Skoči na vsebino

E91 318i belo moder dim

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
33 odgovorov v temi
labelone
labelone

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 112

Pozdravljeni,

Imam bmw-ja 318i letnik 2006 zanima me kaj bi to lahko bilo. Ko avto stoji nekaj časa na mestu in potem ko ga prižgeš vse normalno ko pa pritisneš na gas pa malo pokadi belo - moder dim ampak samo na začetku nato ne več. Prosim za pomoč kaj bi to lahko bilo.
Prikaži več možnosti

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 164
  • Avtomobil: E91 LCI 325i Touring

Belo-moder dim pri bencinarju vedno pomeni, da izgoreva tudi olje.
Moras olje pogosto dolivati?
Nebo je črno, Zemlja je modra. (Jurij Gagarin)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

labelone
labelone

Novinec

• Uporabnik

Aha, avto imam šele dober teden, v avtohiši vrtač na bi menjali oljni filter in neke obročke ali nekaj podobnega niso pa dolili olje. Olje bo zamenjano v ponedeljek (5W30 original bwm), potem bi to moralo izginiti ali kaj ? Ampak to vedno naredi samo na začetku potem nikoli več. Hvala za pomoč
Prikaži več možnosti

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 164
  • Avtomobil: E91 LCI 325i Touring

Obročke?
Batne obročke? - če ja potem je bila opravljena t.i. "mala generalka"?

Dvomim in upam da se motim. No vsekakor - spremljaj porabo olja od menjave dalje in če le-ta ne bo previsoka, lahko rečeš da je vse OK.
Kaj točno je za te motorje previsoka poraba olja pa naj pove kdo ki je lastnik, mislim pa, da več kot 1l/5000km ne bi smel pit.
Nebo je črno, Zemlja je modra. (Jurij Gagarin)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 059
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pozdravljeni,

Imam bmw-ja 318i letnik 2006 zanima me kaj bi to lahko bilo. Ko avto stoji nekaj časa na mestu in potem ko ga prižgeš vse normalno ko pa pritisneš na gas pa malo pokadi belo - moder dim ampak samo na začetku nato ne več. Prosim za pomoč kaj bi to lahko bilo.

Če pokadi samo na začetku je to ponavadi znak, da so slabi tefloni. Ko ugasneš motor, olje zaradi slabih teflonov iz glave steče v izgorevalne komore in posledica tega je plav dim ob vžigu. Potrebno bo menjat teflone.
Prikaži več možnosti

labelone
labelone

Novinec

• Uporabnik

Pokadi samo na začetku, čeprav včeraj ko sem prižgal avto bolj proti popoldnevu, ni niti malo pokadilo, bom sigurno dal preverit pri mehaniku, potem pa klical na avtohišo naj zamenjajo glede nato da je še garancija na motor.

Najlepša hvala za pomoč

Urejal labelone, 24.03.2015, 10:55.

Prikaži več možnosti

labelone
labelone

Novinec

• Uporabnik

Aja pa še to ta verzija nima v motorju tiste palčke za pregled nivoja olja ampak se je treba zanašat na računalnik in njegove senzorje :/
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 766
  • Avtomobil: Suši

Tebi so samo zaračunali in zamenjali nič. Koliko si pa plačal?

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti

labelone
labelone

Novinec

• Uporabnik

Plačal nisem nič, šlo je na njihove stroške, račun so mi dali za evidenco, ampak je napisano da so menjali neke distančnike, alternator, jermenico, desni obroč rotorja, regulator , tesnila. To piše na računu ampak ker ima avto šekr garancijo na motorju ga bom peljal nazaj , ker ta stvar je gotovo povezana z motorjam, kolikor ste tukaj napisali.
Prikaži več možnosti

labelone
labelone

Novinec

• Uporabnik

Evo naj bi odkrili napako zakaj bmw ko nekaj časa stoji prižgan in potem ko pritisneš na gas pokadi moder dim, naj bi bila zanič neka cev ( cev je nekaj na V , točno ime sem pozabil). Zanima me ali je to možno ? Sama cev se nahaja nekje pri motorju, samo meni se vse tako čudno zdi glede nato da to servisirajo pri avtohiši vrtač ker gre na garancijo mislm da bom vseeno še peljal na pooblaščen servis da preverijo zadevo.
Zanima me ali je možno da zaradi te cevi bmw kadi moder dim ?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Evo naj bi odkrili napako zakaj bmw ko nekaj časa stoji prižgan in potem ko pritisneš na gas pokadi moder dim, naj bi bila zanič neka cev ( cev je nekaj na V , točno ime sem pozabil). Zanima me ali je to možno ? Sama cev se nahaja nekje pri motorju, samo meni se vse tako čudno zdi glede nato da to servisirajo pri avtohiši vrtač ker gre na garancijo mislm da bom vseeno še peljal na pooblaščen servis da preverijo zadevo.
Zanima me ali je možno da zaradi te cevi bmw kadi moder dim ?

Oddušek oljnih hlapov? Tudi to je možno, ja.
Prikaži več možnosti

labelone
labelone

Novinec

• Uporabnik

Točno to so zamenjali, poleg tega pa še oljni filter in olje. Pravi mehanik meni da naj se peljem da se stvar malo bolje ulaufa ampak sedaj kadi še bolj aaaaaaaaaa ima kdo idejo kaj bi lahko še bilo preden mi zamenjajo polovico motorja. Prosim pomoč
Prikaži več možnosti

martin11
martin11

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 167

Opazuj porabo olja in preglej izpuh, če je kaj znakov olja (masten )potem ne kaže dobro.Če zaznaš sledi olja so tefloni ali pa batni obročki.
Prikaži več možnosti

labelone
labelone

Novinec

• Uporabnik

Poraba olja je bila sledeča četrtek 9.4 je kazalo porabo ko sem peljal avto na servis je bilo olje na pred zadnji črtici + pisalo mi je da moram doliti 1l olja. Potem sem se peljal domov avto je stal od takrat naprej do pondelka doma nihče se ni vozil nič , ko pa sem za foro preveril olje v soboto in nedeljo mi pa je napisalo da je skoraj polno, avto pa nima palčke za pregled nivoja olja ampak se je treba zanašat na računalnik. Potem naj bi na servisu, kjer naj bi odpravili napako kajenja ampak posledično sedaj šenkrat bolj kadi, čisto temno moder dim pa smrdi po zažganem. Izpuh je čisto črn kar mi ni nekaj všeč, bom preveril če je. Odkar sem kupil tega bmw-ja sem se pomoje vozil vse skupaj 5 dni ostalo je bil na servisu na garanciji :/ , s tem da ko sem ga prvič pripeljal tja so mi rekli da je to normalno da kadi modr dim , če pa je beu to pa ni normalno , jst mislm da za tako avtohišo si to nebi smel privoščiti bom pa sigurno sedaj v torek malo po mizi udaril, ker vidim da se enostavno neda drugače z njimi zmenit.

Če bi bil izpuh od olja kaj lahko pričakujem, da bi bilo potencialno lahko narobe ?

Urejal labelone, 05.04.2015, 08:33.

Prikaži več možnosti

martin11
martin11

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 167

Koliko km imaš prevoženih?Predvidevam,da je avto uvožen in ima prevrtene kilometre.To je značilno za večino uvoženih BMW-ev ali pa je komu zakuhal.Samo enkrat sem kupil uvožen avto in ta je bil prav tako bencinar na števcu 70k km, olja pa je pil 1l na 1000 km, zamenjal sem teflone in ni bilo nič bolje, seveda takrat še nisi dobil garancije.
Prikaži več možnosti

labelone
labelone

Novinec

• Uporabnik

Kar se kilometrov tiče mislim da so kar normalni ker avto ima 220k prevoženga , prej pa ga je vozila neka familija z dvema majhnima otrokoma. Tu lahko sklepam da avto ni bil grdo vožen, prav tako pa so vpisani vsi servisi , jaz mislim da je potrebno pogledati glavo motorja, kajti oče je mel podoben primer na svojem avtomobili sicer je bil dizel ampak ko je pritisnil na gas mu je pokadil črn dim , potem je peljal na servis so poskušali vse druge dele prej zamenjati nato pa so le glavo motorja dal pregledat, brusit .... Od takrat naprej ni nič več kadil tako da smatram da bi lahko bilo kaj v zvezi s tem , tako da bom videl še v torek kaj bodo rekli , čene drugega bom zahteval denar nazaj kar pa mislm da nebo problem ker mi je mudel že parkrat reku da če želim mu lahko avto vrnem da bo vse plačov in podobno ampak tega veselja mu nebom naredu dokler se ne bodo še malo zapufali zaradi avtomobila potem bom pa zahteval denar nazaj.
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 597
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Kar se kilometrov tiče mislim da so kar normalni ker avto ima 220k prevoženga , prej pa ga je vozila neka familija z dvema majhnima otrokoma. Tu lahko sklepam da avto ni bil grdo vožen, prav tako pa so vpisani vsi servisi , jaz mislim da je potrebno pogledati glavo motorja, kajti oče je mel podoben primer na svojem avtomobili sicer je bil dizel ampak ko je pritisnil na gas mu je pokadil črn dim , potem je peljal na servis so poskušali vse druge dele prej zamenjati nato pa so le glavo motorja dal pregledat, brusit .... Od takrat naprej ni nič več kadil tako da smatram da bi lahko bilo kaj v zvezi s tem , tako da bom videl še v torek kaj bodo rekli , čene drugega bom zahteval denar nazaj kar pa mislm da nebo problem ker mi je mudel že parkrat reku da če želim mu lahko avto vrnem da bo vse plačov in podobno ampak tega veselja mu nebom naredu dokler se ne bodo še malo zapufali zaradi avtomobila potem bom pa zahteval denar nazaj.

Tuki na forumu je @mitja155, ki dela pri Vrtaču. Da ne bo nakoncu ravno obratno:ok
Prikaži več možnosti

labelone
labelone

Novinec

• Uporabnik

saso24 zaradi mene če dela, če je šef mi je čisto vse eno popravijo naj mi avto tko kot se zagre in naj mi ne govorijo da se grejo nek baš neki dober in pošten servis ker sm se zadosti pozanimal, enostavno če ga ne znajo popraviti kot se zagre naj ga pa peljejo na avto aktiv , ne da od kar imam avto sem se vozil cirka 5 dni vse ostalo je bil na servisu pri vrtaču, in s tem da če je bil na servisu mislm da vsak pričakuje da po stvar delala oziroma da bo to nekak to , NE PA DA JE ŠE SLABŠE ! in da avto še enkrat bolj kadi kako pa je na začetku, pa o tem da ne govorimo o temu da modr dim je zdrav za avto ( od PRODAJALCA @ vrtač ) , oprosti za moj ton ampak avto mi je zelo všeč in res bi ga rad imel vsaj še 2-3 leta ampak izgleda da to nebo mogoče , o pa o tem da ko sem prvič pripeljal avto mi je tip ki me je avto prodal rekel da naj mu ga kar pustim da mi bo v celoti vrnil denar, zej pa povej ali je to odnos in povej mi kaj naj še rečem glede vrtača ?
Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 321
  • Avtomobil: :(

Razumem da ai jezen zaradi situacije, a glede na to da se trudijo odpravit napako in da ti je pripravljen vrnit denar je zame 100% posteno. Redko katera avtohisa bi to storila brez uporabe odvetnikov:)
Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Razumem da ai jezen zaradi situacije, a glede na to da se trudijo odpravit napako in da ti je pripravljen vrnit denar je zame 100% posteno. Redko katera avtohisa bi to storila brez uporabe odvetnikov:)

Se strinjam, nimaš jim kaj očitat.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.