Skoči na vsebino

Moja izkušnja z A-cosmos

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
311 odgovorov v temi

Anketa: Je to nateg ali ne? (186 uporabnikov je oddalo svoj glas)

Je to nateg ali ne?

1. Da (176 glasov [94.62%])

Delež glasov: 94.62%

2. Ne (10 glasov [5.38%])

Delež glasov: 5.38%

Glasuj Gostje ne morejo glasovati
Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 747
  • Avtomobil: Bmw

Res je, samo ne na a cosmos.OBVOZ !!!!!!

Kaj se je zgodilo?
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 804
  • Avtomobil: skunk :)

Še vedno sem mišljenja, da če si normalen, se te tudi obravnava tako.

Lani ko sem bil tam sta bili tam mama in hčerka nekje 25 let. Tamala je tulila na sprejemnike, po celem salonu se je drla, vsi smo se spogledovali.

In kapo dol sprejemniku (kako je že ime unemu tamlademu z dolenjskim naglasom), ko se je na lep način pogovarjal z njo in bil miren kot ne vem kaj. 

Mama je pa mrtvo hladno sedela in listala revijo en meter stran :napaka

Smo pa vsi ljudje (stranke, sprejemniki, serviserji) in vsak ima lahko kdaj slab dan. Tudi jaz sem ga že doživel, ampak smo zadevo rešili. Sicer so imeli dvojno delo, ampak lej, saj ima vsak delavec nadrejenega in lahko vidi kaj se dela / popravlja,...

Urejal Bavaria fan, 23.02.2017, 19:07.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti
    • gepl je všeč

MiBo
MiBo

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 603
  • Avtomobil: 2003 320i, S-max, X-max

Kaj se je zgodilo?

Vse možne kritike letijo na servis - ne rečem pa da so vsi serviserji tam taki, par jih je sigurno - goljufajo z "vgrajenimi", "zamenjanimi" deli.
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 105
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Kaj se je zgodilo?

Tudi mene zanima.

Vse možne kritike letijo na servis - ne rečem pa da so vsi serviserji tam taki, par jih je sigurno - goljufajo z "vgrajenimi", "zamenjanimi" deli.

A to so tebi naredil? Al je to rekla - kazala?

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti

MiBo
MiBo

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 603
  • Avtomobil: 2003 320i, S-max, X-max

Še vedno sem mišljenja, da če si normalen, se te tudi obravnava tako.

Res je; karikiram: lepo se pogovarjaš, hvališ, deliš in prejemaš komplimente, dobiš kavo in popust na storitve, zastonj pranje, ampak kaj ti to pomaga, če ti niso zamenjal olja, samo računal in resetiral računalnik.

Ni vse samo lepo obnašanje - na servis greš na servis avta, ne na druženje.

Tudi mene zanima.

A to so tebi naredil? Al je to rekla - kazala?

Na rekla kazala ne dam nič.

Se je meni zgodilo ja.
Prikaži več možnosti

BMW_rok
BMW_rok

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 015
  • Avtomobil: BMW & MINI

Najbolj porazne izkušnje imajo tisti, ki mislijo, da če so prišli na BMW servis in vozijo BMW ja, da jih je potrebno obravnavati kot Putina na obisku po sloveniji. Jaz imam dobre izkušnje. Sigurno pa niso vsi zadovoljni. Tako z obnašanjem, kot tudi storitvami. Morate pa vedet, da morajo tudi oni marsikaterega težaka požret, ker folk je dejansko debilen. Še vedno sem mišljenja, da če si normalen, se te tudi obravnava tako.

Če slučajno med drugimi misliš mene, ker sem napisal s temi besedami, bom še enkrat na hitro opisal izkušnje, čeprav sem jih že enkrat.

Prišel sem naročit nekaj rezervnih delov za E46, šlo je za set originalnih gumijastih tepihov, nekaj polomljenih plastik in nekaj čepov in vijakov, ki sem jih želel tudi zamenjati. Imel sem kataloške številke, tako da je imel res minimalno dela z naročanjem, vse so naročili, mi je pa prodajalec rezervnih delov rekel, da mi ne more prodati čepov in vijakov drugače, kot v paketih po 10 ali 20 kosov. Ker takrat še nisem imel izkušenj z naročanjem teh delov, ker sem ravno kupil avto, sem se strinjal. Po naročilu mi je naduto rekel, da moram plačati vnaprej, ker me ne mislijo potem iskati. Lep odnos do nove stranke.

S plačilom vnaprej se strinjam, vsekakor pa ne s takim odnosom.

Ko sem prišel iskat dele, sem vprašal, če se še dobijo značke pokrova motorja in prtljažnika, ki so bile originalno na E46 in so pri novih modelih drugačne. Dobil sem nadut odgovor, da on nima nobene informacije, da bi se značke kaj spreminjale. 

Značke so se z modelnim letom 2010 spremenile, vsi avtomobili izdelani po 9/2009 imajo že nov tip značke. Pač nimajo pojma.

Sorodnik je pri njih kupil 118d Premium Selection, ob nakupu so mu namesto nižje cene obljubili nove gumijaste tepihe in strešne nosilce. Avto je kupil, z obljubami se je pa zataknilo. Večkrat se je oglasil pri njih in vedno so bili izgovori, da imajo naročeno, da še ni na zalogi, da ga pokličejo ... Seveda niti tepihov niti nosilcev ni nikoli dobil, avto je vmes že prodal.

Lansko leto je sestra pri njih hotela kupiti nov 218d Grand Tourer, pa ji ga niso želeli dati niti na testno vožnjo za eno popoldne, ker naj bi bil ves čas oddan. Pri Avto Aktivu Kranj ga je dobila za cel vikend.

Še to, takrat, ko sem pri njih naročil dele, sem bil kot študent zaposlen na priznanem leasingu na Dunajski in temu primerno oblečen in urejen, če to kaj pomeni.

Od takrat mene tam ne vidijo več, avtomobili se kupujejo in servisirajo na Avto Aktiv Kranj. Gre pa za kar nekaj avtomobilov.

Urejal BMW_rok, 23.02.2017, 19:47.

:bmw
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja potem te razumem. Upravičeno si jezen. Vem pa da nekateri pizdulirajo in tolčejo čez servis, pa ga niso videli bližje kot iz obvoznice. No ko sem jaz za e46 naročil letvico za vrata, sem dobil zraven brezplačno še plastične čepke. Dobil sem jih celo vrečko, z prošnjo, da vrnem kar mi bo ostalo.

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen
  • Sporočil: 2 119
  • Avtomobil: bmw f20 2.0

@Mibo kako si pa ugotovil da ti olja niso menjali? Si imel kje plombo ali si imel oljni filter "označen"? Mogoče so imeli gnečo pa so pozabili menjat olje... 

Jaz na če se le spomnim na vsakem avtu pred servisem označim(naredim ris) na ohišje oljnega filtra in ni se mi še zgodilo da ne bi bil nov.

Prikaži več možnosti

BMW-Marko
BMW-Marko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 352
  • Avtomobil: E90 330i

Ko sem svojega kupil pri njih, sem na ogledu opazil napako v idrivu za nedelujočo levo luč (za zavijanje v ovinek), so rekli, da bodo uredili. In res, ob prevzemu napake ni bilo več. Čez nekaj dni sem ponoči opazil, da mi v ovinke zavija samo desna luč. Napako sporočim, sledil je "bodo fantje uredili" in povedali so, da zavijanje luči deluje. Si mislim OK, grem do Podlesnika, ki mi po minuti ali dveh pove, da je levi modul za zavijanje zanič. Torej napako so nekako skrili in trdili, da vse deluje.

Ok, razumem, bil sem mulec in kupoval 7 let star avto. Ob nakupu sem imel 18 let in tako so me tudi obravnavali (očitno sem se jim tudi pustil - danes ne bi ravnal več tako, a človek se z izkušnjami uči).
Razumno bi seveda bilo, da bi rekli, da jim je 200€ stroška preveč in da naj napako odpravim sam, ne pa da skrivajo. Res profesionalno.

Imam pa še eno zgodbo, ki pa se mi je sedaj ne da opisovati. Zelo podobne (ali pa še hujše) prigode pri njih ima tudi prijatelj. :)

Urejal BMW-Marko, 23.02.2017, 20:13.

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

Jaz tudi nimam najboljše izkušnje pri a cosmosu, ampak so na srečo še drugi uradni bmw prodajalci in serviserji, ki so mi bili veliko bolj všeč, npr. Selmar.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 294
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

@Mibo kako si pa ugotovil da ti olja niso menjali? Si imel kje plombo ali si imel oljni filter "označen"? Mogoče so imeli gnečo pa so pozabili menjat olje... 

Jaz na če se le spomnim na vsakem avtu pred servisem označim(naredim ris) na ohišje oljnega filtra in ni se mi še zgodilo da ne bi bil nov.

Žalostno je da jih moraš na tak način preverjati.

Drugače pa kaj se čudite glede na to kako kader menjujejo imajo čisto nešolan kader ter mogoče je eden ali dva katera sta etuzijasta za BMW.

Urejal blackberet, 23.02.2017, 20:13.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Izključen

Toliko kot sem že nekih zgodb slišal o goljufanju na servisih pa ne govorim za a cosmos ampak za serviserje na splošno pri različnih znamkah, da potem raje označim. Better safe then sorry.

Na žalost je splošna klima današnjega človeštva, da poštenje imamo le še redki kot vrlino, večina pa čisto vse gleda skozi denar in kako bi koga naokoli prinesli.  

Urejal ovseni_kosmiči, 23.02.2017, 20:24.

Prikaži več možnosti
    • Pepsi in blackberet uporabnikom je všeč to sporočilo

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 747
  • Avtomobil: Bmw

Moji obiski a-cosmosa so zelo odvisni od ljudi, ki jih tam poznaš-takrat je vse opravljeno/popravljeno kot je treba. Z Molkom tudi zelo zadovoljna...

Je res, servisu/mehaniku moraš zaupati bolj kot ženi/možu in je problem, če se kje to zaupanje zlorabi.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 176
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jp, mehaniku in dohtarju moraš zaupat, oba imata tvoje življenje v rokah. Če tega ni pri kateremkoli od njiju, je čas da si poiščeš novega. :ok
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

token
token

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 556

Jst mam pri A-Cosmosu eno dolensko duso, s katero sem super zadovoljen. Vse se zmer popravl v nulo, zmer neki popusti ce kej kupm, enkrat so mi celo dal cist novo 5ko X-Drive karavan (<2000KM prevozenih) kot nadomestno vozilo za ene 3-4 dni. Uglavnem top.

Razumem pa da se ti hitr lahko servisi lahko zamerijo. ze ob najmanjsi nepravilnosti/nekorektnosti, sploh podjetje z takim renomejem.

Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik

Verjetno kontaktiraš z Nejcem.

Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 276
  • Avtomobil: E39

Po naročilu mi je naduto rekel, da moram plačati vnaprej, ker me ne mislijo potem iskati. Lep odnos do nove stranke.

Imel sem popolnoma enak odgovor po telefonu, šlo se je pa za izdelavo ključa. To me je takoj odvrnilo. Vmes sem še spraševal nekaj glede ostalih zadevic, servisnega materiala in podobno pa so bili vsi odgovori "preko kurca". Zato pa ostajam med tistimi, ki si A-Cosmos "ogledujejo samo z obvoznice".

Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti
    • BMW_rok je všeč

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 804
  • Avtomobil: skunk :)

Verjetno kontaktiraš z Nejcem.

Nejc je, ja :ok

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 778
  • Avtomobil: BMW

Sam sem imel nekaj izkušenj z servisom v NG - bilo vse ok.

Z prodajo avtomobilov - bolje rečeno rabljenih avtomobilov v LJ pa nisem bil zadovoljen.

Niso si vzeli časa, prodajalec me je nahitro odslovil, da takšnega vozila nimajo - smešno, ker so imeli enega ravno na parkirišču.

Zapisal si je telefonsko številko, poklical nikoli...

Recimo AI avto, ACE avto - z njimi imam kar pozitivne izkušnje.

Zaradi pretiranih cen, slabe opremljenosti vozil v Slo je uvoz edina opcija, zato sem jaz z SLO prodajalci žal opravil.

Razumem pa tudi prodajalce oziroma politiko prodajnih cen - namreč bistven je zaslužek, kot v vsaki gospodarski dejavnosti. Ampak žal ne na moj račun.

Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 417

Upam da je tole odebeljeno ironija. Če si pa resno mislil... potem pa bog pomagaj...

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti
    • Mishko je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.