Skoči na vsebino

Se izplača izterjava manjše vsote denarja?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
13 odgovorov v temi
bp2678526
bp2678526

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 96
  • Avtomobil: E39 540i, Mercedes CLS

Primer je sledeč in sicer kupil sem nepremičnino od lastnice katera je imela spor z bivšim partnerjem na sodišču. Upnik (bivši partner lastnice) je imel v zemljiški knjigi vpisano hipoteko zaradi izterjave dolžnice.
Jaz sem seveda izplačal tega upnika, da se je izbrisala njegova hipoteka ampak je zaradi spleta okoliščin bilo upniku nakazano nekaj malo preveč denarja. Omenjeni denar sem nakazal upnikovemu odvetniku zato obstaja dokazilo o transakciji ter tudi upnikov odvedtnik priznava napako, da je narobe izračunal skupni znesek. Upnika sem preko njegovega odvetnika že 2x opomnil, če lahko vrne preostanek nakazila ampak upnik, ki se je sedaj spremeil v mojega dolžnika ne reagira...

Navsezadnje me zanima do kolikšne vsote je smiselno podati izterjavo?

l.p.
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 435
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Če gre za par 100€ dobro premisli, vse stroške postopka nosiš ti, povrnjeno dobiš šele, ko in če upnik prizna dolg in ga je sposoben poravnati. Poleg tega se zavedaj, da je na vsako izvršbo možna pritožba in to dolžniki zelo radi izvajajo. Vsaka pritožba podaljša postopek za cca. tri mesece. Dobro premisli, če se ti splača ubadat s tem.

Dva minusa sta plus!

Prikaži več možnosti

intejk
intejk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 535
  • Avtomobil: tcr

če je do napačnega izračuna prišlo s strani odvetnika bivšega partnerja, bi se obrnil nanj, oz. bi poskušal preko njegove police za zavarovanje odvetniške odgovornosti uveljavljati odškodninski zahtevek. res pa je, da je najbrž odbitna franšiza visoka in bi odvetnik moral sam nositi del škode.

vsekakor ti si oškodovan zaradi napake odvetnika (če pa si moral potrditi njegov izračun pred nakazilom - znaš bit v riti) in tim. čiste premoženjske škode so krite z zavarovanjem odvetniške odgovornosti, ki jo mora imeti sklenjeno vsak odvetnik - ali preko OZS ali samostojno.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 982

Ce ni glih klosar bos itak vse izterjal, s stroski in obrestmi, tko da je to najboljsa mozna nalozba. Odvetniki mamo pri zavarovanju 10% odbitno fransizo oz najmanj 5.000 eur, samo kar je vec krij zavarovalnica...
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 376
  • Avtomobil: LPP Urbana

če je do napačnega izračuna prišlo s strani odvetnika bivšega partnerja, bi se obrnil nanj, oz. bi poskušal preko njegove police za zavarovanje odvetniške odgovornosti uveljavljati odškodninski zahtevek. res pa je, da je najbrž odbitna franšiza visoka in bi odvetnik moral sam nositi del škode.

vsekakor ti si oškodovan zaradi napake odvetnika (če pa si moral potrditi njegov izračun pred nakazilom - znaš bit v riti) in tim. čiste premoženjske škode so krite z zavarovanjem odvetniške odgovornosti, ki jo mora imeti sklenjeno vsak odvetnik - ali preko OZS ali samostojno.

ne razumem kako bi lahko nekdo potrdil znesek pred plačilom? z izjavo?

vsekakor je pa to napaka odvetnika in zatorej gre iz njegove police.
Prikaži več možnosti

intejk
intejk

BMW fanatik

• Uporabnik

Pravnik nisem, gledam z vidika zavarovalnice. Pravnik zavarovalnice, ki bo obravnaval ta primer, bo najprej iskal temelj za izplacilo odskodnine. Ko bo prejel zahtevek oskodovanca, bo pridobil vse informacije s strani odvetnika in s tem tudi vso morebitno korespondenco, tudi preko elektronske poste. Ce se bo ugotovilo, da se je s predlogom odvetnika strinjala tudi stranka, ki je zelela poravnati obveznosti kupca, lahko zavarovalnica to argumentira kot soglasje kupca nepremicnine z odskodnino za celotno poplacilo dolga.

Zavarovalnica bo vsako dvomljivo situacijo poskusala obrniti sebi vprid.

Podrobnosti tega primera ne poznam. Nisem pa se slisal, da bi bila iz naslova odvetniske odgovornosti v sloveniji sploh bila izplacana kaksna odskodnina. Pandorina skrinjica, kot pri nekaterih drugih zavarovanjih odgovornosti, npr. projektantska odgovornost in d&o.

Urejal intejk, 15.05.2015, 23:57.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Kar nekaj se tega izplaca, jaz osebno za lansko leto vem za dva placana primera en v znesku 90.000 in en 370.000 eur zaradi napake odvetnika. V povrecju gre kak miljon letno za odskodnine. Ker pa je zavarovalna premija 2800 eur letno in nas je okrog 1300 se zavarovalnici se vedno splaca.....
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Bolj je problem ce je sploh nastala skoda. Najprej moras neuspesno terjati denar nazaj, za zdaj se nisi oskodovan, namesto denarja imas terjatev, ki je izterljiva. Bolje kot da bi mel denar na banki. V bistvu najboljsi donos ki je trenutno mozen...
Prikaži več možnosti

intejk
intejk

BMW fanatik

• Uporabnik

Ker pa je zavarovalna premija 2800 eur letno in nas je okrog 1300 se zavarovalnici se vedno splaca.....

to je najbrž preko OZS? ker direktno pri zavarovalnicah se da dobiti zavarovanje za 250.000 eur ZV in agregat za samostojnega odvetnika veliko ceneje. druga zgodba so pa odvetniške družbe z več odvetniki ter ostalim kadrom ter 1.000.000 eur ZV in agregat.

res pa je, da je premija odvisna od ocene rizika, samo 2.800 eur je za samostojnega odvetnika s kritjem 250.000 ZV in agregat (kot je po zakonu) res visoka premija.
Prikaži več možnosti

bp2678526
bp2678526

Začetnik

• Uporabnik

Jaz krivdo pripisujem odvetniku zaradi njegove malomarnosti. Z njim sem se dogovoril, da mu eno sredo nakažem denar, in ko pride ta dan on izračuna skupen dolg ampak mi pove da je založil ene listine katere so dokazovale da bo moj denar nakazan na njegov račun zaradi poplačila upnika. Seveda mu tisto sredo denarja nisem hotel nakazati in ga poslal k notarju po kopijo te listine.
Naslednji ponedeljek jaz zjutraj dobim papirje ter ga pokličem, da lahko nakažem denar ampak naj preveri prej pri upniku, če se je dolg kaj spremenil. On mi zatrdi, da je dolg še vedno enak kot prejšnjo sredo in mu nakažem denar.
Še isti dan popoldan mi sporoči, da je dobil nakazan denar, in da se je dolg zmanjšal, ker so dolžnici v petek rubili premoženje na osebnem računu. Čeprav mu je upnik povedal, da je dobil v petek nakazan denar od dolžnice je odvetnik njemu vseeno nakazal ves moj denar in njemu zatrdil naj meni vrne denar.

Ker z tem odvetnikom kontaktirama preko sms-ov bi prosil, če mi lahko nekdo na zs pošlje kaj približno naj napišem odvetniku, da me bo vzel bolj resno...

l.p.
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 951
  • Avtomobil: Božje vozilo

Jaz krivdo pripisujem odvetniku zaradi njegove malomarnosti. Z njim sem se dogovoril, da mu eno sredo nakažem denar, in ko pride ta dan on izračuna skupen dolg ampak mi pove da je založil ene listine katere so dokazovale da bo moj denar nakazan na njegov račun zaradi poplačila upnika. Seveda mu tisto sredo denarja nisem hotel nakazati in ga poslal k notarju po kopijo te listine.
Naslednji ponedeljek jaz zjutraj dobim papirje ter ga pokličem, da lahko nakažem denar ampak naj preveri prej pri upniku, če se je dolg kaj spremenil. On mi zatrdi, da je dolg še vedno enak kot prejšnjo sredo in mu nakažem denar.
Še isti dan popoldan mi sporoči, da je dobil nakazan denar, in da se je dolg zmanjšal, ker so dolžnici v petek rubili premoženje na osebnem računu. Čeprav mu je upnik povedal, da je dobil v petek nakazan denar od dolžnice je odvetnik njemu vseeno nakazal ves moj denar in njemu zatrdil naj meni vrne denar.

Ker z tem odvetnikom kontaktirama preko sms-ov bi prosil, če mi lahko nekdo na zs pošlje kaj približno naj napišem odvetniku, da me bo vzel bolj resno...

l.p.

Ali se ti hecaš morda?

Z odvetnikom komuniciraš preko sms-ov .

To se vidi kako jemljete oba zadeva malo za šalo.malo za res.

Še ženske se ne povabi na zmenek prek sms-a,ti se pa za takšno stvar meniš preko sporočil :napaka
Prikaži več možnosti

bp2678526
bp2678526

Začetnik

• Uporabnik

Lahko ti dam njegovo telefonsko in ga pokličeš.
Ne bo ti dvignil telefona boš pa za 5 minut dobil sms, da zdaj ne more govoriti, in da mu napiši sms...
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 951
  • Avtomobil: Božje vozilo

Ne bo ti dvignil telefona boš pa za 5 minut dobil sms, da zdaj ne more govoriti, in da mu napiši sms...

Ja to je ne mutibarič pomoje,govorit ne more sms-e pa lahko piše.

Upam da dobro zrihtaš.

Dobro bi bilo kakšno opozorilo da se ga ljudje izogibajo in nimajo posla z tem odvetnikom. :ok
Prikaži več možnosti

Deyo
Deyo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 072
  • Avtomobil: Bmw

:napaka

:bmw e36 318is coupe; e36 320i; e39 523i :jok ; e39 523i lpg; e60 530i; e39 540iA :coole39 530d "M"
Fact: "There`s no girl that has lines as pretty as the E39 M5!" :-D

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.