Skoči na vsebino

Nova serija 5 - G30 (2016)

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
228 odgovorov v temi
tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 857

Tudi pri seriji 2 Active Tourer ni xenona. Serijsko halogen, za doplačilo LED.

LED stane 1.034 EUR (slovenski cenik)

Urejal tom78, 25.02.2015, 19:44.

:bmw   I :mznak FAN                                                              

BMW :mznak  - WHERE TOO MUCH IS JUST RIGHT

Prikaži več možnosti

bmw_fan1
bmw_fan1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 665
  • Avtomobil: g30 530d xdrive

kdaj je predvidena prodaja nove serije 5??
bmw f31 335ix
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 132
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Mislim, da avtomobila ne bo pred koncem 2016 (verjetno november ali december).

Nekaj takega.
Prikaži več možnosti

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 747

Bo pa fajn motorček v tej novi limuzini. 3 valni 1.5 D z oznako 516d... Pa kaj je s temi švabi zmešanimi? jao jao jao... :crazy :crazy :crazy
Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 956
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

sej za naše avtoceste in 110 na uro je še 516d preveč. Vsak dan sem na avtocesti in vsi po prehitevalnem pasu vozijo za popizdit

Urejal mika2023, 06.03.2015, 13:13.

Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 069

Bo pa fajn motorček v tej novi limuzini. 3 valni 1.5 D z oznako 516d... Pa kaj je s temi švabi zmešanimi? jao jao jao... :crazy :crazy :crazy

Bo jih pa ko smetja pri nas ...
:-D

Urejal Colt, 06.03.2015, 13:43.

Prikaži več možnosti

Razor_X5
Razor_X5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 726
  • Avtomobil: BMW xDrive

S tem downsizingom mi grejo že dobesedno na ku**c :damn. Ne rečem, saj podpiram tehnološki razvoj, ampak ti mlinčki, ki jih tlačijo vsepovsod mi že najedajo vse. Ne vem, če kupiš serijo 5, kupiš avto z nekim statusnim simbolom, kar pa petica z mlinčkom vsekakor ni, kot tudi ne kaka 520d ali 525d (s 4-imi valji). Včasih so se držali reka R6 v petico, R4 v trojko, V8 v sedmico, čeprav je prevladoval ravno tako R6 motor v trojkah. Spolnim se, ko je stric kupil novo e46 330d je bilo to nekaj povsem vsakdanjega za leto 2003, danes moraš pa kako novo 330d ali 335d že z lupo iskat, da jo najdeš. Ista zgodba je tudi nova F10/11 serija, 530d so že tako redki, da jih bomo kmalu začeli šteti med eksote.
Sam sem mnenja, da naj te mlinčke tišijo v mestne malčke, križarke pa naj pustijo primiru predno jim ves pečat vzamejo.
Razumem, da izvajajo na prozvajalce velik pritisk jebeni ekologi (naj grejo v azijo težit z ozaveščanjem, EU pa naj primiru pustijo, ker nas kaka Kitajska še 100let ne bo dohitela z ekologijo), samo z zmanjševanjem valjev ne bomo prišli nikamor, ker definitivno ni to prava smer, prave smernice je ubrala recimo Mazda s Skyactive tehnologijo, ki jo podpiram :ok

Urejal Razor_X5, 06.03.2015, 18:00.

BMW za veselje do vožnje :metalc
Prikaži več možnosti

komandantmark
komandantmark

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 762
  • Avtomobil: -

Sem prepričan da bo BMW s ponudbo 6-in več valjnikov v novi seriji 5 poskrbel zate in za tvoje somišljenike :ok
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 018
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

S tem downsizingom mi grejo že dobesedno na ku**c :damn. Ne rečem, saj podpiram tehnološki razvoj, ampak ti mlinčki, ki jih tlačijo vsepovsod mi že najedajo vse. Ne vem, če kupiš serijo 5, kupiš avto z nekim statusnim simbolom, kar pa petica z mlinčkom vsekakor ni, kot tudi ne kaka 520d ali 525d (s 4-imi valji). Včasih so se držali reka R6 v petico, R4 v trojko, V8 v sedmico, čeprav je prevladoval ravno tako R6 motor v trojkah. Spolnim se, ko je stric kupil novo e46 330d je bilo to nekaj povsem vsakdanjega za leto 2003, danes moraš pa kako novo 330d ali 335d že z lupo iskat, da jo najdeš. Ista zgodba je tudi nova F10/11 serija, 530d so že tako redki, da jih bomo kmalu začeli šteti med eksote.
Sam sem mnenja, da naj te mlinčke tišijo v mestne malčke, križarke pa naj pustijo primiru predno jim ves pečat vzamejo.
Razumem, da izvajajo na prozvajalce velik pritisk jebeni ekologi (naj grejo v azijo težit z ozaveščanjem, EU pa naj primiru pustijo, ker nas kaka Kitajska še 100let ne bo dohitela z ekologijo), samo z zmanjševanjem valjev ne bomo prišli nikamor, ker definitivno ni to prava smer, prave smernice je ubrala recimo Mazda s Skyactive tehnologijo, ki jo podpiram :ok

Se pravi za downsizing niso krivi pri BMW-ju ampak kupci :ok Ko bodo vsi kupovali le V8 in V6 bencinarje bodo ostalo nehali delat. :ok2

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 367

Sem prepričan da bo BMW s ponudbo 6-in več valjnikov v novi seriji 5 poskrbel zate in za tvoje somišljenike :ok

Seveda da bo samo bos to mastno placal.Po moznosti kakih 15000€ vec.:crazy
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 018
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Seveda da bo samo bos to mastno placal.Po moznosti kakih 15000€ vec.:crazy

Če bi v roke vzel kakšen katalog bi ugotovil da je več kot pol razlike v ceni v sami opremi. Če recimo 520d naložiš do serijske opreme kakšnega 550i je razlika občutno manjša kot je videti na začetku.

Urejal andrej777, 06.03.2015, 18:55.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 680
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Te 516i/d bo res žalostno vozt s stališča veselja do vožnje. Motor tudi ne kaže nobenega veselja do vrtenja. Zvok in pa mirnost pa tudi ni na ravno v ponos tej klasi :)

To pišem glede na 216i tourerja ki sem ga malo testiral prejšnji teden. Že tukaj se mi je zdelo da avto zadržuje motor - ker je šasija sposobna več :)
Prikaži več možnosti

iznogut
iznogut

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 157

Kaj zdaj stokate. v e34 je bil 1.8 motor z 115 konji pa se je prežvel :P.
Prikaži več možnosti

Gregc
Gregc

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 148
  • Avtomobil: Kareta

Se pritožujete, kot da boste vsi pred saloni stali in naročali nove.

V kolikor pa mi je znano bodo v ponudbi ostali tudi večji motorji, tako da nobenemu ne bodo pištole držali na glavi in ga silili v nakup mlinčka.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

Če bi v roke vzel kakšen katalog bi ugotovil da je več kot pol razlike v ceni v sami opremi. Če recimo 520d naložiš do serijske opreme kakšnega 550i je razlika občutno manjša kot je videti na začetku.

Ne razumeš.

Eno je razlika v ceni same motorizacije,ki zna biti velika,drugo je pa da kupec 550i vzame bistveno več opreme kot kupec 520d.
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Razor_X5
Razor_X5

BMW fanatik

• Uporabnik

Se pravi za downsizing niso krivi pri BMW-ju ampak kupci :ok Ko bodo vsi kupovali le V8 in V6 bencinarje bodo ostalo nehali delat. :ok2

To krivdo ne valim na kupce ampak na zakonodajo EU in našo slovensko politiko. Seveda vsak, ki kupuje avto gleda na dejstvo, da pride čim ceneje skozi ter dobi največ kar lahko :ok
Da ne bo pomote, 520d in 525d štirivaljniki so kar se moči tiče, več kot dovolj zmogljivi in gladko povozijo kako 530d v e39 ali začetne serije e60 samo jim manjka kultiviranosti in tiste pike na i :) Vendar, če naši davki kakršni so ne bi bili tako visoki in cene ne bi dignili tako visoko po ceniku, kjer so sedaj, bi se tudi bistveno več 30d enot prodalo v F10/11 :ok

Aja pa še to V8 naj ne bi bilo več v ponudbi, 550i bo dobil R6 z dvema turbinama

Urejal Razor_X5, 06.03.2015, 20:59.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 132
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Čez nekaj let.... "Dvovaljnik ni pravi bmw, taprav ima tri valje. Štirak, je pa itak za petičneže. ":-D :jok
Med problemi pa bodo glavne debate... "Na mojem 512d mi žvižga peta turbina, ali je imel kdo podoben problem?"

Si predstavljate našega @Jerry-a, ko bo pisal hvalospeve o štirivaljnikih.

Urejal Bavarec fan, 06.03.2015, 22:12.

Prikaži več možnosti
    • sssimon je všeč

DreamBMW
DreamBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 521
  • Avtomobil: E61 530dTA

Čez nekaj let.... Dvovaljnik ni pravi bmw, taprav ima tri valje. Štirak, je pa itak za petičneže. :-D :jok

:-D
LP
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

Čez nekaj let.... "Dvovaljnik ni pravi bmw, taprav ima tri valje. Štirak, je pa itak za petičneže. ":-D :jok
Med problemi pa bodo glavne debate... "Na mojem 512d mi žvižga peta turbina, ali je imel kdo podoben problem?"

Si predstavljate našega @Jerry-a, ko bo pisal hvalospeve o trovalnjikih:laugh.

:ok2
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Razor_X5
Razor_X5

BMW fanatik

• Uporabnik

Se pritožujete, kot da boste vsi pred saloni stali in naročali nove.

V kolikor pa mi je znano bodo v ponudbi ostali tudi večji motorji, tako da nobenemu ne bodo pištole držali na glavi in ga silili v nakup mlinčka.

To je res, samo ko si bom sam lahko 1x privoščil to G30 serijo - ni važno ali novo ali rabljeno, kot lastnik osebno dam tudi nekaj na znamko oziroma imidž, in mi ravno ni v nek ponos vozit avto, katerih enaki modeli na trgu imajo lahko 1.5 motor ali pa 3.0 :napaka
Poglej recimo malo na avto.net, koliko F10/11 imaš na voljo s 30d/i enotami ali več? En drobiž jih imaš, ostalo so samo 2.0d 4-valjniki :jok
Isto recimo trenutni model MB ML in CLS, sami 250 bluetec v ponudbi :fight

Si predstavljate našega @Jerry-a, ko bo pisal hvalospeve o štirivaljnikih.

Menjaj avto, boš prišel ceneje skozi hahaha :laugh

Urejal Razor_X5, 07.03.2015, 02:14.

Prikaži več možnosti