Skoči na vsebino

M3 E36 z avtoneta

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
290 odgovorov v temi
nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 682
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Kot je povedal dolenc46, karoserija je problem. Raje vidim, da je motor zanič in karoserija nepoškodovana kot pa da motor deluje karoserija pa je kot presta. Je etore sam povedal kolikokrat je bil avto razbit in kako so rabili "goljufat", da so ga spravili žez optiko. Zame je to en velik minus potencialni kupci pa naj se tega prav tako zavedajo nakoncu bodo pa tako ali tako sami ocenili kaj jim pomeni več.

Ti ne želim odganjat kupcev vendar tudi sam bi bil hvaležen, če bi pred nakupom avtomobila vedel kaj več in vrjamem, da bodo tudi ostali. :ok

Lp, Samo
Prikaži več možnosti
    • u-r-o-s je všeč

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 839
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

Kot je povedal dolenc46, karoserija je problem. Raje vidim, da je motor zanič in karoserija nepoškodovana kot pa da motor deluje karoserija pa je kot presta. Je etore sam povedal kolikokrat je bil avto razbit in kako so rabili "goljufat", da so ga spravili žez optiko. Zame je to en velik minus potencialni kupci pa naj se tega prav tako zavedajo nakoncu bodo pa tako ali tako sami ocenili kaj jim pomeni več.

Ti ne želim odganjat kupcev vendar tudi sam bi bil hvaležen, če bi pred nakupom avtomobila vedel kaj več in vrjamem, da bodo tudi ostali. :ok

Lp, Samo

:ok
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

dolenc46
dolenc46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 788
  • Avtomobil: S2K

@ŽigecBMW525

Nisem užaljen, napisal sem samo dejstva od obeh avtomobilov. Sta si povsem različna in tudi kupci ki bi kupili tvojega ali mojega M-a sta si povsem različna.

Jaz gledam na take zadeve tako kot nightmare. Ker sem mehanik in bom motor zložil skupaj tako kot treba, karoserije pa ne.

Srečno prodajo, upam da ti uspe dobit kupca, meni ga še ni:ok2
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 073
  • Avtomobil: OPC

@ŽigecBMW525

Nisem užaljen, napisal sem samo dejstva od obeh avtomobilov. Sta si povsem različna in tudi kupci ki bi kupili tvojega ali mojega M-a sta si povsem različna.

Jaz gledam na take zadeve tako kot nightmare. Ker sem mehanik in bom motor zložil skupaj tako kot treba, karoserije pa ne.

Srečno prodajo, upam da ti uspe dobit kupca, meni ga še ni:ok2

Se strinjam.
Hvala enako:ok :beer

Bom videl, iskal kaj veliko ne bom. Zdaj bom dal uredit izpuh, tako da zelo verjetno ga ne bom prodal kar tako ;)

Lp, Žiga
Prikaži več možnosti

Malecky
Malecky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 892
  • Avtomobil: BMW E91 318d

Super debata...nadaljujta, bom lažje zbral. :-D

Je pa tako, da se mi ne mudi, sploh za M3, ki je zaradi te teme sploh prišel v izbor, drugače ga sploh nisem gledal oz. razmišljal o njem.

Ločan: Super! Ma saj je res polno "mehankarjev" v teh koncih, samo je fino če ma kaj izkušenj s tem motorjem, ker sodeč po prebranem ni ravno bulletproof, jaz ga pa tudi mislim uporabljat ne samo glancat.

Danes se mi ni razšlo, drugače bi prišel kakega pogledat. Zdaj imam direktno ponujene 4x M3 in 3x Impreza (pa nobene ni na avto.net).
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 967
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

men so te teme res zanimive, en drugemu ceno zbijata. Upam da mi nebo nikol treba forumašu ali na forumu avto prodajat.
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Lp, Samo

Tukaj se malenkost pretirava, saj avto ni bil totalka oziroma razsipan. Bil je udarjen spredaj in zadaj desno, to pa je to. Pokaži mi, kater slovenski M3 ni bil karamboliran.
Res je, da karoserija ni 100% ravna, je pa vse porihtano s camber platesi, tako da optika štima.
Tudi za na dirkališče je bila kar solidno izpeljan. Za nas "amaterje" je vrhunsko izpeljano, kdor bo pa imel avto za tekmovat (mislim resno tekmovanje) pa seveda ni noben omenjen za kupit.
Za na pisto vsak vikend pa mislim, da ima moj M3 poštimano super podvozje.

Rajši bi videl, da je motor zanič? Res? Kaj ste vsi tukaj profi vozniki, vsi tekmujete za tisočinke na progi? Lepo vas prosim. Sami veste koliko potegne za seboj slab motor.
Za primer si vzamite micotovega. Super avto, optika in karoserija štima. Kaj pa motor? Vsake toliko časa ga malo heca, moč mu pojenja. Zdej mi pa povejte - komaj čakate na perfekten vikend, da ga boste zapeljali, ponoči študirate ah, kak se bo lepo peljat - greš na pot in te začne hecat motor.. ne gre toliko kot bi mogel. Kaj boš takrat klel motor ali boš hvalil karoserijo...

Ni tukaj stvar ali je boljše motor zanič ali karoserija. Oboje je ku***. Treba si je pa sam pri seb razpucat za kaj boš avto imel.

Uglavnem želim povedat, da je meni bolj všeč, da imam porihtan motor kot je treba, ker avto redno uporabljam in ne bi prenašal, da bi vsak drug teden poslušal stokanje ali se bal, da ne bo vžgal. Prav tako se lahko nanj zanesem, ko ga želim ornk zapeljat.

Lp, Žiga
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

men so te teme res zanimive, en drugemu ceno zbijata. Upam da mi nebo nikol treba forumašu ali na forumu avto prodajat.

Vedno takrat, ko ni treba. :ok
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 316
  • Avtomobil: star

še mojih 5 centov... sam osebno si mislim da je bolje imet dober motor v kombinaciji z slabo/slabšo karoserijo kot slab oz slabši motor z dobro oz boljšo karoserijo... ker pravih majstrov za popravilo motorja je zelo malo v SLO, mogoče vsega skupaj 3je in drugi tudi pomemben faktor je cena popravil... Kot je reku @žigec se lahko v motor zmeče na tisoče € BP (mene je takrat prišel moj motor cca 5000€ popravilo) kar se tiče karoserije imaš pa lahko za 3 jurje vse narejeno... kupljen drug avto in narediš komplet swap M delov recimo... je pa gotovo menjava karoserije predvsem časovno daljše popravilo... In ponavadi se pojavi še kaj drugega za zamenjat glede na to da primeš vsako stvar v roke... dočim pri motorju, greš do podlesnika v mojem primeru, naroči vse dele, jih dobi v roku 2 dni in zmontira...

najboljše je seveda odličen motor in odlična karoserija samo takrat smo ponavadi na skeširanih 10K€

drugače pa če bi še enkrat kupoval e36 M3 bi si želel kupim mojega stare nazaj... ampak trenutno me te vode ne mikajo...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

M3 od micota je pa mislim, da tazadnji katerega lahko dajes za primerjavo s svojim. Si dovolim reci, da ze kar malo zaljivo. Ce pa ze, stoski katere je sam navedel ob primankanju moci ne vem, ce prekoracijo 200€. Pritekline po motorju ali pa dejansko zjeban motor ni eno in isto.:ok
Tudi sam pravis, da motor ne gre tako kot bi mogel sepravi je v tem primeru zjeban motor in karoserija. Pa je bila lahko obnova motorja 10k € podvozje pa 5 pa ce ne gre in se ne pelje tako kot bi mogel to nikomur ne pomeni nic.
Zdrava karoserija nikakor ni pomembna samo tistim, ki bi lovili tisocinke na dirkaliscu, sam ga z mojim Mom nikoli nism obiskal pa mi je to se vedno zelo pomembno. Tudi z mojim zdajsnjim avtomobilom ne bom obiskal dirkalisca pa za to se ne pomeni, da je lahko skolka slaba.

Lp, Samo
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem primerjal. Povedal sem samo primer, kjer je lahko karoserija dobra in motor heca. Kar se tiče stroška, lahko samo ugibaš.

Kar se tičega mojega, sem pa rekel, koliko lahko vpliva na konjičke, če ena stvar ne dela in to sta lambdi sondi. Ne vzemaj iz konteksta, če ne bereš dobro.
Lambdi sondi se bodo porihtale še predno gre v druge roke (čo bo sploh šel), tako da ni straha, da bi bilo karkoli povezano z motorjem slabo ali ne bi delalo. To je edina napaka, ki jo je pokazal tester. Druga na avtu dela popolnoma vse:ok

Besede obračaš, nima smisla se več pogovarjati. V kolikor bo koga zanimal moj avto, se lahko oglasi pri meni na pivu in kakšno rečeva. Drugače se je pa brez predmetno karkoli pogovarjati (v primeru prodajanja), kot že ugotovljeno tisočkrat na forumu.

Lepe praznike želim vsem in vse dobro.
Žiga

Urejal ŽigecBMW525, 30.10.2014, 19:46.

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vem kje sem obracal besede pa vseeno, imas prav, nima smisla.
Se pa vseeno bojim, da samo lambde ne bodo resile problema ampak upam, da se motim.

Kot sem ze povedl samo debatiramo, kupec se bo ze sam odlocil kaj mu je plus in kaj minus. Ce se odloci na podlagi foruma je pa tako ali tako preplitek za tak avto.

Lp, Samo
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vem kje sem obracal besede pa vseeno, imas prav, nima smisla.
Se pa vseeno bojim, da samo lambde ne bodo resile problema ampak upam, da se motim.

Kot sem ze povedl samo debatiramo, kupec se bo ze sam odlocil kaj mu je plus in kaj minus. Ce se odloci na podlagi foruma je pa tako ali tako preplitek za tak avto.

Lp, Samo

Po debatiranju z različnimi strokovnjaki, je točno to razlog.
Sicer se pa lahko tudi jaz motim, saj jaz osebno mislim, da avto ne gre tako kot sem mislil, da bo šel. Lahko me občutek vara in gre popolnoma vredu. Mogoče so bila moja pričakovanja previsoka. Mislim pa, če bi karkoli odvzelo konjičke je to sonda, saj druga je vse bp. Prosim, da ne zavajaš bodočih kupcev.

Kar si pa nazadnje napisal, se pa ne bi mogel bolj strinjati:ok

Lp, Žiga
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Sam sem imel zanic LMM, potenciometer na loputah in se bi lahko nasteval pa tester kljub temu, da 3.2 poda nekoliko vec podatkov kot 3.0 ni javil napake. Tudi test vanosa sem opravil pa smo vsi vedeli, da ta ne dela kot bi moral. Zato ti pravim, da se ne zanasaj prevec na tester. Je avto toliko star, da se da z njim bol malo pomagat.

Lp, Samo
Prikaži več možnosti

salobirdani
salobirdani

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 188
  • Avtomobil: Bmw e36 328 coupe

Ej vidva sta me pa nasmejala hahahaha
Prikaži več možnosti

salobirdani
salobirdani

Novinec

• Uporabnik

A kdo ve koliko je bil moder-ta iz Nm sploh razbit? prodajalec seveda pravi da čisto malo, pa me zanima če kdo morda ve natanko kaj in koliko je bilo razbito? Bi vzel tudi katerega izmed rumenih, vendar žal NE prebavim barve :) pa brez zamere fanta
Prikaži več možnosti

dolenc46
dolenc46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 788
  • Avtomobil: S2K

Vsake oči imajo svojega malarja:ok

Glede modrega iz NM, če te zanima se zmeni z prodajalcem če ga lahko zapelješ na optiko kjer se takoj vidi kako avto stoji.

Tudi če je bil malo zbit in to ni vplivalo na samo geometrijo podvozja, ne vidim razloga za skrb.
Nerazbitega slovenskega M-a je že znanost dobit, moj je italijanski, tako da ne spada v to kategorijo:-D

Kakor berem je trenutno izpadlo da ima moj zanič motor in dobro karoserijo od @ŽigecBMW525 pa ravno obratno. :blabla Moj še vedno gre kot hudič:laugh

No en forumaš se je najavil da pride avto pogledat pa bo lahko potem on komentiral stanje avtomobila:ok
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 316
  • Avtomobil: star

upam do to ne misliš da sm jst tako reku;) sem povedu moje mnjenje, vaših avtov pa nisem nikjer omenjal...

drugače pa nigtmare na motorju je bilo to delano:

drugi blok motorja z 100Kkm
druga motorna gred z 50KKm
novi ventili
novi batni obročki
novi ojnični ležaji
novi ležaji gredi
nova veriga
novi napenjalci
novi drsniki
nova vodna pumpa
nov termostat
nova visko sklopka
nova semeringa na gredi
komplet VSA tesnila na monotrju
obnovlen vanos
olnjno korito in oljna pumpa od 3,2
puša za zmanjšat dotok olja v glavo (odprava zalitja cilindrov z oljem)
...

vse to seveda kuplnjeno org BMW razen blok in gred od vsem znanega forumaša;)

sem prepričan da je motor OK

razen lambd kar sem pa kupcu že v štartu povedal...

Urejal etore, 30.10.2014, 20:41.

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

altecslo
altecslo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 183

A kdo ve koliko je bil moder-ta iz Nm sploh razbit? prodajalec seveda pravi da čisto malo, pa me zanima če kdo morda ve natanko kaj in koliko je bilo razbito? Bi vzel tudi katerega izmed rumenih, vendar žal NE prebavim barve :) pa brez zamere fanta

Zakaj pa ne pokličeš bivšega lastnika in ga povprašaš?
Prikaži več možnosti

salobirdani
salobirdani

Novinec

• Uporabnik

Tega mehanika iz NM? morda bi ga res moral, ampak nevem če bo iskren
Prikaži več možnosti