Skoči na vsebino

SD kartica v okvari

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
43 odgovorov v temi
Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 347
  • Avtomobil: E90

Ne razumem zakaj celi čas povdarjaš da je to zastonj ?
Če bi računali, bi plačal. Sem plačal na telerayu celih 20eur za telefon od punce in sem imel vse podatke na varnem (ko je bil na servisu preko Mobitela).
Če simobil to dela zastonj se mene ne tiče ampak to ne pomeni da če si nekaj naredil zastonj da za to ne odgovarjaš.

Sem pa prepričan da bi vsakdo raje namesto ene minute počakal tri minute in imel podatke na varnem na računalniku.
Prikaži več možnosti

DrKo
DrKo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 039
  • Avtomobil: BMW E36 coupe

Ne razumeš ali nočeš razumeti, j4n3k je lepo razložil. Če ti "študentka" kopira podatke ti tega ne računa oz. ti to naredi iz dobre volje, ker se nam uporabnikom tega ne da zaradi lenoritisa, ali bilokaterega drugega izgovora. Simobil (v tem primeru) je odgovoren, le za to, da telefon pride na servis in seveda nazaj v roke uporabnika.

Seveda je tebi vseeno in imaš čas počakati dodatnih 5min, da se telefon priklopi na KIES, iTunes,.. vendar, predstavljaj si kako bi to izgledalo, ko bi bil 4. v čakalni vrsti.. :blackeye
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 54 865
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Če opravijo storitev potem je vseeno zakaj si ti tam, koliko za to plačaš in čigava kakšna volja je za to. Za to storitev morajo odgovarjati da jo bodo izvedli korektno.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 996
  • Avtomobil: F10

Kaj zdaj ? Iz sd kartice so uspeli dobiti vcf datoteke velikosti 400kb ampak je ni možno odpreti ali kakorkoli drugače prenesti na telefon.

Vcf importaj v recimo gmail in potem imaš tam vse shranjeno. Telefon se bo pa itak potem povezal z gmailom in updejtal kontakte. No ali pa outlook, kot je nekdo apisal, karkol pač..
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 326
  • Avtomobil: Bmw e38 740i

Če opravijo storitev potem je vseeno zakaj si ti tam, koliko za to plačaš in čigava kakšna volja je za to. Za to storitev morajo odgovarjati da jo bodo izvedli korektno.

Drži, to je res...in tudi mislim da v 95% je zadeva korektno izvedena. Treba je pač razumet, da v primerih ko je nekaj narobe z aparatom ali recimo sd kartico in pride do napake, tega ne moreš predvidevat.
Če nekdo nekaj zafuštra zaradi nesposobnosti je pa druga pesem, to sem pa napisal že nekaj postov nazaj.
Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik

Vcf importaj v recimo gmail in potem imaš tam vse shranjeno. Telefon se bo pa itak potem povezal z gmailom in updejtal kontakte. No ali pa outlook, kot je nekdo apisal, karkol pač..

Mislim, da je to že probal, ker je odg da je poizkusil vse opisane opcije in ne gre.
Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne razumem zakaj celi čas povdarjaš da je to zastonj ?
Če bi računali, bi plačal. Sem plačal na telerayu celih 20eur za telefon od punce in sem imel vse podatke na varnem (ko je bil na servisu preko Mobitela).
Če simobil to dela zastonj se mene ne tiče ampak to ne pomeni da če si nekaj naredil zastonj da za to ne odgovarjaš.

Sem pa prepričan da bi vsakdo raje namesto ene minute počakal tri minute in imel podatke na varnem na računalniku.

Joj če bi ti videl kakšni so odzivi, ko nekomu rečeš, da kaj takega ni zastonj....ali pa kako živčni postanejo ljudje ko morajo čakat 5 min.
Kaj šele da bodo brez podatkov 10dni....
Meni osebno sploh ni problema prekopirat kake podatke za stranko, to naredim že v osnovi, ker je potem stranka zadovoljna in se vrne...ampak, ko gledam kaj delajo ljudje odzadaj ko čakajo.....pa me mine...klejejo na glas, kako gre počasi, se razpizdijo in dobesedno odletijo iz trgovine, s tem da skoraj vrata dol vržejo...eh bolano v glavnem....najbolj hecno je pa da najprej jamrajo kak morajo čakat, potem pa ma isto zahteva za kopiranje :napaka itd...
Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 347
  • Avtomobil: E90

Ne razumeš ali nočeš razumeti, j4n3k je lepo razložil. Če ti "študentka" kopira podatke ti tega ne računa oz. ti to naredi iz dobre volje, ker se nam uporabnikom tega ne da zaradi lenoritisa, ali bilokaterega drugega izgovora. Simobil (v tem primeru) je odgovoren, le za to, da telefon pride na servis in seveda nazaj v roke uporabnika.

Seveda je tebi vseeno in imaš čas počakati dodatnih 5min, da se telefon priklopi na KIES, iTunes,.. vendar, predstavljaj si kako bi to izgledalo, ko bi bil 4. v čakalni vrsti.. :blackeye

Podatke mi je kopiral zaposleni na simobilu. Ne pa študent..
Saj povsod čakamo.. na pumpi, v trgovini, ... nebi mi bil problem tudi na simobilu.

V outlook sem probal pa negre. Na gmai pa še nisem..

In kaj je še najhuje..da tale reset ni čisto nič pomagal. :napaka
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 996
  • Avtomobil: F10

Podatke mi je kopiral zaposleni na simobilu. Ne pa študent..
Saj povsod čakamo.. na pumpi, v trgovini, ... nebi mi bil problem tudi na simobilu.

V outlook sem probal pa negre. Na gmai pa še nisem..

Povej še kateri aparat je to, bo vse skupaj lažje. Pri novih telefonih navadno potrebuješ uporabniški račun in se kontakti avtomatsko prenesejo tja. lp
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 352
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Točno tako. Res ne vem, a je takšna vesoljska znanost naredit eno od mnogih opcij backupa vsaj imenika, če drugega ne. Kopiranje na SIM, na SD kartico, sinhronizacija z google računom, kakšnim drugim računom, backup preko računalniškega programa za telefon, na koncu pa še malo morje aplikacij za ta namen. Pa ko so vsi telefoni narejeni za tebule, vse lepo piše, v slovenščini (razen appla :-D), res ne vem, kaj tu ni jasno. Že doma norim vedno, ko kdo kakšne preproste stvari ne zna naredit na telefonu. Ker se jim enostavno ne da malo poštudirat in prebrat, kaj ti piše na ekranu.
V primeru težav pa se mi zdi, da factory reset ne reši vsega, ampak je najboljša rešitev "formatiranje", torej novo nalaganje OS-ja, kot na računalniku. Sony ima to opravilo res zelo enostavno rešeno preko rač. programa, navodila taka, da bi še stare none zmogle. In to še iz časov non-android telefonov. Na tak način sem si sam doma rešil 1 teden star sony ericsson G705, ko se mu je zmešalo :laugh Lahko pa bi ga dal na servis, pa čakal, pa po možnosti še kaj plačal in morda še izvedel, da sem učil telefon plavat.

Zakaj simobilovi in ostali prodajalci nimajo teh opravil v mezincu, da se dogajajo izgube podatkov, pa tudi ne vem. Če to niso osnove...

...

Kot sem rekel :ok2
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 665
  • Avtomobil: študentski

Iz SD kartice mi ne bere fajlov, hitra rešitev? :damn  :damn  :damn

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 272
  • Avtomobil: BMW E39 ,BMW MMMMMMMM

Daš kartico v drug telefon,kot sem jaz naredil.Težava je bila v telefonu in ne kartici. :ok

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Daš kartico v drug telefon,kot sem jaz naredil.Težava je bila v telefonu in ne kartici. :ok

Imam na računalniku. Probal sem na tri druge,podatke vidim ne morem jih brati... :jok

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 089
  • Avtomobil: BMW logicno

Če imaš file še na računalniku in jih tam bere, potem ni krize ......

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Če imaš file še na računalniku in jih tam bere, potem ni krize ......

Nimam, zato pa jih rabim dati iz kartice....

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 68 822
  • Avtomobil: E46 325i

Včasih pomaga, če formatiraš kartico in potem s kakšnim file recovery SW probaš dobiti podatke dol. Samo garancije v tem tudi ni, da bo delovalo.

Urejal Rottie, 15.03.2019, 13:08.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

S tem samo bolj zapleteš zadevo ......

Da se to pokusiti brati, samo je treba najprej vedeti format in tako naprej....   Imaš tudi specialna orodja ki poskusijo ultra počasi to prebrati če gre......

Sicer če ne obvladaš nesi na Anni Trzin in morda......

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Imam.eno.opcijo programa za to zadevo je pa za placati 80€ za PRO verzijo...je pa ta program nasel.vse datoteke(vsaj 99%) ostali so nasli samo 10% celote.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vem, lahko, da boš na koncu razočaran......   a na Partrisu nič ne najdeš ?

Navadno je tudi kak brezplačen, ki vsaj pokaže vse slike v kaki nizki resoluciji. 

Urejal Mat xxl, 15.03.2019, 22:38.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Zaključek zgodbe je tak. Preko spleta sem kupil za 80€ program EASEUS DATA RECOVERY. Kar sem sedaj gledal sem dobil vse oz 99% podatkov. :svic

Prikaži več možnosti