Skoči na vsebino

320d - turbina

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
165 odgovorov v temi
320 d
320 d

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35
  • Avtomobil: E46 323i

Pozdravljeni!
Danes sem prvič zasledil tale forum in prav fajn se mi zdi, da se najde tak tudi za BMW fane.
Namen imam kupiti E46 320 d, 136km, zanima me pa, kako lahko prepoznaš, da turbina ni vredu. Namreč, kot ste že tukaj razpravljali, lahko zelo hitro pride do uničenja turbine, če idiot vozi "hladen" avto, oz. ga ne pusti prosto teči še nekaj minut po "močnejši vožnji".
Se da zadeva kako izmeriti?
LP
Prikaži več možnosti

ShineR
ShineR

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 46
  • Avtomobil: Nissan 200SX Silvia S14,

izmerit se tega glih ne da, se pa da prepoznat določene simptome, če je s turbino kej narobe. naprimer masten (oljnat) intercooler in podobno ;)
powered by Nissan Silvia S14 & '04 BMW E46 touring & mazda MX5 '92... only thing that matters is RWD :-D
Prikaži več možnosti

tadrom
tadrom

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 468
  • Avtomobil: BMW Z4 3.0,Audi A6

če je masten intercooler še ne pomeni da je turbina fuč ampak da motor že zelo "diha".Če spusti turbina je že vse prepozno :ok2
Simtomi so da turbina piska,ima veliko turbo luknjo in ne vleče tko kot bi moral,...
Prvi avto BMW,drugi avto BMW,sedaj BMW
Prikaži več možnosti

ShineR
ShineR

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 46
  • Avtomobil: Nissan 200SX Silvia S14,

ja.. da motor že zelo diha in/ali da ima turbina že velik lufta in spušča olje ;)
powered by Nissan Silvia S14 & '04 BMW E46 touring & mazda MX5 '92... only thing that matters is RWD :-D
Prikaži več možnosti

joze2
joze2

BMW superstrokovnjak

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 811

L.p.

Poleg omenjenega je možno tudi izmeriti polnilni pritisk, kateri je pri slabo delujoči turbini manjši. Drugi test je preizkus zračnosti ležajev na rotorju. Pred nakupom je pametno vozilo zapeljati na kakšen servis, da vse to preverijo. Normalno pa pri teh km ne bi smelo biti težav s turboladerjem.
Lp, Jože.
Prikaži več možnosti

ABS
ABS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 244
  • Avtomobil: Porsche Cayenne 4.8S

Rabljene niti niso drage
http://www.avto.net/...as.asp?ID=55169

http://www.avto.net/...as.asp?ID=52048
Učenec mora v vsem prekositi svojega učitelja, da ne bi za vselej ostal učenec.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 34 689
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Da je turbina fuč, se pozna tudi tako, da fino žvižga. Vsakič ko pelje kak tak avto mimo, mislim, da gre reaktivec. :ok2
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

mistral1
mistral1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 452
  • Avtomobil: Fxx

meni turbina žvižga v samo ko stojim na mestu in dvignem obrate tja do 2500 obratov in spustim gas, takrat se ful sliši turbina. a je to tudi kaj narobe?
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Načeloma se noben žvižg ne sme slišati, ampak samo rahlo sikajoč glas v višjih obratih. Če žvižga, je ležaj turbine fuč in lahko gre kmalu rakom žvižgat.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

wrc
wrc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 255
  • Avtomobil: X-a

Katera firma izdeluje turbine za bmw-je,a mogoče ista kot pri vw-audi-renault....
Italjanska GARRETI... :confused upam da sem pravilno napisu :ok
Dr.DREJAR
Prikaži več možnosti

320 d
320 d

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35
  • Avtomobil: E46 323i

Hvala fantje, bom uzel vse v račun, ko bom kupoval avto.
Mislite, da je z avtom kaj narobe, če je cena 2,2 mio za 320d, letnik 99 + ASD, ASR + ALU? Povrh usega pa še 110.000 km.
Prikaži več možnosti

krofl
krofl

Junior

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 346
  • Avtomobil: E87 120d, E30 335i

Načeloma se noben žvižg ne sme slišati, ampak samo rahlo sikajoč glas v višjih obratih. Če žvižga, je ležaj turbine fuč in lahko gre kmalu rakom žvižgat.

:nono
Tole ne bo drzal pri vseh, zato, ker se na nasem 3.0d turbina lepo slisi,kot pri bencinarjih-piska. Je pa res, da ni cisto originalna... je pa v popolnem stanj :ok

Je pa prejsnja (originalna) turbina res bila neslisna :)
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

To pa ne bo res držalo. Turbina ne sme žvižgat in mora bit skoraj neslišna. Zvok mora bit lepo enakomerno sikajoč in slišen pri pospeševanju oziroma pri višjih obratih. Če je gor karkoli čudnega, ki žvižga na glas, je to faler.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

krofl
krofl

Junior

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 346
  • Avtomobil: E87 120d, E30 335i

Ok, potem smo po tvoji teoriji vrgli v morje 450 ksit, ker nova turbina žvižga :salut
Prikaži več možnosti

TKsport
TKsport

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 389
  • Avtomobil: F13 640i

Bolj kot berem, bolj mi stiska v prsih.... :jok

Pri mojem 320d žvižga turbina zelo slišno in očitno, interkuler je masten,

Gre sicer še čist normalno in potegne tko k je zmiri, sam verjetno na račun prilagajanja elektronike tlaku turbine, ne pa zarad turbine same. Po moje bo še kakih 30 000 km, pol bo konc. Avto ma samo 125 KKm...in vem zakaj je tako kot je, ampak ne vem če je za pravit. Samo tko okvirno:

Slučajno vem, da je nekdo nekoč v ta avto nalil olje za bagre, namesto za avte in takrat se je stvar začela, malo po malo, pa je žvižg narasel na sedanjo stopnjo... Sicer ni bil avto nikoli teran mrzel ali pa ugasnjen vrel pa to, kar ponavadi povzroči poškodbo turbine.

gre h koncu :jok

Kaj naj nardim? Če zdaj dam menat sam ležaj....verjetno nism naredu nč kej pametnga....
Prikaži več možnosti

ABS
ABS

BMW fanatik

• Uporabnik

Bolj kot berem, bolj mi stiska v prsih.... :jok

Pri mojem 320d žvižga turbina zelo slišno in očitno, interkuler je masten,

Gre sicer še čist normalno in potegne tko k je zmiri, sam verjetno na račun prilagajanja elektronike tlaku turbine, ne pa zarad turbine same. Po moje bo še kakih 30 000 km, pol bo konc. Avto ma samo 125 KKm...in vem zakaj je tako kot je, ampak ne vem če je za pravit. Samo tko okvirno:

Slučajno vem, da je nekdo nekoč v ta avto nalil olje za bagre, namesto za avte in takrat se je stvar začela, malo po malo, pa je žvižg narasel na sedanjo stopnjo... Sicer ni bil avto nikoli teran mrzel ali pa ugasnjen vrel pa to, kar ponavadi povzroči poškodbo turbine.

gre h koncu :jok

Kaj naj nardim? Če zdaj dam menat sam ležaj....verjetno nism naredu nč kej pametnga....

Poglej par postov višje, kjer sem prilimal povezavi do dveh oglasov, in boš videl, da to ni astronomski strošek in ti ni treba :jok
Prikaži več možnosti

TKsport
TKsport

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 389
  • Avtomobil: F13 640i

Ja, to je res, sam nimam cajta sraufat. Je treba ven vzet motor itd, za to rabiš kr dost cajta, pa še ko menjaš turbino, itak menjaš še tesnila pa te reči, k čene nis naredu kej dost. Sej stvar ni tako za***, sam jezn sm, k folk nč ne misli in jim je olivno olje enako dobro kot mineralno (olje je pač olje).

Drgač pa hvala za vse.
Prikaži več možnosti

cybermatrix
cybermatrix

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 529
  • Avtomobil: E93 335i

Pri sluzbenem A3 TDI letnik 2004 tudi meni turbina malce zvizga, ko je motor se mrzel. Recimo ga dam do 2000 obratov in spustim gas, pa rahlo zazvizga.

Servis pravi, da je to normalno ker v bistvu spusca v vecji meri nadtlak, ko je se mrzel motor. Kasneje ko se motor segreje postane neslisna. Toliko z moje strani.
Prikaži več možnosti

ABS
ABS

BMW fanatik

• Uporabnik

Men je na Audiju S4 žvižgala kot F16, pa sem ga 22.000km tiščal na polno, apak res na polno,(avto je imel po števcu 180.000km) pa se zdajšnji lastnik še vedno veselo vozi :confused Sedaj imam Cliota 1.5dci, 23.000km prevoženih, pa se turbina malo sliši. Tako, da jaz mislim, da se malo lahko sliši.
Prikaži več možnosti

UM.design
UM.design

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 294
  • Avtomobil: Audi & BMW

Eden od vzrokov za okvaro turbine je tudi luft, ki ga ima turbina oz. rotor. To ti lahko preveri dober mehanik - po obcutku. Vendar pri teh motorjih ni nujno vedno to edini vzrok.

Turbina se da tudi obnoviti...
Prikaži več možnosti