Skoči na vsebino

Vse in še več o Ford S Max-u

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
361 odgovorov v temi
damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 471
  • Avtomobil: new age e39

Takole je fantje. Ker prodajam svojega karavana in kupujem omenjen avto bi vas v tej teminrad vprasal par stvari.

Prva je o ET:

Na 7x17 feltnah ima predpisan ET 40. Vprasanje ki sledi je ali lahko dam gor feltno od C maxa 7x17 ET 50. Ce da, kaj konkretno to pomeni za pozicijo feltne glede na blatnik. Ce prav razumem bo bolj proti robu kot feltna z manjsim ET?

Za enkrat hvala. Bom tudi predstavil avto takoj ko ga pripeljem na dvorisce.

Urejal damirkos1, 13.12.2014, 19:02.

Boobs is back!
Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 235
  • Avtomobil: Orientblau Metallic

Moj trener ima 2.0tdci 2006 in z njem nobenih težav :ok Všečen avto oz. meni najlepši enoprostorec :ok

Kar se tiče ET-ja pa imaš napačno predstavo :ok

Manjši kot je ET bolj navzven feltna in obratno :ok Kar se tiče blatnikov (preveč notri ali zunaj) pa mislim, da si vseeno na napačnem forumu, da bi vedeli, kje je tista meja :-D Upam pa, da se najde kdo, ki bi ti lahko pomagal glede tega :ok

Urejal BMW<3, 13.12.2014, 19:00.

My heart doesn't beat... IT REVS!
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Moj trener ima 2.0tdci 2006 in z njem nobenih težav :ok Všečen avto oz. meni najlepši enoprostorec :ok

Kar se tiče ET-ja pa imaš napačno predstavo :ok

Manjši kot je ET bolj navzven feltna in obratno :ok Kar se tiče blatnikov (preveč notri ali zunaj) pa mislim, da si vseeno na napačnem forumu, da bi vedeli, kje je tista meja :-D Upam pa, da se najde kdo, ki bi ti lahko pomagal glede tega :ok

Hvala. Ok. A je jasno vsaj to a gre gor ali ne? :ok
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem prepričan da gre, saj toliko razlike v ET pa spet ni, da bi kaj preveč razmišljal ali gre ali ne :ok
Prikaži več možnosti

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 790
  • Avtomobil: 1.0 Turbo :)

Nisem prepričan ampak v glavi imam, da je bil pri S-max-ih, ki so bili naročeni z 17" ali večjimi platišči, vgrajen nek omejevalec zasuka volana, da slučajno ne pride do kakšnih drsanj. Mogoče ga nebi bilo neumno dodati, v kolikor ga ni.

Glede platišč pa bi verjetno morale iti, preveri razmak med vijaki in pa debelino vijakov med C-max in S-max. Ko smo na S-maxa hoteli natakniti jeklena platišča z Mondea (2003) so nam svetovali, naj raje kupimo druga, ker naj bi bila razlika v debelini vijakov in ni povsem pasalo (tako mi je rekel oče, žal takrat nisem bil zraven).
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala obema za odgovore. Verjetno bom iskal platisca oi bodo imela tocen et. Nocem da bi avto izpadel se bolj bogo kot je naprimer sedaj na 16kah...

Omejevalec zasuka?!? Svasta. Bom preveril na servisu. Ker moj je prisel iz tovarne s 16kami. Kako bi to pravilno prevedel v eng?
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik

Vem, da je zasuk twist ampak.... Mogoče rotation limiter?
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Vem, da je zasuk twist ampak.... Mogoče rotation limiter?

Steering rack limiter :ok
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

A ni itak 16" najmanjše kar lahko gor natakneš?

Kaj iščeš zaeno zadevo? FL, kateri motor? Rabljen, nov?

Osebno pod opremo Titanium ne bi šel. Če še vedno velja od predFL, potem imajo tisti s Titanium opremo modre šipe, vse pod tem so šipe zelenkaste. Obvezno vzemi zadaj temnjenega, ker tisti brez izgledajo kot akvarij.

PS: A kupuješ zarad avtosedeža? :evil
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 226
  • Avtomobil: OOOO

Prva je o ET:

Na 7x17 feltnah ima predpisan ET 40. Vprasanje ki sledi je ali lahko dam gor feltno od C maxa 7x17 ET 50. Ce da, kaj konkretno to pomeni za pozicijo feltne glede na blatnik. Ce prav razumem bo bolj proti robu kot feltna z manjsim ET?

zivjo Damir. vidim, da si prodal 3ko ;)

Feltne iz Cmaxa bodo 10mm bolj not pomaknjene (ET50), proti originalu (ET40). torej, če je sredinska luknja, razmak med vijaki enak kupiš 10mm distančnike in je. če pa že kupuješ distančnike, kupi tiste s centrirnim robom in mogoče za lepši izgled dodaj kakšen mm..
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

A ni itak 16" najmanjše kar lahko gor natakneš?

Kaj iščeš zaeno zadevo? FL, kateri motor? Rabljen, nov?

Osebno pod opremo Titanium ne bi šel. Če še vedno velja od predFL, potem imajo tisti s Titanium opremo modre šipe, vse pod tem so šipe zelenkaste. Obvezno vzemi zadaj temnjenega, ker tisti brez izgledajo kot akvarij.

PS: A kupuješ zarad avtosedeža? :evil

Ja, zarad sedeza ja. Pa ker planiram se tretjega dudojemalca. Bzel sem tole http://www.avto.net/...=9090611&show=2
Dogradil bom pdc in temnil sipe na polno.

zivjo Damir. vidim, da si prodal 3ko ;)

Feltne iz Cmaxa bodo 10mm bolj not pomaknjene (ET50), proti originalu (ET40). torej, če je sredinska luknja, razmak med vijaki enak kupiš 10mm distančnike in je. če pa že kupuješ distančnike, kupi tiste s centrirnim robom in mogoče za lepši izgled dodaj kakšen mm..

Hvala za info. Sem ze nasel nekaj s tocnim et jem. Prilepim link.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 633
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

...rade rosijo zadnje luči, rja na pokrovu motorja,...
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35 991
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Mene pa zanima Galaxy. Je to podobna zadeva ali čisto drugi avto? Predvsem zaradi prtljažnika.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

...rade rosijo zadnje luči, rja na pokrovu motorja,...

Noted. Bom pozoren. Za enkrat sem na ogledih opazil vlago v zmigavcu na zunanjem ogledalu.

Mene pa zanima Galaxy. Je to podobna zadeva ali čisto drugi avto? Predvsem zaradi prtljažnika.

Galaxya bolje poznam. To je se za kakih 10% vecja krava. Byndefault 7 zicov in bolj kombinjevski filing. Poglej glede litrov, ampak na oko jih ke vsaj od 50 do 100 vec. Morda niti ne, ce imas v s maxu samo 5 sedezev.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Predvsem je razlika med S-maxom in Galaxyem višina. Dolžina niti ne vem če je. Glavna je višina in posledično bolj škatlasta oblika ter bolj škatlast zadek, zaradi česar je zadaj več prostora. Pa zadeva ima povsod individualne sedeže. Edino kar bi si pri obeh modelih želel so zadnja drsna vrata.

Ima znanka z vrtca doma S-maxa in 3 otroke, pa jamra da ni ravno tako prostoren kot je upala. Sicer sedaj vozi ta veliko samo na tistem podstavku "jahaču", tako da sedaj je pomoje lažje.

Glede kupljenega primerka pa: ne poka ravno od opreme (osnovna?), po drugi strani pa, če je preverjeno dober raje to, kot pa naloadano govno. Kaj vse se prodaja sem se pa lahko 2 leti nazaj prepričal. :crazy Še tisti edini za katerega sem bil prepričan da ga bom vzel, se je na koncu izkazal za laž. Avto sicer po prvem (mojem) pregledu dober, samo mamo mu, potem ga pa dobim da so kilometre prevrtel, potem me je pa minilo. Ker če laže o tem je vse ostalo tudi pod vprašajem.

Urejal Nixxon, 15.12.2014, 07:32.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako kot si napisal. Avto sem peljal na summit. Glede na napake v ki so se ispisale so kilometrimrealni. In potrjena servisna. Pa zelo malo jih ima glede na konkurenco plus vsaj jurja do dva je bil cenejsi. Da ne omenjam velikega servisa pri 156k km, novih diskov in enega koncnika. Tako nekako servisiran kot moj bmw...

Pdc bom dal svoj, sipe bom temnil, radio ma taprav xenon pa redko kater. Sploh do 10k samo en, potem pa prvi spet pri 13...

Dec ki ga prodaja je pa zelo posten clovek, tako da mi ni bilo tezko izbrat.

Njbolj zalostno je da marsikateri titanium nima tempomata. Moj ma se bluetooth in cd changer. Nekaj pa je. Gretje bom dogradil ce bo panika ampak mislim da je ne bo. Feltne bom pa tele vzel:

http://www.bolha.com...clct=1418026123

Urejal damirkos1, 15.12.2014, 08:26.

Boobs is back!
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 981

Ce mas 3 otroke kupis lahko avto brez dmv, ne splaca se ti rabljenga pri nas jemat....
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce mas 3 otroke kupis lahko avto brez dmv, ne splaca se ti rabljenga pri nas jemat....

Jaz mam enega in enega na poti. Trije so pa plan. 18k bi prisel brez dmv v akciji nov. Dovolj mam kredita za avto. Pd zdaj samo gotovina v okvirih trenutnih zmoznosti.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Saj ni nujno samo to, lahko gre tudi za uvoz rabljenega. Za vsako vozilo, prvič registrirano v RS.

Ampak ja, imaš isti problem kot jaz. Plan 3h otrok, pa še neizpolnjeni pogoji za olajšavo. :ok2 Jaz sem isto razmišljal par let nazaj: bomo imeli 3 otroke, zato rabimo večji avto. Na koncu sem zaenkrat kupil manjši avto ki zadosti trenutne pogoje, o večjem bom pa razmišljal ko bo potreba po tem.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce nimas rear facing zicov je tudi trojka vec kot dovolj. Moj je imel take kilometre da je bil ravno se zanimiv za prodajo, tako da sem se na hitro odlocil. :ok

Urejal damirkos1, 15.12.2014, 09:30.

Boobs is back!
Prikaži več možnosti