Skoči na vsebino

Električni in hibridni avtomobili

* * * * - 9 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
10346 odgovorov v temi
powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 869
  • Avtomobil: 1.6i, 2.0d, 4.2, 5.7

Realno je poraba 13-14. Ce pa velik stoji in laufa ali pa kafana/kafana, je pa takole.
Aja to ke za ekoKvaziTeslaBoyFene off topic ter nocna mora haha.

Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 026

To je kaka posebna fora? Da si car, če ful denarja zagoniš za bencin?

wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti
    • Jure24 in powerslide uporabnikom je všeč to sporočilo

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 916
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Vedno bolj ugotavljam da ni problem količina polnilnic ampak delovanje le teh in posledično customer service. Ker so lepši naslovi v novicah "zgradili smo 10.000 novih polnilnic" kot pa "vzdržujemo obstoječih 10.000 polnilnic da delujejo 24/7". In tudi EU denar pride za gradnjo novih ne pa za vzdrževanje mreže.

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 572
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Vedno bolj ugotavljam da ni problem količina polnilnic ampak delovanje le teh in posledično customer service. Ker so lepši naslovi v novicah "zgradili smo 10.000 novih polnilnic" kot pa "vzdržujemo obstoječih 10.000 polnilnic da delujejo 24/7". In tudi EU denar pride za gradnjo novih ne pa za vzdrževanje mreže.

Očitno tudi vzdrževanje nekaj stane. Ki pa ga poceni polnjenje očitno ne pokriva. In ko EU denarja ni več, je konec veselja...
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 332
  • Avtomobil: sivo povprečje

Ne, car si če več časa zagoniš za elektriko.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • powerslide je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Preveč so zakomplicirali z aplikacijami pa potem treba app povezat s kartico pa ne gre pa POS na polnilnici ne dela itd... Klošarji že imajo POS in ti ga porinejo ko rečeš da nimaš gotovine tu pa ne morejo zrihtat... Začuda pa na diskont tankštelah tankanje goriva deluje normalno, samo kartico nasloniš in teče...

Prikaži več možnosti
    • tristan01 je všeč

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne, car si če več časa zagoniš za elektriko.

Večina voznikov EV manj časa porabi za polnjenje avtomobila, ker ga večinoma polnimo doma.

Pa tudi, če bi več časa porabil za polnjenje ne vidim nikogar, ki bi se hvalil, da je stal 3 ure na "črpalki".

wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 088
  • Avtomobil: E91 LCI

Veliko bolje bi bilo, če bi imel POS na vsaki postaji pa simpl plača ko greš al pa če prej zakupiš pa je, sej večina jih ima točne cifre v glavi, kolk rabi. 

Ne razumem zakaj Petrol nima to urejen, za polnjenje mastno zaračunajo in niti ni tako poceni, 0.38 kWh je svinjska cena, če bi bil 100% odvisen od teh polnilnic bi se vozil dražje kot pa z nafto.

Tudi gremo na elektriko GENI kartica magično nehala delati, na aplikaciji moraš imeti pa denar naložen, kar ga pa jaz nimam. Totalno nezanesljivo je. Petrol vsaj ima 24/7 support, pri Gremo na elektriko imajo pa omejen delovni čas. 

Prikaži več možnosti

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 910

Meni je bolj čudno zakaj štromarji vozijo tako počasi, dasiravno je gorivo praktično zastonj in avto goniš lahko mrzlega tudi na kratkih vožnjah.

Jaz bi ga teral non stop.

Upam, da se motim (in enostavno ne srečujem takih).

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 668

zato, ker bolj ga teraš več požre...kar je smrt na avto cesti.

jaz še nobenega štromarja nikoli nisem videl na avtocesti, da bi vozil več kot 100km/h...

Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni osebno se zdi bolj prijetno voziti počasi. Lepo umirjeno po omejitvah. 

zato, ker bolj ga teraš več požre...kar je smrt na avto cesti.

jaz še nobenega štromarja nikoli nisem videl na avtocesti, da bi vozil več kot 100km/h...

Potem pa slabo gledaš.

wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja ful je dobr. Se mi pridruzis? Mam doma cd Mobikrog 1, kjer si bil tudi ti se na nasi strani;-)

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Jerch_ in kristijan123 uporabnikom je všeč to sporočilo

J9320
J9320
  • Uporabnik

Meni je bolj čudno zakaj štromarji vozijo tako počasi, dasiravno je gorivo praktično zastonj in avto goniš lahko mrzlega tudi na kratkih vožnjah.

Jaz bi ga teral non stop.

Upam, da se motim (in enostavno ne srečujem takih).

Zato ker se poraba dviguje potencialno z višjo hitrostjo. Jaz sem imel po regionalnih cestah porabo 13.5 kwh, kar je sorazmerno malo, na AC se je dvignila na 15.5 kwh, če bi vozili 130 bi verjetno porabil okoli 18-19, če bi vozil pa maksimum (150) skoz bi pa verjetno porabil krepko čez 20 kwh, medtem ko bi se pri navadnem ICE dvignila poraba med 100/150 za kakšnih 10%, se pri EV za 100%. 

Je pa res da regionalne ceste mu res odgovarjajo. Imaš one pedal mode, za vsakem ovinku pospešiš na maksimum, pred ovinkom spustiš gas in ti zavira z elektromotorjem, isto ko greš avto prehitevat. Takrat porabi sorazmerno malo, ker se večina energije regenerira, pri ICE pa v tem primeru spustiš vso energijo čez zavore v toploto. Se moraš pa malo navadit, ker ima instant navor in ne moreš, kot pri ICE, pričakovat da bo z višjimi obrati vlekel bolje. Tisti prvi kick ti da občutek da bo to letelo, v resnici je pa ta pospešek potem samo konstanten. Je pa fajn prehitevat, ker lahko vedno presenetiš in "skočiš" mimo preden se kdo spomni pospešit. 

Je pa res, če imaš ti polno baterijo in hodiš po dnevnih opravkih po ga lahko goniš skoz na 100%, ker v nobenem primeru ne rabiš cele baterije. Na daljše razdalje moraš pa kar pazit kako in kaj. 

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Zato ker se poraba dviguje potencialno z višjo hitrostjo. Jaz sem imel po regionalnih cestah porabo 13.5 kwh, kar je sorazmerno malo, na AC se je dvignila na 15.5 kwh, če bi vozili 130 bi verjetno porabil okoli 18-19, če bi vozil pa maksimum (150) skoz bi pa verjetno porabil krepko čez 20 kwh, medtem ko bi se pri navadnem ICE dvignila poraba med 100/150 za kakšnih 10%, se pri EV za 100%. 

Iz 13.5kwh na 20kwh ni 100% :rofl
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 668

Potem pa slabo gledaš.

možno, da....vendar ko gledam opazim točno to!

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 910

Jaz štromarja še nisem videl terat, ne po avtocesti, ne po regionalki. Ajd, mogoče v mestu, speljevanje do 40km/h pol je pa že dovolj.

Electrohead ima drugačen pogled na pot in vožnjo kot petrolhead. Izgleda to nista hitrost ali pa spretno peljanje ovinkov. Ampak je bolj poudarek na sproščeni in avtonomni vožnji.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 332
  • Avtomobil: sivo povprečje

Jaz lahko na prste ene roke preštejem tiste ki so bili na prehitevalnem mestu ko se je vozilo cca 150 km/h. Prav terat nisem enega videl.

Urejal Nixxon, 23.05.2022, 11:48.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik

Iz 13.5kwh na 20kwh ni 100%  :rofl

V drugem ali tretjem razredu OŠ so nas učili brati tako da s prstom sledimo besedilu. Poskusi, mogoče boš lažje držal fokus in ujel par pomembnih besed.

Če ne pa pritisni ctrl+a in beri dalje. 

Če sem predpostavil da bi pri 130 rabil 18-19 kwh, potem lahko tudi sam poštudiraš (očitno ne?), da na maksimumu pri 150 nebo pokuril samo 20? Zato sem napisal krepko čez 20 kwh, kar lahko predpostavljamo vse od 21 naprej. Jaz bi ocenil nekje med 24 in 28. Vem da lahko več kot razpolovim domet, če se potrudim, tako da si upam trdit da lahko porabo dvignem na 200%. 

Urejal J9320, 23.05.2022, 11:54.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Maš prav, napisal si da po regionalkah porabi 13.5kwh, po AC pa 15.5kWh, tu je verjetno mišljena vožnja s 100kmh ker je naslednja trditev da pri 130kmh porabi 19kwh. 15.5kwh plus 100% je čez 30kwh, napisal si pa krepko čez 20.  Iz tega lahko izluščimo da pri dvigu hitrosti iz 100 na 150 ne dvignemo porabe za 100%.

Če si v tretjem razredu bral tak da si s prstom sledil besedilo pa nič hudega. Jaz sem v tretjem razredu bral angleško brez prsta.

Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik

Leont . Si bil zdele iz kr v lj na celovski? Laxx na bullit? Lepo prede.sm te iz kombija mislu pozdravt sam najbrz ne bi kolega soformasa odzdravil :-)
Okvicek tablice od autobroker.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.