Skoči na vsebino

2002 E39 540iA

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
148 odgovorov v temi
bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 523
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Avto je res lep in se zelo lepo pelje:ok
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 624
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Res ma lepo opremo. Levo steklo je pa res ze orng za odpis :ok Mogoce ves, a ti sedezi so prvovgradni?
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 023
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Čudovit. Kolk lep zgleda, ko ni M opreme. Čista klasika:mljask

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 808
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Jaz vem, konec koncev sem bil eden od lastnikov tudi jaz (šesti, če se ne motim), ni pa z avtom nič narobe :-D Ustavi se enkrat pri meni ko boš na tem koncu in bova podebatirala :beer

Ma joj, da si se glavo glede tega razbijam. Ve se da je bila neka muljaza glede zavarovalnice in to pomojem ne enkrat, kar se je vidlo (moje in nato kolegovo oko), pri nakupu. Je pa bil lepo popravljen, pa sprednje luci ima nove, tako da je to tudi nekaj :ok2. Pred teboj ne vem kdo vse ga je imel ampak je nekdo nekaj pozabil...

Avto je res lep in se zelo lepo pelje:ok

Smo ga probali, samo zdaj se cakamo da mlajsi bratec pride (Mini) pa da zmerimo pospeske :beer

Res ma lepo opremo. Levo steklo je pa res ze orng za odpis :ok Mogoce ves, a ti sedezi so prvovgradni?

Mas prav, res je naloadan. Glede ogledala, cakam na cudez :-D Poglej na prvo stran, imas spisek opreme, se pravi masaza fahrer/beifahrer in comfortsitz, tako da ja, origigi. Sicer je na avtu vse original, razen ce jaz kaj nadgradim.

Čudovit. Kolk lep zgleda, ko ni M opreme. Čista klasika:mljask

Hvala, se trudim da tak ostane tudi z kilometri, ki jih pridno stanca :)

M paket bi mu pasal ampak potem vec ne bi bil original, kar je pomojem brezveze. Pa za M paket bi moral biti dosti nizji, vsaj odspredaj :ok

Urejal MajoR, 30.10.2015, 00:44.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 523
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Smo ga probali, samo zdaj se cakamo da mlajsi bratec pride (Mini) pa da zmerimo pospeske :beer

Poglej privatno sporočilo...:ok
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

Ta avto ima srečo, da je zmeraj v dobrih rokah. :ok

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 491
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ma joj, da si se glavo glede tega razbijam. Ve se da je bila neka muljaza glede zavarovalnice in to pomojem ne enkrat, kar se je vidlo (moje in nato kolegovo oko), pri nakupu. Je pa bil lepo popravljen, pa sprednje luci ima nove, tako da je to tudi nekaj :ok2. Pred teboj ne vem kdo vse ga je imel ampak je nekdo nekaj pozabil...

Nič takega ni kar ti misliš, ni treba v vsem iskat teorijo zarote :laugh Sem ti napisal že na PS, sicer pa da ne bo kakega dvoma: z avtom ni NIČ narobe, ravno obratno, mislim da gre za eno najboljših E39 na forumu, če že ne kar najboljšo (za moj okus) - avto je vrhunski :beer
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Nič takega ni kar ti misliš, ni treba v vsem iskat teorijo zarote :laugh Sem ti napisal že na PS, sicer pa da ne bo kakega dvoma: z avtom ni NIČ narobe, ravno obratno, mislim da gre za eno najboljših E39 na forumu, če že ne kar najboljšo (za moj okus) - avto je vrhunski :beer

Jerry, poglej kak si napisal, kaj si bi clovek drugega mislil ko si dal tega ogromnega smiliya zraven :-D Teorije zarote pri meni?? Ta bo tezka :-D. Kot sem rekel, slisal sem, da je slo za zgodbo z zavarovalnico, zato ima avto nove sprednje luci :-), vitalnega ni bilo nic poskodovanega, to mi je bilo pomembno tudi pri nakupu.

Ta avto ima srečo, da je zmeraj v dobrih rokah. :ok

Menda res :) Ma vsi se bojijo V8 pa avtomatika zraven. Sem imel sam podobno mnenje ker ne ves, ko pa enkrat probas pa vidis da je to to.

Urejal MajoR, 30.10.2015, 13:33.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry, poglej kak si napisal, kaj si bi clovek drugega mislil ko si dal tega ogromnega smiliya zraven :-D Teorije zarote pri meni?? Ta bo tezka :-D. Kot sem rekel, slisal sem, da je slo za zgodbo z zavarovalnico, zato ima avto nove sprednje luci :-)

Smajli gor ali dol, zato sem pa napisal da ni z avtom nič narobe :ok2 Luči se da dobit tudi po legalni poti, ni vsaka menjava luči goljufija ;) Hotel sem namignit da drugič če kaj ne veste o E39-kah raje mene vprašajte (velja za vse na splošno, ne samo zate), sploh pa če gre za moj bivši avto :) Smajlijev pa boljše da ne lepim več, da ne bo spet kdo kaj narobe razumel -.-

:laugh Joke :ok
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Smajli gor ali dol, zato sem pa napisal da ni z avtom nič narobe :ok2 Luči se da dobit tudi po legalni poti, ni vsaka menjava luči goljufija ;) Hotel sem namignit da drugič če kaj ne veste o E39-kah raje mene vprašajte (velja za vse na splošno, ne samo zate), sploh pa če gre za moj bivši avto :) Smajlijev pa boljše da ne lepim več, da ne bo spet kdo kaj narobe razumel -.-

:laugh Joke :ok

Ma malo mors podkurit :laugh. Ravno danes obrnil 369.000 :metalc. Do kdaj si prognoziral da bo EDC delal? :laugh Ne ves kaj me fascinira, ko vklopim sport na edc-ju se avto obnasa cist po mojem okusu ko sem v "racing" modu. Ne poskakuje ampak sledi cesti nenormalno, gor dol, po grbini...zna bit neudobno na slabi cesti ampak na dobri je pravi uzitek. Kes same M5 vzmeti so me presenetile kako so mehke. Premehke za moj okus :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ma malo mors podkurit :laugh. Ravno danes obrnil 369.000 :metalc. Do kdaj si prognoziral da bo EDC delal? :laugh Ne ves kaj me fascinira, ko vklopim sport na edc-ju se avto obnasa cist po mojem okusu ko sem v "racing" modu. Ne poskakuje ampak sledi cesti nenormalno, gor dol, po grbini...zna bit neudobno na slabi cesti ampak na dobri je pravi uzitek. Kes same M5 vzmeti so me presenetile kako so mehke. Premehke za moj okus :)

Malo te moram pa res :ok2 EDC amortizerji morajo načeloma delat vsaj do 400.000 km, s tem da se na koncu ne zmehčajo kot navadni ampak postanejo trdi, torej ravno kontra od običajnih. Imaš torej še nekje 50k km fore, potem bi jih jaz na tvojem mestu zamenjal. No saj boš videl kako se bo avto obnašal, k sreči se jih da čisto brez problemov menjat za navadno podvozje. Jaz bi na tvojem mestu takrat zmontiral gor komplet :mznak podvozje in zdravo... ali pa nove Monroe plinske, ti se na E39 odlično obnesejo :ok
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Jah, sem cisto pozabil temo, kolko se vozim z avtom :)

Kilometri so trenutno 394.850, kupil sem ga za 334.500, kar pomeni da sem do sedaj naredil malo vec kot 60.000 v deveh letih in pol (April 2014).

Najvecje hibe...hm...podvozje odspredaj definitivno. Sem sedaj spet menjal vse 4 roke, original Lemforder. Prejsnje roke niti se silent bloke niso imele potrgane niti so se koncniki do konca "razhodili" vendar je sprednji konec vleklo kot zmesano. Zdaj bo spet vsaj 40.000km mir (upam).

Drugace redne menjave olja na 8.000-10.000km. Zacel sem z Motulom 300V, vmes presaltal na Ravenol RCS 5W-40, sedaj pa ze 2 intervala na Motulu nazaj. Ne vem zakaj, mogoce placebo efekt ampak se mi zdi da lepse dela. Dolivanja je mogoce pol litra na interval, pa se to ko je dosti na levem pasu na avtobahnu pri redlinu :)

Letos je bilo menjano:

- zadnji desni kolesni lezaj

- olje Motul 300V Power 5W40 + filter, filter zraka Mahle

- novi visko Hella-Behr (garancija, prejsnji ni dobro delal)

- Schumi je popravil daljinsko

- Schumi je popravil potrgane kable za odpiranje prtljaznika

- Superspirnt zadnji lonec, prvo okrogel nato z ovalnimi zakljucki (slike sledijo), zahvala @JD Performace :ok

- se en vecji servis pri @Pocesnk II :

+ olje Motul 300V Power 5W-40 + filter,

+ menjana sprednja spodnja leva roka,

+ stelanje rocne,

+ instalacija Supesprint lonca,

+ menjava sprednjih stabilizator linkov Meyle HD (malo debelejse od standardnih, zglob bolj vzdrzljiv)

+ menjava zadnjih stabilizator linkov Meyle (ni HD verzije)

+ menjava zadnjega stabilizatorja za 14mm (1 mm debelejsi kot serijski za EDC podvozje)

+ menjava vseh 4 gumic stabilizatorjev

+ menjan sprednji levi lezaj (FAB)

+ menjan zadnji senzor visine snopa

+ menjan sprenji senzor visine snopa (vendar nima pravega vpetja)

- par dni nazaj menjane preostale 3 roke - zgornja leva, zgornja in spodnja desna vse original Lemforder (zahvala gre Oljni center in avtodeli)

- menjane zajle za rocno, ker stare so se prevec raztegnile (Bosch), sedaj koncno rocna prime kot se zagre

- nove pakne za rocno ATE

- nov BMW znak za havbo (40€ :crazy)

- narejena optika

Hm to je tako iz glave, sigurno sem se kaj pozabil. Ko delas neko kilometrino je kar dosti stvari sproti za vzdrzevat, ce hoces da avto dela kot mora. Pranje priblizno enkrat tedensko, rocno seveda. Razen ce me ni doma, potem se zgodi da je tudi 2 tedna na suhem :) Tako pac je, vse ostalo je :blabla :ok

Kot zanimivost naj povem tole. Prejsnje silent bloke sem imel Meyle HD in se ti so bili zategnjeni v zraku, ko so kolesa dol visela (majstri vsepovsod vam povem). Sedaj ko je boter Boge silent (original Lemforder roka), je voznja neverjetno mehkejsa. Seveda mi je mehanik zategnil silent bloke komaj na tleh, ko je avto bil v naravnem polozaju. Razlika je ogromnaaaa. Ne samo da le Meyle HD bil po PS-u bolj trd, se napet je bil konkretno in se je res poznalo, ni me motilo ampak sedaj komaj vidim razliko. Sedaj se je treba privadit na mehkobo voznje hehe.

Pripete slike za predogled

• WP_20160722_001.jpg
  • WP_20160722_002.jpg
  • WP_20160722_004.jpg
  • WP_20160722_005.jpg
  • WP_20160722_006.jpg
  • WP_20160722_008.jpg
  • WP_20160722_009.jpg
  • WP_20160729_16_42_20_Pro.jpg
  • WP_20160729_22_25_41_Pro.jpg
  • WP_20160729_22_26_11_Pro.jpg

Urejal MajoR, 07.10.2016, 20:42.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • krt in Deyo uporabnikom je všeč to sporočilo

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 236
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Lepo je videti da se avto vzdržuje z kvalitetnim materialom  :ok

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Samuel
Samuel

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 197

Sem že mislil, da sem naletel na prodajno temo. :svic

Vidim, da skrbiš zanj kot od prvega dne ali še bolj. Daj še kako sliko objavi.

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem že mislil, da sem naletel na prodajno temo. :svic

Vidim, da skrbiš zanj kot od prvega dne ali še bolj. Daj še kako sliko objavi.

Komaj zdaj vidim :) Hehe, za zdaj se ne, bo se malo pri meni ce mi bo :ok

Fantje, bil danes na servisu, narocil sprednje diske in ploscice...ker mam pac pun k*** nadomestnih (govorim o ATE, da se razumemo)...cena pa taka da dol pades :crazy. Kaj cemo, vsak uzitek nekaj stane hehe...

Se samo najdem nekoga ki ima orodje za blokado odmicnih, pa lahko zacnemo menjavat tesnila :ok Aja, pa nove zimake rabim, ker so "stari" romali na 525dT. Ljubica, nimas kaj in to z stilom :ok2

Urejal MajoR, 23.12.2016, 01:26.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 702
  • Avtomobil: LPP Urbana

avto sem videl v živo in je perfekten :ok

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 999
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

... narocil sprednje diske in ploscice...ker mam pac pun k*** nadomestnih (govorim o ATE, da se razumemo)...cena pa taka da dol pades :crazy. Kaj cemo, vsak uzitek nekaj stane hehe...

Torej boš vzel originalne?

Zanimivo, če pridejo iz istega traku ... :-D

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Mishko
Mishko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 275
  • Avtomobil: E39

Daj kakšno slikco z novim loncem  :ok2

Vegetables are living creatures too, they're just easier to catch!
I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
Vegetarian - that's an old Indian word meaning lousy hunter.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 236
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Torej boš vzel originalne?

Zanimivo, če pridejo iz istega traku ... :-D

Ne govori neumnosti to ni res  :laugh Samo mora vzeti znamko Jurid oni delajo za OE.

Lepi da je še kakšen požeruh na cesti :ok

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Diski in zavorne ploscice so tu, prav tako komplet od Beisan Systems, za zamenjavo Vanos tesnil. Ce kdo rabi extra "pick tool" mu ga prodam, sem nekako narocil 2x :) Zdaj pa se iscem nekoga ki bi imel tole za rentat, oz. ima pa bi rad naredil proti placilu. Vsebina modrega kovcka, spodaj link in slika:

http://www.ebay.de/i...y0AAOSwd2xXPi1n

@Gerchy, zavore bom dodobra stestiral ce so vredne svojega denarja!

@Mishko, dobis :ok

Pripete slike za predogled

• WP_20170108_12_47_18_Pro.jpg
  • WP_20170108_12_48_11_Pro.jpg
  • WP_20170108_13_15_04_Pro.jpg
  • WP_20170108_13_15_11_Pro.jpg
  • Aligment_tools_m62Tu.jpg

Urejal MajoR, 09.01.2017, 22:07.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti