Skoči na vsebino

Električni in hibridni avtomobili

* * * * - 9 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
8443 odgovorov v temi
Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 633
  • Avtomobil: OOOO

Pri tej vožnji se pač pelješ za podoben denar kot z dizlom. Pri 90% drugih voženj pa 4x ceneje.

in ko sem jst opisal svojih 280km poti Zurich-München ter povedal "mane" iz prve roke, sem pa takoj bil delezen kritik.

Ce imas dosti takih relacij, te ne pobere visji strosek, ampak nervoza glede polnjenja. Kdor se toliko vozi ima ali pokrite potne storske ali pa dovolj v dinarnici, da se ne rabi sekirati za razliko. Vsekakor si tudi kaksen tak privosci elektricarja. Se pa z razliko od mnogih ne prepricuje da je to ceneje...

Prikaži več možnosti
    • jocker in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 399
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

A se vedno se odkriva topla voda? :ok2 

EV je ok ce...zivis v bajti in dnevno nimas vec kot 150-200km poti...za mestno voznjo je pa sploh top. Za vse ostalo je tu ICE :ok

In ne, EV v osnovi ni za sparanje, ker je se drag za nakup, a je vseeno ql ker se tolko manj stvari servisira in filas ga doma cez noc.

Prikaži več možnosti
    • DreamBMW, Tattoo, Марщал in 2 ostalim je všeč

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 892
  • Avtomobil: rižota

saj. kot bi se kregali, ali je pick up/mercedes S zanic, ker tezko parkiras v mestu in so ulice preozke ali sporten avto ker zabija cez luknje in ne gre po makadamu.

Vsak avto ma svoj namen.
Prikaži več možnosti
    • Tattoo in noucamp90 uporabnikom je všeč to sporočilo

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 606
  • Avtomobil: /

Ja, sam ko EVje siliš kot menjavo ICE, prideš do težave. Kot alternativa so super, kot zamenjava še ne.

Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 326
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

V bistvu bo EV mnoge prisili da imajo dva avta, kar je še najmanj eko. Pa ti odpadki z 300km dosega so res polizdelek, to je že v štartu na pol uporaben izdelek , kaj bo šele čez 10 let. Ljudje vajeni 1000km dosega se morajo sprijazniti z tretjino tega in samo eno uro praznega čakanja z izgovorom da je to normalno. Če je pa kaj ziher je pa da časa nimamo nikoli dovolj oz vedno premalo.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 023
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

V bistvu bo EV mnoge prisili da imajo dva avta, kar je še najmanj eko. Pa ti odpadki z 300km dosega so res polizdelek, to je že v štartu na pol uporaben izdelek , kaj bo šele čez 10 let. Ljudje vajeni 1000km dosega se morajo sprijazniti z tretjino tega in samo eno uro praznega čakanja z izgovorom da je to normalno. Če je pa kaj ziher je pa da časa nimamo nikoli dovolj oz vedno premalo.

Kakšna 2 avta? Že zdaj so pri vsaki bajti štirje. Foter, mat pa 2 froca ponavadi. 4 avte nafilat čez noč je pa že malo večji problem...
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 667

V Sloveniji je registriranih cca. 1.2 milijona osebnih vozil in 2.1 milijona prebivalcev.

wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti

MadIggy
MadIggy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 81
  • Avtomobil: Škoda Octavia 1.0 TSI

Tesla porabi tudi do 36% več štroma kot je na papirju, najbolj se je iskazala Hyundai Kona, zanimivo. Izgube ob polnenju tudi do 15%.

https://avto.finance...zBm1bpD85qc-d7w

Urejal MadIggy, 24.11.2021, 11:46.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 533

https://avto.finance...elja-premozenja
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 946
  • Avtomobil: UFO

To je super edino mi ni jasno kje bojo elektriko dobili ker kabel je pač treba nekam povezat.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 633
  • Avtomobil: OOOO

To je super edino mi ni jasno kje bojo elektriko dobili ker kabel je pač treba nekam povezat.

ponudnikov je dovolj v razvitem svetu. nelojalno konkurenco z izjemo odpuscenega genija imas samo v SLO...

Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 638
  • Avtomobil: F31 320d

Najbolje da vprašate norvežane, kje dobijo elektriko, pa koliko jo primanjkuje, glede na to da so vodilni v številu EVjev.

Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 601
  • Avtomobil: E30 325i, ///M3 E36, ST

Imam na testu že 14 dni El. Hyundai Kono 64kw

ni slaba reč, sploh če imaš opcijo brezplačnega polnenja v službi in 100m od doma kot v tem primeru jaz.

Še vedno pa sem malo skeptičen o realnosti dometa, ko zaviješ na avtocesto, tam baterijo hitro porabi, hitro je 25 kwh/100 km

npr. iz Maribora do Ljubljane zmerno hitre vožnje se prav 140-160 , tuneli cca 120 -130 porabjenih 52% baterije se pravi se z lepo vožnjo s Kono normalno pelješ v mb in nazaj,....

V nedeljo sva šla s kolegom na Grobnik in sva se vozila lepo po ac cca 120-130 kmh na regionalki lepo po omejitvah porabila sva dobrih  80% baterije in naredila 286 km, se pravi če voziš zmerno se da narediti 300 km brez problema, temperatura zraka od 5 do 10 stopinj nekje,...

je pa lušten avto za vsak dan, neomejeno navora pri vsaki hitrosti, vozilo se takoj notri ogreje, tiha mirna vožnja, nobenega zamika ko stisneš gas(kickdown itn,..) skratka za vsak dan služba domov in tudi okoli po slo super avto samo ne sme te motiti plastika v notranjosti in določeni felerji, ki so res mimo, npr, VSAKIČ ko vžgeš avto moraš izklopit lane asist, ki je grozen, skos piska, potem med vožnjo ne moreš nobenih funkcij nastavitev v avtu štelat, prav tako ne moreš npr novega telefona priklopit med vožnjo, moraš se ustavit in dati dobesedno v P, potem lahko delaš,...

Seveda ga nebi kupil oz. bi razmislil, če bi bil polovico cene, za tak denar me pa zaenkrat žal niti malo še ne zanima  :)

Me je pa pozitivno presenetil glede same avtonomije res, po mestu res malo porabi in, če se še malo igraš z regeneracijo itn se lahko res voziš cel teden brez razmišlanja (seveda če nimaš vmes daljših ac voženj)

še slikca ko sem prišel z relacije (Grobnik)

Pripete slike za predogled

• IMG_8556.JPG

Urejal Martin ///M, 24.11.2021, 19:30.

Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti
    • rockson, Jerch_ in dnjehen uporabnikom je všeč to sporočilo

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 667

prav tako ne moreš npr novega telefona priklopit med vožnjo, moraš se ustavit in dati dobesedno v P, potem lahko delaš,...

A ni pri BMWju isto? Vsaj pri mojem moraš biti parkiran, ko prvič povezuješ telefon. Pa pri vseh avtomobilih, ki sem jih imel je bilo tako.

Ne rečem, da ni nadležno, ampak se mi zdi kar redna praksa.

wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

To je povsod isto. V Fordu so šli še korak dlje in tudi navigacije nemoreš vnesti, dokler ne stojiš. Potem priklopiš pa android auto in mirne duše pišeš kar ti paše :)

Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 601
  • Avtomobil: E30 325i, ///M3 E36, ST

To je povsod isto. V Fordu so šli še korak dlje in tudi navigacije nemoreš vnesti, dokler ne stojiš. Potem priklopiš pa android auto in mirne duše pišeš kar ti paše :)

uf ok pol je sedaj to praksa povsod my bad :)

lahko da je to od letnika recimo moj ford in drug sluzben katerega pogosto vozim letnika 2019 in 2020 nimata te restrikcije še,..

pri drugih avtih katere sem imel pa se je tudi kakor se spomnim pri vseh dalo sam so bli vsi ze starejsi tko da to ne steje hehe

Urejal Martin ///M, 24.11.2021, 20:32.

Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 60 939
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Android Auto tut ne dovoli vnosa besedila med vožnjo. Samo speech to text, kjer moraš pa čarat z angleščino. Pol pa ti razlož gospodični v telefonu da bi rad šel na Cesto slovenskih kmečkih uporov 7. :crazy 

Martin, a je bila Kona nova? Tiste par let stare ki jih ima Cammeo so obupno glasne, tolk road-noise-a od zadnjih koles, da ko se peljem nato s službenim bencinarjem vidim kaj je to tiha vožnja. Rečeno je bilo da bodo to v prihodnjih letnikih izboljšali.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Tattoo
Tattoo

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 535
  • Avtomobil: R5

...potem med vožnjo ne moreš nobenih funkcij nastavitev v avtu štelat, prav tako ne moreš npr novega telefona priklopit med vožnjo, moraš se ustavit in dati dobesedno v P, potem lahko delaš,...

Čisto varnostna fora...glede na to, kako nekateri "lutajo" po cesti, medtem ko tipkajo / nastavljajo različne stvari, bi bilo pa potrebno še kakšne druge funkcije onemogočiti med vožnjo.

"There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games!" - Ernest Hemingway
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 525

To je odlična funkcija in bi jo morali imeti vsi avtomobili kot obvezno. Kolikokrat sem sebe že zalotil, ko kreten vpisujem naslov med vožnjo in zraven plešem po cesti, ker pač lahko. 

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Android Auto tut ne dovoli vnosa besedila med vožnjo. Samo speech to text, kjer moraš pa čarat z angleščino. Pol pa ti razlož gospodični v telefonu da bi rad šel na Cesto slovenskih kmečkih uporov 7. :crazy

Martin, a je bila Kona nova? Tiste par let stare ki jih ima Cammeo so obupno glasne, tolk road-noise-a od zadnjih koles, da ko se peljem nato s službenim bencinarjem vidim kaj je to tiha vožnja. Rečeno je bilo da bodo to v prihodnjih letnikih izboljšali.

Men android auto to dovoli.. V Mapse lahko brez težav pišem med vožnjo.

To je odlična funkcija in bi jo morali imeti vsi avtomobili kot obvezno. Kolikokrat sem sebe že zalotil, ko kreten vpisujem naslov med vožnjo in zraven plešem po cesti, ker pač lahko. 

Ja in ne. Po drugi strani imaš pa danes radarski tempomat, lane keep..in ti te držijo povsem varnega, če za sekundo pogledaš na ekran.

Urejal neicheq, 25.11.2021, 09:09.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.