Skoči na vsebino

BMW kakovost in prestop na drugo znamko

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
878 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 972
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Bullshit. BMW-ja menjaš iz naslednjih razlogov:

1. razlog: Zmanjka ti keša in si v to prisiljen.
2. razlog: Pod pokrovom imaš napačen (prešvoh) motor in ti je avto boooooooooring.
3. razlog: Ugotoviš da si se postaral in si kupiš mercedesa.

To je to, vse ostalo je samo lapanje v prazno. Govorim seveda za tiste ki se jim po žilah namesto krvi pretaka bencin oziroma nafta, za vse ostale povprečneže obstajajo druge avtomobilske znamke. Odkar SAAB-a ni več, je BMW dejansko ostal popolnoma brez konkurence.
Prikaži več možnosti
    • mico in branevrankar uporabnikom je všeč to sporočilo

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 184
  • Avtomobil: Bmw

Problem ni samo pri BMWju, pač pa pri vseh znamkah. Kapitalizem se je pač dobro zasidral tudi v avtomobilizmu. Časi, ko so imeli avtomobili še kakšen namen poleg zaslužka, so že davno minili. Narejeni so na rok uporabe, tako kot mobiteli dve leti. Tradicija tukaj pač nima kaj iskati.

Druga stvar je PREMIUMskost. Kaj naj bi to bilo? So to tiste znamke, ki znajo izmolsti čimveč denarja? Verjetno samo orodje proizvajalcev, kako prodati svoje izdelke. Ljudje pa itak zagrabijo, ker imeti premium pač nekaj pomeni v družbi. Tako kot se iphone prodaja po premium cenah, tehnologija pa zaostaja dve leti, pa vendar ovce stojijo v vrstah. Tako kot Continental gume veljajo za oh in sploh. Agresivna reklama in načrtna najvišja cena, pa si ljudje rečejo ta je pa sigurno najbolša. Seveda to potem veselo potrdijo, ko jih vozijo, saj so jih pač že s prepričanjem, da so najbolše, kupili. Čeprav nebi razločili nobenih razlik, tudi če bi jim dal na skrivaj gor Kumho.

Tretjič. Če smo povsem iskreni, BMW nikoli ni bil nek biser med biseri. Zagotovo imajo veliko odličnih stvari, ampak kaj ko jih nek Volvo recimo poseka skoraj pri vsem. Navaden S60 ima bolj udobne sedeže kot katerikoli BMW, hi-fi ozvočenje boljše kot v sedmici, kakovost sestavljanja.... Hkrati pa tak stroj pod haubo, da poseka vse konkurente. Da ne omenjam notranjosti E46, ki je na ravni Renaultov. Najbolj hvaljena in cenjena stvar pri BMW: "neuničljivi" R6 motorji. V redu, super. Ampak za Hondo in Toyoto to ni dosežek, ampak standard.

Kam naprej? Kamorkoli. Sam bom probal čimveč znamk, kolikor se bo dalo. Ne vidim smisla v zaverovanosti v eno znamko. E46 in 39 sem že imel, po letu 2003/4 pa zame BMW tako več ne obstaja. Mogoče se vrnem na kakega M-a

Še vedno sem ljubitelj BMWjev, spoštoval sem njihovo tradicijo, delali so zelo dobre avtomobile...z FWD 2 Active Tourer se pa pač zgodba zaključi.

Kater volvo ima tak stroj pod havbo, da poseka vse konkurente?
Toyota in Honda, kater motor je tako vzdržljiv kot bmw-jev in da ima toliko konjev kot bmw-jevi motorji? Zame kar je pod 2,5 sploh ni mašina ampak kosilnica.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Zame, odkar sem iz raznoraznih jajc (od japanarjev , korejcev, renoja in škode) presedlal na bmw-je, me noben bog ne prepriča da bi še kdaj zamenjal znamko. Že samo pogled na mojega bmw-ja mi nariše nasmeh na obraz, ko ga vozim, sem pa v raju.

Že res, da mi novejši modeli niso toliko všeč, vendar samo zaradi downsizinga:damn. Oblikovno so mi lepi in nekoč si bom tudi lastil novejše bmw-je, tega ki ga imam pa sedaj pa ne mislim nikoli dat od sebe :love
Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 405
  • Avtomobil: e63 630iA LCI

Problem ni samo pri BMWju, pač pa pri vseh znamkah. Kapitalizem se je pač dobro zasidral tudi v avtomobilizmu. Časi, ko so imeli avtomobili še kakšen namen poleg zaslužka, so že davno minili. Narejeni so na rok uporabe, tako kot mobiteli dve leti. Tradicija tukaj pač nima kaj iskati.

Druga stvar je PREMIUMskost. Kaj naj bi to bilo? So to tiste znamke, ki znajo izmolsti čimveč denarja? Verjetno samo orodje proizvajalcev, kako prodati svoje izdelke. Ljudje pa itak zagrabijo, ker imeti premium pač nekaj pomeni v družbi. Tako kot se iphone prodaja po premium cenah, tehnologija pa zaostaja dve leti, pa vendar ovce stojijo v vrstah. Tako kot Continental gume veljajo za oh in sploh. Agresivna reklama in načrtna najvišja cena, pa si ljudje rečejo ta je pa sigurno najbolša. Seveda to potem veselo potrdijo, ko jih vozijo, saj so jih pač že s prepričanjem, da so najbolše, kupili. Čeprav nebi razločili nobenih razlik, tudi če bi jim dal na skrivaj gor Kumho.

Tretjič. Če smo povsem iskreni, BMW nikoli ni bil nek biser med biseri. Zagotovo imajo veliko odličnih stvari, ampak kaj ko jih nek Volvo recimo poseka skoraj pri vsem. Navaden S60 ima bolj udobne sedeže kot katerikoli BMW, hi-fi ozvočenje boljše kot v sedmici, kakovost sestavljanja.... Hkrati pa tak stroj pod haubo, da poseka vse konkurente. Da ne omenjam notranjosti E46, ki je na ravni Renaultov. Najbolj hvaljena in cenjena stvar pri BMW: "neuničljivi" R6 motorji. V redu, super. Ampak za Hondo in Toyoto to ni dosežek, ampak standard.

Kam naprej? Kamorkoli. Sam bom probal čimveč znamk, kolikor se bo dalo. Ne vidim smisla v zaverovanosti v eno znamko. E46 in 39 sem že imel, po letu 2003/4 pa zame BMW tako več ne obstaja. Mogoče se vrnem na kakega M-a

Še vedno sem ljubitelj BMWjev, spoštoval sem njihovo tradicijo, delali so zelo dobre avtomobile...z FWD 2 Active Tourer se pa pač zgodba zaključi.

Se strinjam z napisanim in enako razmišljam (razen volvo mi ne gre v glavo, kje si ga najdel)

Lp :ok

Urejal FLAT_eric, 29.11.2014, 12:30.

"Smo več kot ekipa, smo več kot ljubitelji, smo velika družina, ki nas povezuje ljubezen do znamke BMW"
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 154
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

To že, ampak ko greš čez podforum in ugotoviš KAKŠNE težave so... Ko to izluščiš, dobiš pravilen vtis o znamki... In pri novejših BMW je sporočil ala:"strgalo je verigo" ipd malce preveč... Je namreč razlika od: "škriplje mi armaturna plošča". Oba primera sta seveda samo karikatura...

Prosim preštej koliko je na forumu članov, ki jim je odtrgalo verigo. Ne da poznajo od fotra kolega, pa od sošolca fotra pa soseda, pa od prjatla prjatla....

Strašenje okoli tega in preventivnih menjav je bilo pa res veliko.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

avalanche
avalanche

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 443
  • Avtomobil: T5

Kater volvo ima tak stroj pod havbo, da poseka vse konkurente?
Toyota in Honda, kater motor je tako vzdržljiv kot bmw-jev in da ima toliko konjev kot bmw-jevi motorji? Zame kar je pod 2,5 sploh ni mašina ampak kosilnica.

Mah nč ena kosilnca
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 987
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Prosim preštej koliko je na forumu članov, ki jim je odtrgalo verigo. Ne da poznajo od fotra kolega, pa od sošolca fotra pa soseda, pa od prjatla prjatla....

sem rekel da karikiram:-D
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 645
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Kakorkoli se obrača, BMW racionalen nakup ni nikoli bil in ne kaže, da kdaj bo. Drag za kupit, drag za vzdrževat in servisirat, da ima vse skupaj smisel in je pod havbo Motor, je še drag za tankat... Dokler se lahko preseravam, bom imel BMW, ko pa bo tega enkrat konec, bo pa BMW odletel kot travnata bilka pred laksarco.
Definitivno pa me je BMW kot znamka, ne kot avto, ki ga imam pred hišo, razočaral, tako da mi ni več prednostni za izbiro avta.
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 853
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

Zanimivo, kaksne razlicne izkusnje :)

Meni je ravno BMW poceni za vzdrzevati :ok2
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Pod vzdrževanje sem mislil bolj tiste redne stroške, cestnino, zavarovanje, gume, ipd. Če ti je ob enakih pogojih to ceneje od nekega navadnega avta, potem se priporočam za informacije :ok2
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vem kaj mislis pod navaden avto ?! Tudi pri BMWju imas moznost "majhnih" motorjev, kjer so stroski cestnine, zavarovanja, gum nizji.

Sam si pojem vzdrzevanje bolj predstavljam v smeri servisov, okvar.

In tudi pri konkretno 530i, se mi strosek cestnine in zavarovanja pokrije v primerjavi s kaksnim novejsim avtom, katerega bi po vsej verjetnosti zavaroval kasko, da o izgubi vrednosti niti ne pisem...
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Navaden avto, recimo istega letnika kot BMW, ki ga imaš. Recimo kak VW, škoda, seat, honda, toyota, mazda, citroen, peugeot, ....
Servisiranje sem posebej napisal zgoraj :ok2
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Bullshit. BMW-ja menjaš iz naslednjih razlogov:

1. razlog: Zmanjka ti keša in si v to prisiljen.
2. razlog: Pod pokrovom imaš napačen (prešvoh) motor in ti je avto boooooooooring.
3. razlog: Ugotoviš da si se postaral in si kupiš mercedesa.

To je to, vse ostalo je samo lapanje v prazno. Govorim seveda za tiste ki se jim po žilah namesto krvi pretaka bencin oziroma nafta, za vse ostale povprečneže obstajajo druge avtomobilske znamke. Odkar SAAB-a ni več, je BMW dejansko ostal popolnoma brez konkurence.

Traparija ... nič od tega pri meni ne drži, pa bom vseeno menjal znamko, ko se odločim prodat E46.

Če ti še po tvojih točkah razložim:
1. Kar kupujem, ima še dražje vzdrževanje
2. ja, vendar tisto kar je močnejše pri BMWju me tudi ni prepričalo v primerjavi z enako močno konkurenco
3. Tisto, kar naj bi le BMW nudil mladim, sploh ne obstaja v resnici (vsaj jst tega v 10 letih odkar imamo BMWje pri hiši nisem odkril) in je za moje pojme le neka marketinška fama, ker afne lahko guncaš tudi v drugih znamkah z zadnjim pogonom, pa pred kafano tudi ostale premium znamke ne zgledajo nič manj atraktivne kot BMWji. Da ne rečem, da je imel moj prejšnji Mercedes veliko večji waw učinek (tudi v primerjavi z E38 takrat) in tudi zadnji konec se je brez težav vrglo postrani kljub 2 toni težki kravi, če bi že res hotel to delat z S klaso. Športnost vožnje pa danes ni v BMWju nič boljša kot v drugih znamkah... mogoče je to bilo 20 let nazaj v primerjavi s konkurenco, ampak to je le zgodovina in nima današnji kupec novega ali povprečno rabljenega BMW nič s tem ali od tega.

Vidiš jaz pa sanjal 300C 6.2 HEMI

300C je tudi meni še kar všečen, a imel ga bi le v SRT verziji, vendar so s tako močjo in v tem cenovnem razredu še drugi avti, ki so mi bolj všeč kot 300C, tako da o kakšnem nakupu nisem nikoli razmišljal.

To še nič ne pomeni, če ne poznaš nikogar osebno, da se bi mu to zgodilo ... jst tudi ne poznam nikogar, ki bi imel Porscheja in bi mu razpadel motor, pa se po statistikah kar 20% Boxsterjem to zgodi in zato takega avta ne bi nikoli kupil, ker se mi zdi riziko, da bom tudi jst sčasoma pristal med temi 20%, prevelik.

Urejal Rottie, 29.11.2014, 14:02.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik

Recimo e46 vs vw passat, 407, c5 (primerljiva motorizacija)

Si upam trditi da prides z e46 najceneje skozi oziroma bom rekel da ni bistvenih razlik, ce pa so, so pa v prid BMWju ;)
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Kakorkoli se obrača, BMW racionalen nakup ni nikoli bil in ne kaže, da kdaj bo. Drag za kupit, drag za vzdrževat in servisirat, da ima vse skupaj smisel in je pod havbo Motor, je še drag za tankat... Dokler se lahko preseravam, bom imel BMW, ko pa bo tega enkrat konec, bo pa BMW odletel kot travnata bilka pred laksarco.
Definitivno pa me je BMW kot znamka, ne kot avto, ki ga imam pred hišo, razočaral, tako da mi ni več prednostni za izbiro avta.

Zanimivo je, da se najbolj pritožujete tisti ki kupite rabljene avte, očitno ne znate rabljenega dobrega kupit :skrbast
Tast ima bmw-je že od njegove mladosti, vmes je imel 2 audija a6, pa je vseeno prišel nazaj na bmw-je. Pravi da je to to, pa jih je v lifu mel preko 50 avtov. Ko bo spet menjal, bom jaz za ženo vzel njegovo e60 525xi, saj po eni strani mi je žal ker nisem že njegove e60 520i vzel, pa mi ga je ponujal za smešnih 5k€:ok2

Če pa gledaš globalno, je VSAK avto strošek, razlika je samo v tem, da pri boljših znamkah lastniki zmečete/mo več denarja vanj, ker nas vsaka malenkost zmoti...če pa delaš z avtom kot z vsakim drugim, te pa nič več ne stane kot vsak ''renojev'' skret.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Močna trditev :laugh koliko je kaj resnična, si pa ne upam trdit, ampak moje mnenje poznaš ;)

@Brane: to, da bo rabljen avto zahteval vložke, sem vedel in s tem zavedanjem tudi kupil avto. Kar mi pa ni všeč, je to, kar slišim o e60, f10, ipd., kakšne napake se tam dogajajo. Poleg tega mi ni všeč, kaj se dogaja z motorji (3.0 --> 2.0T), ni mi všeč, da pri množici modelov, ki jih ima zdaj BMW v ponudbi, nekako ni nobenega, ki bi me zares pritegnil. Da ne govorim, da se nekaterih serij skorajda ne loči med sabo (f10 in f30 od zadaj). Veliko se govori tudi o vedno bolj sterilni vožnji, kar dobiš res povsod, pri BMWju bi pričakoval kaj bolj usmerjenega.
Zato pravim, da bom mogoče dal čez še kakega 530d e39 ali mogoooooooče e60, pa če pade kak €€€ viška, morda kdaj kakšen V8, potem pa se pri BMWju ne vidim več ;)

Urejal x-driver, 29.11.2014, 14:05.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Traparija ... nič od tega pri meni ne drži, pa bom vseeno menjal znamko, ko se odločim prodat E46.

Če ti še po tvojih točkah razložim:
1. Kar kupujem, ima še dražje vzdrževanje
2. ja, vendar tisto kar je močnejše pri BMWju me tudi ni prepričalo v primerjavi z enako močno konkurenco
3. Tisto, kar naj bi le BMW nudil mladim, sploh ne obstaja v resnici (vsaj jst tega v 10 letih odkar imamo BMWje pri hiši nisem odkril) in je za moje pojme le neka marketinška fama, ker afne lahko guncaš tudi v drugih znamkah z zadnjim pogonom, pa pred kafano tudi ostale premium znamke ne zgledajo nič manj atraktivne kot BMWji. Da ne rečem, da je imel moj prejšnji Mercedes veliko večji waw učinek (tudi v primerjavi z E38 takrat) in tudi zadnji konec se je brez težav vrglo postrani kljub 2 toni težki kravi, če bi že res hotel to delat z S klaso. Športnost vožnje pa danes ni v BMWju nič boljša kot v drugih znamkah... mogoče je to bilo 20 let nazaj v primerjavi s konkurenco, ampak to je le zgodovina in nima današnji kupec novega ali povprečno rabljenega BMW nič s tem ali od tega.

300C je tudi meni še kar všečen, a imel ga bi le v SRT verziji ...

To še nič ne pomeni, če ne poznaš nikogar osebno, da se bi mu to zgodilo ... jst tudi ne poznam nikogar, ki bi imel Porscheja in bi mu razpadel motor, pa se po statistikah kar 20% Boxsterjem to zgodi in zato takega avta ne bi nikoli kupil, ker se mi zdi riziko, da bom tudi jst sčasoma pristal med temi 20%, prevelik.

Ti boš zihr Jaguarja vzel...:)

Rottie, veš kje je tvoj problem? Staraš se, in si miselno že med penzionisti:ok2
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Ti boš zihr Jaguarja vzel...:)

Rottie, veš kje je tvoj problem? Staraš se, in si miselno že med penzionisti:ok2

Verjetno res ...

Ne, nima staranje s tem nič, saj sem pri 28 tudi kupil Mercedesa, ker mi je bil bolj všeč kot BMW ali Lexus takrat v tem razredu. Enostavno pač nisem slepo navezan na eno znamko in znam pretehtat minuse in pluse, ki jih ta znamka ima in pogledat še po ostalih znamkah kaj ponujajo, ko se odločim kupiti avto. Na tak način sem tudi kupil BMWja takrat ... Enostavno mi pač konkurenca v tem razredu takrat ni bila tolk všeč.

Urejal Rottie, 29.11.2014, 14:18.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Za vse skleptike, zakaj je bmw premium znamka :)

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Za vse skleptike, zakaj je bmw premium znamka :)

Ja, samo kaj ti to danes pomaga, ko kupiš nov ali par let star BMW? Vse tisto, kar je naredilo ime za BMW, je že zdavnaj mimo in sedaj dobiš samo še nek konfekcijski izdelek slabe kvalitete z viškom kitajske elektronike, plačaš pa na račun imena in lovorik iz preteklosti in marketinške fame 3x preveč zanj. Sicer pri vseh "premium znamkah" itak vedno plačaš ime zaradi zgodovine, samo ko kupuješ moraš gledat tudi na to, kaj še danes nudi ta avto, poleg imena. Lep primer je tudi Lancia, ki je veliko ime iz zgodovine, samo kaj ti pa danes prodajo pod tem imenom je pa žalost ... starega rebadged Chryslerja v bistvu.

Urejal Rottie, 29.11.2014, 17:14.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.