Skoči na vsebino

Akumulator?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
40 odgovorov v temi
nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 966
  • Avtomobil: e91 320d, 1290 SDGT

Kot vem v avto z funkcijo start/stop ne gre navaden akumulator in tudi do mene je že prišla info o gelu v njem. Ne vem pa koliko na to vpliva tista regeneracija energije med zaviranjem.

Lp, Samo
Prikaži več možnosti

damirj79
damirj79

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 220

Tako je, res ne gre navaden, ampak tudi gelni ne.
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 413
  • Avtomobil: Citroen AX

Tako je, res ne gre navaden, ampak tudi gelni ne.

pac pa, ...?
Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 966
  • Avtomobil: e91 320d, 1290 SDGT

Tako nekako kaže za tele mlinčke

http://bmwfans.info/..._warranty_only/

V mojem primeru lahko uporabim le zadnje tri varjante.

In pa še opis:

http://en.wikipedia....ki/VRLA_battery

Lp, Samo
Prikaži več možnosti

fallenangel
fallenangel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 955
  • Avtomobil: BMW F31, Passat B8

Jaz sem pred zimo menjaval aku in sem se pozanimal glede tega in mi je bilo takole rečeno:
Lahko vzameš navaden aku (da ni AGM) in ko ga zmontiraš ga je treba na BMW-ju registrerat ker ni AGM. In po cca 1letu do dveh ga lahko vržeš v smeti. Zakaj se ne spomnim. Pomoje ker je pri AGM večja zagonska moč in ga uniči.

Tako da sem poiskal AGM aku in sem dobil od Varte za 194€. V trzinu pa vem da je cena cca 270€ in treba ga je bilo naročiti in čakati cca. 14dni.
Pri AGM, če je iste zagonske moči (A) in enakih amperov ga ne rabiš nič regsitrerat samo zmontiraš in to je to :)

LP

Urejal fallenangel, 01.04.2015, 18:32.

Prikaži več možnosti

Malecky
Malecky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 892
  • Avtomobil: BMW E91 318d

Registrirat aku se da z BMWhat sam je hudih 5€ za doplačat potem pa ni važno kolkokrat to delaš.

AGM se v tujini dobi BP, v Slo zgleda še niso ravno odkriti in navijajo cene.

http://www.autozeitu...-intact-efb-agm
http://www.kfztech.d...atterietest.htm

Cena v tujini dobrega 92Ah https://www.autoteil...50A-oxid-4.html

PS. Treba je zamenjat z istim tipom baterije, tudi če je AGM boljši ni nujno tako v vsakem primeru in so lahko težave! Če pa je original AGM pa itak spet. V testu je zmagal najcenejši AGM 160€, Varta npr. je bla takrat 350€. :eek
Prikaži več možnosti

-T-
-T-

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 521
  • Avtomobil: F31 335 XD

Jest sm dobu Varto za 160+ddv. Morm pa se klemo zamenat itak :P
Prikaži več možnosti

TaDe330
TaDe330

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 721
  • Avtomobil: e92 M3 DKG

fantje zdravo,
imam vprasanje, ki se nanasa na akumolator.

Zgodilo se mi je, da avto ne dobi "iskre" oziroma "zastarta" in se slisi "tk tk tk tk" in sumim ali na svecke ali na akumolator, ki je znamke fiam ce se ne motim.

Avto med voznjo nic ne cuka ali kakorkoli da bi se poznalo na moci.

je ze kdo imel kaj taksnega?

Kaj pa štarter? Če motor sploh ne obrača oz. ne vergla in se sliši ''tk tk tk'', ko obrneš ključ, potem je štarter.

Urejal TaDe330, 02.04.2015, 08:54.

Prikaži več možnosti

mateyo
mateyo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 394
  • Avtomobil: BMW E92

A kdo zrihra to varto al kupm exide za 151€?
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 988
  • Avtomobil: LPP Urbana

Kaj pa štarter? Če motor sploh ne obrača oz. ne vergla in se sliši ''tk tk tk'', ko obrneš ključ, potem je štarter.

mehanika je v top stanju. problem tiči v elektroniki, treba je določene komponente preverit.
Prikaži več možnosti

sasiti
sasiti

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 298

Kako pa preveriš ali imaš AGM akumulator ali navadnega? Na aku. nič ne piše, je pa bele(oz. sivkaste) barve.
Prikaži več možnosti

Malecky
Malecky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 892
  • Avtomobil: BMW E91 318d

I've seen a lot of confusing information posted about battery replacement, registration, and what it means. I recently had a conversation with a very helpful BMW tech about this, and here's what I learned:

There are two kinds of batteries BMW uses - standard and AGM (Advanced Glass Mat, like Optima, Odyssey, and Kinetic).

The white ones are standard, the black ones are AGM.

Each type of battery has a "charging map" that BMW has created from research. This changes the characteristics of the alternator's output depending on how long the battery has been in the vehicle. This "timer" is what starts when you register the new battery. There are also different maps for batteries of different amp/hour capacities.

HOWEVER:

The car can only hold one "map" at a time. If you have a standard battery (which my car came with) and you upgrade to an AGM battery (which is what I did), then the registration process is NOT sufficient. Your car doesn't have the right map to use for an AGM battery!

You need to recode the car to tell it that you have a AGM battery, so that you can download the new charging map into it, and THEN it knows what to do.

This is also true if your car came with a black AGM battery, and you have downgraded to a standard type battery. You now need to get the car coded for the new battery.

Even if you change from one battery to another of the same type, if one has more amp/hour capacity than the other, then recoding is needed. The maps are also different for batteries with different amp/hour ratings.

An Autologic shop can do this far easier than the dealer, I'm told.

I hope that clarifies what is being talked about on this matter.
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

Slaviša
Slaviša

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 25
  • Avtomobil: e90 320d

Zdravo, imam eno vprasanje. Imam e90 320d 120kw letnik 2005 januarja. Teden dni nazaj mi je crknil akumulator in sem kupil neoriginalnega. Prodajalec me je opozoril, da se naj pozanimam, ce je potrebno preko testerja narediti nekaksno prilagoditev novega akumulatorja. Zanima me ce mi lahko kdo pomaga glede tega?

Lp

Urejal Slaviša, 26.11.2017, 20:11.

Prikaži več možnosti

Alen232
Alen232

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 468
  • Avtomobil: Bmw 318d 2009

Slaviša treba je vpisat nov akumulator, sploh pa ce je mocnejsi.

Zdravo naj si sposodim temo.

Nekje sem prebral da na bmw-ju sploh pa E91 zna vcasih vklapljat lucko za airbag(kot da je mrezica strgana) zato ker je akumulator ze svoh? Zdaj me pa zanima ce mogoce kdo ve kako močen akumulator gre v 320d automatik E91, avto ima navi, gretje sedezov itd.., baje je to pomembno pri akumulatorju, ce imas vec uporabnikov? Meni pa zdaj ko je postalo mraz je takoj vrglo to napako, ceprav noben ne sedi na sovoznikovi strani, sem pa gledal v prtljaznik, je kr neki cuden akumulator in bi menjal. Hvala za odg.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 525
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Akumulator vpišeš sam takrat ko je razlika v Ah od obstoječega.

Če imaš recimo sedaj notri 95Ah in daš novega 95Ah ne rabiš nič vpisovati.

Slaviša treba je vpisat nov akumulator, sploh pa ce je mocnejsi.

Zdravo naj si sposodim temo.

Nekje sem prebral da na bmw-ju sploh pa E91 zna vcasih vklapljat lucko za airbag(kot da je mrezica strgana) zato ker je akumulator ze svoh? Zdaj me pa zanima ce mogoce kdo ve kako močen akumulator gre v 320d automatik E91, avto ima navi, gretje sedezov itd.., baje je to pomembno pri akumulatorju, ce imas vec uporabnikov? Meni pa zdaj ko je postalo mraz je takoj vrglo to napako, ceprav noben ne sedi na sovoznikovi strani, sem pa gledal v prtljaznik, je kr neki cuden akumulator in bi menjal. Hvala za odg.

Nekje mora pisati koliko je Ah,ponavadi piše zgoraj če pa ne je pa nekje ob strani akumulatorja.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

martin11
martin11

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 167

Moral bi menjati akumulator na E90 320D,pa me zanima tale https://www.silux.si...de-agm-92-ah-d-.Kaj menite  je cena ugodna in  ali ga je potrebno registrirati čeprav je v avtu enake zmogljivosti!

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 100
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Ce do sedaj nisi imel AGM, ga je potrebno registrirati.Cena je OK, firma tudi.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 765

Akumulator vpišeš sam takrat ko je razlika v Ah od obstoječega.
Če imaš recimo sedaj notri 95Ah in daš novega 95Ah ne rabiš nič vpisovati.

Nekje mora pisati koliko je Ah,ponavadi piše zgoraj če pa ne je pa nekje ob strani akumulatorja.

Ni res, vsako zamenjavo akumulatorja z novim je potrebno vpisati. Vpise se tudi ali je akumulator original BMW ali aftermarket.
Prikaži več možnosti

martin11
martin11

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 167

Imam start stop tako ,da je AGM.Hvala MIHOLD!

Prikaži več možnosti

davieM
davieM

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 63
  • Avtomobil: BMW e91 320d l.2009

živjo,

jz sm kupil Bosch-ev, 95 Ah, AGM.

Velik sem razmišljal o tem ali naj kupim "navadnega" npr. 85 Ah ker je dost cenejši, saj sploh ne uporabljam start-stop funkcije.

Nisem bil siguren da je to najboljše pa sem rajši kupil tapravga. 

Kukr sem razumel, mogel bi preko NCS ali ISTA/P sprogramirat da je notri navaden akumulator.

Kljub temu nisem vedel če smem iz AGM spremeniti v navadnega, obratno vem da lahko.

A je kdo od vas to naredu?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.