Skoči na vsebino

Vse in še več o Ford S Max-u

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
373 odgovorov v temi
damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 139
  • Avtomobil: new age e39

kako bi najbolj enostavno rešil barvanje senzorjev. Spredaj jih rabim v barvi odbijača (siva), zadaj pa v mat barvi plastike. Senzorji so seveda piano črni.

a) poiščem prave barve in napravim sam
b) poiščem ličarja (oz ali pozna kdo kakega, ki bi bil pripravljen to napravit)
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

rešeno. Skenslal naročilo in naročil mat črne, samo za zadaj :ok2
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

*hawk*
*hawk*

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 394
  • Avtomobil: Marsikaj

rešeno. Skenslal naročilo in naročil mat črne, samo za zadaj :ok2

Caki zdj ko si z bmwja presedlal na maxa, je kot bi z konja na osla ali obratno?:fight mamo doma smaxa, zelo uporaben avto....se posebaj ce te zena stera se da v njem lepo spat:ok2
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Caki zdj ko si z bmwja presedlal na maxa, je kot bi z konja na osla ali obratno?:fight mamo doma smaxa, zelo uporaben avto....se posebaj ce te zena stera se da v njem lepo spat:ok2

Zaenkrat sem v virtualnem presedanju. Trenutno se še z bmwjev vozim in kar na enkrt cenim vse kar mi ponuja še toliko bolj. Že testna vožnja in vizualizacija prihajajočega obdobja volana v rokah, mi je dalo misliti, da je to začetek enega konca :)

tolažim se s tem, da je to avto za otroke in ne zame, ter da si bom ob prvi priliki kupil Z4. Danes so dovoljene sanje :blabla
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 764
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Feltne bom pa tele vzel:

http://www.bolha.com...clct=1418026123

Đizas.....:crazy Pa ja imaš malo več okusa.:-D
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 848

Evo midva sva pripeljala domov v soboto pa mondeota 2.0 tdci, 2007 letnik od prve lastnice titanium izvedba. 16 zimake 17 original gume s felnami, črn, vse noter ima 85 000 prevoženih spucal zrihtal avtek zelo lep in lepo se pelje. Spomladi ji ga bom še spoliral pa ima da gre en čas!

Fordilak
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Đizas.....:crazy Pa ja imaš malo več okusa.:-D

O okusih se ne razpravlja :ok
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo midva sva pripeljala domov v soboto pa mondeota 2.0 tdci, 2007 letnik od prve lastnice titanium izvedba. 16 zimake 17 original gume s felnami, črn, vse noter ima 85 000 prevoženih spucal zrihtal avtek zelo lep in lepo se pelje. Spomladi ji ga bom še spoliral pa ima da gre en čas!

Fordilak

Naj ti sluzi. Bova kako rekla o motorju ko pretece malo nafte :)
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 737
  • Avtomobil: F11 520 dA

Smaxe vozi žena že 4 leta, načeloma neproblematični avti sam 140 km je malo švoh za prehitevat, sploh če je avto polno naložen. Meni v njem še ni zmanjkalo prostora, tudi takrat ne ko smo šli smučat( 4 kom) za en teden, pa je bila vsa oprema v avtu, smo podrli en sedež:-D.
Drugače pa zelo udoben avto za vozit z zelo veliko prostora, tudi lega zelo dobra na cesti, ni pa to avto za pretiravat saj potem zelo hitro odnese zadek, pač avto ima bistveno višje težišče kot bmw in tu ni primerjave. Je pa elektronika zelo dobra in hitro umiri avto:ok2

Pomankljivost so edino materiali v notranjosti, mene moti slaba kvaliteta kroma na plastiki, ki se zelo hitro začne luščit.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 764
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

O okusih se ne razpravlja :ok

Malo heca. Imaš prav.:ok
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Smaxe vozi žena že 4 leta, načeloma neproblematični avti sam 140 km je malo švoh za prehitevat, sploh če je avto polno naložen. Meni v njem še ni zmanjkalo prostora, tudi takrat ne ko smo šli smučat( 4 kom) za en teden, pa je bila vsa oprema v avtu, smo podrli en sedež:-D.
Drugače pa zelo udoben avto za vozit z zelo veliko prostora, tudi lega zelo dobra na cesti, ni pa to avto za pretiravat saj potem zelo hitro odnese zadek, pač avto ima bistveno višje težišče kot bmw in tu ni primerjave. Je pa elektronika zelo dobra in hitro umiri avto:ok2

Pomankljivost so edino materiali v notranjosti, mene moti slaba kvaliteta kroma na plastiki, ki se zelo hitro začne luščit.

Zanimivo tole glede zadka. No vsekakor ni nobene zelje po norenju s tem avtom. Razmisljam sicer o nizanju in avtoelektroniki ampak vrec jurja da se bom bolj sportno peljal je verjetno malo smiselno. Hvala :ok

Veloce, ni panike. Zanimivo je da so mi feltne res vsec... Smo si res razlicni... :ok
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 158
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ne vem koliko si ga že vozil, meni se po vseh testnih ni zdelo potrebe da bi ga nižal. Ford je tudi pri tem avtu poskrbel za dobro podvozje, osebno pa se mi 140KM ni zdelo premalo. Res da ga nisem gonil v klanec na AC polno naloženega, pa vseeno.

Če ne odleti prej. :-D Vsaj tisti okrasek na ročni po mojih izkušnjah manjka 80% vsem lastnikom.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 276
  • Avtomobil: E39

Imel sem dva Mondea, mk3 bencinar in mk4 dizel, zelo zadovoljen z obema.
Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 906
  • Avtomobil: 2Fast4You

Evo par izkušenj iz prve roke, govora je o 1.8 TDCi verziji, z vso potrebno opremo ( tempomat, radio z bluetooth, dež senzor, gretje sprednje šipe, ... ) za familijo. Z ženo ga uporabljava kot primarni družinski voz slabo leto, oz. 70.000 km, nadomestil je W220 S-klaso :ok2. Ter mojemu bivšemu službenemu Galaxyu 2.0 TDCi v katerem sem naklepal okrog 150.000 km.

Torej gremo po vrsti:

- Prostora je dovolj, kdorkoli reče da temu ni tako, potem je vozil podaljšano S klaso ali pa Superba, ostalo je glede prostora vzadaj ( pustimo kombije )
- Galaxy in S ( iste generacije ) sta avtomobila na isti platformi z isto medosno razdaljo, in isto širino.
- Naj bi bil 1.8 motor bolj user friendly, ampak na galaxyu ( ki je kasneje sotal v voznem parku do 400.000 km) je bilo menjano 2 X kuplunga, 1 X vztrajnik, 1 X turbina od večjega, ostalo redo vzdrževanje ( podvozje included ).
- Nam je teh 125 KM za družinsko uporabo dovolj, ni raketa za prehitevanje, da se pa voziti (pre)dinamično in lepo potovalno 150 km/h pri 2.700 obratih, kar je več je pa itak preglasno v kabini če so vsi pamži zraven :laugh
- Poraba 5,4 poleti, 6 pozimi, uporablja se Castrol TDA dodatek skozi.
- Podvozje je ( po Fordovo ) bomba, kot so že omenili, pri pretiravanje ali prespolzki podlagi pa ima lepo navado da na to najprej pozori zadek. Zdaj ni to drift mašina, ampak z nenervoznim popravkom je zadeva nezastrašujoča, predvsem pa za nas "voznike" manj stresna kot nos vun.
- Naš je na 16 colarcah ( 215/60 R 16 ) potrebe po čem večjem ne čutimo, pimp efekt pri družinskem enoprostorcu tako nima smisla, sploh če ga postaviš ob bok kakšnemu cenovno primerljivemu Range Roverju :ok2
- Glede tehnike pa takole, prvo sem blindiral EGR ventil, ker je zadeva ulita v izpušni koletor, in v kolikor shodi je zadeva precej draga, kompleti se dobijo na Ebayu za okrog 10 €. Potem sem ugpotovil da je prejšnji lastnik montiral premali akumulator, zato sem seveda zamenjal tudi tega ( 150 € ) ker lahko pozimi imaš probleme s tem. Ko sem menjal to, smo ugotovili, da je alternator bolj tako tako, ker je počena raztezna posoda ulivala po njem, pa smo zamenjali še tega ( Ebay - nov - 76 €), ter seveda raztezno in vse potrebno okrog nje ( okrog 100 € ). Pred zimo letos sem preventivno zamenjal še grelne svečke ( Ebay komplet štirih original Kerzu 46 € ).
- To je to, redni servisi na Ford Krbavac Šmartno ob Paki, poštimajo pošteno ( glede na to da so pooblaščenc ), tehničnega znanja ogromno ( 3 generacije ), pa nič kompliciranja glede lastnega materiala.

Toliko na hitro o dobrem, kasneje ko bo čas, pa še o slabih straneh, jih je tudi kar nekaj...:ok

Urejal bullit, 16.12.2014, 12:30.

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 607
  • Avtomobil: francoz

dobro je itak dobro in se o tem kaj dosti ne govori, daj povejte še kaj slabega, npr pogoste okvare, znanje in odnos servisa, nadomestni deli...

vem da se je včasih za forda marsikaj težko dobilo , ponaredkov pa bore malo

v glavnem prijatelj kupuje S maxa 2,0 tdci, 2007 ... , imajo kake hude hibe..
vse se da samo denar moraš imeti :laugh
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Bravo fantje. Hvala za vse informacine. Definitivno se se vrnemo na dolocene dele postov od Bulitta. Ko bo cas za to :ok

Caka me podrobno spoznqvanje z avto v naslednjih tednih.
Two days to go :)

Urejal damirkos1, 16.12.2014, 19:00.

Boobs is back!
Prikaži več možnosti

JoJbL
JoJbL

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 249
  • Avtomobil: Focus

Hibe so:
-vztrajnik (pri katerem dizlu ni te hibe?) -> so rešitve menjave dvomasnega z enomasnim, ampak se je treba pri temu odrečt nakaj malega udobju (več tresljajev), za dvomasnega trenutno najboljše izkušnje z znanim proizvajalcem Sachs, je dražji od recimo LUK-a ampak vreden €. Dvomasni vztrajnik + sklopka + potisni ležaj= cca 600€

-šobe, črpalka (pri kateremu dizlu ni te hibe?) -> Veliko napak se dela v primeru zaribanja črpalke, se zamenja samo črpalko in vozi dalje, ne pomisli pa se, da je opilke odneslo naprej, se pravi je potrebno očistit vse cevi in kar se tega tiče, drugače posledično uniči tudi šobe.

-EGR ventil -> rad se zapacka, razlog: način vožnje, motorno olje...Če si pripraven, je cca 2-3 ure dela da se ga v nulo očisti. Ena opcija od rešitev je tudi blindiranje.

-v manjšem obsegu se pojavijo problemi z volansko gredjo, obnova mislim da cca 50-100€ v primeru da se jo prinese odmontirano (za ceno me ne prijet za besedo)

Rezervni deli. Po mojem mnenju se jih da dobit zelo ugodno. Tudi s ponaredki ni težav. Se pa najde kakšna zadeva, kjer je avto občutljiv na ponaredke (primer pri bencinarju so svečke, motorček prostega teka (večina pri fiestah in focusih, ampak so še vedno sprejemljive cene originalov).

Nakup original delov se splača preko ebay-a ali pa pri nas je g. Prosenc - Avto Moto Svet, ki "uvaža" iz Avstrije, so cene cca 20% nižje.
Za moj primer, Focus 1.6 bencin, cena rednega servisa: 5l olja original Ford Formula - 32€, filter olja original Ford - 8€,

Pri dizlih je potrebno biti pazljiv katero olje se da, ker marsikater prodajalec ni pozoren na malenkosti. Predvsem se pozna potem pri EGR-ju.

To je na hitro vse, za več info pa vabljen na forum.

L.p.

Urejal JoJbL, 16.12.2014, 21:21.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

dobro je itak dobro in se o tem kaj dosti ne govori, daj povejte še kaj slabega, npr pogoste okvare, znanje in odnos servisa, nadomestni deli...

vem da se je včasih za forda marsikaj težko dobilo , ponaredkov pa bore malo

v glavnem prijatelj kupuje S maxa 2,0 tdci, 2007 ... , imajo kake hude hibe..

Jaz sem že malo pozabil, ampak ko sem jih jaz gledal sem vedno gledal da so letnik 2008+. Se ne spomnem točno, mislim da so takrat tehnično par stvari izboljšali. Al so pa več opreme že po defaultu dodali v avto, nisem ziher. Samo vem da prvih letnikov nisem gledal.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

strittko
strittko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 241
  • Avtomobil: en BMW

Naš družinski je 2008 1.8 trend, dodatno sem dodal samo tempomat...edino kar pogrešam še so xenon, ostalo pa niti ne (več ;) ). V vseh letih je pri avtu šla edino una guma pri starterju, ki služi kot distančnik...vse ostalo dela kot prvi dan...mogoče je 1.8 s 125 res prešvoh ampak zgolj pri speljevanju...sicer pa - familiarni avtek ne more biti dirkalnik ;)
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Mene je takrat na testni vožnjo z 1.8 bencinarjem motilo to, da je imel dokaj visoke obrate in samo 5 prestav (se mi zdi) tako da avtocestna vožnja ni tako mirna kot pri 2.0 TDCi s 6imi prestavami.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.