Skoči na vsebino

GPS tracker - sledenje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
66 odgovorov v temi
dyn
dyn

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 365
  • Avtomobil: .

Pozdravljeni,
ker so mi ukradli izvenkrmi motor zdej iščem Gps tracker oz napravo ki mi bo preko SIM kartice obveščala kje je motor - pošiljala koordinate. :jok :fight :damn
Ima že kdo izkušnje s tem? Iščem nekaj majhnega, da skrijem in da ima svojo baterijo katera zdrži vsaj en mesec.
Na ebayu ne najdem nič pametnega, vsi zdržijo par dni ali pa stanejo več kot 300€:napaka
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 840
  • Avtomobil: Passat CC

Kasko zavarovanje je najboljša rešitev za izvenkrmni motor.
Sicer pa tudi če recimo montiraš tako napravo in dobiš koordinate nekje v Črni gori kaj si boš s tem podatkom lahko pomagal?
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 848
  • Avtomobil: BMW 3 FL

Zaprejo ga v "kontejner" pa je konec oddajanja, ali pa samo motilec signala doda poleg....
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

Čim je motor novejši in štiritakten sploh ne vem kdo še ne zavaruje kaska, je relativno pocen in krije tudi popravilo oz montažo novega kar zna bit tudi zalogaj,.......mater sej je že skor vsak imel ukradenega, ali pa nogo ali pa vsaj poskus kraje,...posebno Istra.

da bi pa kako china škatlico tlačil zraven pa ne vem no, prvo bo kar velika ker gps + std.by pokuri kar nekaj energije kot drugo bodo vezje in kontakti verjetno oksidiral prej preden se bo baterija sploh spraznila,...

v principu se pa vse dobi ali pa se naredi. Recimo CNC mašine ki same delajo ponoči, v primeru okvare in/ali ustavitve pošljejo SMS s kodo okvare. Predno smo pa šli v to (kar nekaj €€) smo ugotovili da se stroj v vsakem primeru ustavi in utripa rdeča luč tako da škoda če se je že naredila je s tistim SMS-om ne boš preprečil,....in je čisto vseeno ali je operater obveščen ob 2h zjutri ali pa ob 6h ...in nismo šli v to.
Prikaži več možnosti

dyn
dyn

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Sem imel kasko, ampak se gre za to, da redno kradejo in noben jih ne dobi.... Tako, da bi z gps nastavil, da čim se premakne (ker kradejo ko je barka privezana) me obvesti (sms al klic)
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

Motorje kradejo v nevihtnih nočeh, pridejo z morja in morajo opravit hitro. Doli v Dalmaciji priporočajo mehanske ovire: Torej vijak z nestandardno glavo, masivna ključavnica,itd... namen je "prepričat" lopova da mu bo vzelo preveč časa in gre na drug čoln.
Prikaži več možnosti

dyn
dyn

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Imel sem Hondo bf15 2010 letnik. Spredaj velika ključavnica + cež vezno steno dva vijaka silikonirana in zašraufana + zavarjene matice.... Barko odvezali odpeljali na malo bolj samotno lokacijo, prerezali vse. Vse to med nevihto v noči na četrtek
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 756
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

:crazy ... kakšni caši :napaka

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 502
  • Avtomobil: R6 topless

Tudi v Portorožu in Jernejevem kanalu so bili takrat v akciji.
Kolega je tudi nasrkal (9.9 Yamaha, stara 3 leta).

Nekaj kar se GPS sledenja tiče sem iskal tudi sam, sicer za kolo.
Je pa isti šmorn. More bit majhno in vzdržljivo. Žal tega še ni na voljo, če pa je pa je zelo omejeno glede povezave.
Najboljši rešitvi sta TA in pa TA.
Opcji sta še TA in pa TA.

Je pa res, da se gre tukaj za motor na barki, ki ima tudi bolj malo mest za skrivanje...

Urejal Sorgo, 10.11.2014, 13:18.

Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 928

Pula: NOVA honda 15, čoln yamaha gumenjak, vse s ključavnicami in s ketnami nema ga više. Za hvala lepa pa 6 ur čakal na policijski postaji da sem prijavo dal!
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik

A si imel kasko in če da koliko si dobil ?
hvala
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 434
  • Avtomobil: new age e39

Pula: NOVA honda 15, čoln yamaha gumenjak, vse s ključavnicami in s ketnami nema ga više. Za hvala lepa pa 6 ur čakal na policijski postaji da sem prijavo dal!

Lastnina je bolečina. Najem čolna je zakon! Upam da fajn rešiš
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

nam so na morju tudi motor kradli pa smo dali prijavo in ni bilo nič od tega pa smo sami šli raziskat in smo našli motor vgrajen v barko in je bil neuporaben za nas in smo se mu maščevali, da smo poskrbeli da tudi on nov imev motorja samo problem je nastal, da zdaj tudi barke nima
Prikaži več možnosti

dyn
dyn

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Sorgo: sej meni so v jernejevem kanalu ukradli Hondo 15 očitno isto noč kot tvojemu kolegu...
Kje je imel on parkirano oz kje so mu jo ukradli?
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Sorgo: sej meni so v jernejevem kanalu ukradli Hondo 15 očitno isto noč kot tvojemu kolegu...
Kje je imel on parkirano oz kje so mu jo ukradli?

Barko ima privezano v Luciji, v kanalu od marine ("nasproti" krožnega).

Torej imaš tudi ti privez v kanalu...meni na srečo niso nikoli nič odtujili.
Mogoče zato, ker sem še sam porabil skoraj 3h, da sem odmontiral motor iz svoje barke :ok2
Kje pa imaš privez? Če je bolj proti koncu so imeli bistveno več časa in manj možnosti za krajo, ker tam ni hiš zraven...

Urejal Sorgo, 10.11.2014, 21:36.

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Danes sem stestiral ta GPS tracker.
Kaj rečt...kolikor denarja toliko muzike :ok

Slabosti:
- med vožnjo GPS ne uspe skalkulirat kje je (verjetno se poveže na premalo satelitov)
- med mirovanjem mora bit skoraj neoviran pogled na nebo
- Slaba natančnost lokacije

Prednosti:
- uporaben kakor telefon
- pregled lokacije preko sms-a

Ugotovitve:
Kakor sem napisal, kolikor denarja toliko muzike. Me pa vseeno firbec matra, če bi se ga dalo predelat tako, da bi bil bolj natančen.

Slikovni material (rdeča oznaka prikazuje kje naj bi bil jaz sodeč po GPS-u, zelena pa mojo dejansko lokacijo tisti moment).
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 887
  • Avtomobil: BMW x

Ceneni trackerji se pač obnašajo tako. Tisti boljši ti pokažejo med vožnjo točke na 10m točno na vsakih 10 sekund četudi si med zgradbami. Če se nahajaš v zaprtem prostoru brez GPS signala satelitov, pa ti lokacijo sicer manj točno, vseeno pokažejo s trigonometrijo signalov GSM anten oziroma celic.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Vem vem, sem ga itak naročil le za test, da vidim kaj bo iz tega (za tisto kar sem te spraševal) :ok
No, tale ni dober niti za približno določitev lokacije :ok2

Urejal Sorgo, 16.11.2014, 13:13.

Prikaži več možnosti

kvisko1
kvisko1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 321
  • Avtomobil: Alfa Romeo 156, Samurai

Varianta bi bila dobit nek iPhone, ki ima kakšno ovaro, ampak se prižge in deluje gps. Potem lahko na računalniku vedno pogledaš kje se nahaja z Find my iphone

Problem bi bila baterija in najti nekaj ugodnega. Glede na to da je ploščat, pa verjetno ne bi bil problem ga nekam zmontirat.

Verjetno je tudi za android kaj podobnega.
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Iphohe in podobni velikani odpadejo.
Iščem rešitev v velikosti zgornjega GPS tracker-ja, ker bi se ga montiralo na kolo.
Logično pa je, da more bit cenovno ugodno, ker bi jih potreboval večje število.

Zgorji GPS niti ni tako napačen po velikosti.
Bolj ga tepe to, da more bit kar nekaj časa na miru preden zazna pozicijo ter nejgova absolutna nenatančnost.
Prevožena pot pa me itak ne zanima, glavno je, da dobim kolikor toliko točno lokacijo (recimo okolica 10-20 metrov).

Sem pa mislil, da bi bil v redu tudi za nadzor motorja na barki...toda, če že v štartu sporoči napačno lokacijo...

Urejal Sorgo, 16.11.2014, 13:52.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.