Skoči na vsebino

Električni in hibridni avtomobili

* * * - - 6 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
5525 odgovorov v temi
Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 647
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Sem dober teden gruntal-kako za vraga naj se navdušim nad štromarjem; vozim modernega 2.0 dieselna, štartam ponoči po AC, dam na tempomat 135 kmh, se vozim dobri dve uri, pridem na cilj mi, BC kaže da imam večji doseg kot ko sem štartal od doma...poraba po BC 5,2, kar bodimo realni ni (skoraj) nič, doseg skor 1.000 km, ko zmanjka dinozavrove krvi, sem v max.5 min spet pripravljen za novih 1.000 km, tankam za vsakim vogalom....

Sej vem, me boste napadli-prihodnost je v štromu, pa ekologija, pa bolj počasi se bomo vozili,....blablabla....ampak men tale iskra kar ne preskoči :confused

Pripete slike za predogled

• 20210610_041440.jpg
:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 846

Prihodnost bo na koncu v vodiku

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 357
  • Avtomobil: 523i

Sem dober teden gruntal-kako za vraga naj se navdušim nad štromarjem; vozim modernega 2.0 dieselna, štartam ponoči po AC, dam na tempomat 135 kmh, se vozim dobri dve uri, pridem na cilj mi, BC kaže da imam večji doseg kot ko sem štartal od doma...poraba po BC 5,2, kar bodimo realni ni (skoraj) nič, doseg skor 1.000 km, ko zmanjka dinozavrove krvi, sem v max.5 min spet pripravljen za novih 1.000 km, tankam za vsakim vogalom....
Sej vem, me boste napadli-prihodnost je v štromu, pa ekologija, pa bolj počasi se bomo vozili,....blablabla....ampak men tale iskra kar ne preskoči :confused

Ja kul da uzivas v dizelskem ropotanju. Jaz vidim pa prakticno brezservisno lastnistvo, pa v tvojem primeru bi v dveh urah namesto za dizel zapravil denar raje za eno zlo fajn nedeljsko kosilo.
6.5€ na 100 km + servis ni ravno "nič"
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 042
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

Na koncu bo štrom avto dražji, pa zapomnite si ta današnji čas ,ko si lahko kupil gajbico z klimo za 500 eu do 1000 eu in peljal prvič punco na morje, naši vnuki bodo globje segli v žep za tak podvig. Tako poceni svobode za premagovanje razdalj ne bo nikoli več.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Jerry in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 487
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Dokler je izbira je cool. Men se je pa zanč prvič v življenju zgodil, da me je ropot dizla prav tko aktivno motil, sem se čist odvadil na ragadagadagada.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 120
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Ja kul da uzivas v dizelskem ropotanju. Jaz vidim pa prakticno brezservisno lastnistvo, pa v tvojem primeru bi v dveh urah namesto za dizel zapravil denar raje za eno zlo fajn nedeljsko kosilo. 6.5€ na 100 km + servis ni ravno "nič"

Pozabu si vracunat kolko je EV drazji za nakup in to da infrastkutura se nikakor ni na nivoju za brezkrbne daljse voznje.
EV je top za lokalno voznjo, v sluzbo, po opravkih ipd, cim je treba kam dlje je pa ze kriza in spet rabis se en ICE, ce hoces na kak dopust ipd.
Dalec smo se od tega da bo EV edini avto doma.
Prikaži več možnosti
    • Convert je všeč

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 638
  • Avtomobil: rižota

EV je top za lokalno voznjo, v sluzbo, po opravkih ipd, cim je treba kam dlje je pa ze kriza in spet rabis se en ICE, ce hoces na kak dopust ipd.
Dalec smo se od tega da bo EV edini avto doma.

S temi dopusti se prevec komplicira. En ki gre enkrat ali dvakrat letno na dopust se bo ze ustavil za tiste pol ure na kavo. Ni pa za vikendase ali folk s familijo v tujini, ki grejo vsak drugi teden.

Meni je glavni minus poleg cene dolgocasnost EVjev, ampak sedaj moderni mali dizli in podhranjeni bencinarji niso nic boljsi. Ostalo pa pade na nacin uporabe (dolzina vozenj, lastna polnilnica...).

Bi pa vsaj za Ev-je lahko dali moznost 2 avta na ene tablice.
Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 719
  • Avtomobil: v srcu e39

Nevem ce je prava tema ampak vseeno, koncno ena kurba stromarska da ne boza gasa kot picka z umetnimi nohti jajca…
Je pa model ze pri qlandiji poletel mimo mene v kroznem tako, da sem odprl vrata pa pogledal ce stojim na mest, pa je moja vozla ki je kar manijak…
Drop a gear and disappear…. Oz glede na to da nima prestav, sam dissapear :rofl :ok2

Priponka  trim.367190DF-5A74-432D-8887-8F495AD475B9.MOV   6,28MB   153 Število prenosov
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 591
  • Avtomobil: Mesanec

Eh to je sam frajerisanje, po mestu, pac prepotentni kreten.

Na Ac so pa se zmeri nekje za sleperji in lovijo zadnje km dometa
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 719
  • Avtomobil: v srcu e39

Na ac nabijat po gasu pa res ne rabis bit prevec nadarjen ali sposoben, se nasa policija zna to, meni je bolj to prepotentno nabijanje, gas do daske, cakat da pride do neke hitrosti, bremza do daske, blendat cel zivcn, pol pa spet jovo na novo, padaj komu se to da lol
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 130
  • Avtomobil: F31 320d

https://www.instagra.../p/CQM4xXsDLzo/

Game over?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 74 159
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

To bo to, ja.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 799
  • Avtomobil: F15

Veš kako pravijo.. Če imaš srečo ne rabiš ničesar drugega. ;)

Drgač pa svoj čas ~15 let nazaj sem fasal provido 243kmh, kroge risal po lj in pred orto barom, v enosmerno v kontra policaje srečal nasproti, stepel sem se s prometnikom, pa take zanimive prigode sem mel. Posledično je bila ena od mojih večjih naložb v policijske škode al karkol so z mojimi evri kupl.

Danes ne izzivam če se le da ker mam druge stvari za plačevat.. :)

lahko to opišeš prosim? So te potem nabrcali ko zajca?

Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik

https://www.instagra.../p/CQM4xXsDLzo/

Game over?

Lol. Ce ostanemo pri EV, se notranjost ne more primerjat z eqs. Na zunaj pa tako zgleda kot genericen japonc/korejc iz konca 90tih.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 522
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Po pravici povedano ni 95% BMWjev, Audijev in Mercedesov nič hitrejših.

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Tud res, ampak neko frajarjenje po mestu mi je zlo mimo
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 447

S temi dopusti se prevec komplicira. En ki gre enkrat ali dvakrat letno na dopust se bo ze ustavil za tiste pol ure na kavo. Ni pa za vikendase ali folk s familijo v tujini, ki grejo vsak drugi teden.
Meni je glavni minus poleg cene dolgocasnost EVjev, ampak sedaj moderni mali dizli in podhranjeni bencinarji niso nic boljsi. Ostalo pa pade na nacin uporabe (dolzina vozenj, lastna polnilnica...).
Bi pa vsaj za Ev-je lahko dali moznost 2 avta na ene tablice.

Kolk je pa strom uporaben ko stojis na razcepu kozarje do vrhnike 2h, do meje se 2 h in potem do splita se 3h? Ne gredo vsi v novigrad. A pol ugasnes avto, klimo in reces sopotnikom naj se gredo ven frizbi igrati?
Prikaži več možnosti

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik

Do Splita ne greš mimo Vrhnike, ampak po dolenjki.  :laugh

Se jajcaš in filaš po vsakem zastoju. Bi pa na ta način raje šel enkrat do Splita, kot vsaka dva tedna v Poreč ali Pulo (Novigrad bi z boljšim štomarjem mogoče še šlo brez večjih skrbi), kot večina istrskih vikendašev in pavšalistov. Ne vidim problema, če maš tako situacijo enkrat na leto, splaniraš in vzameš v zakup, pri relacijah 200 km+ na mesečni ravni, štrom odpade. 

Štrom je kul če maš samo lokalne vožnje (do 100 km, razen mogoče parkrat na leto) in domačo polnilnico.

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 487
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

lahko to opišeš prosim? So te potem nabrcali ko zajca?

Ne to so me ob drugi priložnosti. En mali miličnik me je hotel po tleh fuknt in se mi je neki okol mog začel navijat in je dobil kar je iskal. Pol sm šel stran in policajka se je drla za unim pičipokijem da nej me pusti ker da bom že domov dobil. In tudi sem. Ni šel za mano ker si ni upal v tistem trenutku.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Do Splita ne greš mimo Vrhnike, ampak po dolenjki.  :laugh

Se jajcaš in filaš po vsakem zastoju. Bi pa na ta način raje šel enkrat do Splita, kot vsaka dva tedna v Poreč ali Pulo (Novigrad bi z boljšim štomarjem mogoče še šlo brez večjih skrbi), kot večina istrskih vikendašev in pavšalistov. Ne vidim problema, če maš tako situacijo enkrat na leto, splaniraš in vzameš v zakup, pri relacijah 200 km+ na mesečni ravni, štrom odpade. 

Štrom je kul če maš samo lokalne vožnje (do 100 km, razen mogoče parkrat na leto) in domačo polnilnico.

Js mam 200km relacije skoraj vsak dan, plus zivim v bloku...a naj kupim stromarja hehe
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.