Skoči na vsebino

Izpušni sistem

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
50 odgovorov v temi
m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 799
  • Avtomobil: bel traktore

Kje se dobijo takšni poceni lonci? Koliko denarja pride vse skupaj?

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Ne vem, jaz sem samo pred leti na fiesti probal cev od katalizatorja in na koncu zadnji lonec Magnaflow. Pa mi ni bilo najbolj všeč in sem se odločil, da ne bom več takšnih stvari na avte deval. Je pa bil univerzalen lonec, ki je imel homologacijske papirje za cel kup avtomobilov. Se pa res ne spomnim več cene. Najbolj ugodno ga je takrat zrihtal dr. Izpuh, ceneje kot direktno od uvoznika, stroški montaže in izdelave cevi so pa bili smešno nizki (kakšnih 20€, če se prav spomnim in to z računom). Recimo, da je takrat vse skupaj s homolgacijo prišlo nekje v rangu 150€. Lahko, da sem se sicer pošteno zlagal glede cene, ker se res ne spomnim več, vem pa tudi da tista fiesta ni bila veliko vredna in sigurno nisem kaj dosti več od tega zapravil za ta hec.

Na tehničnem nikoli problemov, mimo policajev sem se dostikrat vozil, pa nič. Potem se pa enkrat v nedeljo peljem v trgovino po robo za zajtrk, pa me ustavijo z lučkami in gnjavijo za homologacijo za izpuh. In takrat sem bil zelo vesel, da sem jo imel.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti
    • m4tj4z je všeč

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 087
  • Avtomobil: OPC

Iscem nekoga v okolici Celja/Zalec, da bi mi nardil drug sporten oz bolj pretocen srednji lonec. Samo cev ne bi dal, ker se bojim, da bi bilo preglasno.

Lp, Ziga

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 070
  • Avtomobil: bmw

Ce je zadi original lonec ne bo preglasno ce je cev namesto srednjega lonca
E46__wagon
Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 893

Cev namesto zadnjega lonca je bedarija. Sem bil enako tudi jaz "pameten" in sem dal na E60 535i Logarssonu delat axle-back straight pipe. Kvaliteta izdelave sicer 1A, ideja (moja) pa žal fail. Avto je imel sicer do 4k rpm lep glas, naprej je pa kar potihnil in zvenel enako kot s serijskim loncem. Najbolj mi je pa živce žrlo donenje pri cca. 3-4k rpm na AC, žal je ravno to območje obratov, ki jih ima avto pri 120-160kmh. Stran vržen denar in nikoli več. Če hočeš lep športni zvok, kupiš kompleten izpuh priznane znamke, ki je razvit za specifični avto. Če hočeš brutalni zvok, kupi brutalni avto. Straight pipe in podobne garažne kreacije so pa otroški program.

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 766
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

v Preboldu imaš Ribiča :)

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti
    • ŽigecBMW525 je všeč

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 070
  • Avtomobil: bmw

Cev namesto zadnjega lonca je bedarija. Sem bil enako tudi jaz "pameten" in sem dal na E60 535i Logarssonu delat axle-back straight pipe. Kvaliteta izdelave sicer 1A, ideja (moja) pa žal fail. Avto je imel sicer do 4k rpm lep glas, naprej je pa kar potihnil in zvenel enako kot s serijskim loncem. Najbolj mi je pa živce žrlo donenje pri cca. 3-4k rpm na AC, žal je ravno to območje obratov, ki jih ima avto pri 120-160kmh. Stran vržen denar in nikoli več. Če hočeš lep športni zvok, kupiš kompleten izpuh priznane znamke, ki je razvit za specifični avto. Če hočeš brutalni zvok, kupi brutalni avto. Straight pipe in podobne garažne kreacije so pa otroški program.

Govora je o cevi namesto srednjega lonca
E46__wagon
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 087
  • Avtomobil: OPC

Oziroma bolj izdelava srednjega lonca :)

Fabi v šempetru še dela? On mi je pred leti nardil lonce za m3 pa so bli vredu.

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 896
  • Avtomobil: prdalica

Saj Dr.izpuh še dela. Če kdo zna kaj narediti je to on.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • ŽigecBMW525 je všeč

ales.
ales.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 798
  • Avtomobil: BMW

Fabi še dela.

Prikaži več možnosti
    • ŽigecBMW525 je všeč

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 054
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Jaz bi tudi rabil nov izpuh za e30 320i. Doma imam tudi hartge kolektor ki bi ga namontiral na avto. Potem pa nazaj nekaj podobnega tovarniški zadevi le mogoče malo glasneje.

Nekaj sem že klical v Samobor pa ni bilo nekega odziva, možakar je rekel da pokliče nazaj in klica ni bilo.

Koga bi priporočali?

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti