Skoči na vsebino

E39 M5

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
309 odgovorov v temi
DannyMPower
DannyMPower

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 732
  • Avtomobil: BMW

:confused

:frown ne vidim jih nič na cesti :frown
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 036
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Aja, to si mislil... ja, to je pa res :-D
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 019
  • Avtomobil: Bmw

4 leta pocakaj....pa ne bo vec dajatev..ker bo odltimer po slo zakonodaji..ce si ne bodo vmes spremislili..kar je pri nas mozno..sloveniastan!!!!

kot so ti drugi odgovorili, po novem je doba 30let.

Misliš še 13let? Ah tudi ko bo oldtimer se bodo "ljubitelji" spomnili novih izgovorov. V roku 10ih let na naših cestah ne bo videti nobenega vozila iz M oddelka starejšega od E60. :frown

Ne bit prepričan :obrvi

Jaz ga gledam vsak dan:mljask
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

DannyMPower
DannyMPower

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 732
  • Avtomobil: BMW

Jaz ga gledam vsak dan:mljask

Vem, tudi jaz :beer
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 019
  • Avtomobil: Bmw

Vem, tudi jaz :beer

:ok
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 258
  • Avtomobil: e46 323ci

Na avto.net sploh ni izbire. Že dolgo časa se prodaja ena modra, ki si ne zasluži imena M5.
Če se boš odločil za nakup, se boš moral precej načakati, ali pa jo iskati v tujino. V Nemčiji bi se moral najti kakšen lep primerek, bo pa tudi cena temu primerna.

Jaz ti lahko po pregledu tiste modre e39 M5 iz avtoneta povem, ker osebka, ki jo prodaja tudi osebno poznam, da je avto dobro ohranjen.
Dobre stvari:
-Motor dela OK. Ne potresava, se ne zaganja,... Dela tako kot mora.
-Motor je bil obnovljen (menda obstajajo dokazila... jaz se v to nisem spuščal, ker me ne zanima).
-Motor ni nikjer masten
-ploščice in diski so še OK
-platišča so gor original, gume za 1 sezono, če si kulturen voznik.
-avto je v originalnem stanju tako znotraj kot zunaj pač PFL e39, nima nobene ekstra navlake (špegli so pač nuja beri spodaj zakaj).
-Menjalnik nima lufta pri prestavni ročici (kar je velik +).

Avto ima naslednje težave:
-zajla za odpret pokrov motorja je vtrgana
-Rjavi na notranji sovoznikovih vrat (standard) in spredaj na sovoznikovi strani na blatniku.
-Avto ima slab akumulator.
-Avto bolj ko ne stoji že zadnja 4 leta pri istem lastniku
-avto ima grda ogledala. Razlog je ta, da so jih prejšnjemu lastniku ukradli oziroma potrgali in je avto prodal brez njih, zdajšnji lastnik pa je dal gor prve, ki jih je imel pri roki toliko, da se je lahko sploh vozil. Po želji kupca lahko prodajalec zrihta originalna ogledala za cca 250€/par.
-avtu manjka CD izmenjevalec (po želji, ga prodajalec zrihta za cca 50€).
-avto ima počeno eno tipko na klimatski napravi (ni vidno in ni moteče)
-avto ima na voznikovem sedežu levo usnjeno ledveno oporo zdrgnjeno in bi jo bilo treba pretapicirat (spet odvisno kolk je kupec picajzlast).
-zamenjat je potrebno ledvičke na pokrovu motorja.

P.S. avta se mu ne mudi prodat. Če gre za tak denar gre, če ne bo pa tam ostal kjer je.
Za nekoga, ki želi dokaj dobro osnovo in mu ni škoda dat še ena 2 jurja gor za malenkosti porihtat je avto uredu.
Seveda večina se vas bo spet zgražala ampak tako je dejansko stanje.
Če bi ga jaz kupil bi popravil tisto rjo na vratih in blatniku, zamenjal sprednje in zadnje luči z FL lučmi (jebiga pač s ponaredki saj zgledajo kot original...), zamenjal špegle in dodal weksler, zamenjal olje in jermene in gas.
Pač na okroglo 2k€ vržeš gor in maš dober avto z domnevno obnovljenim motorjem ( TO JE TREBA PREVERIT!!!)...

Lp

1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Obnovljen motor ima potencial, da je bistveno slabši kot če bi bil original. Goetze obročki pa tako cheap sranje v motorju je katastrofa. Sam tik-tak-tik-tak-generalka 10k plz.

Urejal voith, 13.02.2015, 12:59.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 696
  • Avtomobil: Clown shoe, 1275 turbo

Jaz ti lahko po pregledu tiste modre e39 M5 iz avtoneta povem, ker osebka, ki jo prodaja tudi osebno poznam, da je avto dobro ohranjen.
Dobre stvari:
-Motor dela OK. Ne potresava, se ne zaganja,... Dela tako kot mora.
-Motor je bil obnovljen (menda obstajajo dokazila... jaz se v to nisem spuščal, ker me ne zanima).
-Motor ni nikjer masten
-ploščice in diski so še OK
-platišča so gor original, gume za 1 sezono, če si kulturen voznik.
-avto je v originalnem stanju tako znotraj kot zunaj pač PFL e39, nima nobene ekstra navlake (špegli so pač nuja beri spodaj zakaj).
-Menjalnik nima lufta pri prestavni ročici (kar je velik +).

Avto ima naslednje težave:
-zajla za odpret pokrov motorja je vtrgana
-Rjavi na notranji sovoznikovih vrat (standard) in spredaj na sovoznikovi strani na blatniku.
-Avto ima slab akumulator.
-Avto bolj ko ne stoji že zadnja 4 leta pri istem lastniku
-avto ima grda ogledala. Razlog je ta, da so jih prejšnjemu lastniku ukradli oziroma potrgali in je avto prodal brez njih, zdajšnji lastnik pa je dal gor prve, ki jih je imel pri roki toliko, da se je lahko sploh vozil. Po želji kupca lahko prodajalec zrihta originalna ogledala za cca 250€/par.
-avtu manjka CD izmenjevalec (po želji, ga prodajalec zrihta za cca 50€).
-avto ima počeno eno tipko na klimatski napravi (ni vidno in ni moteče)
-avto ima na voznikovem sedežu levo usnjeno ledveno oporo zdrgnjeno in bi jo bilo treba pretapicirat (spet odvisno kolk je kupec picajzlast).
-zamenjat je potrebno ledvičke na pokrovu motorja.

P.S. avta se mu ne mudi prodat. Če gre za tak denar gre, če ne bo pa tam ostal kjer je.
Za nekoga, ki želi dokaj dobro osnovo in mu ni škoda dat še ena 2 jurja gor za malenkosti porihtat je avto uredu.
Seveda večina se vas bo spet zgražala ampak tako je dejansko stanje.
Če bi ga jaz kupil bi popravil tisto rjo na vratih in blatniku, zamenjal sprednje in zadnje luči z FL lučmi (jebiga pač s ponaredki saj zgledajo kot original...), zamenjal špegle in dodal weksler, zamenjal olje in jermene in gas.
Pač na okroglo 2k€ vržeš gor in maš dober avto z domnevno obnovljenim motorjem ( TO JE TREBA PREVERIT!!!)...

Lp

Ej, do zadnjega sem bil na tvoji strani glede scene okoli e60 ampak tukaj bom pa vskočil...
Ti, ali nisi videl tega avta v lajfu, ali pa govoriš o katerem drugem E39 s kromiranimi špegli... Ali pa nabijaš, ker lastnika osebno poznaš.

Ker si konkretno izpostavljal zadeve, pa pojdimo lepo po vrsti:
-motor (ko nam ga je uspelo upalit na booster) je od začetka potresaval in zaganjal, močno! Res da se je umiril čez čas, ko se je zadeva segrela... Stvar sem pripisal malomarnosti lastnika, da ga dejansko pol leta ni niti zalaufal. Motor je masten (bil), kot bi ga polil z oljem po sprednjem delu ventildeklov. Tako da BP nikakor ni, je pa res da naj bi bil motor menjan in to, da po kake pol ure delovanja in nekaj vožnje je stvar funkcionirala in predstavlja dejansko najmanjšo težavo pri tem avtu.
-zavore spredaj so totalno preglodane (vsaj takrat so bile), zadaj morda še za 5-10kkm
-platišča so že original ampak so v enakem stanju kot avto, gume na sprednjih so napačnih dimenzij in drgnejo po koloteku, ko do konca zamotaš volan
-menjalnik res nima lufta

-poleg rjavine na vratih in blatnikih si najbolj kritični del izpustil... Gnil je pri odprtini za gorivo - do te mere, da zamaka skozi in pa posledično spodaj, kjer je pri navadnih e39 akumulator.

-notranjost je tako-tako... Ni bil ključni faktor, ki me je odvrnil, čeprav je voznikov sedež res grdo natrgan, prisotna je vsesplošna obraba, kot pri bolj ali manj vseh e39 teh letnikov.

- plus ostale napake, ki sem jih nštel že v postu kjer sem citiral samega sebe

Nikakor ni dobra osnova. Mogoče je zgolj osnova ali pa avto za kose, kot donor car za kak drug projekt... Po moji oceni je vreden med 4 in 5k€, bližje 4.
He who shall be last, shall be sideways and smiling :-D
Prikaži več možnosti

Hoonigan
Hoonigan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 484
  • Avtomobil: 3x

@BMW4everafter, ne seri. Tole je že druga tema o modelu M5, kjer streljaš gluposti. :)

Lahko potrdim, kar je napisal @PussyWagon, pa verjetno bi lahko še kaj dodal. Ta avto nas je šlo že kar nekaj pogledat in če bi bil vsaj približno dobra osnova, bi se že dolgo vozil po cesti, namesto da propada na parkingu...
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 909
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

@BMW4everafter, ne seri. Tole je že druga tema o modelu M5, kjer streljaš gluposti. :)

Lahko potrdim, kar je napisal @PussyWagon, pa verjetno bi lahko še kaj dodal. Ta avto nas je šlo že kar nekaj pogledat in če bi bil vsaj približno dobra osnova, bi se že dolgo vozil po cesti, namesto da propada na parkingu...

ali pa lastnik, da nebi bil tako trmast glede cene...
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Dobro dobro...
Samo napisal sem kaj sem videl 1 teden nazaj, ko sem si ga malo bolj podrobno ogledal.
Kaj me napadate takoj.
Ta avto stoji pri tem lastniku že 4 leta se mi zdi ali pa morda še celo več... Zakurbla ga kadar pride kdo pogledat drugače pa čez poletje ga dvakrat morda vžge in ga gre prepucat po industrijski coni par krogov gor pa dol...

A zajlo je imel že prej utrgano za haubo, ko ste vi hodili gledat??
Ker odkar je zajl autrgana so totalno zjebali ledvičke spredaj, ko so na silo odpirali haubo... (no vsaj pleh ni povit in poškodovan...)

Motor se res ni zaganjal, ko ga je vžgal. Tudi mi smo ga na booster vžgali, ker je akumulator hin (kot tudi sem napisal da je).
Zdaj možno, da je motor spucal, da zgleda čist in nezamaščen. Nič ne rečem. Tudi to je varjanta.
Rekel je sicer, da malo curi olje pri enem oringu na vanosu?! Kot sem gledal bi moralo to bit na desnem bloku motorja.

TOČNO! Res sem pozabil omenit rjavino pri pokrovčku za bencin. Vendar kolikor je meni znano je to hiba vseh e39, je bilo tu na forumu tudi enkrat zasledit zato na to nisem spuščal kakšne velike pozornosti.

Skratka. Napisal sem kar sem jaz videl, ko sem ga šel pogledat sicer mimogrede, ker sem šel iskat k njemu čisto neko tretjo zadevo, pa sem sproti še avto pogledal, ker ga je ravno iz dvorišča v garažo prestavil zadnjič, ko je bil tisti hud sneg...

Je pa zanimivo, da so na armaturi pixli na zaslončkih še kolkor tolk normalni za razliko večine e39 hehe

Urejal BMW4everafter, 13.02.2015, 14:45.

1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci

Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 696
  • Avtomobil: Clown shoe, 1275 turbo

Dobro, to se zdej popolnoma drugače bere...

In ne, takrat sem haubo odpiral normalno. Škoda je bilo avta, ker je bil res posebnež, notranjost kot je še pri nobenem nisem videl - totalno huda! Se mi pa zdi, da je avto že prišel k njemu v slabem stanju, trenutni lastnik pa drugega ni naredil kot malenkost vozil nato pa postavil pred dvorišče.

A zavore je potem zamenjal, če praviš da so ok?
He who shall be last, shall be sideways and smiling :-D
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja ploščice so nekje na polovici, morda, diski pa nimajo omembe vrednega roba... Zame so taki diski in ploščice še OK. Za koga drugega mogoče niso... Stvar posameznika pomojem.

Notranjost je tudi meni huda, še posebej zato, ker je kombinacija usnje/blago.
Aja morda še ena omembe vredna napaka na tem avtu. Tisti okrogli gumbi na sedežih ki so verjetno za premikanje ledvene opore (okrogel knof, ki kaže v 4 različne smeri puščice?). Tisto ne dela ne na voznikovem ne na sovoznikovem sedežu. :)
Pa zadnje rešetke za ventilacijo (pred zadnjo klopjo na sredini) so polomljene. Se jih neda premikat.

Glede motorja pa res ne vem. Kje pa naj bi bil najbolj zamaščen motor ko ste šli gledat??

Prikaži več možnosti

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 399
  • Avtomobil: V8

Kolega ga je šel gledat cca 2 leti nazaj, ga citiram, "avto je polom". Že ogled @Pussya pove vse.
Prikaži več možnosti

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 645
  • Avtomobil: F11&M3

Jst sem ga gledal 3 leta nazaj (preden sem kupil svojo M5).
Avto je podn. Notri strgan, zanemarjen, skratka edini avto, ki sem ga šel gledat, ki je odpadel, še preden sem se šel zapeljat.
4everafter, kaj ti ni jasno, da gledaš take klumpe? Od Vrankarja M5 recimo se je tudi nekaj časa prodajal, pa je svetove pred tem.
Prikaži več možnosti

TaDe330
TaDe330

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 699
  • Avtomobil: e92 M3 DKG

Ali je bil od Vrankarja M5 sploh kje oglasevan, ali se samo to prodaja po internih krogih? :-D
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 420
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Je bil kar nekaj časa oglaševan tudi po avto.netu, od forumaša.

Verjetno ni problem v tem, da nekdo hodi gledat klump, ampak da se razlikujejo kriteriji in je nekaterim "klump" očitno dobra osnova, drugi pa ne vem če bi si upali že sam motor vzeti.:) Oziroma verjetno pridemo še tretji, ki bi nam šlo že na jok ob videnem.
Prikaži več možnosti

dado20
dado20

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 369
  • Avtomobil: e92

Od forumasa @lupe?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Jst sem ga gledal 3 leta nazaj (preden sem kupil svojo M5).
Avto je podn. Notri strgan, zanemarjen, skratka edini avto, ki sem ga šel gledat, ki je odpadel, še preden sem se šel zapeljat.
4everafter, kaj ti ni jasno, da gledaš take klumpe? Od Vrankarja M5 recimo se je tudi nekaj časa prodajal, pa je svetove pred tem.

Ne ne saj jih ne gledam :) Šel sem nekaj za eno drugo vozilo iskat pa sem videl sproti ravno v garaži to M5 in si jo pobližje ogledal.
Isti lastnik ima tudi e63 M6 z neko predelavo (jo pa ne bo prodajal.. jo je kupil zase).

Lastnik je govoril nekaj, da je ta dotična M5 bila nekaj časa celo pri Jerry-ju. Ali je to res?!?!

Urejal BMW4everafter, 13.02.2015, 20:20.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 036
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Lastnik je govoril nekaj, da je ta dotična M5 bila nekaj časa celo pri Jerry-ju. Ali je to res?!?!

Ni res, je pa res da je bila kar nekaj časa doma eno ulico stran od mene :laugh Lastnik je bil forumaš @M&M, on je bil tisti ki so mu ukradli ogledala :ok2

Urejal Jerry, 13.02.2015, 20:31.

Prikaži več možnosti