Skoči na vsebino

Moja izkušnja z A-cosmos

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
311 odgovorov v temi

Anketa: Je to nateg ali ne? (186 uporabnikov je oddalo svoj glas)

Je to nateg ali ne?

1. Da (176 glasov [94.62%])

Delež glasov: 94.62%

2. Ne (10 glasov [5.38%])

Delež glasov: 5.38%

Glasuj Gostje ne morejo glasovati
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 726
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

moji okvirji so vredni 90 € toliko, kot je njihovo čiščenje injektorjev 50 €.

Glej saj se nočem mešat v to in ne zagovarjam nikogar, si pa napisal da si za okvirje DAL 90 eur... zanima me samo kakšni okvirji so to bili, da so tako dragi :ok2
Prikaži več možnosti

Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 859
  • Avtomobil: E39, E90

Glej saj se nočem mešat v to in ne zagovarjam nikogar, si pa napisal da si za okvirje DAL 90 eur... zanima me samo kakšni okvirji so to bili, da so tako dragi :ok2

nič nisem dal za okvirčke. To je bil sarkazem, oziroma reakcija na njihovo bolano ceno. Če jaz rečem, da stanejo 90 € plastični okvirčki za registrske, je enako bolano, kot če oni rečejo, da stane dolivanje aditiva v tank 50 €.

Nikomur nisem rekel na A-cosmos, da sem dal 90 € za okvirje. Jerry, brez skrbi,...
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 726
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

nič nisem dal za okvirčke. To je bil sarkazem, oziroma reakcija na njihovo bolano ceno. Če jaz rečem, da stanejo 90 € plastični okvirčki za registrske, je enako bolano, kot če oni rečejo, da stane dolivanje aditiva v tank 50 €.

Nikomur nisem rekel na A-cosmos, da sem dal 90 € za okvirje. Jerry, brez skrbi,...

OK, to je že boljše :laugh
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

Menjavanje okvirjev brez vprašanja je res malce čudno.
Prikaži več možnosti

soru
soru

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 317
  • Avtomobil: M

Menjavanje okvirjev brez vprašanja je res malce čudno.

Vsaka stvar, ki ni dogovorjena s stranko je mnogo čudna:fight.

Take zadeve vržejo slabo luč na salon, poznam fante s katerimi smo sodelovali in rečem za te da so :ok, je pa res, da je tudi mene zbodla kaka malenkost, ki pa smo jo konstruktivno rešili:)

Vsi saloni, s katerimi sem posloval v slo delujejo na podoben način, tako, da resno razmišljam, da se bo M divizija servisirala v tujini, kjer je stranka ZAKON in tam ne pomislijo na take zadeve. Govorim o pooblaščenih servisih.:)
Prikaži več možnosti

Sonny
Sonny

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12

Verjetno bolj malo šanse ampak tista dva, ki sta glasovala, da to ni nateg, a lahko razložita to?
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 547
  • Avtomobil: R6 topless

Bolj kakor ta "akcija" me moti dejstvo menjave okvirčkov.
Sploh jaz, ki sem na mm natnačen (nekateri trdijo, da je to že bolno...mah) bi najprej bil jezen, potem pa bi užival ob gledanju montaže mojih okvirčkov, ker bi morali biti na točno isti poziciji pod istim kotom...

Opažam, da je menjava okvirčkov redna praksa s katero se ne strinjam.

Sicer pa, pričakujemo poročanje razpleta zgodbe. Tako o akciji kakor okvirčkih :ok

Urejal Sorgo, 02.11.2014, 23:16.

Prikaži več možnosti

Damjann
Damjann

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 153
  • Avtomobil: BMW 318iS coupe

Verjetno bolj malo šanse ampak tista dva, ki sta glasovala, da to ni nateg, a lahko razložita to?

Delata tam:laugh
Pot dolga tisoče kilometrov, se zmeraj začne z enim samim korakom
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Stilus
Stilus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 791
  • Avtomobil: BMW 520d F10 SophistoGray

Menjava okvirjev je ocitno kar praksa... Jaz sem avto kupil na A-Cosmos (z okvircki vred), prvi servis pa sem naredil na Avto Aktivu v Trzinu. Po servisu sem se takoj odpeljal v Italijo in na tanksteli tik pred mejo opazil, da na okvirckih pise Avto Aktiv...

Verjemi, da je tud meni pocil film in takoj drug dan sem sel v Cosmosa pa "originalne". Iz principa.
Kdo vraga jim je narocil menjavo, pojma nimam. Jaz zihr ne. :P

Lp
BMW 520d F10 Sophisto Gray
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 450
  • Avtomobil: E46 328i MT1, E34 M5 3.6

Mene tudi bolj to zmoti da so menjali okvirčke. To vidim kot neko krajo lastnine. Čiščenje injektorjev je tudi pomojem nateg, samo se lahko še vedno zgovarjajo z kakim drobnim tiskom ki je napisan nekje bogu za hrbtom

Urejal ALFAinBMW, 03.11.2014, 07:41.

Prikaži več možnosti

soru
soru

BMW fanatik

• Uporabnik

Mene tudi bolj to zmoti da so menjali okvirčke. To vidim kot neko krajo lastnine. Čiščenje injektorjev je tudi pomojem nateg, samo se lahko še vedno zgovarjajo z kakim drobnim tiskom ki je napisan nekje bogu za hrbtom

Ni izgovora, salon ki, da nekaj na svoje ime tega ne naredi, ne zavaja strank po telefonu, oziroma ob konkretnem pogovoru v salonu...

Zanimivo, da ni odziva s strani zaposlenih, ki so tukaj na forumu, očitno je nekaj na temu. :napaka

Zaposleni, ki to dopuščajo v salonih, niso ljudje, ki delajo v delavnici, ampak se jih ne vidi v salonu, oni odločajo. (management)

Nasvet: obrnite se na podpisanega na tistem letaku, vstrajajte in zahtevajte pojasnila!!:ok

Urejal soru, 03.11.2014, 09:26.

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 187
  • Avtomobil: e24 635csi

Kar se tiče teh okvirčkov jih servisi automatsko zamenjajo. Torej če imaš okvirček in piše gor nevem Autodelta in greš na servis na Porsche Verovškovo ti dajo od Autodelte dol in svoje gor. Kar je po eni strani logično, ker si z tem na nek način delajo reklamo. In na take stvari je treba pred servisom opozorit. Kakor tudi, da vam ne spucajo auto na automatski autopralnici,...

Kar se pa tiče teh aditivov.. Prejšni mesec je mati odpeljala svojo mazdo na redni servis ( A-cosmos, kjer so ji ponudili ENAKO storitev, kot tebi. Torej tekočina, ki jo ulijejo v tank za gorivo in spuca injektorje ter kao poraba goriva pade. Mati ima bencinarja ). In seveda, ker mene ni bilo zravn je ona to v dobri veri vzela, ker so ji povedail, da se za to opcijo odloči 90% strank. Tako ji je bilo razloženo.. In cena je bila ista, 49,9€ ( Kao akcijska )..
No in ker jaz v te pravljice itak ne verjamem ( Nižanje povprečne porabe,... ) sem jih klical, da mi pač razložijo kaj in kako. In meni je bilo razloženo, da oni to tekočino zlijejo v tank za gorivo in potem se po treh tankanjih polnega tanka pozna razlika ( Oz. mogla bi se! ).
Glede na to, da se stvari ujemajo in da gre za servis pod isto hišo ni dvakrat za rečt, da je zadeva ista. So pa cel auto poservisirali in pregledali v eni uri. Vključno z '' čiščenjem '' injektorjev..
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 354
  • Avtomobil: LPP Urbana

Kar se tiče teh okvirčkov jih servisi automatsko zamenjajo. Torej če imaš okvirček in piše gor nevem Autodelta in greš na servis na Porsche Verovškovo ti dajo od Autodelte dol in svoje gor. Kar je po eni strani logično, ker si z tem na nek način delajo reklamo. In na take stvari je treba pred servisom opozorit. Kakor tudi, da vam ne spucajo auto na automatski autopralnici,...

Kar se pa tiče teh aditivov.. Prejšni mesec je mati odpeljala svojo mazdo na redni servis ( A-cosmos, kjer so ji ponudili ENAKO storitev, kot tebi. Torej tekočina, ki jo ulijejo v tank za gorivo in spuca injektorje ter kao poraba goriva pade. Mati ima bencinarja ). In seveda, ker mene ni bilo zravn je ona to v dobri veri vzela, ker so ji povedail, da se za to opcijo odloči 90% strank. Tako ji je bilo razloženo.. In cena je bila ista, 49,9€ ( Kao akcijska )..
No in ker jaz v te pravljice itak ne verjamem ( Nižanje povprečne porabe,... ) sem jih klical, da mi pač razložijo kaj in kako. In meni je bilo razloženo, da oni to tekočino zlijejo v tank za gorivo in potem se po treh tankanjih polnega tanka pozna razlika ( Oz. mogla bi se! ).
Glede na to, da se stvari ujemajo in da gre za servis pod isto hišo ni dvakrat za rečt, da je zadeva ista. So pa cel auto poservisirali in pregledali v eni uri. Vključno z '' čiščenjem '' injektorjev..

Decra in Adac sta nekoč že pisala članke na to temo in naj bi bil efekt glede na ceno produkta minimalen oz ničelen :laugh
Prikaži več možnosti

Dreamliner
Dreamliner

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 859
  • Avtomobil: E39, E90

lej, jaz razumem, da ti rečejo: nalijemo aditiv v tank, to pomaga. Jasno in glasno so povedali, kaj naredijo, in če naredijo, potem pač stranka nima kaj piskat.
V mojem primeru so mi 3x osebno in 1x po telefonu zagotovili, da na dovod goriva priključijo napravo, ki očisti injektorje s čistilom. Danes sem bil na A-cosmos in oseba, ki me je sprejela, je povedala celo ime firme, ki jim naj bi dostavila napravo. Torej, kje je problem?
Ne me jebat, točno s to napravo so mi očistili injektorje pri Kokalju in očitna razlika je bila, pri porabi, mirnosti motorja, itd... trajala je uro in pol.

No, bil sem na A-cosmos, povedal sem jim, da so opravili neautoriziran poseg na vozilu (menjava okvirjev) in prodali so mi storitev, ki je niso izvedli. Model se je opravičeval, razložil ŠE enkrat postopek čiščenja (pri tem imenoval ime znamke, s katero to počnejo). Rekel je tudi, da je moj mail krožil po podjetju. LOOOL in oni niso odgovorili? Res lepo. Dogovorila sva se, da se slišimo po telefonu.

Ok, grem po opravkih, okoli 13h me kliče oseba iz AC, (pomoje je bil pravnik), na dolgo in široko sva se pogovarjala, kaj smejo in česa ne smejo, kaj so naredili in česa niso naredili, potem sem imel pa dovolj in sem rekel, da dosegla ne bova ničesar, razen tega, da se bi gledali grdo, zato, če mi očistijo injektorje tako, kot so mi to prodali, pozabim na vse skupaj, in tudi njihove okvirje z veseljem uporabljam na avtu. Čakam, da mojster preveri, kako bodo to izvedli :-D
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 251
  • Avtomobil: BMW

Ja okvirji in cene, sam uporabljam samo tele in tudi kupim jih le tu, je pa kar konkretna cena, se pa ne luščijo, edino tablice je treba malo popiliti rob ( vzame 2 minute se ne vidi ). http://www.avto.net/...=3995143&show=1

Je pa res, da vsakič, ko grem na servis v zapisnik zahtevam, da napišejo ne menjaj okvirjev za tablico, ne dolivaj tekočine za steklo.

Tudi sam menim, da naj bi vprašal, posebej, ko se vidi, da nekdo ima okvirje, ki njemu nekaj pomenijo, se pravi, da niso neki reklamni za 3 eure.....

Sicer sem pa sam tudi tam kupil aditiv in kasneje še Miholdov aditiv in ??? moram pošteno povedati, da ni zaznati kake razlike, res pa ima avto dizel šele dobrh 100 k km. Sem pa vprašal znanca, ki ima Lancio 2,4 +dizel motor in cca 450 k km , motor še nerazdrt, pa se je samo smejal, kak aditiv neki ...... tako, da morda pomaga, če za drugo ne vsaj za občutek, ona varianta na mašino pa je nekaj drugega.

Skratka to z zlivanjem aditiva v tank je enako, kot če doma staro mamo namažeš z šminko in jo napudraš, kakor koli obrneš ne bo postala dobra beyba :)
Prikaži več možnosti

spidi
spidi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 239

Skratka to z zlivanjem aditiva v tank je enako, kot če doma staro mamo namažeš z šminko in jo napudraš, kakor koli obrneš ne bo postala dobra beyba :)

:rofl
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in davidr uporabnikom je všeč to sporočilo

soru
soru

BMW fanatik

• Uporabnik

Da bi se to zgodilo meni, bi bilo obratno, bi jih klical moj odvetnik,...

Na vozilu lahko delajo posege, ki so dogovorjeni s stranko, napiše se delovni nalog, stranka ga podpiše in ta papir gre v delavnico z vozilom, tako, da se ne rabijo izgovarjat, če so nekoga zavajali z deli, ki jih niso izvedli....oziroma so jih izvedli drugače...

Moje avte dotične znamke ne bodo servisirali pooblaščenci v slo, se rajše zapeljem v Nemčijo.

Kje so sedaj forumaši, ki delajo na A Cosmosu, zakaj ne povejo javno kako zadevo izvajajo?????
Prikaži več možnosti

zoki
zoki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 612
  • Avtomobil: Veter po pleši........

Da bi se to zgodilo meni, bi bilo obratno, bi jih klical moj odvetnik,...

Na vozilu lahko delajo posege, ki so dogovorjeni s stranko, napiše se delovni nalog, stranka ga podpiše in ta papir gre v delavnico z vozilom, tako, da se ne rabijo izgovarjat, če so nekoga zavajali z deli, ki jih niso izvedli....oziroma so jih izvedli drugače...

Moje avte dotične znamke ne bodo servisirali pooblaščenci v slo, se rajše zapeljem v Nemčijo.

Kje so sedaj forumaši, ki delajo na A Cosmosu, zakaj ne povejo javno kako zadevo izvajajo?????

....brez odvetnika:ok2......
Bmw je zakon, vse ostalo je kompromis!
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

zoki
zoki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 612
  • Avtomobil: Veter po pleši........

Jaz sicer z omenjenim servisom nisem imel nobenih težav, še več, zelo prijazni, dosledni...... samo to, kar se je tebi zgodilo je nedopustno, si ne predstavljam, še dober, da imam targe nalepljene:laugh......to je približno tako, kot bi v pralnici pral avto in ti na zadnjo šipo nalepijo svojo reklamo, pa greš drugam, pa ti jo ti odstranijo pa nalepijo svojo....ja pa jade:skrbast
Bmw je zakon, vse ostalo je kompromis!
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

DreiXdrive
DreiXdrive

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 181
  • Avtomobil: E91 320d Xdrive

Imam podobno izkusnjo. Dogovorjen sem bil za menjavo verige. Zraven sem naredil se, po njihovo, "srednji-velik" servis (menjava olja, filtra, mikrofiltra...), skratka dogovorjena cena (pazi; s popustom) je bila 418€. Po treh dneh jih klicem, kaj je z avtom, pa mi tip hladno rece, da je ze gotov. No, hvala za obvestilo. Skratka, grem po avto, dobim pred obraz racun in gor znesek 438€. Torej 20 vec kot zmenjeno. Odgovora, zakaj je racun visji, nisem dobil. Vrnem gnilo 116d (beri: 8 LET STARE GUME SO GOR, prasci pokvarjeni), pregledam avto - gor okvircki a-Cosmos.

Uglavnem, na cosmosu sem bil 3-krat: prvic, zadnjic in NIKOLI VEC.

LP
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.