Skoči na vsebino

Nakup Z3

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
16 odgovorov v temi
Puzzle
Puzzle

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1

Pozdravljeni,

zadnje čase se odločam za nakup BMW z3 in zanima me par stvari iz prve roke.

Prvo kot prvo, bi bil ta avtomobil primeren za vsakdanjo uporabo? Delam namreč v Ljubljani in se bi vozil 2x tedensko relacijo 82 km v eno smer, to pomeni, da bi na teden naredil približno 400 km.

Zanimajo me stroški vzdrževanja, glede na to, da bo avtomobil star nekje med 15-20 let, naj pričakujem kakšne težave oz. bo potreba po kakih obiskih mehanikov itd. ? (glede na to, da bom delal 400 km tedensko)

In zadnje, zanima me kako je z uvozom vozila iz Nemčije, kajti na mobile.de je ogromna ponudba le teh avtomobil, koliko približno bi me prišel davek, carina, skratka vsi stroški uvoza.

Zelo bi bil hvaležen, za odgovore oz. pomoč.
Prikaži več možnosti

AGIP
AGIP

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 93
  • Avtomobil: Z3

Avto je poceni, kilometri so dragi. ;) Iz tega naslova avto ni ravno primeren za dolge ponavljajoče se poti (v službo).... seveda pa zavisi, koliko imaš visoko plačo. :P :D

Bi pa jaz zdaj raje ciljal na Z4 ali SLK-gen.2, glede na to, da so že ti <10k. Je pa to vozilo primerno zgolj, kot drugo vozilo pri hiši... z njim ne boš prevažal bojlerjev, jogijev, motorjev, 5 otrok..., kot tudi ni primeren za lov na pleh p.. :D :D

Težav in nekih dodatnih stroškov jaz nimam... redni servisi in stvari, ki pač grejo pri vsaki premikajoči se stvari.

Z uvažanjem nimam izkušenj.
Fortes fortuna adiuvat.
Prikaži več možnosti

o.marjan
o.marjan

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 88
  • Avtomobil: bmw 523 i,bmw z3 1,9

Paziti moraš kateri motor boš iskal in kateri letnik. Motor 2,2 je lahko katastrofa,(poraba olja ). Problematične so sprednje roke in na splošno vsi gibljivi deli ki so v zvezi z podvozjem, cena ni pretirana ,ker ne rabiš delov kupovat pri BMW ju. Naćeloma ni nobenih problemov ,redno vzdrževanje ,servisi . Imam 1,9 z140 konji že osem let in nobeih večjih problemov. Moraš pa vedeti da to ni dirkalni avto. Obilo sreče pri nakupu in užitkov v vožnji !
Prikaži več možnosti

style65
style65

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 117
  • Avtomobil: Z3 2.8i

Še nekaj iz moje strani

Problemi pri vseh:
-puščanje vode pri A stebričku
-oksidacija na nosilcih zunanjih ogledal
-Zadnji most in roke

Problem na 6 cilinder motorjih je:
-zadnje vpetje diferenciala in pokanje varov v prtljažniku
Prikaži več možnosti
    • jay je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 929
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Evo priložnost... poškodba ni velika in po mojem se skoraj poplača s prihrankom na DMV :skrbast

4_4_222.jpg

BMW Z3 COUPE 3.0 231HP AUT

05-02

113269 km 

LHD (Japan import)

http://www.targetcra...3269km-lhd.html

Japan import, EU import tax is paid.
Light right front damage.
Damage to rear wheels/alignment.
All airbags are ok.
Starts and drives on our yard.

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

pingu
pingu
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: BMW Z3

Se mi zdi, da svoje vprašanje lahko kar na tole temo obesim.

Ker sva šla z mojo pred meseci narazen sem ostal jaz z Zjem in sedaj čutim potrebo po večjem avtu, ker z novo ne morva niti smučat. Gre za Z3, 1.9, letnik 1998, montreal plave barve, s skoraj novo črno streho (pred parimi leti menjano), bež notranjostjo, bel paket luči. Motor dela vrhunsko, podvozje je top, nič ne poka, vžge vedno v prvo, streha tesni do perfekcije, redno impregnirana. Mašina redno servisirana pri Koklju, kjer je tudi vsa zgodovina servisou. Prevožanih 240.000, a jih ne kaže niti pol toliko, tudi na račun, ker je redno vzdrževan in garažiran. Olja ne pije praktično nič (<1L/leto). Letno naredim okoli 10.000km. Lastnik sem že +10 let in nikoli imel težav z njim. Čeprav je bil redko vožen pozimi, sem imel zanj tudi zimske gume na 17'' alu feltnah, ki bi jih dal zraven. Gor ima auspuh boljše znamke in zelo lep zvok, dal bi pa zraven tudi originalnega. Vprašanje za poznavalce, koliko lahko realno pričakujem za vse to? Tam z avtonetom si ne morm pomagat, ker so neke bizarne cene, kar vem, da ni realno.

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 639
  • Avtomobil: Z4

Ce ti ni muss prav na vrhuncu zime prodajat, pocakaj do zacetka sezone, ko bos bistveno vec iztrzil in hitreje prodal.
Prikaži več možnosti
    • Silvershadow je všeč

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 609
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E61

Težko pričakuješ nek pameten denar pa čeravno je avto po napisanem sodeč zelo lepo ohranjen. Enostavno je z3 avto, ki ga sedaj kupujejo samo še ljubitelji, tem pa v veliki večini nekaj pomeni motor. In ker nima 6cyl je to minus.

Hkrati je čakati na seznono s prodajo kabrioleta po eni strani slabo, ker sedaj so gor 4je oglasi (od tega 3je s strani sanjačev) poleti jih bo pa 15 in boš imel konkurenco dosti večjo.

Glede cene ne bom pametoval se mi pa zdi da gredo cene od 3.000eur navzgor.

Urejal E39-530d, 07.01.2020, 18:36.

Prikaži več možnosti

pingu
pingu
  • Uporabnik

Nja, za 3k ga definitivno ne dam. Bolj sem računal okoli 6k, glede na to, da je avto tehnično boljši, kot kak nov. Pa tudi ne vem, če je to res okoli 6cil. Se mi zdi, da so tile 1.9 in 2.0 najbolj iskani. Kdo si pa želi porabo 15L/100 :D :D Kakorkoli... hvala za komentar.

Urejal pingu, 08.01.2020, 10:26.

Prikaži več možnosti

simonchelli
simonchelli

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 149
  • Avtomobil: Vitara 4x4, Caprice V8

Nja, za 3k ga definitivno ne dam. Bolj sem računal okoli 6k, glede na to, da je avto tehnično boljši, kot kak nov. Pa tudi ne vem, če je to res okoli 6cil. Se mi zdi, da so tile 1.9 in 2.0 najbolj iskani. Kdo si pa želi porabo 15L/100 :D :D Kakorkoli... hvala za komentar.

Avto praviš, da je tehnično boljši kot kak nov? Mi lahko prosim razložiš to svojo trditev?
Dejstvo je, da so bolj iskani bencinarji s šestvaljnim motorjem...tudi zvok je meni osebno lepši (sploh to pride do izraza pri spuščeni strehi) in dvomim, da se kdo pri nakupu takšnega vozila obremenjuje s porabo...

:bmw

Prikaži več možnosti
    • Borut30 in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 272
  • Avtomobil: bel traktore

Če imaš voljo, objavi kakšno sliko tvojega Z-eja. zunanjost ter notranjost. A  za zeja ne obstaja prtljažnik na zadnjem prtljažnem pokrovu, katerega lahko koristiš tudi za smuči? 

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 171
  • Avtomobil: Rog

Javi ko boš prodajal. Pridem pogledat.
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 609
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E61

15l/100km ne sme potrošit niti V8 M60 dinozaver v sedmici. Če potroši toliko je z njim nekaj hudo narobe. Jaz sem želel dati zgolj dobronameren komentar. 

Btw. če uporabljaš z3 za vsak dan že toliko let si res eden izmed zeloo redkih. Ponavadi je Z drugi ali tretji avto pri hiši in zato je motorizacija toliko pomembnejša. Da je takrat, ko se pelješ občutek tak kot mora bit.

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

pingu
pingu
  • Uporabnik

@m4tj4z: obstaja, sam ne vem no ... to ni ravno avto za v sneg rinit + moja nima izpita, zato rabim nekaj funkcionalnega.

@simonchelli: najbrž je tisti zvok, kot pri barki :D samo tudi na tem so mi že večkrat pohvalili zvok, meni je tudi všeč sicer. Pa seveda se folk obremenjuje s porabo, sicer ne bi bilo tol dizlov (za zgolj mestno vožnjo) :D :D :D kao kupi drag avto, pa proba na gorivu prišparat :D

Pozabil sem razložit še del o "bolje, kot nov". Vžge vedno v prvi sekundi tudi v največjem mrazu, sklopka kljub kilometrom še vedno super, bremze super primejo, ne pije praktično nič olja v primerjavi z novimi, računalnik nima napak... pač vozim te službene ople, škode, renaulte,... pa je vse bolj plastik-fantastik z motorjem vred (tudi novi BMWji niso nič boljši, da ne bo pomote :D ).

Urejal pingu, 08.01.2020, 11:27.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 491
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Sicer ne vem tvoj je verjetno 118ps, v kolikor pa se gre v Z3 z motorjem 1.9 z 143PS, pa vam povem da se to dober vrti in nekako gre, sploh če je avto na dobrem podvozju, gumah in vse kar se tiče podvozja urejenega. Posledično ko ga teraš, pa je tudi poraba višja. Imejte v mislih da so to danes pač stari avti (20/25+) in za takratne čase bolidi ena A. Moje mnenje je, da je z3 pač motor na 4 kolesih.   :)

Urejal Taucher, 08.01.2020, 11:25.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer R. Händler

Prikaži več možnosti

Sestovic
Sestovic
  • Uporabnik
  • Avtomobil: Bmw E46 316i

Se mi zdi, da svoje vprašanje lahko kar na tole temo obesim.

Ker sva šla z mojo pred meseci narazen sem ostal jaz z Zjem in sedaj čutim potrebo po večjem avtu, ker z novo ne morva niti smučat. Gre za Z3, 1.9, letnik 1998, montreal plave barve, s skoraj novo črno streho (pred parimi leti menjano), bež notranjostjo, bel paket luči. Motor dela vrhunsko, podvozje je top, nič ne poka, vžge vedno v prvo, streha tesni do perfekcije, redno impregnirana. Mašina redno servisirana pri Koklju, kjer je tudi vsa zgodovina servisou. Prevožanih 240.000, a jih ne kaže niti pol toliko, tudi na račun, ker je redno vzdrževan in garažiran. Olja ne pije praktično nič (<1L/leto). Letno naredim okoli 10.000km. Lastnik sem že +10 let in nikoli imel težav z njim. Čeprav je bil redko vožen pozimi, sem imel zanj tudi zimske gume na 17'' alu feltnah, ki bi jih dal zraven. Gor ima auspuh boljše znamke in zelo lep zvok, dal bi pa zraven tudi originalnega. Vprašanje za poznavalce, koliko lahko realno pričakujem za vse to? Tam z avtonetom si ne morm pomagat, ker so neke bizarne cene, kar vem, da ni realno.

Imaš privatno sporočilo.

Prikaži več možnosti

blazboss
blazboss
  • Uporabnik
  • Sporočil: 6
  • Avtomobil: BMW 1

Prodaja kdo Z3 najrajši 1.9 pa da ni na avtonetu ?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.