Skoči na vsebino

Baumgartner - Čakovec (HR)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
19 odgovorov v temi
halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 334
  • Avtomobil: F30 LCI

No kot naslov teme pove, sem bil na servisu Baumgartner. Prej sem se preko e-maila dogovoril za delo in samo ceno, dobil popust(za delo in material) in na koncu je vse bilo tako kot dogovorjeno. Olje sem imel svoje (orig. BMW) ostali material filtri ipd. sem vzel kar pri njih. Razen rednega servisa so mi menjali tudi t.i. "gumi puše" spredaj.

Moram reči s sprejemom, pogovorom več kot zadovoljen. No, na koncu pa še tankal za skoraj 11centov ceneje po litru.:metalc
Prikaži več možnosti

MG
MG

• Globalni moderator
  • Sporočil: 2 820
  • Avtomobil: E39 530iA

Lepo napisano. Hvala za podano izkušnjo. :ok

A lahko mnogoče podaš še oceno, če jih ocenjuješ po področjih naštetih tukaj:
http://forum.bmwslo....hread.php?t=864

Samo zaradi preglednosti :ok
Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Lepo napisano. Hvala za podano izkušnjo. :ok

A lahko mnogoče podaš še oceno, če jih ocenjuješ po področjih naštetih tukaj:
http://forum.bmwslo....hread.php?t=864

Samo zaradi preglednosti :ok

No da na hitro:
- gostoljubnost (10), nimaš kaj, ponudili kavico, razložili vse kaj se bo delalo, e opzorili, da bi bilo potrbeno čez dva meseca narediti "check" celotnega vozila, ni bilo kompliciranja, ker sem prinesel svoje olje (to me jeprvo odvrnilo pri nas, ko sem omenil, da bi prinesel svoje olje, je oni tam skoraj skup padel...)
- nadomestni avto nisem rabil, ker je sem počakal tam, ponudli so mi x kavic, sedežno in sem lahko užival, vmes pa s svojim prenosnikom opravil par službenih zadev na njihovem WiFi-ju
- cena (10), sicer je težko coceniti, saj bi vsak rad imel zastonj, pa vendar je vse držalo tako, kot smo se predhodno dogovorili plus še dodaten popust za delo in material..
- izkušenost (9) ena nižja ocena smao za to, da se še imajo možnost izboljšati, čeprav že prej, ko sem se dogovarjal po mailu, so bili zelo strokovni, ker ni vedel, kakšne "gumi puše" rabim, mi je kar poslal sliko in številke, če so prave,...
- lokacija (8), sicer za mene je 10, ker sem blizu meje (manj kot 50 km do Čakovca) in sem lahko še poceni tankal....
- čas trajanja (10) točno tako, kot smo se dogovorili že prej kot bo...
- napaka oz. servis je bil opravljen,
- oprali ga niso, ker je ravno deževalo in ni imelo smisla, čepraj je tudi to ponudil, pa tako ali tkao sem bil prejšnji teden v pralnici...

Salon je urejen, mogoče res ni tako velik kot naši in ni not X BMWjev, kar je verjetno posledica, da na tem delu ni tako velike kupne moči. Je pa dejal, da ogromno Slovencev pri njih servisira ali kupuje rezervne dele.

V glavnem celoti zadovoljen....
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 855
  • Avtomobil: BMW 3 FL

Cena dosti cenejša kot v SLO ?
Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Če računam še svoje olje, je bilo ceneje tam nekje 25%-30%...
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

30%? Skoraj ne verjamem, da imajo uro cirka 46 EUR.

Dobro bi bilo izpisati specifikacijo računa.
Prikaži več možnosti

iznogut
iznogut

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 157

30%? Skoraj ne verjamem, da imajo uro cirka 46 EUR.

Dobro bi bilo izpisati specifikacijo računa.

Koliko je pa pri nas ura ?
Prikaži več možnosti

nikz
nikz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 431
  • Avtomobil: i3,E21,Hyundai Kona EV

AW je 25 kun dajo pa 20% popusta.
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

AW je 25 kun dajo pa 20% popusta.

To pa je poceni. Potem mehaniki zaslužijo 500 eur. Kaj več jim ob taki ceni aw-ja sigurno ne morejo dati. :crazy
Prikaži več možnosti

nikz
nikz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 431
  • Avtomobil: i3,E21,Hyundai Kona EV

To pa je poceni. Potem mehaniki zaslužijo 500 eur. Kaj več jim ob taki ceni aw-ja sigurno ne morejo dati. :crazy

Ja mehaniki so slabo plačani, so pa fantje zelo vredu in jim zmeraj dam za pijačo.:beer
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik

To je cena, pri nas pa "lupijo", kaj šele Avstrija/Nemčija :)
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

To je cena, pri nas pa "lupijo", kaj šele Avstrija/Nemčija :)

Zakaj "lupijo"? Kako boš dal pa mehanikom normalno plačo?
Prikaži več možnosti

fantastic five
fantastic five

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 641

Točno tko..
Kolega je po 15letih dal odpoved pri Baumgartnerju,spravil ih je na čisti minimalec še za kruh in položnice ni imel,ta star pa njegov sin se pa vsak dan preganjata na šiht z novimi bemfli,ne sfolgajo im testna vozila menjat,vse sfukajo.
Ta star je že imel incident ko je z e39 m5 preplovil zastavo (ne vem točno a je bila 101 ali 128).
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik

Zakaj "lupijo"? Kako boš dal pa mehanikom normalno plačo?

Od kdaj je pa merilo koliko dobi nekdo plačo urna psotavka katero plača končni uporabnik ? Nu nujno, da ima "normalno"plačo mehanik, katera urna postavka za končnega uporabnika je npr. 120€
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 621
  • Avtomobil: Mašina

Pooblaščen servis za BMW v Sloveniji ne more fukcionirati z urno postavko izpod 60€ brez DDV ga ni pogoja če hoče obstati... bo pa to končnemu uporabniku v SLO vedno bolj težko "vcepit". Razlag je veliko...ampak če jih strnemo v par besed, je za to vzrok pri večini pooblaščencev to, da so zahteve v vlaganja in posodbaljanje z strani tovarne enostavno previsoke in za SLO tržišče nerealne....
Prikaži več možnosti

Kaspar
Kaspar

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 411
  • Avtomobil: E39 R6i

Pooblaščen servis za BMW v Sloveniji ne more fukcionirati z urno postavko izpod 60€ brez DDV ga ni pogoja če hoče obstati... bo pa to končnemu uporabniku v SLO vedno bolj težko "vcepit". Razlag je veliko...ampak če jih strnemo v par besed, je za to vzrok pri večini pooblaščencev to, da so zahteve v vlaganja in posodbaljanje z strani tovarne enostavno previsoke in za SLO tržišče nerealne....

:ok Točno tako, vsa ta vlaganja pa se, če se sploh, obrestujejo na zelo dolgi rok
LP

Ko BMW-jev R6 in V10 zarohni, se vse naenkrat lepše zdi! (bencinski, se razume!)

Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Sicer je vse skupaj že malo off-topic, jaz moram rečti, da sem bil s storitvijo zadovoljen. In tako kot me ne zanima, koliko Hofer/Mercator/Lidl svojim plača, ali banka uslužbencu, me tudi ne zanima koliko dobi mehanik pri njih. Verjamem, da nikjer ni rožnato. Ampak jaz kot stranka pač hočem ustrezno storitev za ustrezno ceno, in če imam možnost (bližina HR), bom to tudi izkoristil.

Tudi jaz si moram skozi mesec preračunat in si postavit neke omejitve, tako si bo serviser z razmerjem plača/urna postavka in strošek vlaganj to tudi naredil.

In ja, urna postavka (12 AW) je tam cca. 45€ brez popusta).

In to je enako kot mi uradni BMW prodajalce ponudi zimsko gumo RFT za ceno X, jaz pa jo lahko enostavno (enako RFT in z tisto zvezdico) dobim drugje za 30% in več ceneje dostavljeno na dom. Potem vprašanje, kdo je tu nor, oziroma imajo ogromno strank, ki jim je vseeno cena.
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik

Sicer je vse skupaj že malo off-topic, jaz moram rečti, da sem bil s storitvijo zadovoljen. In tako kot me ne zanima, koliko Hofer/Mercator/Lidl svojim plača, ali banka uslužbencu, me tudi ne zanima koliko dobi mehanik pri njih. Verjamem, da nikjer ni rožnato. Ampak jaz kot stranka pač hočem ustrezno storitev za ustrezno ceno, in če imam možnost (bližina HR), bom to tudi izkoristil.

Tudi jaz si moram skozi mesec preračunat in si postavit neke omejitve, tako si bo serviser z razmerjem plača/urna postavka in strošek vlaganj to tudi naredil.

In ja, urna postavka (12 AW) je tam cca. 45€ brez popusta).

In to je enako kot mi uradni BMW prodajalce ponudi zimsko gumo RFT za ceno X, jaz pa jo lahko enostavno (enako RFT in z tisto zvezdico) dobim drugje za 30% in več ceneje dostavljeno na dom. Potem vprašanje, kdo je tu nor, oziroma imajo ogromno strank, ki jim je vseeno cena.

Točno tako :ok

S podobnim razmišljanjem kot je zgoraj ne pridemo nikamor, ker potem se gremo lahko "igre" koliko zasluži nek majster v večji delavnici v oddelku vzdrževanja, ki zna narediti marsikaj, plačan je pa mizerno nizko itd.
Prikaži več možnosti

damdam
damdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 851
  • Avtomobil: e91 lci 320i efficientdyn

eto,,se moja izkusnja z Baumgartnerjem
zacela mi je svetit oranzna motorna lucka in ker imam bmw BMW Charly (bmwhat) sem takoj videl da gre za regulacijsko lambda sondo prek katalizatorjem...
Ker se mi ni dalo doma z tem ubadat sem sem odlocil da jo peljem do Baumgartnerja ,pa naj mojo e91pregledjo na servisu....ker sem doma samo med vikendi ,mi jo je na servis odpeljal oce.
Najprej so mi zamenjali vse svecke ter 1 vzigalno tuljavo...tako vsaj pise a racunu....na servisu mu mehanik pove da zdaj avto deluje ko mora,oce placa in se odpelje domov
zjutraj spet sveti oranzna motorna lucka za lambda sondo....nakar gre oce nazaj...
Mehanik mu rece naj pride za 2 uri,pa da bo avto do tedaj porihtan.Ko spet oce pride po avto mu mehanik pove da je zdaj zamenjal 1 injektor (pa se to je vgradil baje rabljenega,pa da mu ne more izdati za njega racuna,naj placa z gotovino)...pa se sprintal mu je katalosko od lamdba sonde in mu rekel naj si jo probama sama nabaviti :crazy :crazy
no...ok...pridem domov...preko interneta narocim original lamdbo in se 3 vzigalne tuljave (po kataloski st. iz Baumgartnerjevega izdanega racuna o menjavi)
in glej ga zlomka.....pri menjavi vzigalnih tuljav ugotovim da imam v avtu se vse 4 stare vzigalne tuljave :confused :confused
torej.....pri Baumgartnerju me vec ne vidijo...razen ce tipu stojim ha hrbtom in ga gledam kako mi vgrajuje novi materijal....banda...
ps...avto mi se vedno cuka zaradi injektorjev..tako da si on lahko ta 1 stari injektor katerega sem placal 120 eur vtakne v tazadnjo....
to je moja zelo negativna izkusnja z AC Baumgartner Cakovec...pika
Prikaži več možnosti

bratusa
bratusa

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 427
  • Avtomobil: BMW g30

jaz sem tam dal obnovit turbino, čez dva dni pa spet piskanje. Za mene šalabajzerji, pa tu poceni niso.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.