Skoči na vsebino

Seat Leon 20VT

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
493 odgovorov v temi
janih
janih

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 180
  • Avtomobil: e36 320icabrio, hostar

jst tud ne vidim slik:jok
vedno z vami janih:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 748
  • Avtomobil: Karjola

Avto je prava skrivna raketa.
Kosal se je odlično, v glavnem gre k svina, iz nizkih res lepo vleče. Ko se odloč polžka še mau nafutrat bo pa že resno hiter, sploh z roksonom za volanom.
Itak pa je avto skoraj nov, tako da bo še dolgo skrbel za nasmešek na obrazu lastnika.

Udeležena vozila so bila kar lep mix:
Poleg Leona še E46 M3 SMG, Audi A3 2.0 T Quattro (rahlo navit), E36 323i Compact in E39 523i.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 463
  • Avtomobil: new age e39

Svizec zavije čokolado tako ali drugače. M-a pa ne bom mogel nikoli dohajati, kaj šele da bi mu pobegnil.

Hec hec. Ne zameri. Vasno da ste uzivali med ovinki. Vam zavidam na polno. Motor pa poznam in je v takem avtu super! :ok
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 852
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Malo update-ta po dolgem času.

Preden smo izkoristili še zadnji vikend lepega vremena in brez vlažnih cest, ter se še enkrat pognali skozi slovenske ovinke sem želel urediti par zadev na avtu.

Najprej je bila lambda sonda pred katalizatorjem, ki je odpovedala svojo poslušnost. Naslednje, kar sem želel urediti, je bila menjava brisalcev za aero, ker so navadni na leonu resnično katastrofalni. Ni važno katere metlice daš gor, vse ropota in briše zgolj povprečno. V ta namen sem nabavil roke brisalcev od Golfa 4, ki so že narejene za aero metlice in kupil nove pripadajoče original aero metlice. Nadalje pa sem želel preiskusiti še OEM short shifter.

Dobrote na kupu:
Objavljena slika

OEM Lambda:
Objavljena slika
Malo slabša slika :frown

Short shifter:
Objavljena slika
Objavljena slika

Po veliko prebranega na angleških forumih, bi morale roke brisalcev pasati kot ata na mamo, naj bi bilo pa treba krajšati metlico od sovoznika. Torej, bi morala biti menjava enostavna.

Zaradi službenih obveznosti (večino časa v tujini), mi je na pomoč priskočil kolega, ki je avto spravil do našega mehanika, ki je poskrbel za menjavo vsega. No, med menjavo začnejo padati MMS-i, ki niso obetali dobrega. Roke brisalcev so predolge, metlice se zatikajo, sovoznikova pride čez rob:
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Tukaj je bila roka postavljena višje, da metlica ni segala čez rob stekla. Prst kaže za koliko je potrebno skrajšati vse skupaj. No, po nekaj SMS-ih je padla odločitev, da se zadevo prilagodi. Naslednja slika je bila:
Objavljena slika
:eek :-D

Obe roki brisalcev sta se skrajšali na pravo dolžino. Sedaj izgleda kot mora in deluje odlično:
Objavljena slika
:ok :metalc

Glede OEM short shifterja, ki naj bi bil od športnih modelov Audija pa nimam pravega mnenja. Nimam direktne primerjave, ker nisem avta vozil direktno pred in po menjavi. Po občutku in spominu bi rekel, da so hodi malenkost krajši (front to back), ampak ne morem pa zagotovo trditi. Sigurno pa ni drastične spremembe. Morda se enkrat odločim in nabavim še Forge short shifter, ki ga najpogosteje vgrajujejo v Angliji. Tam je menda razlika občutna. No, tudi cena je 4x višja, kot pri OEM shifterju. :blackeye

Kot rečeno, smo prejšnji vikend še zadnjič naše konjičke spustili z vajeti in se naužili ovinkov. Asfalt je bil na delih že malo hladen. Ko mi je dvakrat odneslo zadek (ni bilo problematično), pogledam zunanjo temperaturo -> 3 stopinje. Kljub ogretim gumam, je precej drselo. Skrajen čas za zaključek sezone :metalc

Od včeraj je avto na zimskih gumah in pripravljen na zimo, ko se odloči priti v naše kraje. :ok
I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Par vprašanj v zvezi z malimi težavcami pri avtu, ki jih večina sicer niti opazila ne bi, meni pa najedajo živce:

1. Volan ima malenkost zračnosti, ampak ta zračnost je prisotna samo na volanskem obroču. Na kolesih ni niti najmanjše zračnosti. Kdove kaj bi to lahko bilo? Na samo vožnjo nima niti najmanjšega vpliva, ampak jaz to zaznavam in me moti, pa bi rad zadevo odpravil.
2. V voznikovem sedežu pri prenosu teže v ovinkih nekaj poči. Kot da bi bil kak vijak rahlo "losan" in se lahko nekoliko giblje vse skupaj. Če rukam prazen stol tega poka ne slišim. :blackeye Spet - ne vpliva na vožnjo, ampak me spravlja ob živce. Kakšna ideja?
3. Ko pritisnem sklopko, rahlo zaškripa/zaškrta - mislim, da mora nekje plastika ob plastiko drgniti, ampak je vse skupaj tako zaprto, da se nič ne vidi. Kakšna ideja, preden grem vse skupaj razdirati?

Avto je drugače, po pričakovanjih, super in sem prepročan, da bo še zelo dolgo pri meni. To je edini avto do sedaj, ki je pri hiši ostal tako dolgo in niti enkrat nisem pomislil na prodajo :) Raje bo deležen kakšne nadgradnje :ok

Morda kdo ve, če se dobi kakšen 4-batni komplet zavor, ki še vedno pašejo pod 17" platišča? Istočasno želim, da je komplet čim lažji, saj ne želim imeti dodatne nevzmetene mase. Spomladi imam namen zamenjati komplet zavore (diski in ploščice), pa razmišljam, če bi obenem kar nadgradil zavore. Sedanje so sicer za to moč povsem v redu - razen da so Dolomiti na diskih pustili malenkost posledic. Ob močnem zaviranju so prisotni rahli tresljaji. Poleg tega me moti ogromno zavornega prahu, zato imam namen poseči po keramičnih ploščicah.

Ima kdo dobre izkušnje s kakšnim kompletom diskov in keramičnih ploščic - govorim za večje obremenitve (trackday-i ipd)? Predvsem me zanima diske, saj sem za ploščice že odločen, da vzamem EBC Red- ali Yellowstuff. Oz. sem bil, saj sem slišal nekaj negativnih kritik, da ploščice razpadajo. :eek :blackeye

Ravno tako me matra, da bi vgradil "špero". Kolikor berem na angkeških forumih so vsi izjemno zadovoljni s to nadgradnjo, pri nas pa so odzivi bolj negativni. Menda, da je v snegu avto manj vodljiv in ima večji understeer, ter da je volan izjemno trd (ravno tako na mokri podlagi). Ima tu kdo izkušnje iz prve roke?
Prikaži več možnosti

RobMayth
RobMayth

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 524
  • Avtomobil: Avto, taki na 4 kolesa

Jaz imam enakega Leona kot ti, samo da ni Top Sport ima pa malo več konjev v štali (240+-) in nimam nobenih problemov, razen tega lufta v volanu. Zakon avtek, edino špera mu manjka, gre pa čisto solidno za taki vozek. Ima pa moj še celotno powerfleks podvozje in puše v rokah od R32.

Ultimativni daily z nizkimi stroški vzdrževanja in zmerno porabo ter poceni registracijo.

Urejal RobMayth, 15.11.2015, 18:47.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 446
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Ima kdo dobre izkušnje s kakšnim kompletom diskov in keramičnih ploščic - govorim za večje obremenitve (trackday-i ipd)? Predvsem me zanima diske, saj sem za ploščice že odločen, da vzamem EBC Red- ali Yellowstuff. Oz. sem bil, saj sem slišal nekaj negativnih kritik, da ploščice razpadajo. :eek :blackeye

Ferodo DS2500, ali pa še boljše od Endless in pletene cevi pa dobro zavorno olje.

EBC redstuff ti iz prve roke povem, da nikoli več. Komplet spredaj in zadaj diski + ploščice, zadnja desna ploščica se je odlepila od nosilca in ves čas brusila ob disk, hkrati uničila disk. :crazy

LP,M
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 965
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Glede lufta v volanu, pri mojem tt-ju je enak problem. Na volanu se čuti zračnost, na sami letvi, končnikih in špurštangah pa ni zaznati zračnosti.
Sedež pri mojem tudi poka, sploh pri dinamični vožnji ko se moja rit vozi v levo in desno. Ko pa ne sedim gor, pa lahko delam z sedežem kar hočem pa ne morem proizvesti tistega poka.:crazy
Drugače pa lepo rihtaš, motorček pa itak, včasih se človek vpraša če je res samo 1.8l. Ni zdaj neka raketa, recimo da je ravno dovolj.:-D
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Tle preveri če je luft, teli zglobi ga radi dobijo.

Objavljena slika
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

3. Ko pritisnem sklopko, rahlo zaškripa/zaškrta - mislim, da mora nekje plastika ob plastiko drgniti, ampak je vse skupaj tako zaprto, da se nič ne vidi. Kakšna ideja, preden grem vse skupaj razdirati?

To se je tudi meni dogajalo na A3jki, ampak je zdaj že slabih deset let, odkar sem se vozil s tistim avtom.. mislim da bo tvoj prijatelj brake + clutch + bracket search.
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Jaz imam enakega Leona kot ti, samo da ni Top Sport ima pa malo več konjev v štali (240+-) in nimam nobenih problemov, razen tega lufta v volanu. Zakon avtek, edino špera mu manjka, gre pa čisto solidno za taki vozek. Ima pa moj še celotno powerfleks podvozje in puše v rokah od R32.

Ultimativni daily z nizkimi stroški vzdrževanja in zmerno porabo ter poceni registracijo.

Meni je bilo že rečeno, naj si puše zamenjam s polnimi od TT-ja. Naj bi se menda celo bolje obnesle, kot Powerflex.

Roke od R32? A so enake kot od Cupre R - torej kovane ali je še kakšna razlika? Kaj to sploh spremeni na avtu?

Tvoj zadnji stavek je pa zadel bistvo tega avta. :ok Gre pa več kot solidno :laugh
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Ferodo DS2500, ali pa še boljše od Endless in pletene cevi pa dobro zavorno olje.

EBC redstuff ti iz prve roke povem, da nikoli več. Komplet spredaj in zadaj diski + ploščice, zadnja desna ploščica se je odlepila od nosilca in ves čas brusila ob disk, hkrati uničila disk. :crazy

LP,M

Hvala, bom pogledal :ok

Očitno je res nekaj glede slabe kvalitete EBC-ja. :frown
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Glede lufta v volanu, pri mojem tt-ju je enak problem. Na volanu se čuti zračnost, na sami letvi, končnikih in špurštangah pa ni zaznati zračnosti.
Sedež pri mojem tudi poka, sploh pri dinamični vožnji ko se moja rit vozi v levo in desno. Ko pa ne sedim gor, pa lahko delam z sedežem kar hočem pa ne morem proizvesti tistega poka.:crazy
Drugače pa lepo rihtaš, motorček pa itak, včasih se človek vpraša če je res samo 1.8l. Ni zdaj neka raketa, recimo da je ravno dovolj.:-D

Očitno so to bolezni te platforme (A3, Leon, Golf, TT). Kot rečeno, nimajo vpliva na vožnjo samo, ampak če si picajzlast, potem ti najedajo živce u 3PM.:damn Upam, da uspem to kdaj rešit.

Hvala. Se trudim po najboljših močeh, ampak me baše, ker nimam nobenega časa, pa še brez garaže sem - to pa oboje podraži razna popravila in dopolnila. Ampak ok - tukaj vsaj vem, da vlagam v odlično osnovo.

Urejal rockson, 16.11.2015, 17:06.

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Tle preveri če je luft, teli zglobi ga radi dobijo.

Objavljena slika

Hmm, morda bi veljalo preveriti, hvala. :ok
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

To se je tudi meni dogajalo na A3jki, ampak je zdaj že slabih deset let, odkar sem se vozil s tistim avtom.. mislim da bo tvoj prijatelj brake + clutch + bracket search.

Sem na hitro strica vprašal, kaj meni o tem - pa mi ni še čisto jasno. Bom malo več časa posvetil temu, pa da vidimo. :)
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 748
  • Avtomobil: Karjola

Rockson, a je pena sedeža na okvir sedeža pritrjena s plastičnimi čepi?
Men je tko pokal pod ritjo na šport sedežih v E36. Problem je bil počen en čep ki drži peno na okvirju. V riti sem imel feeling kot da se sedež premakne, ko sem probal na roke in zbijal po avtu pa nič. Novi čepi so povsem odpravli problem.
Ne pravim da je tako tudi pri tebi, je pa za preverit, ker v tem primeru je popravilo dobesedno đabe (za E36 je bil škrnicl čepov par EUR) :ok2.

Za bremze bi pa tud mene zanimal, kako se pa obnesejo te ferodo DS2500. Slišim od nekaterih da so kar nevarne ko so hladne (ne primejo nič). V kombinaciji s katerimi diski se to priporoča?

Urejal bizdam, 17.11.2015, 16:23.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

Churchill
Churchill

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 439
  • Avtomobil: ED35

Očitno imamo vsi neke težave s sedeži ali pozicijo sedenja :laugh

Meni se v mojem Meganu včasih zdi, kot da sedim na avtu in ne v avtu :-D

Ena, na hitro, iz zadnjega skupnega potepa (komaj obdržal telefon v roki od silne burje :-D ):ok

Objavljena slika

Stanislav komšija turio struju u žice, aj da turimo i mi u naše.......... žice:-D

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Očitno imamo vsi neke težave s sedeži ali pozicijo sedenja :laugh

Meni se v mojem Meganu včasih zdi, kot da sedim na avtu in ne v avtu :-D

He he - sam res. Spet sem par tednov vozil službeno Octavio in ko sem se spet v Leona usedel, se mi je zdelo, da na strehi sedim :laugh No, par kilometrov kasneje je bil občutek že v redu.:ok

Ok, vprašanje glede zavor - so kakšne izkušnje s Tarox diski F2000 in/ali G88? Enako me zanima tudi za Taroxove ploščice Corsa. Morda kdo ve kakšne so sploh cene teh zadev?

Hvala
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Ja, madona. Celo leto nisem nič objavljal. Sem raje  :avto   :-D

Jah, nabralo se nekaj sprememb in kilometrov, še vedno pa navdušen nad avtom. Končno en avto, kjer ne mečem denarja v jamo brez dna. No, saj ga tu tud mečem, ampak zato ker tako želim.

No, pojdimo po vrsti  :)

Na avtu se je naredil redni servis, z menjavo komplet diskov in ploščic (spredaj in zadaj). Ker me še vedno matra Cupra R Brembo, sem se odločil, da dam na avto kar originalne diske in ploščice in tudi servis sem kar na pooblaščencu uredil (kot vedno Avto Slak).

Naslednja stvar je bila menjava volana. Pa ne zaradi obrabe, ampak zato, ker sem želel imeti volan iz Cupra R modela. Ti volani se prodajajo za tako ceno, da bi šel lahko kar novega s popustom nabaviti, pa bi skor enako ceno plačal. Potem pa sem slučajno našel obnovljen volan iz modela FR, za meni sprejemljivo ceno. Torej sem nabavil.

IMG_0295_zpskkhsalud.jpg

Prej/potem

IMG_4745_zpsany3dzhq.jpeg

Prikaži več možnosti
    • Jure24 in krt uporabnikom je všeč to sporočilo

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Zelo lepo je izpadlo.
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti