Skoči na vsebino

problem v levem ovinku

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
10 odgovorov v temi
nino316
nino316

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 87
  • Avtomobil: e 30 316i

Kot že naslov pove mi avto v levem ovinku trokira koliko sem sam ugotovil mu zmanjka goriva oziroma se pretoči in pumpa ne dobi goriva. Ima kdo kakšno idejo kaj naredit. V desni ovinek pa gre normalno.

Lp Nino
Prikaži več možnosti

e30 diamantschwarz
e30 diamantschwarz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 735
  • Avtomobil: '96 felicia 1.9, '86 320i

Mal več bencina daj v avto... :skrbast
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Toma
Toma

bivši nick bmwe38

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 906
  • Avtomobil: Mazda MX-5, BMW E91

Vozi samo v desne ovinke :ok2 zdej pa konec heca!

Urejal Toma, 04.10.2014, 17:33.

Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 404
  • Avtomobil: BMW E65

Torej problem ni v ovinku, ampak v avtomobilu! :ok
Prikaži več možnosti

nino316
nino316

Novinec

• Uporabnik

Zaenkrat sem se študent tako da nimam stalno za polni tank. Glede desnih ovinkov nekak ne gre ker drugače bi se moral nazaj voziti. Ja je problem v avtu ampak ko je avto levem ovinku. :-D
Prikaži več možnosti

bostyan
bostyan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22
  • Avtomobil: 320d e91

V leve ovinke pelji počasi, da bo manj premetavalo bencin :D
Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 404
  • Avtomobil: BMW E65

Kaj če damo fantu kakšen resen nasvet! :)
Na strejše avtomobile se ne spoznam - če ima pretočno pumpo, mogoče ta ne deluje.
Prikaži več možnosti

Chieftec
Chieftec

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 197
  • Avtomobil: e30 318i

Si prepričan, da ti pumpa deluje? Če nimaš kakšnih predelav na smem tanku bi jaz prej rekel, da pumpa zgublja napajanje v leve ovinke. Za pregledat so vsi stiki in napeljava do pumpe. Preveri konektor pri nogah, kjer je navadno prevezava (v primeru, da nimaš BC2), tam sem jaz doživljal probleme.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

nino316
nino316

Novinec

• Uporabnik

Morala bi delovat saj po ravnini in v desni ovinek gre brez težav v levem pa zeza. Bom preveril napeljavo pa bom potem videl kako pa kaj naprej. Smešno se mi zdi ker je v desnem prekatu pumpa in ko greš v levi ovinek bi naj po logiki slo se več goriva k pumpi ne pa manj.
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 135

pod nogami zelen konektor prevezava je vezan tudi na DME in bi slab stik zgubljal kontakt na več stvareh po avtu (kontakt2). Če se ti ne pretaka zadovoljivo je lahko tok poln tank smeti ali zabasana cevka med polovicami rezervarja (pod kardanom, treba auspuh dol).

trenutno bo najboljša rešitev zadnji spodnji del sedež ven, odpret pokrov na desni strani pod oblogo in dat eno 12V 1W žarnico na konektor vzporedno z bencin pumpo. Če ti v ovinek utripa je električni problem, rešuj po avtu. Čene pa bencin pumpo ven in skozi njeno luknjo 2x spraznit/napolnit tank s pomočjo ločene cevi - tako da dobiš vse smeti ven. Istočasno lahko v 10l odrezan karnister z bencom, potopiš pumpo in priklopiš na 12V. Premikanje levo/desno ti bo dalo vedet ali ji kaka od žic v pumpi že proti koncu, plus boš videl ali je curek lep neprekinjen

To je prva rešitev ki te bo stala razrezat eno prazno posodo, kupit eno malo 12V žarnico na žice in 10L bencina ki bo poln smeti. Drugače je izgovor okol študenta in pomanjkanja € glup - isto ti je ali imaš 20L vedno noter in tankaš vsakiš še 20L ali vedno ovziš do rezerve in pol tankaš 20€ - a vsakič vlečeš smeti v pumpo in reskiraš da boš ostal na suhem če boš dobil pozno že zaprto pumpo. Istočasno z +7L/100km in starostjo vozila, bi za redno rabo dost bil bolj primeren kak clio ali če res mora bit BMW pa E36.
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

Drugače je izgovor okol študenta in pomanjkanja € glup - isto ti je ali imaš 20L vedno noter in tankaš vsakiš še 20L ali vedno ovziš do rezerve in pol tankaš 20€ - a vsakič vlečeš smeti v pumpo in reskiraš da boš ostal na suhem če boš dobil pozno že zaprto pumpo. Istočasno z +7L/100km in starostjo vozila, bi za redno rabo dost bil bolj primeren kak clio ali če res mora bit BMW pa E36.

Ni isto. Če ima skoz 20l bencina v tanku, ima večji obratni kapital :)
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.