Skoči na vsebino

Beno (Racer80), okolica Postojne

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
186 odgovorov v temi
racer80
racer80

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 014
  • Avtomobil: 3xe32,e34,e30 3??e36cab.

mah dejte no,:blush sej sem tak kot vsi ostali, ko tole bere nekdo, ki me ne pozna si misli, da sem nevem kaj a v resnici pa sem navaden smrtnik ki je iz minute v minuto starejši

sem samo strasten ljubitel do vsega kar poganja črno zlato :ok2

Hvala vsem za komentarje :ok
Prikaži več možnosti
    • Taucher in compadre uporabnikom je všeč to sporočilo

Pero
Pero

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 15 672
  • Avtomobil: Fiat Ulysses

Jah takle maš zdej ejga :-D :ok
Why getting mad?.......Get even :-D
Prikaži več možnosti

alesio
alesio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 212
  • Avtomobil: E 39 525 td touring,C 1

hvala Beno za včeri,zdej my gocart spet dela bp,ga je spet užitek pognat po cesti(al pa izven nje)!
Prikaži več možnosti

Bojan121
Bojan121

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 152
  • Avtomobil: BMW E21

Beno, hvala za del za E21. Sem dobil včeraj. Dobiš za :beer ob prvi priliki.
Lp Bojan
Prikaži več možnosti
    • Taucher je všeč

racer80
racer80

BMW fanatik

• Uporabnik

Beno, hvala za del za E21. Sem dobil včeraj. Dobiš za :beer ob prvi priliki.
Lp Bojan

ni kej sam tale air mail se je pa zelo ubiral a je šel peš:ok
Prikaži več možnosti

alesio
alesio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 212
  • Avtomobil: E 39 525 td touring,C 1

thanks Beno,se čujemo spet v kratkem!
Prikaži več možnosti

Ljubitelj VW
Ljubitelj VW

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 31
  • Avtomobil: Volkswagen

Sem kupil kombija slabe tri mesece nazaj v Postojni.VW Transporter z generalno.In sedaj imam na dvorišču nepremičnino. Kombija sem kupil zaradi generalne.
In tako sem naredil največjo napako med vsemi mojimi nakupi do sedaj.:crazy

Pa pojdimo lepo od začetka:
Ko sem kombija kupil in registriral sem se vozil kakšne tri tedne in se je začelo.
1. Odtrgalo mi je Bosh pumpo.Ko smo kombija nekako privlekli domov,in zadevo razdrli smo ugotovili zakaj jo je sploh odtrgalo.Izkazalo se je da je bila privijačena le z enim vijakom,manjkajoči vijaki pa so bili še v bloku motorja polomljeni že nekaj časa kar se je videlo po materjalu.In smo ostanke vijakov nekako dobili ven,pumpo privijačili kot se spodobi in kombi je bil spet na cesti.
VENDAR ČEZ TEDEN DNI.
2. Ponoči mi na vožnji odpihne ven žarilno svečko.Kako pa to?Ko smo kombija dobili domov iz avto vleko in zadevo razdrli smo ugotovili da je mojster ki je svečke vijačil noter prvo preveč zategnil in s tem počil glavo,saj se je izkazalo da je okoli te svečke le ta varjena.Polom. Ko smo to skrito napako odpravili je bil kombi zopet na cesti.
A PO DVEH TEDNIH
3. Ponoči začne kombi spuščati čudne zvoke in ne gre več naprej.Pomislil sem da mi je poštekal šponer pri zobatem jermenu.Ko pa smo drugi dan dobili kombija domov in zadevo razdrli nas je šokiralo.Izkazalo se je da je mojstru očitno zmanjkalo primernih vijakov in je namesto potrebnega dolgega 5 cm,uporabil 1 cm dolg vijak.In seveda je bila posledica tega da je vijak popustil in ga je potegnilo med zobati jernem zobnike in šponer.Edina sreča v nesreči je bila da ga nisem več vžigal saj bi se jermen isti moment stral saj je bil razcefran in sigurno ne bi zdržal.No in smo zopet odpravili napako in najbol pomembno zamenjali vijak z 5 centimeterskim.Kombi se je spet peljal.
A PO TEDNU DNI
4. Zopet ponoči kombiju začne naraščati temperatura.Hladilnik pa hladen.Kombija smo počasi spravili do doma,drugi dan pa po nov termostat in vodno pumpo,ki pri generalni ni bila menjana.In res se je izkazalo da je bila fuč vodna pumpa.Prav tako na kombiju ni bilo novih filtrov in tako naprej.Še oljni filter je bil star,ki pa je res osnova že pri malem servisu ne pa pri generalni.No in kombi je bil spet vozen.
NO IN SEDAJ PO SLABIH TREH MESECIH IN PREVOŽENIH 20.000 KILOMETRIH PO GENERALNI
5. Počena GLAVNA GRED,kombi stoji.

TAKO DA POZOR NI VSAK MEHANIK ZATO KER JE SAM SEBI TAKO REKEL.TREBA JE PAZITI OD KOGA KUPIŠ GENERALNO OBNOVLJEN MOTOR IN KOMU PUSTIŠ DA TI POŠRAUFA AVTO.

MEHANIKU KI PA JE NAREDIL GENERALNO NA TEM KOMBIJU PA SVETUJEM DA NEHA DELATI GENERALNE IN TO RAJE PUSTI STROKOVNJAKOM.BOLJE,DA NE NAREDIŠ NIČ KOT PA VSE NA POL.

RAZOČARAN KUPEC

P.S. A ve kdo za kakšno Glavno gred?
Prikaži več možnosti
    • tonchy je všeč

Herkules
Herkules

Kung Fu Panda

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 274
  • Avtomobil: BMW 325I e36,318i e36

Jaz sem mel čast spoznati Benota in je enkraten človek.Pošten in zabaven.Kakšen je mehanik nevem ,vidim pa da je dober in tut deluje pošten.Vsa čast Benotu

LP Herkules:ok

Urejal Herkules, 27.10.2009, 05:40.

Kot Herkules zaklučujem tuki 15.8.2011 , potem imam nick Kung Fu Panda.:ok
Prikaži več možnosti
    • Taucher je všeč

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Sem kupil kombija slabe tri mesece nazaj v Postojni.VW Transporter z generalno.In sedaj imam na dvorišču nepremičnino. Kombija sem kupil zaradi generalne.

Ko sem kombija kupil in registriral sem se vozil kakšne tri tedne in se je začelo.
1. Odtrgalo mi je Bosh pumpo.Ko smo kombija nekako privlekli domov,in zadevo razdrli smo ugotovili zakaj jo je sploh odtrgalo.Izkazalo se je da je bila privijačena le z enim vijakom,manjkajoči vijaki pa so bili še v bloku motorja polomljeni že nekaj časa kar se je videlo po materjalu.In smo ostanke vijakov nekako dobili ven,pumpo privijačili kot se spodobi in kombi je bil spet na cesti.
VENDAR ČEZ TEDEN DNI.
2. Ponoči mi na vožnji odpihne ven žarilno svečko.Kako pa to?Ko smo kombija dobili domov iz avto vleko in zadevo razdrli smo ugotovili da je mojster ki je svečke vijačil noter prvo preveč zategnil in s tem počil glavo,saj se je izkazalo da je okoli te svečke le ta varjena.Polom. Ko smo to skrito napako odpravili je bil kombi zopet na cesti.
A PO DVEH TEDNIH
3. Ponoči začne kombi spuščati čudne zvoke in ne gre več naprej.Pomislil sem da mi je poštekal šponer pri zobatem jermenu.Ko pa smo drugi dan dobili kombija domov in zadevo razdrli nas je šokiralo.Izkazalo se je da je mojstru očitno zmanjkalo primernih vijakov in je namesto potrebnega dolgega 5 cm,uporabil 1 cm dolg vijak.In seveda je bila posledica tega da je vijak popustil in ga je potegnilo med zobati jernem zobnike in šponer.Edina sreča v nesreči je bila da ga nisem več vžigal saj bi se jermen isti moment stral saj je bil razcefran in sigurno ne bi zdržal.No in smo zopet odpravili napako in najbol pomembno zamenjali vijak z 5 centimeterskim.Kombi se je spet peljal.
A PO TEDNU DNI
4. Zopet ponoči kombiju začne naraščati temperatura.Hladilnik pa hladen.Kombija smo počasi spravili do doma,drugi dan pa po nov termostat in vodno pumpo,ki pri generalni ni bila menjana.In res se je izkazalo da je bila fuč vodna pumpa.Prav tako na kombiju ni bilo novih filtrov in tako naprej.Še oljni filter je bil star,ki pa je res osnova že pri malem servisu ne pa pri generalni.No in kombi je bil spet vozen.

TAKO DA POZOR NI VSAK MEHANIK ZATO KER JE SAM SEBI TAKO REKEL.TREBA JE PAZITI OD KOGA KUPIŠ GENERALNO OBNOVLJEN MOTOR IN KOMU PUSTIŠ DA TI POŠRAUFA AVTO.

MEHANIKU KI PA JE NAREDIL GENERALNO NA TEM KOMBIJU PA SVETUJEM DA NEHA DELATI GENERALNE IN TO RAJE PUSTI STROKOVNJAKOM.BOLJE,DA NE NAREDIŠ NIČ KOT PA VSE NA POL.

RAZOČARAN KUPEC

...in zakaj si to napisal v Benotovo temo??? Mislim, da on ni tega delal, zato je tole čisto odveč v tej temi in bi bilo fajn to premaknit kam drugam.

Beno, hvala za letev in uslugo, vrnem :drink :ok
Prikaži več možnosti

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 813
  • Avtomobil: black

Pojma nimam, vendar kupec pravi da je (napisano na 2. strani):

http://forum.bmwslo....ead.php?t=47413
I could never swallow your false ideals
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 224
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Ja naš Benči pa je itak fant od fare :ok
Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

racer80
racer80

BMW fanatik

• Uporabnik

VENDAR ČEZ TEDEN DNI.
A PO DVEH TEDNIH
A PO TEDNU DNI

RAZOČARAN KUPEC

no če bi zadevo napisala tko kot je v resnici in brez pretiravanja potem mogoče nebi bilo tako dramatično ampak pustmo stat
dejstvo je da tud s tvoje strani ni blo tko kot bi pričakoval
ko sem ti prvič povedal da pripelji nazaj da ti popravim kar se je zgodio ko je odtrgalo vijake ni blo panike in boste to sami zrihtali,itd itd zadeve so se stopnjevale in stopnjevale tudi tvoji telefoni sam avta v svoji delavnici nisem nikoli videl...
najbol me jezi to da ste po telefonu in tukaj na forumu zelo pametni
pišete in nabijate kar nekaj v tri dni s svojimi strokovnjaki in vsevedi.... ne pozabi da si kombi kupila za 1500 eur in ne za 15000 da ima za sabo tudi že svoja leta in stvari ki sem ti jih pokazal kaj je bilo zamenjano so bile od tega avta in še dobro da nisi napisala da olje ni bilo zamenjano že 15 let

zastopim da se zgodijo napake in težavave ampak to se rešuje na drugačen način ne preko buzeriranja po telefonu ob nenormalnih urah in klicarjenja za vsako stvar ki ti pride na pamet (ni čudn da se ti človk pol ne javlja več na tel a ne?)

NO UPAM DA SI GA BOSTE SEDAJ SESTAVL BOLŠ KOT SO GA V TOVARNI PA ZAMENJAJTE ŠE TISTI OLJNI FILTR DA NE BO VSE NOVO SAMO FILTER STAR!

PS: NISEM PSIHIATER da ne bo spet ure in ure telefonskih pogovorov

pa lep pozdrav in brez zamere
Prikaži več možnosti
    • hvilu je všeč

Ljubitelj VW
Ljubitelj VW

Začetnik

• Uporabnik

Pejva lepo od začetka.Da se ti bo pripeljalo kombija več kot 100 km daleč v eno smer z avto vleko na naše stroške zaradi tvoje napake lahko kar pozabiš.Kdo pa je še tok nor.
Glej kok je kombi koštal sploh ni važno ampak je važno to da je bila edina stvar ki je bila na njem kaj vredna ravno "GENERALNO obnovljeni motor".
Sam veš,da je kombi gnil tako hudo da sta se že oba praga udrla sama vase,da zadaj v tovornem prostoru sploh ne smeš stopiti ker se zaradi rje vse udira,da je so tako zluknjana tja da v dežje udira notri voda.Da sprednja šipa pušča,Da je bila ena od felten počena tako hudo da je bila pod pnevmatiko zračnica,ostale tri feltne so bile pa itak sama žalost.Sploh ni bil tehnično izpraven,daleč od tega.Pol stvari na njem ni delalo in mnogo stvari je na njem manjkalo tako da je bila cena 1500 € več kot realna.
In seveda če človek kupuje generalno obnovljeni motor ga tudi pričakuje.
Ne moraš če si ne vem kakšen mehanik narediti toliko napak na enem motorju.Pa tista jermenica od mikro jermena,ki je bila po tvoje zvita to sploh ni bila.Problem da je tako grdo piskala je bil le v tem da si tako strokovno napeljal mikro jermen da je bil nameščen popolnoma narobe in ga je zato tudi v rekordnem času razcefralo in ko smo kupili in pravilno namestili novega tako kot je pravilno,tam kjer naj bi potekal kej se zgodi?Jermenica več ne cvili.
Glede na to da si se nam ob nakupu predstavljal kot ne vem kakšen mehanik smo mislili da smo kupili kombija od res pravega in poštenega človeka.
Ampak se je z vsakim defektom ki se je zgodil na kombiju in roko na srce defekti ki so se dogajali do sedaj so bili posledica oba veva čigave napake naše mnenje o tebi močno spremenilo.
Pri tem motorju se je žal izkazalo da nisi ne vem kakšen mehanih.Pri takšnih napakah res ne.
Aja pa glede mojih klicev.Ne delaj se tako poštenega pred ljudmi kok boš ti use porihtal če se bo izkazalo da si naredil kakšno napako.Ko pa se izkaže da si jo naredil pričakuješ da ti bo kupec pripeljal kombija z vleko na svoje stroške.In glede na zaplete teh vlek ne bi bilo malo.Prav tako sam veš da si bil popolnoma prepričan sam vase da bo ta motor po tvoji generalni brez problemov delal 100.000 km.
Tako da res žalostno ker si že ob samam nakupu vedel zakaj sploh kupujemo tako zanemarjenega kombija in da nas zanima samo kako bo z motorjem.
Sam si lahko misliš koliko stroškov nam je naredil in koliko neprespanih noči je za nami zaradi tega odličnega motorja ki ga je že tolikokrat ponoči pusti na cesti.
Res žalostno ker smo res verjeli da si dober mehanik in mož beseda a žal se ni izkazalo tako.

P.S.Kje naj bi zdaj dobili Glavno gred?Ena izmed obljub ki smo jih dobili je bila tudi ta da nam boš priskrbel rezervne dele če jih bomo potrebovali?
Prikaži več možnosti

Ljubitelj VW
Ljubitelj VW

Začetnik

• Uporabnik

Aja pa kar se filtrov tiče sam veš kateri so bili stari in kateri ne saj smo jih menjali kmalu po nakupu in se je itak izkazalo kateri so novi in kateri ne.Dejstvo je da pol stvari od teh ki si jih v oglasu napisal je bilo zamenjanih ampak je tu še vedno ta polovica ki jih ni bila zamenjana.Dejstvo je da je bila to izredno nestrokovno izvedena generalna in ti to sam veš.Še danes imam doma slike od vseh teh defektov,glih tko mam doma tisti slavni 1 cm dolgi vijak,zobati jermen in šponer,ker kaj takega ne vidiš vsak dan.
To da zadevo napišem na forumu pa ne vem zakaj te tolk moti.Zato pa so forumi,da lahko vsak napiše svoje mnenje.In meni se ne zdi nič slabega v tem da ljudje lahko preberejo izkušnje drugih.
Mi imamo s teboj takšno izkušnjo in zakaj je nebi delili z drugimi.

P.S.Zakaj bi plačevali PSIHIATRE če imamo forume zato da se izpovemo.
Prikaži več možnosti

Herkules
Herkules

Kung Fu Panda

• Uporabnik

Jaz pravim tako, kdor dela ta tut greši.Najboljši mojster tut včasih kaj zajebe.Nismo brez napak.
Lp Herkules
Prikaži več možnosti

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 813
  • Avtomobil: black

Razlika je le v tem, da nekateri zaj**ejo večkrat, nekateri manjkrat. Nihče ni popoln; tudi roboti nismo. :ok2
I could never swallow your false ideals
Prikaži več možnosti

Ljubitelj VW
Ljubitelj VW

Začetnik

• Uporabnik

Sam mislim da si tako hud mehanik ne bi smel privoščiti toliko napak na enem motorju.
Prikaži več možnosti

Herkules
Herkules

Kung Fu Panda

• Uporabnik

Sam mislim da si tako hud mehanik ne bi smel privoščiti toliko napak na enem motorju.

Mogoče je naredu eno napako, ostalo je pa pač smola.
Prikaži več možnosti

Ljubitelj VW
Ljubitelj VW

Začetnik

• Uporabnik

Mogoče je naredu eno napako, ostalo je pa pač smola.

Ne vem kje je tuki samo ena njegova napaka.Si res dobro prebral vse kar se je dogajalo?Očitno ne.Edina napaka na katero ni mogel vplivati je počena glavna gred.Ostalo pa :napakaVse jasn.
Prikaži več možnosti

Herkules
Herkules

Kung Fu Panda

• Uporabnik

Ne vem kje je tuki samo ena njegova napaka.Si res dobro prebral vse kar se je dogajalo?Očitno ne.Edina napaka na katero ni mogel vplivati je počena glavna gred.Ostalo pa :napakaVse jasn.

Prebral sem vse sam se mi neda prerekat, ker take stvari se dogajajo in se še bojo,sicer si pa na BMW forumu in ne naVW. Če ti mehanik ne odgovarja se gre drugam. Ma brezveze diskutiramo o benotu , je pač napravil par napak zato še ni slab človek in slab mehanik.:fight
Prikaži več možnosti