Skoči na vsebino

Najem lokala - Celje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
24 odgovorov v temi
asandro
asandro

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 394
  • Avtomobil: 2003 E46 Cabrio

Pozdravljeni

Že od nekdaj si želim, da bi vodil kakšen lokal, gostilno..ker sem ravno v pravih letih, sem se odločil, da se tega začnem lotevati bol resno.
Zanima me, če kdo ve za kak lokal, ki se daje v najem, v okolici Celja..z ugodno najemnino. Je mogoče kdo tu, ki je že v tem poslu? Rabim čimveč informacij, kako se naj lotim, oz začnem delati na tej novi življenski poti, ki upam da bo uspešna.

Hvala za vsako informacijo :) :beer
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 927
  • Avtomobil: prdalica

Dva kolega sta se že zelo opkla pri tem biznisu in si zapomni nekaj (na podlagi njihovih izkušenj):
- dobičkonosni lokali so že oddani
- lokal mora biti v pogonu preden ga najameš drugače boš imel samo z reklamo stroškov da te kap
- lokal obiskuj pred najemom, da vidiš ali se zbirajo pretepači, lajdrce ali normalen folk
- ocenjuj dnevni promet, ker ti bo lastnik 100% nakladal o tem
- nujno ti naj svetuje realno stanje kakšno računovodsko podjetje kateri pokriva lokale

To je 5 zapovedi katera sta se naučila kolega in popušila vsak po 5 mestno številko.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • andy, bmw330cd in Mat xxl uporabnikom je všeč to sporočilo

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Dva kolega sta se že zelo opkla pri tem biznisu in si zapomni nekaj (na podlagi njihovih izkušenj):
- dobičkonosni lokali so že oddani
- lokal mora biti v pogonu preden ga najameš drugače boš imel samo z reklamo stroškov da te kap
- lokal obiskuj pred najemom, da vidiš ali se zbirajo pretepači, lajdrce ali normalen folk
- ocenjuj dnevni promet, ker ti bo lastnik 100% nakladal o tem
- nujno ti naj svetuje realno stanje kakšno računovodsko podjetje kateri pokriva lokale

To je 5 zapovedi katera sta se naučila kolega in popušila vsak po 5 mestno številko.

6 zapoved je da skleni čimdaljšo pogodbo s poskusnim obdobjem enega leta. V tej gnili državi se prerado zgodi da lastniki lokalov samo čakajo na nekoga pridnega da bo ulaufal lokal potem pa ven in svoje kremplje noter.. No karma ponavadi poštima da taki lokali potem v relativno kratki dobi postanejo spet prazni, ker gostinec si ali pa nisi, ni to nekaj kar si rečeš da bi malo probal.

Urejal Pepsi, 05.01.2015, 14:54.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti
    • ily je všeč

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 003
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

Celje je začarano mesto kar se tiče trgovin in lokalov, tudi z najboljšo idejo lahko ostaneš prazen, kar se po drugih večjih mestih nebi zgodilo.
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Celje je začarano mesto kar se tiče avtomobilov, trgovin in lokalov, tudi z najboljšo idejo lahko ostaneš prazen, kar se po drugih večjih mestih nebi zgodilo.

sem dodal, konec koncev so pri vas skoraj vse zloglasne avtohiše. :laugh
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 707
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

V CE bo kr "težka" ...
Prikaži več možnosti

asandro
asandro

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 394
  • Avtomobil: 2003 E46 Cabrio

Hvala za vse informacije...
Kaj pa mislite o kakšnem prevzemu lokala na petrolih? Je kar nekaj ponudb..
Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 289
  • Avtomobil: :(

Hvala za vse informacije...
Kaj pa mislite o kakšnem prevzemu lokala na petrolih? Je kar nekaj ponudb..

Pomojem zna bit zanimiv kaksen pretocen 24urni petrol. Drugace te pojejo z njihovo kavo iz avtomata. Moje mnenje. Bar je pac riskanten biznis, polno nekih potencialnih problemov. Vso sreco ce odpres, pa glej da bos povabil tukaj na "promo" kavo :-D

P.S.: ce bi jaz odpiral bar bi ga odprl zraven kaksne fakultete. Na FDV v ljubljani pobiras denar z lopatami glede na gneco :)

Urejal HiM, 05.01.2015, 15:35.

Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik

veliiiko doprinese tud dobra "kelnarca" sploh na lokaciji malo bolj ven iz mesta.... :) , ki seveda ne sme bit tvoja punca:-D

Urejal bojan.u, 05.01.2015, 16:16.

Prikaži več možnosti

Chosha
Chosha

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 680
  • Avtomobil: Volvo V70, E36 compact

veliiiko doprinese tud dobra "kelnarca" sploh na lokaciji malo bolj ven iz mesta.... :) , ki seveda ne sme bit tvoja punca:-D

Pa tudi všeč ti nesme biti in nesmeš biti brez punce/žene:-D :-D
Prikaži več možnosti
    • OffsummeR je všeč

nejči
nejči

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 568

Bodi previden pri najemu pri petrolu.
Imajo kar težke pogoje...npr. vso pijačo moraš jemati pri njih, nadzirajo tvoj promet itd.....7

Kot je bilo rečeno, dobri lokali so oddani, lahko imaš srečo in ga dobiš ko se lastniku/najemniku ne da več ukvarjati s tem poslom, vendar je bolj loterija..:)

Poznam 5 enakih zgodb kot je pisal mihaing , nekateri so zdržali majčkeno dlje, saj so se napajali tudi iz drugih virov. (sploh če imaš veliko najemnino, tudi tekočih stroškov se kar nekaj nabere)

Sem imel enako idejo, in sem jo opustil, sploh če nimaš na kupu velike količine financ in bo to tvoj vir prihodkov.:ok :ok
Prikaži več možnosti

-MaTeJ-
-MaTeJ-

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 795
  • Avtomobil: BMW no more

V celju sicer res manjka nekaj pametnega, ampak petmestne številke mislim da so premalo da se en lokal spravi v spodobno stanje.

Konkurenca je huda, folka pa veliko manj hodi v lokale kot pred leti.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-MaTeJ-
-MaTeJ-

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 795
  • Avtomobil: BMW no more

Lušten mi je bil recimo sabroso v celju, pa rad sem šel tja na kofe, pa zdej se mi je da je skos poln, pa se je zaprl. To mi ni jasno, ker recimo na drugi strani maksimiljana je populus ki je skos prazen, vsakič ko sem tam na kavi sem skor sam, kafič pa ogromn. Tak da tukaj ni nobenega pravila al zadeva laufa al ne.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

silver haze
silver haze

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 334
  • Avtomobil: bmw 318dt

lahko, da je lokal samo za pranje denarja:tisina :)
Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 941

Ter velika razlika je ali je lokal v najemu ali lastniški. Kajti najemnina je velik strošek. Ter vedi da če hočeš da ti laufa boš moral biti veliko časa prisoten ker dobrega delavca je dan danes tudi težko dobiti, da ne gre ogromno mimo blagajne itd itd, poleg tega so pa še inšpektorji kateri imajo najrajši gostince.
Drugače pa tako kot so rekli za lokalčke, bare je bistvena lokacija. Dočim če se greš restavracijo lokacija niti ni tako bistvena kajti če imaš dobro hrano za primeren denar, si boš lahko ustvaril ime pa če si še tako v zabačenem kotu.

Je pa to težak kruh sploh začetki.

Urejal jakeccc, 06.01.2015, 11:37.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 562
  • Avtomobil: Božje vozilo

lahko, da je lokal samo za pranje denarja:tisina :)

:ok
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 847
  • Avtomobil: 535 PS

Aha, pol v CE ni nič pametnega za vzet v najem ... dobro da vem ... :laugh

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 971
  • Avtomobil: Rog

:ok

sicer je malo iz teme, ampak ker sem nepoznavalec glede tega me nekaj zanima.

v našem koncu sta bila narejena dva nova hotela, pa oba dejansko nista nikoli laufala, no mogoče cca. največ pol leta, potem pa so zaprli :frown zdaj pa propada
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik

no, da ti povem za enega....spodaj ranča:-D, tam je lastnik nabijal stroške, da mu ni blo potrebno plačat davka....na koncu se je zaj...pri drugi stvari in vse skup je/bo na dražbi...
Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 850
  • Avtomobil: FR-V + RT

Celje je začarano mesto kar se tiče trgovin in lokalov, tudi z najboljšo idejo lahko ostaneš prazen, kar se po drugih večjih mestih nebi zgodilo.

takšno je stanje v Celju. Mislim, da je to nek fenomen, ker si nihče ne zna tega razložiti.
Čeprav sem še vedno mišljenja, da z malim kafičem in PRAVO kelnarco enostavno ne moreš falit, pa naj bo kjerkoli.
:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti