Skoči na vsebino

DIY: Obnova volanske letve

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
152 odgovorov v temi
ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 217
  • Avtomobil: E46 328i MT1, E34 M5 3.6

Tu nimaš kaj dosti za DIY popravila. Lahko probaš zavrteti napenjalec zobate letve, da se znebiš malo lufta, samo pomojem je tukaj edina prava rešitev menjava letve ali obnova pri servocom v LJ. Tam menjajo tudi polža in izničijo zračnost.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 234
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

A tole lahko trese cel avto, brez da pleše volan?
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 126
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

uf tole bo teško da bi treslo, brez da bi na volanu čutu. prej bi reku da ti trese kardan (lahko da ima kaj lufta v križih ali pa trdo hardi šajbo)

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Trese pri zaviranju!

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 337
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

A tole lahko trese cel avto, brez da pleše volan?

Itak, tole je vzrok za tvoje probleme, oziroma vsaj za večji del njih. S toliko zračnosti v letvi bi bilo čudno, če ob zaviranju nebi treslo.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Me pa zanima, kam je Schumi gledal takrat, ko sem imel tisto tvojo rabljeno že pri roki, pa mi je rekel, da nimam lufta, da nima smisla menjat :ok2

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 641
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

Imam jaz isti problem, trese pri zaviranju, slab končnik in zračnost letve. Si že kaj rešil? Se splača obnovit ali kupovat drugo? Na autodoc so od 260€ dalje?

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Pa autodoc sploh pošilja volanske letve v Slo? Večjih kosov vem, da ne pošiljajo. Recimo delov izpuha in karoserijskih delov. Letev pa tudi ni ravno majhen kos, tako da lahko da se šteje pod velike kose. Drugo, kar je za letve, moraš ponavadi plačat še varščino, ki jo dobiš vrnjeno, ko jim pošlješ nazaj svojo staro in ko preverijio, da je v primernem stanju za obnovo. Torej imaš še stroške pošiljanja rabljene letve in tveganja, da bodo ugotovili, da se je ne da obnovit in ti ne bodo vrnili varščine.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

https://www.autodoc....p-group/8183538

Ne vidim nič o pošiljanju svoje nazaj, ponavadi to piše. Xdriverju so poslali 4x amortizerje in 4x vzmeti tako res ne vidim problema. Je tisto sigurno večji paket.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja tudi, če gre za pošiljanje velikih izdelkov, ti to piše, tam kjer pri tej letvi piše "Brezplačna poštnina".

Je pa ta letev izgleda ravno na meji velikega izdelka, ker tale recimo ima zraven še končnike, je pa že velik izdelek:

https://www.autodoc.si/mapco/7645059

Sicer letev za 260€, ne more bit ravno neka kvaliteta, verjetno bo bolj kvalitetna, če daš originalno obnovit, če se jo da.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Sem klical servocom, pravi da zračnost zmanjšajo ne pa odpravijo za 220€ plus davek brez demontaže in montaže. To se mi ne zdi dober deal.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Če zračnosti ne odpravijo, potem ni to za noben denar dober deal. To pa vsekakor.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem še nič reševal...
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Glede obnove volanske letve so že 15 let iste debate in 15 let ista rešitev, na koncu vsi pridemo na to da je najboljše poiskat drugo letev z manj zračnosti. Rabljena letev je skoraj zastonj (v primerjevi z vprašljivo obnovljeno), ob nakupu jo naj mehanik pregleda, letev je stvar ki se ne obrabi čez noč in imaš za minimalen strošek vsaj za naslednjih 5 let spet mir. So določene stvari ki se jih ne splača kupovat novih ali obnovljenih, zobata letev je ena od njih.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Hvala, nekako tako bom probal naredit, rabljeno letev pa nove končnike in manšete.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 775
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...ma ja letev se obnivi če pušča, in nima luftov, ker je to zelo težko obnoviti brez pol nove letve, kar se pa ne izplača...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hay!

...ma ja letev se obnivi če pušča, in nima luftov, ker je to zelo težko obnoviti brez pol nove letve, kar se pa ne izplača...

lp

joda

Tako je  :ok

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

A pa ne nekega dne zmanjka dobrih rabljenih letev? :ok2
Prikaži več možnosti
    • Martin ///M je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

A pa ne nekega dne zmanjka dobrih rabljenih letev? :ok2

So kar vzdržljive, ne bo jih kar tako zmanjkalo  :-D

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 485
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Pa autodoc sploh pošilja volanske letve v Slo? Večjih kosov vem, da ne pošiljajo. Recimo delov izpuha in karoserijskih delov. Letev pa tudi ni ravno majhen kos, tako da lahko da se šteje pod velike kose. Drugo, kar je za letve, moraš ponavadi plačat še varščino, ki jo dobiš vrnjeno, ko jim pošlješ nazaj svojo staro in ko preverijio, da je v primernem stanju za obnovo. Torej imaš še stroške pošiljanja rabljene letve in tveganja, da bodo ugotovili, da se je ne da obnovit in ti ne bodo vrnili varščine.

Posljejo, posljejo. Sam sem jo vzel pri Autodoc - cena 240 eur plus 165 eur varscine, njihova postnina (pri nakupih nad 110 eur), pa svojo sem moral potem nazaj poslati (strosek 36 eur preko Poste Slovenije), po cca dveh, treh tednih pa sem dobil mail ali bi raje dobropis kot nakazilo varscine na racun.

Kakorkoli, meni menjava letve zracnosti ni niti zmanjsala, niti odpravila. Kasneje sem menjal se kardanska zgloba volanskega droga, in mi pocasi zmanjkuje idej kje bi lahko se bila zracnost - menjan je prakticno kompleten volansko mehanizem.  Ocitno je zracnost tudi v obnovljeni volanski letvi. Ne veliko, ampak prav toliko kot prej (cca 10 mm na obodu volana) - volansko letev sem menjal izkljucno zaradi te zracnosti, nobenega puscanja ali ropotanja ni bilo.

Ali sem prezahteven in je to normalno, ali pa sem dobil volansko letev z zracnostjo.

Urejal zok, 07.02.2019, 23:26.

Prikaži več možnosti