Skoči na vsebino

M3 E36 z avtoneta

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
333 odgovorov v temi
croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 000
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

sej si znaš sam odgovorit :) Pa nič proti tebi, vem da nisi od učeraj pa tud odgovor ni zate ampak splošen za slovenske razmere.

Pač smo postali zaprta država za uvoz močnih avtov ki niso starodobniki...še en dejavnik ki hudo narekuje ceno slovenskemu trgu oz. vozilom ki imajo naše tablice.

Po drugi strani pa spet, vrh glave mam padalce ki grejo na ebay / mobile / oglasnike tuje in potem v Sloveniji zahtevajo evropsko ceno - izvoli prodaj v tujino če ti tako dobro gre uporaba interneta. Pa dobro vem kaj govorim ker prodajam po celem svetu feltne kakšna borba je bila se prebit in uveljavit. Ne pa en ko nima v glavi za kranjsko klobaso semfa, vzame telefon v roke pa mobile pogleda pa reče tolk hočem za tole.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 562
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Še danes mi ni jasno, zakaj je država tako zasolila uvoz močnih avtomobilov.....? Saj bi v končni fazi v bistvu od lastnikov več pokasirala, ker bi bilo uvoženih vozil veliko več in bi že zaradi količine več padlo v malho. Potem je tu še gorivo, pa zavarovanje, cestnine, vzdrževanje teh vozil....
Ne vem, kdo je bil tukaj tako pameten, da so to naredili. Ali je šlo samo za zajebavanje folka....
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 906
  • Avtomobil: star Bmw

To je zaradi ekologije in še ena dodatna potrditev, da je politika kurba.
Če bi državi bilo res mar za ekologijo v Slo, nebi dovolili kolone tovornjakov na AC ampak bi jih vsaj delno poizkusili preusmeriti na vlake itd ampak potem nebi imel DARS toliko profita in oblast nebi mogla delit bombončke volilcem. Začaran krog..

Urejal antasi, 27.10.2019, 11:22.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 051
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Upam da veš, da so se naši uradniki odločili, da moraš tudi za darovalca karoserije plačati DMV... sicer ne vidim nobene logike, a so to začeli delati.

Kje si to slišal? To je protizakonito, saj po zakonu za eno stvar ne moreš dvakrat plačat davka, zakona pa kolikor vem niso spreminjali. Torej?

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 387
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Malo povprašaj in poročaj, saj poznaš dosti ljudi...  moja info je iz prve roke, ko je hotel kolega rešiti prerjavelo starino (ne oldie), pa se je zaletel v birokratski zid in odstopil od projekta, ker ni bilo finančno smiselno.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 481
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Ko smo že ravno načeli to temo, kako zadeva poteka če jaz iz tujine uvozim nevozen (v okvari ali razbit) avto izključno za donatorja oz. za dele. Pač ne potrebujem Slo papirje, homologacije itd.. Ali se lahko furs tu meša kaj zraven, pa tisti zakon tudi po katerem nam pri odjavljenem vozilu računajo % letne cestnine? Saj če ga jaz kupim v tujini pri nas nimajo nobene evidence, za dokaz da vozilo ni ukradeno pa imam npr. Nemško fakturo?  

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 921
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Tisti video objavljen par postov višje sem pogledal že pred časom in mam filing kot da je nalašč tak avto izbral da bo potem na teh videih služil, ker par napak je takih da jih on kot nek wannabe YT petrolhead ne bi smel spregledat niti pod razno. Plus da če greš na uraden servis in prosiš za pregled napak ti bodo našteli VSE, vključno z nedelujočim vžigalnikom.

Glede rdeče "M3", a to je nekdo dejansko šel štrihat avto brez da bi klipsne od pragov prej odstranil? :crazy
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 175
  • Avtomobil: e39 530iM

Ko smo že ravno načeli to temo, kako zadeva poteka če jaz iz tujine uvozim nevozen (v okvari ali razbit) avto izključno za donatorja oz. za dele. Pač ne potrebujem Slo papirje, homologacije itd.. Ali se lahko furs tu meša kaj zraven, pa tisti zakon tudi po katerem nam pri odjavljenem vozilu računajo % letne cestnine? Saj če ga jaz kupim v tujini pri nas nimajo nobene evidence, za dokaz da vozilo ni ukradeno pa imam npr. Nemško fakturo?  

Odgovor je DA, nihče se ne meša če je avto za dele, dirkalca itd..

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 000
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

Kje si to slišal? To je protizakonito, saj po zakonu za eno stvar ne moreš dvakrat plačat davka, zakona pa kolikor vem niso spreminjali. Torej?

slišal je pri meni, ne gre veš legalno skoz. Sem prašal na N ustanovah ki se ukvarjajo s homologacijami ker sem mel en specifičen primer za rešit.

prepis karoserije donatorja iz tujine ni mogoč vkolikor ni plačan DMV ! Seveda ko ga plačaš pa lahko tudi tisti avto registriraš normalno pri nas. Spet ena čebula slovenska ampak kaj čmo, imamo tudi prednosti pri nas, ne samo slabosti. 

Torej še enkrat, tudi zate Jerry, donator iz tujine ne gre več LEGALNO skoz. Isti avto, ista motorizacija, ista karoserijska oblika...če je donator avto slovenski noben problem, če je iz tujine...DMV.

Urejal croma_man, 28.10.2019, 08:45.

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 351
  • Avtomobil: bmw m3

To je zaradi ekologije in še ena dodatna potrditev, da je politika kurba.
Če bi državi bilo res mar za ekologijo v Slo, nebi dovolili kolone tovornjakov na AC ampak bi jih vsaj delno poizkusili preusmeriti na vlake itd ampak potem nebi imel DARS toliko profita in oblast nebi mogla delit bombončke volilcem. Začaran krog..

itak da nima ekologija nobene veze, to je samo rezultat jugoslovanske pameti, skoraj prepovedan uvoz. Sej je zdej še en dokaz za to, zdej ko majo avti skoraj nič izpustov in s tem majhen procent DMV ja, se odločajo da bi DMV še povišali, jaz ne prenašam da imamo ta enbargo pri nas

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 642
  • Avtomobil: /

Potem so pa vsi papirji od skoljk postali vredni 0 eur.
Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 250
  • Avtomobil: BMW

Potem ostane edino varijanta z flexarico in prenos serijskih številk!

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 481
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Še dodatno breme če je avto bil odjavljen v zadnjem letu.  :frown

Potem ostane edino varijanta z flexarico in prenos serijskih številk!

Ja menjava celotnega kraka npr., pač rečeš da je bila karoserija okrog kraka tako poškodovana da si zamenjal celotno školjko.  :)  Če so oni lahko prefuknjeni s takimi obdavčitvami, smo lahko še mi s popravili stotalkanih kant.  :-D

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 051
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

slišal je pri meni, ne gre veš legalno skoz. Sem prašal na N ustanovah ki se ukvarjajo s homologacijami ker sem mel en specifičen primer za rešit.

prepis karoserije donatorja iz tujine ni mogoč vkolikor ni plačan DMV ! Seveda ko ga plačaš pa lahko tudi tisti avto registriraš normalno pri nas. Spet ena čebula slovenska ampak kaj čmo, imamo tudi prednosti pri nas, ne samo slabosti. 

Torej še enkrat, tudi zate Jerry, donator iz tujine ne gre več LEGALNO skoz. Isti avto, ista motorizacija, ista karoserijska oblika...če je donator avto slovenski noben problem, če je iz tujine...DMV.

OK, bomo videli. Za to morajo spremenit zakon, česar pa kolikor je meni znano niso naredili, torej greš lahko v tožbo, če ti je to omogočeno. Sodišče bo reklo zadnjo besedo, samo počakajmo na nekoga, ki se bo tega resno lotil. Zakoni niso tam zaradi lepšega, je pa res da če mirno požreš vse kar ti rečejo, ne boš nič dosegel.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti