Skoči na vsebino

2009 E91 320d LCI ///M sports

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
164 odgovorov v temi
Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 245

Dobro fantje, govora je o N47 motorju in sem sklepal, da je jasno, da je bilo mišljeno prej/potem in ne N47 vs. V8. :)

Je pa začuda še vedno tišji kot očetov 184hp z PPKjem kljub temu, da ima on pol manj kilometrov.

Lp, Samo

Tvoj je ze ulaufan pa je tisji :) od oceta se ni... :-D
Prikaži več možnosti
    • nightmare je všeč

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 682
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

super, ciljas na pol
miljona :-)?

tko se vidi, da je ogromno avtov podrtih, ko rabljenega kupijo, pol pa folk jamra da je bmw skret,...

srecno se naprej

Če sem iskren se mi niti ne zdi tako nerealo. :) Glede menjave sploh ne razmišljam tako, da dokler bo delal bo najverjetneje kar pri meni. Sproti pomenjam kar je potrošnega materiala in vozim. 

V bližnji prihodnosti ciljam še na kakšno menjavo rok pa je to to.

Aja... Od začetka marca sem imel probleme z PDCji. Je delal pa ni. Na servisu niso rešili nič, dobil sem nov senzor kateri ni rešil problema se je pa po odstranitvi odbijača izkazalo, da je bilo poškodovano ožičenje do prednjega voznikovega senzorja nato pa je vlaga naredila svoje. Dve žici na dveh različnih mestih sta bili rahlo poškodovani, volk je požrl baker in senzorji so odpovedali. Cvikanje in cinjenje, nekaj izolacije in zadeva ponovno deluje.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 682
  • Avtomobil: e91 320d, KTM 690 Duke R

Da dopolnim dnevnik. :)

Avto bo v prihajajočem tednu dosegel 350 000 km torej že 20k km po menjavi verige v marcu. 

Pred dobrim tednom je brez problema opravil manjši roadtrip čez Avstrijsko Tirolsko, Nemčijo na Češko in nazaj kar je naneslo 2200 km.

Tik pred izletom je bil na obisku pri PSC Molk kjer je bil ponovno na ličarsko/kleparksih delih saj sem konec julija nesrečno spregledal večji kamen na cesti in tako lažje poškodoval odbijač, razbil zaščitno plastiko pod motorjem, intercooler in pa vezno steno spredaj. Razen odbijača je bilo vse menjano z novimi originalnimi deli plus zamenjala se je še izolacija na pokrovu motorja saj jo je že pred časom poškodoval nek nepovabljen gost.

So se pa v tem tednu dokončno poslovile zadnje zavore, bolj natančno pakne ročne. Verjamem, da so bili diski in pakne še original, ploščice pa sem v preteklosti 1x že zamenjal katerim pa se je prav tako že iztekel rok trajanja. Zaradi sigurnosti sme menjal tudi manjša dva pleha za diskom na katere se fiksira pakne ročne zavore(6€ komad), komplet zavore pa so znamke Textar s katerimi imam največ izkušenj pa za 1x še brez težav.

Avto se kljub letom in kilometrom še vedno pelje športno/udobno brez raznih prizvokov, kontrolnih lučk in kakršnih koli drugih problemov. EGR, DPF, turbina, injektorji, črpalka itd so še vedno originalni in to brez kakršnega koli negovanja. :) Še vedno pa na 10k km vlivam original BMWjev aditiv za nafto.

Danes zamenjam še tesnilo na vrhu vetrobranskega stekla kateremu je počasi začelo popuščati lepilo kar ob dveh menjavah stekla in najverjetneje še ob originalni gumici niti ne čudi.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti
    • krt in penny3 uporabnikom je všeč to sporočilo

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 910
  • Avtomobil: traktor

Nisi ti bil nikoli v bližini opel mašine ,traktor je mila majka.

No, no. Novi opli so kar lepo tihi. Moj 1.6 cdti je v astri bistveno tisji od fotrovega b47 v x3. :D
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 021
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

No, no. Novi opli so kar lepo tihi. Moj 1.6 cdti je v astri bistveno tisji od fotrovega b47 v x3. :D

Men nej motor kar tolče če hoče, peljem se pa še vseeno lepše kot z oplom.
Prikaži več možnosti