Skoči na vsebino

Obnova parabol pri FL

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
13 odgovorov v temi
tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 135

Predem grem vse nazaj gor tlačit na avtu, bi rad porihtal da tud luči svetijo vsaj toliko dobro, ker v zadnjem letu je bilo vedno slabše. Obe seta luči imajo ali še kr prepečen nanos na Bosch kovinskih parabolah, ta drugi set pa je na začetku luščenja :frown. Jutri kličem v Mengeš kjer naj bi bil en v penziji ki to še dela za 50/par, pa eni na dolejskem ki vzamejo 80e/proizvodnja (bolj točnega podatka nimam, le kasirajo po proizvodnji šarši - ker imam 4 kose pa če se kdo pridruži tok bolj ugodno). Bolj me zanima ali je še kdo drug in če treba kaj pazit - predvsem zato ker je leča zanetana na parabolo in pol nosilc žarnice zanetan in prilepljen. bo treba v celoti podret ali se bo galvanizacija naredila tako da zgornji del luči z lečo ostane zunaj preparata za galvanizacijo in se nanaša sloj le na sponji del kovinske parabole?
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 843
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

Jst bi dal naparit vendar pfl
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

Green
Green

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 66
  • Avtomobil: aprilia SR50

Uni v Mengšu je model. Ma tip delavnico doma bolj opremljeno, kot Litostroj. Je pa stvar, kar draga, recimo se izplača za te starejše tipe, katerih "novejših" ohranjenih luči ne dobiš na trgu vsak dan (ali pa dobrih kopij).

Samo še en nasvet, če si razdiral in bil pameten da boš kaj predpripravljal si zajeb. že v štartu. Razdri, pusti vse tako, kot je in bo tip spucal star nanos dol.
Sem sam naredil tako neumnost, ko sem želel prišparati delo, z navadno gobico obrisal naparjen nanos in so se potem na "nekem polimeru", ki je za podlago nanosa, poznali risi. Rezultat naparitve na tako površino je mat površina, ki ne opravlja svoje funkcije. Zna pa tip tudi podlago (polimer) porihtat.

Sej pravim, 50 na par je kul, dokler na ebayu ni novih za 130€ na par. Potem se definitivno ne izplača več, vsaj kar se mene tiče, ker čisto brez pike pomoje tudi ta mojster ne bo izvedel.

Urejal Green, 25.09.2014, 10:36.

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 334
  • Avtomobil: Citroen AX

Obstaja kak kontakt od tega iz Mengsa? Jest bi tudi imel en par luci za obnovit
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 120
  • Avtomobil: OPC

Meni je trenutno luči (e36 z lečo) ravnokar obnovil Pirc. Sporočim kako bo, ko jih vgradim nazaj na avto.
Prikaži več možnosti

Green
Green

Novinec

• Uporabnik

Thermoplast - Predelava Pl. Mas In Visoko Vakumsko Naparevanje Žnidar Anton S.P.
Krekova Ulica 3, Mengeš
Tel: 01 723 71 06

Pardon. Sem @tomosov vpis prebral površno. 50€ na par je đabe! Jaz sem plačal pri temu stricu 120€ na par. Zdaj je moj post mogoče razumljivejši in ne več krneki :) .

Urejal Green, 25.09.2014, 10:56.

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik

Thermoplast - Predelava Pl. Mas In Visoko Vakumsko Naparevanje Žnidar Anton S.P.
Krekova Ulica 3, Mengeš
Tel: 01 723 71 06

Pardon. Sem @tomosov vpis prebral površno. 50€ na par je đabe! Jaz sem plačal pri temu stricu 120€ na par. Zdaj je moj post mogoče razumljivejši in ne več krneki :) .

Lih zdej tvoj post ni razumljiv. V Mengsu jih je torej vec, ki obnavljajo parabole? :confused
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik

ta in isti- meni je reku 60€/par +PTT za nazaj poslat. Nisem še prišel do tega da zapakiram paraboli (stanje kakor jih odšraufaš z FL E30 luči) in pošljem. Obvezno kovina ali plastika ki mora zdžrat +200°C. Nosilci žarnic lahko ostanejo gor, leče morajo bit odstranjene, sicer če ni zakomplicirano tud on porihta, pol pa vijakci ali zakovice za nazaj združit polovice.
Prikaži več možnosti

Green
Green

Novinec

• Uporabnik

Lih zdej tvoj post ni razumljiv. V Mengsu jih je torej vec, ki obnavljajo parabole? :confused

Še enkrat. Za svoj voz sem dal 120€ na par. V mojem primeru bi za ta gnar, če bi malce iskal in čakal dobil boljše luči, kot te, ki sem jih dal obnovit.
Prikaži več možnosti

Green
Green

Novinec

• Uporabnik

Z 60€/kos bi pa prišel na mojo številko. :)
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik

SAm tole je neka firma, ne penzionist :confused
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 786
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Meni je trenutno luči (e36 z lečo) ravnokar obnovil Pirc. Sporočim kako bo, ko jih vgradim nazaj na avto.

Tvoje parabole so ratale v nulo, ker so kovinske in je bila ze podlaga taprava tako da se je nanos prijel tako kot je treba.

Imas ze pripravljene za prevzem.
LP Pirc
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik

Z 60€/kos bi pa prišel na mojo številko. :)

pol pa so te upalili. Meni je po telefonu reku 30€/kos kar je pri E30 je 60€/par. In Jetam je pred časom obnavljal in mi je tud on potrdil 20-30€/kos
Prikaži več možnosti

Green
Green

Novinec

• Uporabnik

Mogoče je bla dodana vrednost popravilo polimera na plastiki, ki sem ga pojahal. Je blo že en čas nazaj in se ne spomnim.. Verjetno.

Ali je pa od trenutnega financnega stanja odvisno, glede na to, da je v penziji in se cene/potrebe dnevno spreminjajo (pun intended). :)
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.