Avtomobil: BMW x

Hvala vseeno, ampak po tistem navodilu sem danes delal, pa negre.

Če si delal točno po tem postopku:
- http://forum.bmwslo....81&postcount=18
- http://forum.bmwslo....28&postcount=19

bi moralo delat!

Ponovi ga in napiši pri kateri točki se ti je ustavilo ali ni delalo kot je napisano.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik

Če si delal točno po tem postopku:
- http://forum.bmwslo....81&postcount=18
- http://forum.bmwslo....28&postcount=19

bi moralo delat!

Ponovi ga in napiši pri kateri točki se ti je ustavilo ali ni delalo kot je napisano.

No torej danes ponovljen postopek, use spucaano....rja je bla znotraj diska pač po straneh in sem nesu podrejat (cena 20 eur ) pa sn še to vrgu dobesedno v smeti...dost mam te ročne...Zadeva ni popolnoma nič boljša in pomojem je use tam notr pri paknah za v smeti pa novo not pol pa mogoče bo delalo kak mesec potem pa itak set nastavljanje do onemoglosti...vglavnem krneki, mate kako idejo kam pelat avto? podlesnik? z kom mate dobre izkušnje.
Jaz sem v to zmetav dovolj denarja in živcov in časa, tako da...
Me pa zanima je če je normalno da se nalegajo pakne samo na en istrani. Se mi zdi da drugi del pakne ne sede na kolut...

Urejal Aljaz1234, 03.09.2014, 16:52.

Bayerische motoren werke AG :ok
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.