Skoči na vsebino

Električni in hibridni avtomobili

* * * * - 10 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
12714 odgovorov v temi
Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 334
  • Avtomobil: rižota

O, ceste so dovolj široke, stara cesta do Barija je napol avtocesta, če odšteješ luknje. Bencinskih ni, so pa postajališča s smetmi in s "prodajalkami ljubezni". :skrbast

Pol bo EV dol hit. Avto se napolne, lastnik sprazne, pa še za ženo ma dober izgovor zakaj ga ni prej domov.  :ok2  :laugh  :laugh

Urejal Марщал, 27.09.2022, 22:05.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 028
  • Avtomobil: Bmw

V nemčiji je 25 centov za plastenko in 8c za pločevinko, s tem da ko kupiš pijačo to plačaš, ko pa vrneš embalažo pa dobiš nazaj. Nemci pa ne pijejo vode iz pipe ampak samo šprudl in pivo, zdaj pa si predstavljaj kak kaos je na teh avtomatih :)

Kolikor imam jaz v spominu, je bilo tako za plastenke kot tudi pločevinke pfand 0,25€.
Od pobiranja le teh iz smeti, kjer sem delal, sem v nemčiji celomesečno montažo preživel s 100€ ter vracilom plastenk in pločevink.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 228
  • Avtomobil: OOOO

Sej v DE tudi, škoda edino da za ovitke od dönerja ni pfand povračila da bi se še to naučili za sabo pospravit :)

Prostora za izboljsave je povsot na pretek :)
Ampak boljse kakrsnakoli stimulacija kot nic ;)
Prikaži več možnosti

fergazer
fergazer

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 321

Jest sem bolj mislil na to, da brez nafte ne bo novr plastike v katero je zapakirano 95% izdelkov in iz katere je sestavlieno 90% izdelkov. Ne vem ce jo kaj lahko nadomesti…

Skandinavci nekaj testirajo z ligninom in zgleda zelo obetavno. A kako se bo prepričalo "zelene", da je za zamenjavo plastike sprejemljivo sekat drevesa, bo pa druga zgodba  :-D

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 087
  • Avtomobil: UFO

Nekaj let nazaj sem bral komentarje na YT pod enim eko bullshit filmom, je napisal en Amer da se še spomni kako so jih v 70h filali s propagando da je treba uvest plastične vrečke da se zmanjša posek dreves :) zdej zgleda da gremo pa kontra.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 754
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

Fantje a so že začeli s teorijami zarot :skrbast

https://avto-magazin...obox=1664429964
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 692
  • Avtomobil: F11 530d

Leta 2030 bo % električnih avtov glih tak kot je danes... morda malenkost višji. 

Bo treba najprej adaptirat kompletno električno infrastrukturo Evrope, šele potem bomo lahko o čem takem se pogovarjali....To pomeni tudi ukinit vse daljnovode in jih spravit pod zemljo... in tako naprej. 

Ne pa danes, ko 5 hiš v vasi priklopi toplotno črpalko, pa se omrežje sesuje... NORO

Kakšna elektrifikacija Evrope... Pol pa en žled pride, pa je cela država hroma brez štroma haha

Urejal BMW4everafter, Včeraj, 07:56.

<p><p>e46 318i, e60 520i, e46 325Ci Cabrio, e92 325Ci, S60 D5, 2004 RX-8 R, A6 3.0TDI, e46 330CiA, Suzuki Jimny, e46 323Ci, e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8, F11 530d...no comment

Vaša ideja, naš iziv...https://kristeh.si/ :)

Prikaži več možnosti
    • jjjernej je všeč

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 754
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

Leta 2030 bo % električnih avtov glih tak kot je danes... morda malenkost višji. 
Bo treba najprej adaptirat kompletno električno infrastrukturo Evrope, šele potem bomo lahko o čem takem se pogovarjali....To pomeni tudi ukinit vse daljnovode in jih spravit pod zemljo... in tako naprej. 
Ne pa danes, ko 5 hiš v vasi priklopi toplotno črpalko, pa se omrežje sesuje... NORO

Kakšna elektrifikacija Evrope... Pol pa en žled pride, pa je cela država hroma brez štroma haha

Saj za ljudi bo ok, če se to zgodi, bodo doma namesto v službah :skrbast pomoje nebo okolje pripravljeno do leta 2050, kaj pravite??
Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 77 862
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Ma kaki 5 toplotnih črpalk, jaz ko sem bil letos na dopustu (pa ne v Nigeriji, pač pa takoj čez mejo na Hrvaškem :hihi) sem samo klimo navil na 16 stopinj in je takoj varovalko ven vrglo, meni nič jasno, lastnik apartmaja me je pa napizdil češ kaj se grem, da sem preobremenil sistem... sem se še ene 3 ure po tistem režal ko sem razmišljal koliko desetletij (ali boljše stoletij) bo še minilo, preden bo tam lahko kdo nafilal EV :lmao :lmao :lmao

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 941
  • Avtomobil: creative technologie

Ma kaki 5 toplotnih črpalk, jaz ko sem bil letos na dopustu (pa ne v Nigeriji, pač pa takoj čez mejo na Hrvaškem :hihi) sem samo klimo navil na 16 stopinj in je takoj varovalko ven vrglo, meni nič jasno, lastnik apartmaja me je pa napizdil češ kaj se grem, da sem preobremenil sistem... sem se še ene 3 ure po tistem režal ko sem razmišljal koliko desetletij (ali boljše stoletij) bo še minilo, preden bo tam lahko kdo nafilal EV :lmao :lmao :lmao

btw, da je varovalko zarad prižgane klime vrglo "ven", nima nobene veze omrežje.

Prikaži več možnosti
    • airmike in dnjehen uporabnikom je všeč to sporočilo

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 943
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

Nima omrežje ima pa lastnik in takih neporihtanih hiš je nešteto. tudi zanimiv izziv. 

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik

Nima omrežje ima pa lastnik in takih neporihtanih hiš je nešteto. tudi zanimiv izziv. 

Če je izziv zamenjati varovalko za močnejšo in po potrebi zamenjati debelino vodnika, potem še nisi imel izzivov :-D .

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

btw, da je varovalko zarad prižgane klime vrglo "ven", nima nobene veze omrežje.

Aha, se pravi se samo žice na novo potegne in zmontira močnejše varovalke in se lahko pred hišo fila 5 EV-jev, hvala za informacijo  :-D Se ne spoznam in nisem vedel, da je tako enostavno  :laugh

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik

Aha, se pravi se samo žice na novo potegne in zmontira močnejše varovalke in se lahko pred hišo fila 5 EV-jev, hvala za informacijo  :-D Se ne spoznam in nisem vedel, da je tako enostavno  :laugh

Malo počasneje preberi kar sem napisal, bo lažje razumeti...ker prvič ti ni šlo.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Malo počasneje preberi kar sem napisal, bo lažje razumeti...ker prvič ti ni šlo.

Brez skrbi, mi je vse jasno :ok

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.