Skoči na vsebino

Avtoakustika

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
32 odgovorov v temi
x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 874
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Namen imam zvočno izolirati prtljažnik in koloteke, morda bi tudi na sprednja vrata kaj dal, ampak to pozneje, če se mi bo zdelo potrebno.

Kaj predlagate, da nabavim? Price/performance? Bo Silent coat za 4€ po kosu v redu ali se splača kaj boljšega vzeti?

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Moja BM54 enota gre v popravilo, sem pa pred dilemo - notri se pokvari ojačevalec, katerega se zaobide z nadomestkom. Tako ostane enota funkcionalna po starem. Druga možnost pa je izločitev tega ojačevalca in namestitev činč izhodov.

Jaz imam notri aftermarket muziko, vezano na original radio. Na njegove izhode sta vezana 2 hi-low adapterja in potem dalje. Menda pride tukaj do izgub kvalitete.

Katero možnost naj izberem, nadomestni ojačevalec v samem radiu ali izločitev in priprava činčev?

Prikaži več možnosti

sanneh
sanneh
  • Uporabnik
  • Sporočil: 33
  • Avtomobil: E46 FL 330i

Namen imam zvočno izolirati prtljažnik in koloteke, morda bi tudi na sprednja vrata kaj dal, ampak to pozneje, če se mi bo zdelo potrebno.

Kaj predlagate, da nabavim? Price/performance? Bo Silent coat za 4€ po kosu v redu ali se splača kaj boljšega vzeti?

Naceloma bi bil tudi Silent Coat vredu, za vsak slucaj pa vzemi od Ground Zero izolacijo. Prtljaznik izoliraj ce bos imel sub v njemu, koloteke pa vecinoma da odstranis majhen del glasnosti od ceste.

Definitivno izoliraj sprednja vrata, v njih vgradi nekaj kakovostnega vsaj 100W Rms in bos ze na zelo dobri poti do dobre muske v avtu.

Ne bi pretiraval z avtoradijem, original ki je notri presenetljivo igra kar lepo preko hi low adapterjev in bos samo z zvocniki na zunanjem ojacevalcu vec kot zadovoljen. Sub je le bonus za katerega se bos moral odreci zadjnim dvema zvocnikoma.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Vse to imam več ali manj že narejeno :ok2 lahko pa rečem, da je 2mm silent coat v bistvu premalo, da bi se opazilo razliko. Imam pa zdaj notri en 4-kanalec za visokotonce v vratih in nizkotonce, na katere je povezana še zadnja polica, da ni ravno tišina zadaj, potem pa še en mono ojačevalec za sub, ki je seveda vezan na signale za zadnjo polico. Z močjo sicer nisem pretiraval, ker ne rabim, jaz sem v štartu želel samo sub, pa me je potem kolega, ki mi je delal vse skupaj, prepričal, da se je zamenjal še sprednji sistem, se je pa drugi ojačevalec in ločilo visokotonce potem naknadno po moji želji. Igra lepo, ni pa presežek. Nič ne hrešči, to je važno, ampak to tudi original ni delal :ok2

Zdaj moram pa originalni radio popravit, pa me zanima, a naj ga popravim, da bo funkcionalen po starem, ali naj mu izločim ojačevalec in speljem iz njega kar činče, s tem pa eliminiram še hi-low adapterje.

Prikaži več možnosti

Car Uroš
Car Uroš

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 552
  • Avtomobil: e39 530i

Jaz bi naredil slednje. Manj pretvorb, manj šuma in popačenja.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Zakaj pa sploh ima radio svoj interni šibak ojačevalec, če je pa že v originalu zadaj še eden? Obstaja kakršnokoli tveganje, če izvedem to varianto?

Prikaži več možnosti

Car Uroš
Car Uroš

Začetnik

• Uporabnik

Dobro vprasanje, o katerem sem tudi sam razmisljal. Po moje zaradi moci signala.

Npr imas navaden radio z dsp moznostjo. Peljat šibek signal čez cel avto ti doda veliko nekih motenj. Teli high signali pa so v osnovi balansirani, sicer zvocniku je vseeno, dsp pa verjetn zna 'brat' tak signal in s tem izloci motnje. Kaj pa vem, razmisljam na glas.

Na tvojem mestu bi najprej probal nalotat te 4 rca izhode in poskusil, kako zadeva deluje. Zna kar dobro delat, ker bodo kabli kratki, ker je vse zadaj. Dsp pa s tem izgubis, to verjetno ves. Ce pa ne bo v redu, pa kupis tisti repair modul in je to to.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Dejansko imam zdaj high signal samo od radia do adapterjev, ki so 20cm stran, je pa več kabla. DSP zaenkrat ni v planu.
Prikaži več možnosti

Car Uroš
Car Uroš

Začetnik

• Uporabnik

Aha, maš adapterje. Ojačevalec maš verejtno kje blizu?

Tako kot pravim. Daj 4 rca izhode in poskusi. Če bo prešvoh signal, pa popravilo končne stopnje.

Urejal Car Uroš, 06.07.2018, 11:40.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Vse je v prtljažniku v glavnem. Bom poskusil potem to varianto.

Prikaži več možnosti

Kung Fu Panda
Kung Fu Panda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 363
  • Avtomobil: Bmw E39 525DT,Golf 5 GTD

Pozdravljeni 

Jaz sem montiral Audison prima 4.9 bit , potem še AP4D(4kanalec ) ter AP1D monoblok , imaš kable plug in play od avidona za bmw , vse priklopiš in daš še kvalitetne zvočnike in lej ga imaš muziko kot se šika , nastavitve preko računalnika . Zvočniki Hertz Mille in woffer  JL . To imam jaz . 

Lp  :ok2  :ok2  :beer  :beer  :beer  :beer  :beer  :-D  :-D  :-D  :-D

:mznak Roka roko umije , obe pa obraz :friends
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 787
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Da malo obudim temo.

Priporocate katero podjetje/mojstra, da bi mi izoliral vozilo z zvocno izolacijo?

Sej bi kaj naredil sam ampak nimam casa...

Lp
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 965
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

radio vili LJ

Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč