Skoči na vsebino

Kateri avto namesto E39?

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
850 odgovorov v temi
black525d
black525d

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 140

Zdravo, pred 4 leti sem kupil 8 let staro e39 za slabih 7k.
Avto mi je dobro služil in mi služi še sedaj (tok tok). Bi pa v kakem letu do dveh zamenjal in sem v dilemi kaj naj iščem oz. katerega bmwja.

Rad bi, da se vsaj tako dobro pelje kot e39, na slabše ne grem :)

Bi pa dizla touringa...

THX!
Prikaži več možnosti

beemwe39
beemwe39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 620
  • Avtomobil: old No.39....

E39 525dTA še naprej.....
Bog daj 25 stopinj in bencina poln kesl.....
Prikaži več možnosti

ghandaed
ghandaed

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 461

F11, če ti je ta predrag pa bi jaz pogledal še MB W204 karavana. Če ti je ok 4 tudi kolesni pogon pa AR 159 sportwagon 2,4 JTDm Q4, Audi A6 3,0 tdi quattro ali pa Subaru Legacy 2,0d od 08. naprej.

To so vse dizel karavani, ki se "dobro peljejo" nekje v tem kontekstu kot e39.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 395
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

na slabše ne grem :)

Bi pa dizla touringa...

Glede na to dvoje ti prideta v poštev samo E61 ali pa W211 Touring - vse ostalo so proti E39 drvarnice.
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 836
  • Avtomobil: Mesanec

Glede na to dvoje ti prideta v poštev samo E61 ali pa W211 Touring - vse ostalo so proti E39 drvarnice.

Mogoče me boste banal ampak E39 je kolikor js vem star tm okol 15 let ( leto gor dol), oziroma osnova je preko 20 let stara.....torej je drvarnica ravno e39, ne glede koliko dober je bil v svojem času ga je čas povozil že kako desetletje nazaj
Prikaži več možnosti
    • Gardener in MonkeyHead uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Mogoče me boste banal ampak E39 je kolikor js vem star tm okol 15 let ( leto gor dol), oziroma osnova je preko 20 let stara.....torej je drvarnica ravno e39, ne glede koliko dober je bil v svojem času ga je čas povozil že kako desetletje nazaj

Ja saj če $$$ ni problem si pač kupiš F11 ali pa tanovo E klaso, ampak vprašanje je, koliko je avtor topica pripravljen namenit za to... se pa E39 kljub starosti praktično v vseh pogledih še vedno lahko meri z današnjimi avtomobili, tako da niti pod razno ni drvarnica :nono
Prikaži več možnosti
    • kristijan123 je všeč

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 836
  • Avtomobil: Mesanec

Mi našteješ par teh meril?
Prikaži več možnosti

e39individual
e39individual

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: e39

black525d......iz izkusen ti povem da bos tesko nasel primerno zamenjavo. Po prodaji moje e39-ke ni noben drug avto zadovoljil zelja potreb in navad. Vmes sem menjal ze tri in vse je polomija....e39 je zakon!
Prikaži več možnosti
    • dragan klep je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Mi našteješ par teh meril?

Performanse, lega na cesti, udobje, ekonomičnost, varnost, kvaliteta izdelave, oprema, estetika, trpežnost in zanesljivost. Problem je samo dobit dobro ohranjeno E39, ki to vse ima - če jo dobiš, ne rabiš drugega avta. E39 se prodajajo skoraj vedno samo zato ker lastniki na koncu ne vlagajo v avto čisto nič več in zato ta dobesedno razpade, medtem ko vrhunski primerki še vedno odlično držijo ceno na trgu in so enako cenjeni ali celo še dražji od E60/61, kar dokazuje superiornost modela.
Prikaži več možnosti
    • prehitr in Strko_M530d uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Po prodaji moje e39-ke ni noben drug avto zadovoljil zelja potreb in navad. Vmes sem menjal ze tri in vse je polomija....e39 je zakon!

Jaz sem tudi probal vse živo in je samo mercedes E razred zadovoljil moje potrebe, zato imam trenutno dva E-ja doma. Druga opcija je sedmica ali S razred (če ti ni prevelik - odvisno pač od tega, kje se voziš), tu se zadeva konča.
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 593
  • Avtomobil: Božje vozilo

Performanse, lega na cesti, udobje, ekonomičnost, varnost, kvaliteta izdelave, oprema, estetika, trpežnost in zanesljivost. Problem je samo dobit dobro ohranjeno E39, ki to vse ima - če jo dobiš, ne rabiš drugega avta. E39 se prodajajo skoraj vedno samo zato ker lastniki na koncu ne vlagajo v avto čisto nič več in zato ta dobesedno razpade, medtem ko vrhunski primerki še vedno odlično držijo ceno na trgu in so enako cenjeni ali celo še dražji od E60/61, kar dokazuje superiornost modela.

:ok kdaj prideš na :beer
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 189
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Ti si bolan, res....
Prikaži več možnosti
    • prehitr je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

:ok kdaj prideš na :beer

Uf sem te ravno mislil poklicat, ni časa niti da bi prišel pogledat tiste police, delam na polno non stop... :jok Kaj pa srečanje na Vranskem, prideš? :ok2
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ti si bolan, res....

Eh pusti ga, očitno vozi najnovejši model Rolls Roycea ali kaj podobnega v tem rangu, itak da mu je E39 šrot... jaz ga popolnoma razumem :hihi

:peace
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Vozil sem razne avte od npr.. KIA sephia, clarus, rio, ceed, Hyundai coupe 3 in 5 serije, Audi A4 A3 A6, tudi razne honde, civic, accord, itd... Mercedes C recimo... Pa če se obrnem v mislih nazaj, je E39 tisto vozilo ko se še vedno vsedem in zapeljem in sem še vedno navdušen nad kvaliteto, ki jo zame predstavlja predvsem udobje, tiha kabina, preglednost iz vozila, vodenje vozila, lega na cesti, odlično podvozje, glede na SLO kolovoze, ki jih odlično "požira", športnost, kar težko rečemo za limuzino glede na različne znamke, kvaliteta vgrajenih materialov, vzdržljivost teh materialov pa še bi lahko našteval. Tudi servisiranje, lahka dostopnost v motornem prostoru, enostavno servisiranje podvozja, ni rje na podvozju itd.....
E39 ni zastonj best ever made car in the world, tak naziv si more znamka vozila zaslužit z vsem zgoraj napisanem in še marsičem drugim. Mene je prepričal, čeprav v avto vlagam in ga servisiram po najboljših močeh, mi za vse to ni žal. Zagotovo E39 čas še ni povozil in še vedno si ga pogleda veliko ljudi ko se pelješ mimo njih. Avto je privlačen v vseh pogledih.

LP

D.
Prikaži več možnosti
    • prehitr je všeč

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Eh pusti ga, očitno vozi najnovejši model Rolls Roycea ali kaj podobnega v tem rangu, itak da mu je E39 šrot... jaz ga popolnoma razumem :hihi

.

:peace

Ta uporabnik foruma si zasluži samo trajen BAN iz foruma...
Admin? boš kaj ukrepal?

LP

D.
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Aja, namesto E39, ja E39 M FL recimo... Ali pa vsaj 540IA, no vsaj jaz bi ga imel. :)
Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 151
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

Kaj pa fali e61 faceliftu?
Prikaži več možnosti

Nemesis
Nemesis

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 814
  • Avtomobil: BMW e39 (528i, 540i)

Kaj pa fali e61 faceliftu?

Čisto nič samo enostavno ni isto. Lahko ma i drive pa nwm kaj še vse ampak ko bo e60/61 doživela tak sloves kot e39 pol bomo spremenili mnenje. Vozim e39 že 2 leti in sem tudi vozil mnoga druga vozila ki spadajo v isti cenovni razred ampak so vsi al prekomplicirani, pretrdi, premehki, nestabilni ali pa takorekoč kljumpat. Ampak glede na to da nova vozila dosegajo marsikaj predvsem glede porabe se če vedno smejem ko gledam cajger na avtobanu pri normalnih 130km/h pa lepo plava med 6 in 8 litri pri 2.8l mašini ki je stara 15 let +. Novi obljubljajo marsikaj ampak to kaj ti lahko povejo vsakodnevni vozniki e39 je enostavno tisti tapravi užitek v vožnji. Jaz tudi nisem neki miljonar ampak je presneto dober občutek ko se vsedeš v avto in se pelješ v avtu ki je bil včasih vreden lep kup denarja in so ga vozili večinoma podjetniki pol pa gledaš te nove jajce "mala poraba", "novimi xenonskimi žarometi", "klima" bitch please to so večino e39 mele serijsko pa naj mi kdo pokaže en avto ki bo pretrpel tolko kot e39 in bo tako enostavno skup naret za enak denar. Ni ga.

Malo sem sicer šel of topic ampak vseeno če kdo proda svojo e39 ker išče nekaj drugega bom rekel kot mi je nekoč moj agent rekel ko sem enako študiral ampak sem si hvalabogu premislil: "če ga prodaš in kupiš nekaj drugega neboš šel iz konja na osla ampak na kozo" .

Dokler bo jerry dobavljal kvalitetne dele po dosedaj razmnih cenah bodo ti stroji še leteli najmanj 20 let.
Prikaži več možnosti
    • prehitr je všeč

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 645
  • Avtomobil: F11&M3

E39 ni zastonj best ever made car in the world, tak naziv si more znamka vozila zaslužit z vsem zgoraj napisanem in še marsičem drugim. Mene je prepričal, čeprav v avto vlagam in ga servisiram po najboljših močeh, mi za vse to ni žal. Zagotovo E39 čas še ni povozil in še vedno si ga pogleda veliko ljudi ko se pelješ mimo njih. Avto je privlačen v vseh pogledih.

LP

D.

Ta forum je prav ena čudna sekta.
Prikaži več možnosti
    • Grilzz, jocker, Sajo L in 5 ostalim je všeč