Skoči na vsebino

Električni in hibridni avtomobili

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1867 odgovorov v temi
Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 650
  • Avtomobil: Ni (več) BMW

Domet pa sramoten.....

Baje namensko manjša (lažja) baterija, da bodo vozne lastnosti še vedno na nivoju navadnega Minija.

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti
    • bpavsic je všeč

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 057
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Pa tudi Mini ni ravno za relacije Ljubljana - Berlin ampak je mestni avto.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in bpavsic uporabnikom je všeč to sporočilo

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 408
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Mislim da majo nalepko. Zihr je simpl nacin za nadzor...

Potem pa plaz ugibanj... kr neki :crazy

Če ne veš, ne piši.

Električna vozila v Nemčiji imajo registrsko oznako, ki se konča s črko E in nobenih nalepk.

e-kennzeichen-und-umweltplakette-fuer-el

Tiste nalepke so pa izključno zaradi eko con v nemških mestih.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Samo to je ravno čar tega foruma :ok2 ... iz čisto simple zadeve lahko narediš 6 ur debate in zabave kot bi mignil. :laugh

Potem pa plaz ugibanj... kr neki :crazy

Če ne veš, ne piši.

Električna vozila v Nemčiji imajo registrsko oznako, ki se konča s črko E in nobenih nalepk.

Tiste nalepke so pa izključno zaradi eko con v nemških mestih.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 053
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

In avtomobile se kupuje zaradi custev. Elektrika nima nobenih custev.

Sure, Golf 1.6 TDI je zelo čustven nakup :laugh

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Seveda je čustven nakup... jokaš zraven, ko vidiš kaj si kupil. :hihi

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • dragan klep je všeč

KlemenP32
KlemenP32

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 386
  • Avtomobil: F32

Nisem bral celotne teme ampak vam lahko povem svojo izkušnjo z hibridom. Lastim si V60 D6 priključnega hibrida, avto sem uvozila sam iz Nizozemske in je bil v vrhunskem stanju. Moje povprečje na dnevni relaciji 145km (72km ena smer od tega 40km avtoceste), je nekje med 2.7 do 3.2L. Polnem ga ves čas doma in pred vhodom v službo, kar se tiče strošek elektrike je zanemarljiv kajti Petrol počasna polnilnica je brezplačna, doma pa s počasnim tokom tudi nisem opazil neke razlike. Dodaten bonus je parkiranje blizu vhoda kamorkoli greš :)

Drugače na elektriko se avto pelje 133km/h, ampak mogoče vsega skupaj 25km, pri normalni hitrosti sem do sedaj na elektriko naredil max 45km, kar je pri normiranih 50km kar vredu. Način POWER je top za kakšna prehitevanja, ker elektrika in dizel delata skupaj, drugače za vožnjo po LJ je pa pure electric način še zmeraj dovolj poskočen da lahko normalno slediš prometu in tudi koga prehitiš.

Malo sem offtopic, ampak za kakšna vprašanja sem na voljo :)

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 142
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Nisem bral celotne teme ampak vam lahko povem svojo izkušnjo z hibridom. Lastim si V60 D6 priključnega hibrida, avto sem uvozila sam iz Nizozemske in je bil v vrhunskem stanju. Moje povprečje na dnevni relaciji 145km (72km ena smer od tega 40km avtoceste), je nekje med 2.7 do 3.2L. Polnem ga ves čas doma in pred vhodom v službo, kar se tiče strošek elektrike je zanemarljiv kajti Petrol počasna polnilnica je brezplačna, doma pa s počasnim tokom tudi nisem opazil neke razlike. Dodaten bonus je parkiranje blizu vhoda kamorkoli greš :)

Drugače na elektriko se avto pelje 133km/h, ampak mogoče vsega skupaj 25km, pri normalni hitrosti sem do sedaj na elektriko naredil max 45km, kar je pri normiranih 50km kar vredu. Način POWER je top za kakšna prehitevanja, ker elektrika in dizel delata skupaj, drugače za vožnjo po LJ je pa pure electric način še zmeraj dovolj poskočen da lahko normalno slediš prometu in tudi koga prehitiš.

Malo sem offtopic, ampak za kakšna vprašanja sem na voljo :)

Super zapis! končno nekaj uporabnega od nekoga z neposredno izkušnjo. Te v60 sem tudi jaz gledal. Kater letnik je tvoj? Kakšne so razlike med d5 in d6 hibridom? Ima tvoj pogon na vsa 4 kolesa? Kakšnem je menjalnik in kako deluje? Jaz mislim, da sem takrat bral teste čisto prvih letnikov in, če se ne motim je pisalo, da je samo na elektriko sposoben tam nekje do 90km/h. Kako dolgo se ti polni doma? Ga polniš na enofazni ali trifazni priključek?

Čisto nič nisi offtopic tako, da se kar razpiši.

Prikaži več možnosti

KlemenP32
KlemenP32

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 386
  • Avtomobil: F32

Super zapis! končno nekaj uporabnega od nekoga z neposredno izkušnjo. Te v60 sem tudi jaz gledal. Kater letnik je tvoj? Kakšne so razlike med d5 in d6 hibridom? Ima tvoj pogon na vsa 4 kolesa? Kakšnem je menjalnik in kako deluje? Jaz mislim, da sem takrat bral teste čisto prvih letnikov in, če se ne motim je pisalo, da je samo na elektriko sposoben tam nekje do 90km/h. Kako dolgo se ti polni doma? Ga polniš na enofazni ali trifazni priključek?

Čisto nič nisi offtopic tako, da se kar razpiši.

Moj je 2014. Kar se grobega motorja in menjalnika tiče sta D5 in D6 enaka, razlikujeta se v

*klima kompresorju, ker je na hibridu električni in dela tudi če dizel na laufa

*štarterju, ker ima hibrid ISG (starter in generator v enem).

Ima AWD katerega vklopiš preko gumba na armaturki in dela enako kot vsi ostali AWD, ko sprednji konec zdrse se zadnji na elektriko vklopi in v praksi kar dobro laufa (sprobano) :) Drugače je menjalnik klasika 6gear Aisin, ni lih ZF na 8 prestav, ampak niti ne opaziš dokler ga ne začneš mal preganjat, pa še to bolj na prestavljanju navzdol. Nevem kako je bilo z prvimi letniki, ampak ta gre na elektriko do 133km/h, na POWER (sport) načinu pa elektrika pomaga dizlu do 155km/h. Doma ga polnim na enofazno vtičnico, ker tudi tak standard polnilec dobiš, lahko edino nastavljaš moč polnenja od 6A do 13A. Na 13A se napolni v dobrih 3 urah, na 6A pa toliko dlje. Večinoma ga imam kar na 6A, da vzdržuje baterijo in najraje vidim če je priklopljen da se do konca napolne preden ga izklopim, ampak negre vedno tako. Na javnih polnilnicah je pa tako da je avto sam omejen na polnenje do 13A.

Drugače tukaj so bolj problematični ISG (starter in generator) in pa klima kompresorji, moj je dobil nov starter lani in kompresor 2 tedna nazaj še preko garancije, vse ostalo pa ni težavno :)

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 315
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Baje namensko manjša (lažja) baterija, da bodo vozne lastnosti še vedno na nivoju navadnega Minija.

Sam če je mišljen kot mestni avto, kaj majo veze pol vozne lastnosti?? Tu je najbolj pomemben domet.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 938
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kolk km pa naredi povprečen mestni avto? Kot mestni avto bi lahko imel pol krajši doseg, pa bi bil še vedno čisto uporaben.

Mini je bil pa že od nekdaj bolj vozniško naravnan avto.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 473
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Kolk km pa naredi povprečen mestni avto? Kot mestni avto bi lahko imel pol krajši doseg, pa bi bil še vedno čisto uporaben.

Mini je bil pa že od nekdaj bolj vozniško naravnan avto.

Ni nujno, nekatera mesta so velika. Če gledamo kot privat uporabnik bi lahko bilo manj, kakšne dostavne in kurirske službe pa naredijo bistveno več km.

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 484
  • Avtomobil: UFO

https://www.24ur.com...podinjstva.html

Ojoj, najprej mi avti proizvedejo ogromno co2 sedaj pa še tole. Če bi še milijonarja gledal bi jaz lastnoročno zadušil naš svet z izpusti.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 132

Se ti zdi, da vsi vozimo 1.6 naciwagne? Saj realnost je skoraj taksna ti dam prav. :ok

V bistvu se zadnje case res sprasujem cemu in dobro poctim, ko gledam zdolgocasene, ze zalostne obraze sovrstnikov, ko s kombiji vozijo okoli svoje soncke in vsega navelicane zene, ki jim v vsem ugodijo, da bo mir pri hisi. Ceprav za ceno lastnih zivcev in zivljenja. Tudi jamranja ob kokti poletnega vecera pritrdijo temu. :-D

Urejal jjjernej, 16.07.2019, 18:12.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Polne baterije v 18 minutah. To pa je nekaj.

https://www.carscoop...erful-road-car/

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 744
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Polne baterije v 18 minutah. To pa je nekaj.

https://www.carscoop...erful-road-car/

Mi je bilo zelo všečno branje, na koncu pa cena....brez veze.
:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja itak. Sam vsa ta tehnologija bo kmalu v "navadnih" avtih.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 054

https://siol.net/avt...ovo-hiso-502592
Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 799

https://siol.net/avt...ovo-hiso-502592

Britanci morajo najprej brexit dokončati, potem pa pogumno naprej s takimi zadevami.

Če se že gremo okolju prijazno, potem je vodik prihodnost

https://avto.finance...jsa-alternativa

Urejal Simon, 17.07.2019, 20:16.

Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 001
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

Za vodik je še prezgodaj. Avti morajo najprej sami vozit.
Največji problem vodika je skladiščenje, noben članek tega nikoli ne omenja. Niso še iznašli materjala za 100% skladiščenje. Iz vseh rezervarjev počasi ven uhaja.
Prikaži več možnosti