Skoči na vsebino

E6x splošna vprašanja

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
632 odgovorov v temi
BMWgeek
BMWgeek

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 609
  • Avtomobil: BMW

Štrom sicer ni ravno moje področje ampak se mi zdi da bi se moral prižgat, ko izklopiš senzor. Vsekakor se ga splača peljat še na tester, ali pa poišči drug ventilator in ga priklopi na konektor za probo. Če bo drug delal, potem je to to. 

Ima kakšno vezo termostat ali vodna pumpa? Ko je avto prižgan je zgornja cev ki gre iz termostata na zgornjo luknjo v hladilnik mehka, je to normalno? Ko jo stiskam slišim kako se voda pretaka v ekspanzijsko posodo.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 099
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ima kakšno vezo termostat ali vodna pumpa? Ko je avto prižgan je zgornja cev ki gre iz termostata na zgornjo luknjo v hladilnik mehka, je to normalno? Ko jo stiskam slišim kako se voda pretaka v ekspanzijsko posodo.

Odgovor imaš na PS

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 853
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Ve morda kdo, kje so izhodne odtočne cevi strešnega okna pri e60 lci (zadaj).
Sprednje sem očistil, zadaj na eni strani teče lepo, na drugi se mi zdi slabše.
Hvala
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 470
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Sem včeraj malo pobrskal po netu in prišel ravno do tega podatka, ja. Bravo BMW  :crazy. Upam, da so kupcem v naprej povedali kako deluje business navi, ker jaz bi popizdil, če bi doplačal za navi, potem mi pa karte ne kaže.

Pač še en dokaz kako Nemci na vse možne načine cufajo denar iz žepov svojih kupcev. E39 je imel normalno navigacijo s karto in potem ti v novem modelu uturijo navi brez karte.  :fight

V mojem primeru je vseeno, ker nisem kupil novega in sem vesel da ni kaj crknilo  :-D

Odvisno od trga in pokritosti s kartami - leta 2005 je vse skupaj bilo se nekaj nivojev manj razvito kot danes, od Slovenije je bil pokrit bolj kot ne samo avtocestni kriz in regionalke, in v tem primeru je bil na voljo le arrow view...

Ce imas INPA kabel, z NCS Expertom potegni dol konfiguracijo M-ASK modula ter poglej kako imas nastavljeno opcijo MAP_2D, in jo iz nicht_aktiv nastavi na aktiv. Od verzije firmwarea M-ASK-a je odvisno ali bo funkcioniralo - kar nekaj sem jih ze odklenil, in delujejo normalno. Ce ne deluje, potrebujes update, pa bo delovalo.

Prikaži več možnosti

netgear
netgear
  • Uporabnik
  • Sporočil: 23
  • Avtomobil: E60 520i

Zdravo,

da prvo na kratko razlozim nekaj stvari. Imam E60ko letnik 2004 (520i) in mi ne gori nobena lučka, ker pa sem bil radoveden sem si kupil Carly in pognal diagnostiko vozila. Carly je zaznal 4 napake na vozilu, te napake so:

Engine / Motor

Fault Code: 00279C
Fault Explanation: Thermostat map cooling: control

Instrument cluster / Kombiinstrument

Fault Code: 00A557

Fault Explanation: :debuginfo combi

Fault Code: 00A3BD

Fault Explanation: :CAN ID 0C0 ERROR failure message Alive central gateway / CAN ID 0C0 ERROR failure message Alive ZGM

Fault Code: 00A3B9
Fault Explanation: :CAN ID 19E ERROR failure message Status DSC

Ker se ne spoznam na te zadeve, bi prosil nekoga da mi na kratko razlozi kaj je vse "narobe".

Hvala

Lp.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 655
  • Avtomobil: E61 535D

Zdravo,

da prvo na kratko razlozim nekaj stvari. Imam E60ko letnik 2004 (520i) in mi ne gori nobena lučka, ker pa sem bil radoveden sem si kupil Carly in pognal diagnostiko vozila. Carly je zaznal 4 napake na vozilu, te napake so:

Engine / Motor

Fault Code: 00279C
Fault Explanation: Thermostat map cooling: control

Instrument cluster / Kombiinstrument

Fault Code: 00A557

Fault Explanation: :debuginfo combi

Fault Code: 00A3BD

Fault Explanation: :CAN ID 0C0 ERROR failure message Alive central gateway / CAN ID 0C0 ERROR failure message Alive ZGM

Fault Code: 00A3B9
Fault Explanation: :CAN ID 19E ERROR failure message Status DSC

Ker se ne spoznam na te zadeve, bi prosil nekoga da mi na kratko razlozi kaj je vse "narobe".

Hvala

Lp.

Mogoče da ti je elektrike zmanjkalo, oziroma da si menjaval akku. Izbriši napake, pa jih daj še enkrat preverit naslednji dan, pa boš videl kaj bo.

Prikaži več možnosti

netgear
netgear
  • Uporabnik

Mogoče da ti je elektrike zmanjkalo, oziroma da si menjaval akku. Izbriši napake, pa jih daj še enkrat preverit naslednji dan, pa boš videl kaj bo.

Dejansko bi lahko bil kriv akumulator, ki sem ga menjal lani decembra. Akumulator sem zamenjal sam, sem pa avto peljal na pooblaščeni servis, da mi vpišejo nov akumulator. Ali je možno, da so pozabili še te “napake” izbrisati?

Jutri bom lahko resetiral napake, saj imam zaenkrat samo brezplačno aplikacijo, ki ne omogoča brisanja napak. Bom sporočil v ponedeljek, če so napake še prisotne.

Hvala.

Lp
Prikaži več možnosti

netgear
netgear
  • Uporabnik

V nedeljo sem kupil Carly aplikacijo in izbrisal napake. Danes po 3 dneh in cca 150km sem zopet priklopil avto in sedaj ni bilo nobene napake. @panki_86 hvala za pomoč :)

Lp
Prikaži več možnosti
    • zaxxon in panki_86 uporabnikom je všeč to sporočilo

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

V nedeljo sem kupil Carly aplikacijo in izbrisal napake. Danes po 3 dneh in cca 150km sem zopet priklopil avto in sedaj ni bilo nobene napake. @panki_86 hvala za pomoč :)

Lp

Ni kaj :ok

Prikaži več možnosti
    • netgear je všeč

Bimmer-MB
Bimmer-MB

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 143
  • Avtomobil: E60 530D M-paket

Aplikacijo si lahko iz neta poberes forum 4PDA carly. No sedaj je kar je  :-D

Carly je res uporabna zadeva. Le škoda, da se ne da kodirat modulov kot primer pri nadgradnji ali zamenjavi. 

Urejal Bimmer-MB, 27.09.2019, 15:37.

Prikaži več možnosti

BMWgeek
BMWgeek

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 609
  • Avtomobil: BMW

Carly je res uporabna zadeva. Le škoda, da se ne da kodirat modulov kot primer pri nadgradnji ali zamenjavi. 

Imaš kakšne link do aplikacije?

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Jaz sem jo kupil pred tremi leti, pa imam za tistih 70€ vedno zadnjo verzijo aplikacije :metalc

Prikaži več možnosti

Bimmer-MB
Bimmer-MB

Začetnik

• Uporabnik

Registrirat se moras na 4pda in potem ti delujejo linki za download. So pa zneraj nove full brezplačne verzije gor. 

Urejal Bimmer-MB, 27.09.2019, 17:26.

Prikaži več možnosti

Bimmer-MB
Bimmer-MB

Začetnik

• Uporabnik

Jaz sem jo kupil pred tremi leti, pa imam za tistih 70€ vedno zadnjo verzijo aplikacije :metalc

To je bilo še takrat. Sedaj se vsko leto plača za eno leto uporabe. Vprašanje kako dolgo vam bojo še pustili nadgradnje. A to imaš vse aktivno full verzijo za 70€?

Obstaje tudi BimmerCode aplikacija prav tako se jo dobi na forumu 4pda pod carly. 

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

To je bilo še takrat. Sedaj se vsko leto plača za eno leto uporabe. Vprašanje kako dolgo vam bojo še pustili nadgradnje. A to imaš vse aktivno full verzijo za 70€?

Obstaje tudi BimmerCode aplikacija prav tako se jo dobi na forumu 4pda pod carly.

Ja, imam full verzijo. Naj bi bila lifetime, ker smo uporabniki takrat pritožili in dobili, to kar smo plačali.
Takrat sem še doplačal vse ostale zadeve v Carlyju (oops to sem pozabil).
BimmerCode imam tudi (kupljeno), samo ne podpira mojega avta za 1x :crazy

Pripete slike za predogled

• Screenshot_20190927-193956.png
  • EEE7EF31-B1EB-428E-BF78-3D063726EE57.png

Urejal panki_86, 27.09.2019, 18:44.

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 470
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Inpa, NCSExpert, Tool32 in WinKFP so zakon. V tem vrstnem redu. :ok2

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Inpa, NCSExpert, Tool32 in WinKFP so zakon. V tem vrstnem redu. :ok2

Se strinjam, če pa rabiš kaj na hitro, ali si pa na poti (pa se kaj zalomi), je pa Carly čisto ok ;)

Prikaži več možnosti
    • Bimmer-MB in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Bi mi znal kdo od vas mojstrov sprogramirat zamenjavo katalizatorja? Ali pa pregledat, če NOx senzor deluje?
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Bi mi znal kdo od vas mojstrov sprogramirat zamenjavo katalizatorja? Ali pa pregledat, če NOx senzor deluje?

Jaz še nisem tak daleč s programiranjem, da bi to znal, niti nisem tega nikoli delal :(

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Jaz še nisem tak daleč s programiranjem, da bi to znal, niti nisem tega nikoli delal :(

Ista/D mogoče tudi INPA bi morala imeti meni, kjer v živo spremljaš parametre vozila. Tam bi morale biti tudi vrednosti NOx senzorja (če seveda deluje). Žal nimam zaenkrat še pravega kabla, da bi se s PCjem povezal :( če se kdo spozna na zadeve, naj mi javi.
Prikaži več možnosti