Skoči na vsebino

Moja izkušnja z A-cosmos

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
311 odgovorov v temi

Anketa: Je to nateg ali ne? (186 uporabnikov je oddalo svoj glas)

Je to nateg ali ne?

1. Da (176 glasov [94.62%])

Delež glasov: 94.62%

2. Ne (10 glasov [5.38%])

Delež glasov: 5.38%

Glasuj Gostje ne morejo glasovati
Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 859
  • Avtomobil: E39, E90

Pozdravljeni,

vem, da ima A-cosmos svojo temo, vendar sem mnenja, da si tole zasluži svojo temo.
Torej, kaj se mi je zgodilo.
Po pošti smo prejeli reklamo, za čiščenje injektorjev. Ker imam izkušnje s čiščenjem injektorjev (smo jih že dali čistit h Kokalju - zelo zadovoljen), sem vzel telefon v roke in poklical na A-cosmos. Po telefonu so mi povedali, da avto priklopijo na napravo, spustijo čistilo skozi sistem za dovod goriva in s tem očistijo injektorje.
Ok, se vsedem v avto, peljem na servis, se vsedem v sprejemno pisarno gospoda A. Žlindre. Vprašam ga, kako čistijo injektorje in gospod mi razloži, da priklopijo avto na napravo,... kot po telefonu. Ok, si rečem, to je to. Dam ključe in grem pred delavnico, kjer je stal avto. Pride mehanik, se vsede, odpelje avto v garažo in to je to. Grem do gospodične, pri sprejemni mizi, mi ponudi kavo, vprašam par stvari, se vsedem, prelistam reklame in se sprehodim. Pred vhodom vidim avto,... OK? Tako hitro? Pred plačilom vprašam mehanika, ki je avto prevzel, kako to naredijo in mi ponovi zgodbo o napravi. Poleg tega sem isto storil še enkrat, s tretjim mojstrom, kateri mi je povedal ceno aditiva, ki ga BMW prodaja (10 €). Pred plačilom sem A. Žlindro vprašal še enkrat,...
Ok, čuden način za priklop na napravo, če je bilo vse končano v 15 minutah.
Ko sem doma premišljeval, sem ugotovil, da so mi modeli nalili aditiv v rezervar in to je to...
Ker sem bil razočaran, sem jim pisal mail:

"Spoštovani,

sem (ime in priimek), dne 22.10.2014 sem bil pri vas, ker sem želel opraviti čiščenje injektorjev na našem vozilu BMW E90, 320d. Sprejel me je gospod Žlindra, bil je zelo prijazen, ponudil mi je kavo, odgovoril na vprašanja, ki sem mu jih zastavil, medtem, ko sem čakal na končano čiščenje injektorjev. Verjetno se sprašujete, kje je problem? Problem je v tem, da sem pri vas, pred časom, spraševal o postopku čiščenja injektorjev in dobil odgovor, da to počnete s posebno napravo, na katero priključite vozilo, s tem, da odklopite dovod goriva in priklopite napravo, spustite čistilo čez motor in očistite injektorje. Po mojem vedenju (enkrat smo to čiščenje že koristili pri vaši konkurenci), je zadeva trajala vsaj uro in pol, poleg tega je poraba upadla za 1,2 L na 100 km. Vaše čiščenje je trajalo 10 minut, poleg tega sem izvedel, da pač vlijete aditiv v rezervoar in s tem očistite injektorje.

Da izpostavim: moti me, da človeku zaračunate 40 € za storitev, na malo-prodajno ceno aditiva za gorivo, ki pri vas stane 10 €. Če je to vaš odnos do strank, potem se ne morete čuditi, zakaj ljudje, ki znajo malo uporabiti internet in prebrati kakšen forum, ne vozijo vozila k vam. Res je, da je avto star 9 let, vendar, nekoč je bil nov, kupili smo ga v Sloveniji in od uradnega prodajalca. Smo v vaši bazi za pošiljanje reklam, ni kaj, v tem ste dosledni in vestni. O vseh akcijah nas obveščate, zato smo tudi pripeljali k vam vozilo na čiščenje injektorjev.
Razumem, da imate svojo politiko cen in da vas lastnik 9 let starega vozila ne zanima kaj dosti, vendar sem vam želel povedati svoje mnenje, preden ga bom delil z drugimi lastniki starih BMW-jev.
Hvala za vaših 5 minut, da ste si prebrali to sporočilo.

Želim vam prijeten dan.

(podpis)

P.S.: če pa imate kakšno prosto delovno mesto, se priporočam. Z veseljem bom delal za 20 € za 10 minut.
" Odgovora do danes nisem prejel. (mail poslan 23.10.)

Danes (1.11.), pa sem šel oprat avto. Ko sem ga brisal, sem opazil, da imam okvirje za registrske tablice od A-cosmos. Počil mi je film. Modeli so mi zamenjali okvirje in mi računali 50 €. Kako naj vem, da so opravili storitev,... tudi če samo vlili aditiv notri... Meni osebno je to nateg stranke.

Sem krivičen? Sem prezahteven?

Objavljena slika

Objavljena slika

Urejal Dreamliner, 01.11.2014, 11:01.

Prikaži več možnosti
    • BMW_rok je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 832
  • Avtomobil: LPP Urbana

off: tekst spodaj desno :laugh
a so ti natočili polno posodo tekočine za pranje vetrobranskega stekla?
Prikaži več možnosti

soru
soru

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 317
  • Avtomobil: M

Zanimivo! Če je temu tako, je to zelo na hitro zasluženi denar....in na tak način se izgublja stranke, zaupanje v salon in še kaj.

Žalostno, če je temu tako...

P.S.: Pojdi do gospoda (član uprave zadolžen za po prodajo), ki je podpisan spodaj in mu razloži svoj primer. Boš slišal mnenje iz prve roke! Sicer pa je tukaj nekaj forumašev, ki delajo v salonu, pa bi prosil za konkreten odgovor, kako se to izvaja!

Tudi sam sem dobil to vabilo,...tako, da tudi mene zanima, pa čeprav nimam več "diesla a"...

Upam, da pozitivno rešiš svojo težavo.

Urejal soru, 01.11.2014, 16:19.

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 508

Zanimivo! Če je temu tako, je to zelo na hitro zasluženi denar....in na tak način se izgublja stranke, zaupanje v salon in še kaj.

P.S.: Pojdi do gospoda (član uprave zadolžen za po prodajo), ki je podpisan spodaj in mu razloži svoj primer. Boš slišal mnenje iz prve roke! Sicer pa je tukaj nekaj forumašev, ki delajo v salonu, pa bi prosil za konkreten odgovor, kako se to izvaja!

Tudi sam sem dobil to vabilo,...tako, da tudi mene zanima, pa čeprav nimam več "diesla a"...

Glede na to da sem isto stvar naredil pri Perovšku,lahko rečem da to traja min. 1,5h.
Kolikor vem iz prakse je nemogoče,da to pooblaščeni servis izvaja v večji količini,saj je realno nedonosno,pa še veliko časa vzame.
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik

off: tekst spodaj desno :laugh
a so ti natočili polno posodo tekočine za pranje vetrobranskega stekla?

ne, ker dobim ošpice, če samo kdo pomisli na nalivanje tekočine za vetrobransko steklo, v vrednosti 10 €.

v ponedeljek grem v Ljubljano in bom šel na A-cosmos in zahteval svoje stare okvirje nazaj. Me zanima, če jih bom dobil. Plačal sem jih 90 €,...
Prikaži več možnosti

Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede na to da sem isto stvar naredil pri Perovšku,lahko rečem da to traja min. 1,5h.
Kolikor vem iz prakse je nemogoče,da to pooblaščeni servis izvaja v večji količini,saj je realno nedonosno,pa še veliko časa vzame.

jaz sem to naredil pri Kokalju v Šentvidu. Točno tako,... uro in pol. Ne pa 10 minut, od tega je 7 minut menjal okvirje za registrske.
Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 447
  • Avtomobil: E30 325i MT2 & type R

offtopic sicer ampak kolk je pa drugace ciscenje injektorjev cca?

razmisljam da bi na svojem to naredil :)

ampak ne na tak nacin kot je zgoraj napisan:ok2

Urejal Martin ///M, 01.11.2014, 17:26.

Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 623
  • Avtomobil: --------:)

ne, ker dobim ošpice, če samo kdo pomisli na nalivanje tekočine za vetrobransko steklo, v vrednosti 10 €.

v ponedeljek grem v Ljubljano in bom šel na A-cosmos in zahteval svoje stare okvirje nazaj. Me zanima, če jih bom dobil. Plačal sem jih 90 €,...

Uh to bo zanimivo slisati glede okvirjev....porocaj in ne pusti se jim......:ok
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 565
  • Avtomobil: ni moj:(

Na A-Cosmos ti je vec oseb razlozilo, da se ciscenje injektorjev izvaja s pomocjo neke naprave oz., stroja.

Sklepam, da bi samo priklop oz., priprava avtomobila na to napravo trajala toliko, kolikor je v tvojem primeru trajal cel poseg...

Kakorkoli... tudi v kolikor izvajajajo ciscenje injektorjev samo z aditivom, bi morali to navesti. Tako so te najamanj zavajali. Zanimo bi bilo (oz., bo:laugh) slisati razlicico zgodbe s strani A-Cosmos:)
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

soru
soru

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 317
  • Avtomobil: M

Če ne boš rešil z osebjem v salonu zahtevaj gospoda, ki je podpisan v dopisu.

Da nekdo dela na avtu nekaj, kar ni dogovorjeno s stranko, oziroma, da namensko zavaja, jaz si to preprosto ne morem mislit...:napaka

Poročaj, kaj in kako se bo rešilo..:ok
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 508

Na A-Cosmos ti je vec oseb razlozilo, da se ciscenje injektorjev izvaja s pomocjo neke naprave oz., stroja.

Sklepam, da bi samo priklop oz., priprava avtomobila na to napravo trajala toliko, kolikor je v tvojem primeru trajal cel poseg...

Kakorkoli... tudi v kolikor izvajajajo ciscenje injektorjev samo z aditivom, bi morali to navesti. Tako so te najamanj zavajali. Zanimo bi bilo (oz., bo:laugh) slisati razlicico zgodbe s strani A-Cosmos:)

Predvidevam da take naprave sploh nimajo,saj to ni del servisnega orodja oz.naprava ki bi jo imeli vsepovsod.
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 105
  • Avtomobil: OPC

x2.

Kaj pa okvir tablice? Si lahko jemljejo pravico, da jih dajo dol in njihove reklamne gor? Saj vprašali bi lahko, če že ne drugega... In ti pustili tvoje v avtu.
Prikaži več možnosti

iloveboobs
iloveboobs

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 2 448

Zanimivo, me prav zanima razplet. Jaz sem tudi vzel tale aditiv pred enim mesecem, samo da sem ga plačal 9eur in si ga nalil sam, ni bilo treba doplačat 40eur, da mi ga oni :ok2
Prikaži več možnosti

iloveboobs
iloveboobs

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 2 448

x2.

Kaj pa okvir tablice? Si lahko jemljejo pravico, da jih dajo dol in njihove reklamne gor? Saj vprašali bi lahko, če že ne drugega... In ti pustili tvoje v avtu.

Nikakor, jaz bi jih zahteval nazaj, ali pa odškodnino oziroma dobropis.

Urejal iloveboobs, 01.11.2014, 18:40.

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Jaz sem to isto naredil pri avto pervšek. Poseg traja 45 minut, meni ga je čistil cca uro in 15 (ker je imel še eno stranko in je moral dokončati, pa ga je pustil še malo laufati).

Cena je bila pa cca 30-35 eur, se ne spomnim več...je bila pa akcija :ok
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 425
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Kakšni okvirji pa so to, za 90 eur? A so imeli vgrajeno kamero, ali kaj? :eek :eek :eek
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 594
  • Avtomobil: Božje vozilo

Kakšni okvirji pa so to, za 90 eur? A so imeli vgrajeno kamero, ali kaj? :eek :eek :eek

Ja to tudi mene zanima,če so vsebovali kakšne primesi zlata??
Prikaži več možnosti
    • Dejanss je všeč

bmw328ci
bmw328ci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 996
  • Avtomobil: F11 530da

Verjetno je mislil 9€:ok
:ok
Prikaži več možnosti

Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik

moji okvirji so vredni 90 € toliko, kot je njihovo čiščenje injektorjev 50 €.
Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 361
  • Avtomobil: E90

Jaz imam tudi zamero do njih..še zaradi tistega "performance" dneva.
To da niso zmožni organizacije nekega dogodka je ena stvar, ampak da si privoščijo tako zavajanje in potem še samovoljna menjava okvirjev tablic!?
Me zanima kaj boš rešil..poročaj.
Prikaži več možnosti