Skoči na vsebino

Alfa Romeo Giulia

* * * - - 11 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2760 odgovorov v temi
rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 049
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Najbolj se nasmejem izjavam o Alfi in RWD.. vse to sanjajo alfisti ki doma negujejo avto za 5k€ in imajo že prirpavljen plan kako bodo kupili rabljeno za male pare... hkrati pa pozabljajo da mora obstajati prvi lastnik.. in ta prvi lastnik mu dol visi tudi če se bo na Top Gearu dru da mu prihaja.. BMW pravi (je bilo zapisano nekej na forumu) da gre z naslendjo serijo 1 na FWD (cenejša platforma i guess, stroški), prodali bodo pa zaradi tega 500 avtomobilov manj in 5000 več ker bo avto še bolj dostopen... lep primer je že prej pokazal Yamasaki z MB B razredom... ki roko na srce z 20 let staro serijo MB nima nič skupnega, stari deci in mame se pa tresejo ko ga vidijo.. :) in slednji imajo denar

Fiat je vedno znal narediti majhen avto... činkve, sei, punto, bravo/brava, marea .. to je njihov domet... vse ostalo je misija nemogoče za njih.. ne potrebujejo head up displejev, laserskih luči in zadnjih rolojčkov... rabijo simpatičen, atraktiven avto, ki bo kljub včasnim tegobam delal kot urca.. kupci Fiata kakšne neumnosti odpustijo svojim konjičkom, saj italjani znajo izbrati vinsko rdečo barvo (za razliko od švabov, ki imajo vsi eno in isto obupno).. Ko jim bo to uspelo lahko naredijo Lancio v segmentu serije 5 in Alfo v segmentu serije 3... to je to.. za začetek več kot dovolj..

Resno me zanima, kaj je pri kombinaciji Alfe in zadnjega pogona smešno. :confused

Alfe so v sodobni zgodovini imele prednji pogon, pred tem pa zadnjega. Torej gredo v smeri svojih korenin, kar se mi zdi prav, saj so to bila njena zlata leta.

Tako je, obstajati mora prvi lastnik in narediti morajo avto, ki bo všečen na pogled, bo imel širok nabor motorjev in opreme. In tukaj se išče zelo širok spekter. Imaš ljudi, ki so zadovoljni z osnovno opremo in imaš še več ljudi, ki so razvajeni u 3pm in hočejo, da jim avto skorajda rit obriše. Kamor se želi pozicionirati alfa, so zahteve po možnosti individualizacije avta in obsegu opreme velike.

BMW ni šel na prvi pogon, ker je blazno cenejši, temveč ker je bila enka nekonkurenčna po prostoru. V kompaktnem razredu je potrebno maksimalno izkoristiti vsak cm3 v avtu, česar pa z zadnjim pogonom ni mogoče narediti. S prvim pogonom bodo imeli veliko več manevrskega prostora pri oblikovanju notranjosti in izkoristku prostora. Isto velja za dvojko Sports tourer. Komu koristi pri kompaktnem enoprostorcu zadnji pogon? Nikomur.

Glede Fiata se strinjam - izredno dobro znajo narediti avto do kompaktne klase (pa morda še pol klase višje). Potem pa se konča, ker so tam zahteve kupcev že previsoke za njihov kvalitetni razred.

Alfa pa je vseeno vedno bila in tudi bo vsaj dve stopnički višje od Fiata. Če ne bo, potem je ne rabijo. Alfa je italijanski BMW, če želiš. Ne more pa neposredno konkurirati BMW-ju, ker so si preveč zasrali ime. In trenutno je najbolj pomembno, da si operejo ime - to bodo pa lahko naredili samo z izjemnim produktom, ki bo imel tudi privlačno ceno.
I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 766
  • Avtomobil: Citroen c5

Alfa in RWD? Tako kot sem napisal... prvo je potrebno z majhnimi koraki... pa kdo od novodobnih potencialnih kupcev bi vzel Alfo zaradi RWD... dol jim visi.. Zadnja Alfa z RWD je bila? 75ka iz leta 1992 (zadnji modeli)... kolega je žele Mito ker je zanimiv, drugačen... tako kot je bilo že napisano... naj naredijo eno platformo in gor 5 avtomobilov... tako se danes dela in tako bi ostalo več maneverskega prosotora pri ceni...

Imajo znanje, imajo verjetno najboljši okus za obliko, materiale in barvne kombinacije... kaj jim manjka? en zatežen arijc Hans ki jih bo s šibo čez hrbet da bodo delal... ker tole trenutno je groza.. čeprav je meni Julija izredno lep avto...

Za pranje imena pa ne potrebujejo RWD.. rabijo eno novo Alfo 159 ( ki je čudovita v kakšni TI varianti) in novo 147 ... taka avtomobila, ob katerih je vsak ko ju je prvič videl rekel wau
Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 718
  • Avtomobil: Clown shoe, 1275 turbo

Za pranje imena pa ne potrebujejo RWD.. rabijo eno novo Alfo 159 ( ki je čudovita v kakšni TI varianti) in novo 147 ... taka avtomobila, ob katerih je vsak ko ju je prvič videl rekel wau

Se pravi ti bi opral ime s tem, s čimer so si ga zasrali v prvi fazi?
He who shall be last, shall be sideways and smiling :-D
Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik

zasrali si ga niso z 147 in 159 direktno.. zasrali so ker ti dva avtomobila nista taka kot bi morala biti... z 156 so obljubljali da bo vse ok...in ? imeli so čudovit avto in spet smetnjak obenem.. ista zgodba pri 159 in 147.. slo uvoznik za alfo in popordajne aktivnosti? kaj je to že... kaj pa vem... bo potrebno malo se vzet v roke... s

si ti predstvljaš da bi imel Volkswagen 159ko? namesto passata.. .al pa recimo Seat .. pa zopet .. brez šlamparij ..
Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 718
  • Avtomobil: Clown shoe, 1275 turbo

Sej tudi pred 155 alfe niso slovele po svoji zansljivosti... To nikoli ni bil njihov atribut.
Ko se odločaš za nakup alfe te njej v prid ženejo že neštetokrat ponovljene klišejske lastnosti in pomoje je prav da se pri zasnovi novega avta brenka na te strune.

Zakaj naslednjica 159 nebi imela pogona zadaj? Jemljejo že narejeno platformo, ki se je pri Ghibliju izkazala za dobro, glede cene pa je prezgodaj skakati v luft, ker je še ne poznamo, se pa strinjam da ne sme biti dražja od predhodnice:)
He who shall be last, shall be sideways and smiling :-D
Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik

če naredijo rwd za ceno novega passata... samo go for it.. pa popravit kakovost...

lp
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 932
  • Avtomobil: prdalica

Lastil sem si preko 30 vozil, vseh znak in rangov in lahko zelo ponosno povem, da mi je Alfa (imel sem 145 2.0 in 156 2.5) delala najmanj težav, takoj za Subarujem:metalc :metalc :metalc

In sem že v odločanju nekaj časa ali bo parkirišče krasila Giulietta:mljask :mljask :mljask

http://www.autoscout...1071&asrc=st|as

99% ljudi, ki pljuva Alfo si ga ni nikoli lastila. Samo baba čula baba rekla:ok

Urejal mihaing, 19.09.2014, 17:35.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 328
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Imel kup 75 in 166. Zadnja je bila stroj med stroji. Sploh kokpit, ko misliš, da se pelješ v avionu. Res z okusom narejeno.:ok
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik

Danes uradna predstavitev nove Gulie.

510KM ferrarijev motor, zadnji pogon in ročni menjalnik je vrhunec paketa. Vsaj vedo v katero smer morajo iti:metalc :metalc :metalc :metalc

http://www.carscoops...-really-it.html

Urejal mihaing, 24.06.2015, 06:36.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 591
  • Avtomobil: 218d AT, M2

No jaz sem vozil samo novo facelift Giulietto 1.4tbi s 170 konji in resnično ne razumem, kaj nekdo vidi v Alfi.... Avto je preoblečen Fiat bravo/lancia delta. Sem imel dober mesec dni Lancio delto 1.9d z 16xhp in, ko sem se vsedel za volan Giuliette, je bil enak občutek. Preveč mehka sklopka, slab volanski mehanizem, nenatančen menjalnik. S tem, da je Lancia imela vsaj mehko podvozje, Alfa pa ravno zaradi trdega podvozja in nenatančno mehkega vsega ostalega deluje eden izmed najbolj zmedenih avtov, če ne kaj najbolj zmeden od vseh, ki sem jih vozil.
Ok, detajli v notranjosti, prijetno usnje, kovinska ročka menjalnika in stopalke in zanimiva oblika imajo svoj čar, samo vseeno ni to to :frown Bi rad enkrat zapeljal kaj starejšega, ker me res zanima od kod izvira ta navdušenost nad Alfami, saj te nove generacije 100% ne morejo biti razlog za to.

lp
Prikaži več možnosti

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 560
  • Avtomobil: E60 525dA, Chevy Orlando

This is not an ALFA ROMEO: :thumbsdown :gay

Objavljena slika

THIS IS ALFA ROMEO!!!! :mljask :cool :deda
Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 958
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ful ma kratko rit. :-D Mogoče je samo fotka taka.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Danes uradna predstavitev nove Gulie.

510KM ferrarijev motor, zadnji pogon in ročni menjalnik je vrhunec paketa. Vsaj vedo v katero smer morajo iti:metalc :metalc :metalc :metalc

http://www.carscoops...-really-it.html

Glede na to, da je bilo govora o tem da naj bi Maserati Ghibliju prepustili "žlahtno" klientelo, je vprašanje kakšna bo cena. Razred serije 3 in Audija A4. Glede na dizajn in pa dejstvo da dobiš praktično Maseratija, upam da ne bo predraga saj bo težko konkurirala s slabim imenom zadnjega desetletja.

Če bo s primerljivimi motorji tudi cenovno primerljiva s serijo 3, A4 in C-klaso zna po videnem in slišanem odžreti lep odstotek kupcev omenjenim. Za razliko od Lexusa, ima Alfa veliko večjo bazo kupcev ki so nekaj takega že 20 let čakali, kot tudi renome v smislu "športnosti" na veliko višjem nivoju.

Po prvih fotkah izgleda čudovita!

Urejal Pepsi, 24.06.2015, 08:16.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 414
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

http://www.autoedizi...a-in-the-metal/

Tule piše(v komentarjih), da naj bi šlo za starejši prototip in, da naj ne bi bilo to to.
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede na to, da gredo na napad RS-ov in M-ov s Ferraijevim motorjem, me zanima kake bodo cene servisov in rezervnih delov.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Mene bolj zanima kakšne bodo civilne verzije. Ker GTA verzije (če se bo tako imenovala), kot tudi ///M, AMG, RS in ostali, niso bili še nikoli glavni dobičkonosneži. In če ciljajo zgolj na top modele kot prodajne adute, so se ušteli.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Skupno naj bi vgrajevali 2 diesla in 4 bencinarje.

Diesel; 2,2 in 3,0
Bencin; Osnovni bo posodobljeni 1750TIB v 3eh verzijah.
(pri bencinarju se bo pomoje začelo pri 200 "konjih")

Urejal dylan_dog, 24.06.2015, 08:28.

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik

Kolikor kaže paleta motorjev so vsi na visokem nivoju in sicer:eek :eek :eek :
- diesel 3.0V6 z 275KM in močnejši z 340KM
- diesel 2.2 z 135KM in močnejši 210KM
- bencinski 2.0 z 180KM in močnejši 330KM
- Bencinski 3.0 V6 z 510KM

Definitivno ciljajo visoko in bodo pobrali švabom določen delež, saj ekstuziastov je še vedno polno vsepovsod po svetu. Jasno pa jim je da številke ne bodo extremne in ne bodo z tem rešili znamke, so pa na dobri poti da počasi rešujejo renome.

Urejal mihaing, 24.06.2015, 08:31.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Hej, vsaj začeli so, ker preoblečeni Fiati pač niso to kar naj bi Alfa bila (čeprav je meni na videz Giulietta všeč).
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 190
  • Avtomobil: e91

avto baje ne bo imel nobene veze z Fiatom oz Chryserjem... naj bi bila prava Alfa.
bomo videli, priznam pa, da bi si pravo alfo rad spet kdaj lastil!!
ciljni trg so ZDA in delno Azija. Za EU trg predvidevajo manj kot 15% vse prodaje.
Prikaži več možnosti