Skoči na vsebino

Seat Leon 20VT

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
498 odgovorov v temi
Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 572
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Rockson je drugi puberteti. :ok2

Jaz ga razumem... Jaz od kar sem ženi razkril načrte (po prodaji GTI) glede avtomobilov, imava trenutno bolj tihe dneve. Ne razume zakaj hudiča sem prodal avto l.2016 z 60k km in kupujem staro garo vsaj 20+ let... Zdaj je že tast izjavil da se mi uradno meša. :)

Prikaži več možnosti
    • rockson, veloce in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 069
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

EU različica? Vsekakor zakon, daj predstavi, mislim, da se že ve o čem je govora - ST205  :-D GT - 4

Sem vam dal res lahko nalogo. Tole je kar dost natančno, ne pa povsem :ok

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 414
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Aha... tako... meni ob nakupu kabriča so pa vsi govorili, da gre za krizo srednjih let :skrbast

No, priznam, Rockson je nekaj mlajši, od mene :deda

Pa tudi to je res, da so mi to govorili le ob nakupu prvega kabriča... pri drugem so me čudno gledali, pri tretjem sem imel že totalen mir :-D

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • Jure24 in Team Cabrio Slovenija uporabnikom je všeč to sporočilo

rockson
rockson

• Uporabnik

Jaz bi prej rekel, da iz pubertete sploh prišel nisem, vsaj kar se avtov tiče  :laugh

Jaz ga razumem... Jaz od kar sem ženi razkril načrte (po prodaji GTI) glede avtomobilov, imava trenutno bolj tihe dneve. Ne razume zakaj hudiča sem prodal avto l.2016 z 60k km in kupujem staro garo vsaj 20+ let... Zdaj je že tast izjavil da se mi uradno meša. :)

Hehe, moji sem najprej po telefonu povedal, da bova imela nov vikend avto, pa je bil mal čuden odziv. Dok sem domov prišel, je o avtu vedla že skoraj toliko kot jaz  :ok2  V naslednjih dneh me je še večkrat potipala, če si ga res želim in me podpira. Trenutno intenzivno išče dobrega ličarja  :ok

Aha... tako... meni ob nakupu kabriča so pa vsi govorili, da gre za krizo srednjih let :skrbast

No, priznam, Rockson je nekaj mlajši, od mene :deda

Pa tudi to je res, da so mi to govorili le ob nakupu prvega kabriča... pri drugem so me čudno gledali, pri tretjem sem imel že totalen mir :-D

Uf, ko se bo v mojih krajih razvedelo kaj delam, bom tudi v krizi srednjih let, drugi puberteti, zmešan in še kaj  :laugh  

Mladenič, ne ga srat - toliko narazen tudi nisva  :eek  :beer

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 958
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Kontaktiraj Egon Brundula iz Ceste, samo je problem čas. Jaz sem se usklajeval za mojega 530dTA skor 5 mesecev, da je prišel na vrsto in bilo narejeno :( Itak vsi samo zavarovalnice šopajo, s temi starimi stroji se malo kdo hoče ukvarjati.

Prikaži več možnosti
    • rockson je všeč

rockson
rockson

• Uporabnik

V soboto sem se z leonom pridružil fantom na turi čez Jezersko. Gor grede je šlo res penzionistično - nisem sicer gledal povprečne porabe, ampak sem prepričan, da tako nizke še nisem imel na tej relaciji.  :laugh

No, nazaj grede pa sem ga lahko stestiral kot se zagre. Podvozje odlično opravlja svoje delo in kljub trdoti lepo požira neravnine. Samo pred enim ovinkom, kjer je bila res "lepa" grba sem izgubil stik s podlago in posledično je imel ABS malo preveč dela (sem pričakoval). Drugače pa v kombinaciji z Yokohamo se avto noro drži ceste - pa sem mnenja, da gume v njihovi tretji sezoni nimajo več enakega oprijema, kot v prvih dveh (ali pa sem se jih jaz že navadil).

Zavore - absolutno brez pripomb, zagrizejo kot nore (spet pomagajo tudi gume), tudi ko me je en ovinek rahlo presenetil, je avto ostal v svoji liniji in sem pravočasno lahko dovolj znižal hitrost, da sem ostal na svojem pasu. Enostavno se samo vkoplje.

Vsekakor pa mu manjka moči (presenečenje, a ne?) - nekje do 2,5krpm je k crknjen konj, potem dobi prvi šus, pri 3,5k pa se mu še enkrat "zmeša". Ta problem je predvsem v serpentinah in pri prehitevanju počasnel v klanec, ko sem v drugi prestavi pod 2,5k rpm.

Bo kr težka odločitev kaj naredit. Zdajle so naročeni deli, da se uredi pomanjkljivosti, ki sem jih zgoraj opisal, potem pa hmmmmmmm. Celica je v delu, denar že počasi izginja v tisto smer, ampak tale leon je takooooo zabaven za vozit, da bi najraje še powerflexe dal gor in optimizacijo. Sam to bo spet vijolica  :napaka

Močno upam, da bo celica upravičila svoj sloves in bom v njej užival še bolj, kot v leonu. Mislim pa, da leon ostane vsaj dokler ne bo celica zrihtana in stestirana. Da se ne bom potem slučajno po glavi tolkel.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 057
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Parkirat nekam za nekaj časa? Tolk da je Celica narejena in si se z njo malo navozil. Potem se pa odločiš.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • rockson je všeč

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 554
  • Avtomobil: UFO

Po opisu tudi mapa ni dobro narejena, ne more kar 2x "cukat" vmes, enkrat ko začne vlečt nekje pri 2000 obratih more lepo enakomerno pospeševat nekje do 6000, kar zmore turbina.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Po opisu tudi mapa ni dobro narejena, ne more kar 2x "cukat" vmes, enkrat ko začne vlečt nekje pri 2000 obratih more lepo enakomerno pospeševat nekje do 6000, kar zmore turbina.

Elektronika je še serijska in je tako od nekdaj. Čeprav ni logično.
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik

Potem je razumljivo, jaz bi dal popravit mapo, potem bo šele užitek vozit. Kolega ima alfo 159 1.8 turbo bencinar in je kar užitek vozit sedaj ko je dal popravit mapo. Konjev ima nekje 20 več ko prej ampak res lepo dela, od 1,5 do 6k obratov deluje kot NA motor, do 1,5 pa pač turbo ne dela.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 775
  • Avtomobil: Citroen c5

jest sem imel na s3 enako težavo.. doza od turbine bila hin.. zamenjal samo dozo in je delalo normalno... ker oem turbo tok mal fila da nima bit kej luknje

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

jest sem imel na s3 enako težavo.. doza od turbine bila hin.. zamenjal samo dozo in je delalo normalno... ker oem turbo tok mal fila da nima bit kej luknje

Doza?
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 016
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

vrata od smeti

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 097

......Konjev ima nekje 20 več ko prej ampak res lepo dela, od 1,5 do 6k obratov deluje kot NA motor, do 1,5 pa pač turbo ne dela.

Potem so tudi pri njemu nekaj falili z mapo.

Največji navor ima pri 1.400 rpm in odločno vleče od 1.000 naprej.

E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, F11 520dTA... to be continued

Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 775
  • Avtomobil: Citroen c5

Doza?

aktuator :)

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik

Robert nemogoče, turbina ne more more proizvajat najvišjega navora pri 1000 obratih ker se ne vrti dovolj takrat in ne proizvaja ničesar. Sem šel pogledat graf, navor pri 2000 obratih je 370nm, pri 2500 pa 380nm in se potem niža.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 287
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Wastegate ventil.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 671
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Wastegate ventil.

Kaj je z njim?

@Rocson od katerega avtomobila so že Bremboti? 

Urejal Fleko, 23.07.2019, 08:26.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 057
  • Avtomobil: Rdeča raketa

F40, če se ne motim.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 287
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Doza?

vrata od smeti

Kaj je z njim?

@Rocson od katerega avtomobila so že Bremboti?

Wastegate ventil.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti