Skoči na vsebino

Električni in hibridni avtomobili

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2941 odgovorov v temi
jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 618

Čeprav nam ni prav, so se časi spremenili. Prometa je neprimerno več, omejitev (tudi marsikje butastih) tudi, kazni so šle v nebo, radarji vsepovsod - vse to so dejavniki, da folk ne razmišlja o močnih avtomobilih in pomenu dobre lege na cesti. ....

Tudi sam se spomnim še tistih starih dobrih BMW tour-ov (al kako so se imenovali), ko smo e39 535i na polno po lokalnih cestah (z bmw zaposlenim v avtu) gonili. Ampak to je že 20 let nazaj. Pa VW je imel tudi podobne - vem, da je bratranec golfa VR6 ganjal čez Gorjance.

Kje boš sedaj kaj takega izvajal?

In zato mi je skoda mladine, ki ne bo poznala druge, tretje najlepse slasti v zivljenju! Poleg lepe zenske, ki uziva v seksu, testosterona, ko premagas kolega ali nasprotnika s pestmi in hitrega avtomobila (motorja) z mocno masino (pac priredis vrstni red) :cool ok in dobre hrane. V bistvu gre vse skupaj z roko v roki. :)

Prikaži več možnosti
    • veloce in sash uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 363
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Nisem tebi repliciral, ampak tole te bom pa popravil. Ta gospod je 99,9% mislil na funkcijo Hill-hold ali auto-hold, ki je del elektronske ročne. Če bi gospod hotel špero, bi to tudi znal povedati, saj se laiku tudi sanja ne, kaj je to špera (kot se verjetno tudi 90% prodajalcem ne). Dejstvo, da ni znal povedati, kaj točno želi, že samo po sebi pove, da gospod ni ravno poznavalec tehnike in zato bi ob omembi špere samo blentavo gledal.

Ni res. On ima do garaže en majhen klanček, kolikor sem ga razumel je spodaj ravno in potem je klanček, tako da ne rabi nobenega hill holda za tistih 10 ali 15 metrov klančka, špera bi mu pa v tem primeru prišla zelo prav. Hill hold pride prav v primerih ko ima avto 4x4 pogon, to je pripomoček za speljevanje v klancu, špere ali 4x4 pogona pa NIKAKOR ne more nadomestit, jima ne pride niti blizu.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 886
  • Avtomobil: skunk :)

Drugače pa ne vem, če sem že kdaj omenil na forumu. Sam sem imel taprvega Priusa več kot 10 let nazaj čez vikend na testni vožnji. Porabo sem imel čez 8l/100km. Tako, da v šparovnost hibridov ne verjamem. Vsaj teh klasičnih, ki sami preklapljajo med elektriko in bencinom sproti med vožnjo. To je tako kot turbodizel, če se jajcaš in paziš, da se turbina čim manj vklaplja, boš res prišparal več, če ne pa je skoraj tako visoka poraba kot pri N/A bencinarju.

Se nimam namena vtikati v porabo, ker to je neverending story, ampak vseeno na kratko iz prve roke.

Spodaj poraba hibridnega Aurisa karavana.

Druga slika je "poročilo" porabe prve slike. Tretja pa umirjena kombinirana vožnja.

Pripete slike za predogled

• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 544
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Se nimam namena vtikati v porabo, ker to je neverending story, ampak vseeno na kratko iz prve roke.

Druga slika je "poročilo" porabe prve slike. Tretja pa umirjena kombinirana vožnja.

Torej AC žere 1l manj kot moj bencinski 6 valjnik... Pri 150-160 moj poje 8.5 l, hladilnik pa krepko pod 8... Žal si ne predstavljam da bi moral merkat da ne bi peljal več kot 130... 

Prikaži več možnosti

MadIggy
MadIggy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 52
  • Avtomobil: Kia ProCeed

Drži, in z vsakim kmh počasneje se razlika v prid hibrida veča. Po mestu se brez težav voziš s porabo okrog 4l, za to ni čudno da je Toyota Corolla zadnje generacije v kar nekaj državah najbolje prodajan avtomobil,

Urejal MadIggy, 07.04.2020, 12:16.

Prikaži več možnosti
    • Jure24 in Bavaria fan uporabnikom je všeč to sporočilo

intejk
intejk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 528
  • Avtomobil: tcr

meni je auris hybrid spil na testu povprečje 7,7 večinoma na ac, pedal to the metal

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 303
  • Avtomobil: prdalica

Drži, in z vsakim kmh počasneje se razlika v korist hibrida veča. Po mestu se brez težav voziš s porabo okrog 4l, za to ni čudno da je Toyota Corolla zadnje generacije v kar nekaj državah janbolje prodajan avtomobil,

Meni je cudno, da se tako razmislja. Avto ranga 20eur + kupis da ustreza VSEM tvojim zeljam, ne pa da porabi malo.

Ce nimas dnarja za tankat kupis avto za 3jurje kateri porabi 7l in imas ostalih 20k eur kolikor je razlika med novo corrolo ravno za 300.000 km. Pa corroo moras se vedno tankat!!!

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

MadIggy
MadIggy

Začetnik

• Uporabnik

Ja, ampak od kje ideja da je vožnja 150kmh po avtocesti želja vseh? za nekoga ki živi v predmestju in se dnevno prebija skozi zamaške evropskih velemest je hibrid idealna izbira, za trgovskega potnika dizelca, za center Copenhagna pa kolo.

Prikaži več možnosti

bmwcs
bmwcs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 658
  • Avtomobil: Modra sulica

Meni je cudno, da se tako razmislja. Avto ranga 20eur + kupis da ustreza VSEM tvojim zeljam, ne pa da porabi malo.

Ce nimas dnarja za tankat kupis avto za 3jurje kateri porabi 7l in imas ostalih 20k eur kolikor je razlika med novo corrolo ravno za 300.000 km. Pa corroo moras se vedno tankat!!!

Če se ti jebe za cel svet, potem ja.

Če pa ti je pomembno , da za enako pot, porabiš in zasvinjaš manj, potem pa ti je pomembno tudi da pokuriš 20, 30, 40 % manj. 

Vem da je to vsakemu zadnji pomislek in da so izgovori tipa " krave naredijo več svinjarije" popularne. Ampak , skupna vsota dreka, je seštevek manjših delov.

Vem, nepopularno mnenje. Ampak ga bom pustil viseti tukaj  :-D

Urejal bmwcs, 07.04.2020, 12:26.

No guts, No glory !
Prikaži več možnosti

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 242
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Ja, ampak od kje ideja da je vožnja 150kmh po avtocesti želja vseh? za nekoga ki živi v predmestju in se dnevno prebija skozi zamaške evropskih velemest je hibrid idealna izbira, za trgovskega potnika dizelca, za center Copenhagna pa kolo.

Plugin hibrid morda ja, navaden bolj ne.

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

Torej AC žere 1l manj kot moj bencinski 6 valjnik... Pri 150-160 moj poje 8.5 l, hladilnik pa krepko pod 8... Žal si ne predstavljam da bi moral merkat da ne bi peljal več kot 130... 

Je bil pri hiši 12 let nazaj E92 330iA in vem koliko popije ta "6 valjnik".

V mestu sta pa 1 : 3 :frown

P.S. Ali sem kje rekel, da pazim, da ne gre avto več kot 130? To sem prilepil izključno kot komentar, da prvi Prius ni šel pod 8 litrov.

Prikaži več možnosti

Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 162
  • Avtomobil: Iščem družinsko vozilo.

P.S. Ali sem kje rekel, da pazim, da ne gre avto več kot 130? To sem prilepil izključno kot komentar, da prvi Prius ni šel pod 8 litrov.

Bi pričakoval od hibrida, da ima manjšo porabo. Moj 10 let star francoz bencinar  1.4 ima 7,5 porabe...torej je s hibridom samo liter razlike? Umirjena vožnja pa pride nekje na 6-6,2...sem želel kupit hibrida za drugi avto pa se mi le zdi, da ga ne bom.

Imeti otroka pomeni imeti vse.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 544
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Saj sem napisal po AC, mesto ima moj 11-12l...  Tako da tvoje razmerje je pravo.  :ok2  Mene so npr. pri Lexus-usu opozorili da 4 valjni atmosferc+CVT+ac niso posrečena kombinacija.  Verjamem da bi takšen avto bil za moje potrebe bomba, relacija 10km (tja in nazaj) in potem vsaj dve mestni vožnji cca. 5-8 km. Pač zadeva mi je predraga in nedosegljiva, kupovati hibrida pod 10k (razen sekretov Yaris in Prius) je pa itak strel v koleno.  :ok

Če pa imaš novo Corrolo karavan, ti pa povem svoje mnenje. Ful lep avto in dobra družinska izbira, kakšen golf variant, megane grandtour, focus, octavia tu nimajo kaj iskati.  :ok

Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan je všeč

MadIggy
MadIggy

Začetnik

• Uporabnik

Odvisno s katerim bi ga zamenjal. Če bi vzel Yarisa lahko računaš na realno porabo 4,5l, če si doma v mestu pa okrog 4,0.

https://www.spritmon...t=3&powerunit=2

Urejal MadIggy, 07.04.2020, 13:18.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 319

Jest sem sprobal vse zivo ko sva kupovala drugi avto. Pristali smo na rav4 hybrid in je top izbira za mesto, vsaj meni in moji zeni.
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

Saj sem napisal po AC, mesto ima moj 11-12l...  Tako da tvoje razmerje je pravo.  :ok2  Mene so npr. pri Lexus-usu opozorili da 4 valjni atmosferc+CVT+ac niso posrečena kombinacija.  Verjamem da bi takšen avto bil za moje potrebe bomba, relacija 10km (tja in nazaj) in potem vsaj dve mestni vožnji cca. 5-8 km. Pač zadeva mi je predraga in nedosegljiva, kupovati hibrida pod 10k (razen sekretov Yaris in Prius) je pa itak strel v koleno.  :ok

Če pa imaš novo Corrolo karavan, ti pa povem svoje mnenje. Ful lep avto in dobra družinska izbira, kakšen golf variant, megane grandtour, focus, octavia tu nimajo kaj iskati.  :ok

Družinski avto je enake znamke kot tvoj :laugh

Govoril oz pisal sem o Aurisu karavanu 1.8 / 99KM.

Nova Corola je pa :mljask

Se vidi, da je sklop še novejši in še malo varčnejši - https://avto-magazin...elena-c-orolla/

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 547
  • Avtomobil: F01 730xd

Jest sem sprobal vse zivo ko sva kupovala drugi avto. Pristali smo na rav4 hybrid in je top izbira za mesto, vsaj meni in moji zeni.

V kakšnem smislu je top? Placa za noge ima spredaj na voznikovem sedežu točno nič. Za tistih 40-44 jurjev jurjev kolikor hočejo za to kišto dobiš malo morje boljših avtov. Praktično če vzameš seznam vseh možnih avtov in enega naključno izbereš v cenovnem rangu do 44 jurjev je velika šansa da boš trofil nekaj boljšega. Razen če je point da je hibrid. Ampak še vedno kuri več kot 20 jurjev cenejši Golf dizel.

Urejal U2ros, 07.04.2020, 14:58.

Prikaži več možnosti

MadIggy
MadIggy

Začetnik

• Uporabnik

No,potem pa sestavi seznam SUV-jev, ki so podobne velikosti, imajo vsaj 200KM in avtomatski menjalnik za 36k.

Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 027
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

No,potem pa sestavi seznam SUV-jev, ki so podobne velikosti, imajo vsaj 200KM in avtomatski menjalnik za 36k.

Dva od VAG-a, gledam kar uradni cenik (se pravi brez popustov!!):

-SEAT Ateca 2.0 TDI 190 KM 4Drive DSG Xcellence ali pa FR cca.38.700 €

- VW Tiguan 2.0 TDI 190 KM 4Motion DSG R-Line cca.41.900 €

Bencin izvedbe 2.0 TSI 190 KM (in DSG) pa cca.1.000 € za Tiguana in Ateca 3.000 € cenejša. 

Pazi: vsi omenjeni imajo 4X4 pogon, ti te želje nisi izpostavil.

Seveda je vedno okus stranke, za kaj se bo odločil, zavedaj pa se, da boš rabljenega Tiguana R-Line prodal takoj....Kako je z rabljeno RAV pa ne vem....

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 547
  • Avtomobil: F01 730xd

Lahko jo uporabljaš za paperweight, če "slučajno" ugotoviš da ti ne ustreza.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.