Skoči na vsebino

Potrebujem nekaj nasvetov o prenovi garaže

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
50 odgovorov v temi
tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 146

Glede na želje in pogoje bi se jaz odločil za ladijski pod: https://www.valles.s...od-ladijski-pod

Glede na to, da je naoljen in se tak že desetletja uporablja, misli da bi bilo to pravo. Pazil bi le, da je pravilno položen, da lesu omogoči dihanje ... to pa bo vedel kakšen mojster parketar.

Saj to je to, kar jaz želim. Edina razlika je v dimenziji letvic. Ladijski pod so večje, parket manjše :-) gre pa za hrastove letvice debeline 23mm. Prednost manjših je v tem, da bolje "poberejo" raztezke, kot velike deske... včasih so to polagali na katran in to je preneslo raztezke bistveno večje kot lepilo. Plan je da bo garaža čez par let kurilnica za hišo, kar pa mislim da bo vzpostavilo konstantne pogoje... 

LP tii 

Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 919
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Saj to je to, kar jaz želim. Edina razlika je v dimenziji letvic. Ladijski pod so večje, parket manjše :-) gre pa za hrastove letvice debeline 23mm. Prednost manjših je v tem, da bolje "poberejo" raztezke, kot velike deske... včasih so to polagali na katran in to je preneslo raztezke bistveno večje kot lepilo. Plan je da bo garaža čez par let kurilnica za hišo, kar pa mislim da bo vzpostavilo konstantne pogoje... 

Lesena tla in kurilnica so velik no go zaradi varnostnih razlogov. Imel boš peč pod njo in okoli pa vnetljiva tla. Kurilnica mora biti zasnovana tako, da je v njej čim manj vnetljivih snovi.

LP Tristan01

LP tii

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 146

Lesena tla in kurilnica so velik no go zaradi varnostnih razlogov. Imel boš peč pod njo in okoli pa vnetljiva tla. Kurilnica mora biti zasnovana tako, da je v njej čim manj vnetljivih snovi.

LP Tristan01

LP tii

Tristan01, sedaj imam kaminsko toplovodno peč na pelete v kuhinji, na parketu (direkt pod pečjo je samo inox plošča 3mm). S tem ogrevam celo hišo. Kot prostovoljni gasilec s 20 let operative, verjemi da bom minimaliziral vzroke za požar.

Sem pa ravnokar govoril s parketarjom in pravi da ni težav, če me ne motijo razpoke med letvicami v suhem delu leta. Dvokomponentno epoksi lepilo in gas. Odločitev je padla - parket. 

Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 247
  • Avtomobil: -

Bi ti pokazal slike parih dil hrastovega oljenega parketa, ki sem ga 2 zimi imel spravljenega v neogrevani in zmerno vlazni kleti (loceni od hise), a je zal vse ze slo na deponijo. 

Ce je parketar rekel, da bo OK, potem bo to ze drzalo. Jaz ti zelim vso sreco, upam da ne bos prehitro ugotovil, da to ni bila najboljsa ideja...

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 797
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Ne gre se toliko za videz, kot za zdravje. Stati na betonu, ploščicah ali pa na lesu je čisto nekaj drugega... Bom govoril s kakšnim parketarjem glede nihanja temperature - vlage.... tudi razpoke me ne motijo.

V tem primeru je stvar jasna, les ni najboljša rešitev. Jaz bi naredil tako kot schumi, on je beton prekril z umetnim podom iz nekakšne penaste gume in se je super obneslo. Gre za plošče debeline par cm, ki se sestavijo kot puzzle. Prednost je zelo enostavno pranje, enostavno se jih da položit in po potrebi odstranit, če se katera poškoduje jo v trenutku zamenjaš z novo, občutek ko pozimi stojiš na njih pa je prijeten in topel, enako kot pri lesu. Predlagam ti da ga obiščeš v delavnici in ti bo sam povedal kako je zadovoljen, ko jih boš videl še boš sigurno odločil za njih :ok

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 517
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Jerry, najbrž ima kaj takega? Swisstrax https://www.swisstrax.com/

0U9A4969_5d0fbb94-dcf9-4f6a-9308-c4cb758

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 620
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Ko vidim to se vprašam ali so vsi ti kateri to vgradijo videli metlo, čiščenje z mokro viledo, čistočo samo na youtubu...

To še za v salon ni,kaj šele za v delavnico.Kako je z stabilnostjo/zatikanje v reže raznih žiraf ko jih obremeniš v to plastiko itd. ne vem, ravno dobro verjetno ne. Mora biti pa res mora biti lepo ko se polije/pokaplja olje, pade vsa rja,umazanija po tleh ko kaj razdiraš... Meni prav nemarno za bruhati.  :dead  

Urejal blackberet, 12.06.2021, 12:04.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 620
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Živjo, da ne odpiram nove teme... 

Tudi sam sem pred predelavo garaže. Dilema ki jo imam je pa, da bi dal rad na tla parket, tak klasičen, majhne letvice hrast. 

Pozitivne lastnosti: 

• počutje, 
  • toplina/dobro za noge
  • se ne razbije če kaj gor pade, kot naprimer na ploščice
  • verjetno tudi malo balansira vlago v prostoru
  • lahko se ga prebrusi in je spet ok
  • madeži me ne motijo preveč, bil bi itak "samo" oljen... 

Oče, star mojster klepar je imel na tleh lest, pa je varil avtogeno, brusil itd... pa je les le pridobival na šarmu:-) 

LP tii

PS: Ja, sej sem že skoraj odločen, ampak res me še kak hud argument zanima... 

Odvisno kaj sploh delaš v delavnici jo imaš za bolj resno delo ali pa da boš vabil na pijačo prijatelje v saolonsko "delavnico" z katerimi boste na lepem ladijskem podu gledali oldtimerje vsake toliko pa zvrtali kakšno luknjo,zamenjali olje itd.

Druga zadeva je kako velik sploh imaš prostor.

Če si se našel nekaj vmes med delavnico in salonom potem si naredi del delavnice z lesom ostali del kjer je dvigalo pa ploščice v imitaciji lesa če ti je pač všeč les.

Ne gre se toliko za videz, kot za zdravje. Stati na betonu, ploščicah ali pa na lesu je čisto nekaj drugega... Bom govoril s kakšnim parketarjem glede nihanja temperature - vlage.... tudi razpoke me ne motijo. 

No to je tako butasto prebrati/slišati(nisem slišal prvič)...... Potem pa voziš oldtimerje vdihuješ pline, mažeš,čistiš si roke z nitrom in ostalimi strupenimi zadevami,ko brusiš vdihuješ raznorazne zadeve,ko švasaš spet vdihuješ pline, ko šraufaš  se poškoduješ,porežeš,opečeš,kakšno mišico nategneš sedaj te pa skrbi zdravje in  ali boš imel tople nogice.

Kupi si peč navij na 30C pa boš delal v kratkih rokavih.

Urejal blackberet, 12.06.2021, 12:28.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry, najbrž ima kaj takega? Swisstrax https://www.swisstrax.com/

Nekaj podobnega, ja :ok

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ko vidim to se vprašam ali so vsi ti kateri to vgradijo videli metlo, čiščenje z mokro viledo, čistočo samo na youtubu...

To še za v salon ni,kaj šele za v delavnico.Kako je z stabilnostjo/zatikanje v reže raznih žiraf ko jih obremeniš v to plastiko itd. ne vem, ravno dobro verjetno ne. Mora biti pa res mora biti lepo ko se polije/pokaplja olje, pade vsa rja,umazanija po tleh ko kaj razdiraš... Meni prav nemarno za bruhati.  :dead

Schumi ima gladke plošče, ki se zelo lepo perejo. Edino za zirafo verjetno res ni primerno, jih pa takrat umakneš, 10 minut dela, to ni problem če žirafe ne uporabljaš pogosto. Ampak z lesom je isti problem oziroma še celo večji, ker ga po potrebi ne moreš umaknit :)

Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 652
  • Avtomobil: BMW

Mogoče bi ti ksilolit odgovarjal

http://www.tlaki-dol...si/ponudba.html

Urejal prekov, 12.06.2021, 12:32.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.