Skoči na vsebino

2009 E91 320d LCI ///M sports

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
174 odgovorov v temi
Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 278

Dobro fantje, govora je o N47 motorju in sem sklepal, da je jasno, da je bilo mišljeno prej/potem in ne N47 vs. V8. :)

Je pa začuda še vedno tišji kot očetov 184hp z PPKjem kljub temu, da ima on pol manj kilometrov.

Lp, Samo

Tvoj je ze ulaufan pa je tisji :) od oceta se ni... :-D
Prikaži več možnosti
    • nightmare je všeč

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 797
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

super, ciljas na pol
miljona :-)?

tko se vidi, da je ogromno avtov podrtih, ko rabljenega kupijo, pol pa folk jamra da je bmw skret,...

srecno se naprej

Če sem iskren se mi niti ne zdi tako nerealo. :) Glede menjave sploh ne razmišljam tako, da dokler bo delal bo najverjetneje kar pri meni. Sproti pomenjam kar je potrošnega materiala in vozim. 

V bližnji prihodnosti ciljam še na kakšno menjavo rok pa je to to.

Aja... Od začetka marca sem imel probleme z PDCji. Je delal pa ni. Na servisu niso rešili nič, dobil sem nov senzor kateri ni rešil problema se je pa po odstranitvi odbijača izkazalo, da je bilo poškodovano ožičenje do prednjega voznikovega senzorja nato pa je vlaga naredila svoje. Dve žici na dveh različnih mestih sta bili rahlo poškodovani, volk je požrl baker in senzorji so odpovedali. Cvikanje in cinjenje, nekaj izolacije in zadeva ponovno deluje.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Da dopolnim dnevnik. :)

Avto bo v prihajajočem tednu dosegel 350 000 km torej že 20k km po menjavi verige v marcu. 

Pred dobrim tednom je brez problema opravil manjši roadtrip čez Avstrijsko Tirolsko, Nemčijo na Češko in nazaj kar je naneslo 2200 km.

Tik pred izletom je bil na obisku pri PSC Molk kjer je bil ponovno na ličarsko/kleparksih delih saj sem konec julija nesrečno spregledal večji kamen na cesti in tako lažje poškodoval odbijač, razbil zaščitno plastiko pod motorjem, intercooler in pa vezno steno spredaj. Razen odbijača je bilo vse menjano z novimi originalnimi deli plus zamenjala se je še izolacija na pokrovu motorja saj jo je že pred časom poškodoval nek nepovabljen gost.

So se pa v tem tednu dokončno poslovile zadnje zavore, bolj natančno pakne ročne. Verjamem, da so bili diski in pakne še original, ploščice pa sem v preteklosti 1x že zamenjal katerim pa se je prav tako že iztekel rok trajanja. Zaradi sigurnosti sme menjal tudi manjša dva pleha za diskom na katere se fiksira pakne ročne zavore(6€ komad), komplet zavore pa so znamke Textar s katerimi imam največ izkušenj pa za 1x še brez težav.

Avto se kljub letom in kilometrom še vedno pelje športno/udobno brez raznih prizvokov, kontrolnih lučk in kakršnih koli drugih problemov. EGR, DPF, turbina, injektorji, črpalka itd so še vedno originalni in to brez kakršnega koli negovanja. :) Še vedno pa na 10k km vlivam original BMWjev aditiv za nafto.

Danes zamenjam še tesnilo na vrhu vetrobranskega stekla kateremu je počasi začelo popuščati lepilo kar ob dveh menjavah stekla in najverjetneje še ob originalni gumici niti ne čudi.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti
    • krt in penny3 uporabnikom je všeč to sporočilo

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 266
  • Avtomobil: traktor

Nisi ti bil nikoli v bližini opel mašine ,traktor je mila majka.

No, no. Novi opli so kar lepo tihi. Moj 1.6 cdti je v astri bistveno tisji od fotrovega b47 v x3. :D
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 329
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

No, no. Novi opli so kar lepo tihi. Moj 1.6 cdti je v astri bistveno tisji od fotrovega b47 v x3. :D

Men nej motor kar tolče če hoče, peljem se pa še vseeno lepše kot z oplom.
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako, ker bo naslednji teden obrnil 360 000 km je danes sledil servis. Tretji letos. :)

Tokrat sem menjal olje in vse filtre. Ne vem kako mi je uspelo vendar interval za filter goriva sem zamudil in je bil ta vgrajen 90k km.  :blackeye  Pa nekaj malega več kot dve leti.

Zamenjal sem tudi grelec goriva tako, da je avto končno brez napak. Zavorno olje je bilo menjano mesec nazaj.

Avto me res preseneča kako nič izrednih stroškov ni z njim. Tudi sedaj ko so stopinje pod ničlo kljub še vedno originalnemu akumulatorju in grelnim svečam vžge brez problema.

Sem pa tokrat prvič vlil Antigripante in moram priznat, da je bil tek motorja že v nekaj kilometrih tišji.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti
    • tomazic89 je všeč

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 152
  • Avtomobil: Rog

Eden zadnjih kvalitetnih BMWjev, definitivno! Se mi kar kolca za mojim :( Ampak važno, da me je rešil in sem jaz cel. 

Ja, "božja voda" dela čudeže, ti jo priporočam občasno, predvsem pozimi. 

Urejal urban, 14.12.2019, 18:35.

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Eden zadnjih kvalitetnih BMWjev, definitivno! Se mi kar kolca za mojim :( Ampak važno, da me je rešil in sem jaz cel. 

Ja, "božja voda" dela čudeže, ti jo priporočam občasno, predvsem pozimi. 

Hja... Ko sem kupoval e91 me je ravno branje tega foruma skoraj odvrnilo, da bi ga dejansko vzel. Toliko enega pluvanja čez motor, opremo itd. Pa začuda še kar dela. Takrat je bil zadnji kvaliteten BMW e46/E39. :)

Do sedaj sem na 10k km vlival BMWjev aditiv sedaj pa bom raje tega na vsak tank.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Avto je dopolnil 10 let ter obrnil 361000km in ker mu za okroglo obletnico nisem kupil torte si je nove svečke zaželel kar sam.  :ok2

81772887_476551743056794_441496741093992

Od sobote je prvi jutranji vžig(še to ne vsak dan) nekoliko otežen pa nič kritičnega tako, da je bil priklopljen na tester sedaj pa v naročanje materiala in upam na menjavo v prihodnjem tednu.

Napaka za senzor pritiska olja se mi je v 5ih letih pojavila drugič. Ko se napaka zbriše se ta ne pojavi več(No, sedaj se je prvič) tako, da niti ne vem ali je senzor smiselno menjat. Po armaturi se v tem primeru ne pojavljajo nobene lučke.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 118
  • Avtomobil: kombi

Boljše menjat tale senzor zdaj kot pa imet zaradi tega težave poleti na 40stopinj nekje na morju.

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Boljše menjat tale senzor zdaj kot pa imet zaradi tega težave poleti na 40stopinj nekje na morju.

Kaj pa javlja tale senzor? Ne javlja samo ali je v motorju pritisk oz. ga ni? In glede na to, da se lučka za olje še ni nikoli prižgala sklepam, da je to neka napaka v komunikaciji. 

Sem pa že preveril, na servisu stane 22€ tako, da ga bom verjetno res kar mnejal.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Mi lahko kdo potrdi ali je na original grelnih svečkah BMW logo? Vem, da so prvovgradnja BOSCH, takšne so tudi notri ampak brez loga. Kažejo pa še vedno vse 4i enake vrednosti kar se mi zdi skoraj neverjetno za 10 let in 360k km. Očitno se je poslovil le modul in sem svečke menjal po nepotrebnem.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 329
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Če se poslovi rele ponavadi vzame s sabo svečke, pa tudi ni fajn da so toliko časa v motorju. Težava pri odvijanju ne glede na to koliko ga segreješ.press
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Če se poslovi rele ponavadi vzame s sabo svečke, pa tudi ni fajn da so toliko časa v motorju. Težava pri odvijanju ne glede na to koliko ga segreješ.press

Ja saj nisem niti pomislil, da jih ne bi menjal skupaj z relejem sem pa vseeno presenečen, da svečke same še vedno delujejo in kažejo enako vrednost kot nova.

Sem pa konkretno zašvical ker so se odtegnile brez problema potem so se pa zelo težko odvijale. Na konci pa "požrt" navoj. :jok

No h sreči se je izkazalo, da je bil navoj "potlačen" na svečkah in so šle nove brez problema na svoje mesto in se zategnile na moment.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako, avto ima 361500km in dobil je nove grelne svečke, modul in senzor pritiska olja.

Modul je original in z datumom Sept.2009 vsekakor prvovgradnja tako, da sklepam so bile tudi grelne svečke. Ni slabo.

Za 1x dela sedaj pa naprej proti 400k km.  :)

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.