Skoči na vsebino

Moja izkušnja z A-cosmos

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
311 odgovorov v temi

Anketa: Je to nateg ali ne? (186 uporabnikov je oddalo svoj glas)

Je to nateg ali ne?

1. Da (176 glasov [94.62%])

Delež glasov: 94.62%

2. Ne (10 glasov [5.38%])

Delež glasov: 5.38%

Glasuj Gostje ne morejo glasovati
MiBo
MiBo

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 603
  • Avtomobil: 2003 320i, S-max, X-max

Tole pa ni fer s tvoje strani. Če si nekoga nekaj javno obtožil moraš že zaradi ferpleja to utemeljit. Seveda se teh stvari pred razjasnitvijo ne daje kar v javno obravnavo, zato se mi zdi fer, da ti je Eddy ponudil zasebni kontakt in možnost razčistitve dogodka.
Če ti to sedaj odklanjaš pa vzbujaš močan dvom v resničnost tvojih navedb o krivici in napakah. Zato predlagam, da Eddyu predložiš papirje in zadevo sama neuradno predebatirata ter najdeta resnico.

Ne postavljam se na nobeno stran (s Cosmosom nimam nič), delam pa tudi jaz na reklamacijah tehničnih zadev in vem kako se te stvari dogajajo zaradi neznanja in "komunikacijskih šumov". Meni delodajalec ne teži, če zadevo rešimo v korist stranke in zato lahko odločim karkoli se mi zdi prav oziroma pokaže tehnika. Lahko pa odkrito povem, da stranko, ki kar nekaj obtoži potem pa ne želi pokazat v čem je napaka z veseljem odslovim in napotim na inšpekcijo ali sodišče, če ji še kaj ni všeč. In ti mi zaradi prej napisanega izgledaš eden takih ... zato predlagam, da to popravi in izkoristi direkten neuraden kontakt iz prve roke česar kot stranke ravno nimamo pogosto dobiti v slučaju težav ... :ok

Tkole potem, mi je žal da sem karkoli napisal.

@Eddy - imaš privat
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 015
  • Avtomobil: new age e39

Tkole je fantje. Pri servisu je treba zraven bit. Mene so nafukali naj ecji forumaski majstri pa ko se je napaka ponovila so se grelne svecke skrivale po zepih. Takle mamo. Nisem ravno nezaupljiv ampak hitro ugotovim komu je za zaupat. S cosmosom imam samo nevtralne in pozitivne izkusnje. Slabih ne.

Je pa dejstvo da imajo dela dosti in da so vajeni kupcev ki dajo 100k za avto. Tak posel pac. Pol pridemo pa mi sirocad po letvice :ok2
Miholdu se 100% zaupam ampak mi je malo manj komot k njemu hodit kot k vaskemu mehaniku :ok

Urejal damirkos1, 25.02.2017, 12:51.

Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • 4banger in ovseni_kosmiči uporabnikom je všeč to sporočilo

BMW-Marko
BMW-Marko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 328
  • Avtomobil: E90 330i

Da ne še čisto nefer od mene, naj povem še nekaj plusov, da ne bodo samo graje. Razen zavijanja luči so avto odlično pripravili (menjali so sprednji levi žaromet za novega - star je imel v notranjosti kapljo pri kaplji), naredili so servis in zamenjali svečke. Simi mi je kasneje obljubil poliranje in sem ga tudi dobil, v notranjosti so ugodili moji želji in zamenjali letvico pod voznikovim sedežem ter plastike na ventilaciji. Od decembra 2012 pa do danes sem še vedno zelo zadovoljen z avtom in če bi hotel boljšega bi moral zanj odšteti več kot 5k€ + cena mojega. :)

Urejal BMW-Marko, 25.02.2017, 12:55.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

@Eddy kaj nisi ti na Mazdi ali so te sedaj dali na BMW?

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 707
  • Avtomobil: BMW x

Tkole potem, mi je žal da sem karkoli napisal.

Če je res bilo narobe je prav, da si napisal :cool

... @Eddy - imaš privat

Tako je prav - dejstva na mizo :ok

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

BMW ///M
BMW ///M

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 62
  • Avtomobil: BMW

Glede na to, da je Trzin samo 10min stran, ne vidim hude potrebe  :ok

Ti morda ne, Bmw pa jo.

Prikaži več možnosti

KisiliLujzek
KisiliLujzek
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: BMW

Kaj si zdaj tako skrivnosten, kar z zgodbo na plan.  :laugh

Ja moraš malo več povedati, ker bere se lahko v obe smeri, lahko tudi, da kaj niste OK naredili ali, pa da imajo od vas podizvajalcev noro visoke zahteve, kar nam bo tu še dopadljivio........  tako, da ja saj ne rabiš v detajl, barvali smo..... napiši nekaj smo za njih delali na karoserijah ali ... in ..... se je zgodilo....

Ni problema, nič ne skrivam :) Za A-Cosmos smo delali že v preteklosti gradbena dela povezana s steklom in aluminijem, kar smo vedno dobili plačano - sicer smo se vedno pregovarjali in so vedno zelo dolgo vlekli preden so izplačali, ampak na koncu so. Proti koncu lanskega leta smo spet sodelovali z njimi pri gradnji novega Land Rover in Jaguar salona. To je bil en izmed večjih projektov za nas in finančno tudi bolj obsežen. Vse detajle smo se do potankosti dogovorili pred izvedbo in jih v tem merilu tudi izvedli. Dogovorili smo se tako z projektnim vodjem, arhitektom in seveda z direktorjem, da je res vse pod nadzorom. Potem se direktor kar naenkrat spomni, da on ne bo imel takšnih notranjih predelnih sten, ko smo jih že montirali, ker mu niso všeč, čeprav jih je sam izbral! Na koncu smo jih vseeno dokončali v skladu z dogovorom. Na koncu smo vsa dela dokončali v skladu z dogovori. 

Glede finančnega dela pa je tako, da so nam do sedaj plačali cca. 50% celotne vrednosti, za preostalih 50% pa sploh nočejo sprejeti računa. To se vleče že več mescev. Večkrat smo se trudili vzpostaviti dialog z njimi, kaj je narobe, da seveda popravimo, ker nam ta znesek veliko pomeni. Ko smo končno dobili, direktorja na telefon, je dejal da bodo poslali seznam stvari, s katerimi niso zadovoljni (to je že več mescev nazaj in nobene informacije nismo prejeli, čeprav smo jih konstantno opominjali!). Od takrat naprej se pogovarjamo samo še preko odvetnikov. Iz nekaterih virov smo dobili informacije, da A-Cosmos sploh ne namerava plačati, ampak samo vleče zadeve v nedogled. 

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 411
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Če so v igri odvetniki, potem so si že ogledali celotno korespondenco.

V kolikor je naročnik zahteval spremembo glede na dogovor, bi pričakoval, da boste izdali predračun za nove zahteve in počakali na odločitev investitorja.

No, zoprna zadeva... daily business na SLO gradbeni sceni :fight

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 056
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Na žalost je danes v gradbeništvu tako. Na koncu ko je treba poravnat račun, je kinec vsega veselja. V veliki večini primerov, se že v štartu posel začne vedoč, da se ne bo plačal komplet. Bodisi zaradi penalov, ali pa kakšnih drugih stvari. Tle bi morala država poskrbet, da bi bilo bolje, vendar je na žalost sama še slabša.

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Na žalost je danes v gradbeništvu tako. Na koncu ko je treba poravnat račun, je kinec vsega veselja. V veliki večini primerov, se že v štartu posel začne vedoč, da se ne bo plačal komplet. Bodisi zaradi penalov, ali pa kakšnih drugih stvari. Tle bi morala država poskrbet, da bi bilo bolje, vendar je na žalost sama še slabša.

Hja, vedno ima zgodba dve plati najbrž.

Jaz sem bil kljukec, pa sem vnaprej plačal dela na hiši, pa se tudi ni najlepše izteklo, zdaj se rešuje ampak sem porabil pol leta takšnih in drugačnih vzvodov.

Gradbeništvo je hudičevo stresen posel, tako za gradbenike kot za uporabnike.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 047
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Hja, vedno ima zgodba dve plati najbrž.
Jaz sem bil kljukec, pa sem vnaprej plačal dela na hiši, pa se tudi ni najlepše izteklo, zdaj se rešuje ampak sem porabil pol leta takšnih in drugačnih vzvodov.

Gradbeništvo je hudičevo stresen posel, tako za gradbenike kot za uporabnike.

Gradbeništvo je stresno ko so apetiti večji od zmožnosti, kar velja za investitorje kot tudi izvajalce. Dokler človek dela z glavo večinoma ni težav. Je pa treba imet izkušnje in zaupanja vredne izvajalce. Tako kot v vsakem poslu tudi tu veliko ljudi skuša ubirat bližnjice na račun druge strani.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

vidk37
vidk37
  • Uporabnik
  • Sporočil: 275

Kaj je pa bilo s tistim razveljavljenim razpisom za dobavo nekih 400 terenskih vozil? Če se ne motim, sem zadnjič na siolu zasledil da se je šlo za javni razpis za vojsko in je posel dobilo neko avstrijsko podjetje, potem so se pa iz cosmosa prtožil in je bil razveljavljen. 

https://siol.net/nov...erencev-468873 

Moje izkušnje kažejo, pa ne s tem podjetjem ker ga ne poznam, ampak na splošno, da bolj kot so podjetja stabilna oz. bogata, bolj komplicirajo in iščejo dlako v jajcu, da bi čim manj plačala in se tresejo za 500€. Na drugi strani imajo pa milijonske čiste dobičke in jim je težko pošteno plačati. Človeška požrešnost, nič druga. Pa prodajalska podjetja so enaka, hočeš kupit pečico, pa mu je težko dat 10€ popusta, ko sem šel pa gledat lanski čisti dobiček, ga je pa imel 300.000€, zaposleni pa 3-je z neko jalovo internetno prodajo. Poceni kupiš, drago prodaš. To ni neka velika inteligenca.

Urejal vidk37, 10.06.2018, 11:46.

Prikaži več možnosti