Skoči na vsebino

Z4 E85/E86 elektro servo volan

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
45 odgovorov v temi
Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 336
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Pozdravljeni,

zgodilo se je kar sem najmanj želel. Po menjavi štarterja (ker avto kar na enkrat ni več kresnil) se je pojavil problem pri elektro servo volanu.

Po priklopu na tester, resetih, kalibracijah, ko se volan zasuka za več kot 30 stopinj, se napaka ponovi. Javlja da je senzor, ki nadzira nek navor oz. naklon "fuč" in je potrebno pač to zamenjati.

Seveda se je volanski drog iz vozila odstranil, prišlo bližje servo enoti, kjer je razvidno da so posamezni sklopi Bosch in pa ZF Lenksystem.

Klical sem na servokom, kjer so mi dejali da za ta model bmw z4 nimajo nadomestnega dela oz. se ne da popraviti in da je pač potrebno orig. nov kpl. volanski drog oz. da se niso srečali s takim primerom.

Tudi ETK navaja le eno kat. št. 32 30 6 780 728 za celoten sklop volanskega droga z servo enoto in je cena v višavah. Je pa različna kataloška za ročne in avt. menjalnike.

Skratka zanima me, ali je kdo imel na kakem drugem vozilu tudi morebitne težave probleme z el. krmilno enoto servo in kako je zadevo rešil.

Ali je našel koga, ki je to razdrl in popravil odpravil napako, ali ste menjali celotne sklope z novimi ali rabljenimi iz drugega vozila,...

Iščem alternative in čim cenejše možne rešitev, v kolikor pač ne bo to mogoče, bom mogel naročiti novo v DE (se moram še psihično pripravit na ta udarec). :-D

Prilagam fotografije, če bi se pri vas utrnila kaka ideja in morda bližja pot k rešitvi oz. nekaj sem tudi iskal po tujih forumih in oglasih našel tudi nekakšna navodila in opise:

enota zgleda nekako takole:

http://www.ebay.de/i...=item339cf1a395

Bom pa še skušal dobiti kako rabljeno pri nas ali kje v tujini ali iz kakega razbitega vzeti, skratka upam na najboljše. :ok2

Pripete slike za predogled

• 20150514_162517.jpg
  • 20150514_162530.jpg
  • 20150514_162618.jpg

Pripete datoteke

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Dejansko senzor kota volana deluje, napako javlja in ne deluje tako kot bi mogel moment volana, se pravi tisto veliko ohišje ki je videno na sliki katerega proizvajalec je ZF, Bosch,... z kat. št. 6 762 585 katero pa bmw po ETK-ju ne dobavlja oz. ne ponuja posamično... kk fino :)

stara kataloška 32 30 6 763 440

Urejal Taucher, 15.05.2015, 10:37.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 114
  • Avtomobil: OPC

Si se mogoče obrnil na šumija? Poskusi mu poslati mail in ga prositi, če ti lahko pomaga z nasvetom kako naprej.

Upam, da rešiš :ok

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Si se mogoče obrnil na šumija? Poskusi mu poslati mail in ga prositi, če ti lahko pomaga z nasvetom kako naprej.

Upam, da rešiš :ok

Itaq, se je on igral že z napako in vse sortami, a žal ne gre, tko da mi je on dejansko posredoval to "slabo" novico, da bo treba nov drog. Ta teden bom videl če najdem alternativo, ali rabljeno kje an netu, ali iz kakaega razbitega, če ne pa orig. novo iz De... Je pa cena pri nas na poobl. servisu s 10 posto popustom 2037€... Skratka novejši avti in vse več elektronike, bolj te udarijo po žepu.

Urejal Taucher, 16.05.2015, 16:18.

Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 297
  • Avtomobil: :(

Kaj pa opcija s kaksnega zbitega dobit potrebne komponente?
Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Kaj pa opcija s kaksnega zbitega dobit potrebne komponente?

ja iščem tudi opcijo vzeti to ven iz kakega razbitega, ker so v vseh modelih E85 in E86 popolnoma identični ti volanski drogovi, ne glede na motor, le da je za ročni različen od avtomatika. M model pa so spet drugače rešili tako da ne pride v poštev.

Ima kdo kake linije v tujini, da dobil kontakt iz kakega odpada ali kakega večjega ponudnika razbitih vozil? Tudi to bi mi bilo dobrodošlo pa potem pokličem kamorkoli.
Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.ebay.de/i...=item4195cf55c6

http://www.ebay.de/i...=item3f4c4c9a39 zraven piše Z4, ampak nimam pojma ce bi to bilo res...
Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

To iz ebay sem ze vse predihal in to ni prave kataloške je za avtomatik in ne, e39 nima isto kot e85. hvala vseeno za tvoj trud.
Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.bimmerfor...er-angle-sensor

Prodajal 2 leti nazaj..morda pa ni prodal..

Kaj p konverzija na hidravliko?

http://m.ebay.com/it...5-/191480757542
Iz usa..ene 200€ pomojem postnine, pise da je od avtomata..
Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

doni
doni

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 266

tega sem zasledil, da prodaja po delih http://suchen.mobile...2&pageNumber=1#
bi ga mogoče bilo vredno poklicati (če je ob nesreči seveda to ostalo celo in če paše iz 2.2 na tvojega)

Urejal doni, 17.05.2015, 16:30.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

tega sem zasledil, da prodaja po delih http://suchen.mobile...2&pageNumber=1#
bi ga mogoče bilo vredno poklicati (če je ob nesreči seveda to ostalo celo in če paše iz 2.2 na tvojega)

Kot pravim paše volanski drog iz vseh modelov ne glede na motor, samo da je ročni menjalnik in da ni M model.... Se pravi za stare in nove z-je oz. coupeje serije E85/86 vključno z Si modeli oz motorji.... Hvala za pomoč, bom pogledal oglas in poklical..

Tudi če je volanski drog pri razbitem zvit ali uničen, ni problem, k v bistvu rabim samo tiste dve škatlice z motorčkom ali brez, ki so črno obarvane (v prilogah razvidno na drugi slikci).

Urejal Taucher, 17.05.2015, 20:53.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Tale je primeren, vendar je preko luže in sem malce skeptičen ali bi naročil ali ne.

http://www.ebay.de/i...=item35e59560f3
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

...seznam kataloških, ki pridejo v poštev...

Pripete slike za predogled

• e85 volan.JPG
Prikaži več možnosti

doni
doni

Novinec

• Uporabnik

ti je že uspelo najti kaj "sprejemljivega"? koliko pa misliš, da bi te stala predelava na hidravlični sistem, kot ga imajo m-i ? oz. skoraj nesmiselno vprašanje, je dele verjetno še toliko težje najt...
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

ti je že uspelo najti kaj "sprejemljivega"? koliko pa misliš, da bi te stala predelava na hidravlični sistem, kot ga imajo m-i ? oz. skoraj nesmiselno vprašanje, je dele verjetno še toliko težje najt...

Saj konec koncev bo moralo biti vse sprejemljivo, ker avto moram narediti vozen pa stane ali pa ne. Sem se pa spet neki novega naučil in doktoriral iz serije E85. :)

Ne, predelava na hidravljiko odpade, ker je prevelik poseg, pa še vsa ostala elektronika in zadeve potegne za seboj-nima smisla. Žal je tako, da je ta senzor momenta integriran na drogu in ga ni nikakor mogoče zamenjati le posamično, pa tudi vezan je na elektro motor.

Volanski drog imam že naročen, tako da čakam na dostavo paketa. Upam da bo v roku tedna dva, avto spet na cesti in lepo zahrumel proti morju, saj je klima na obali že vrhunska. :ok2

Urejal Taucher, 03.06.2015, 06:40.

Prikaži več možnosti

doni
doni

Novinec

• Uporabnik

no super, upam da rešiš čim prej :ok če bo popravljen do 20-ega, pa ga le pripelji pokazat v rogaško na meet :cool
pa aja, če greš proti koncu meseca proti morju sporoči, mam jaz tudi neki izletek tja v planu, se lahko kaka reče :-D
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

no super, upam da rešiš čim prej :ok če bo popravljen do 20-ega, pa ga le pripelji pokazat v rogaško na meet :cool
pa aja, če greš proti koncu meseca proti morju sporoči, mam jaz tudi neki izletek tja v planu, se lahko kaka reče :-D

:) :-D :beer :laugh :ok2 :drink :mljask :metalc :ok :woohoo :3gears :burnout :brezslik :nana

V Rogaško me žal ne bo, smo pa za vikende če je le možnost destinacija Umag in seveda kafički do tja na levi in desni strani vedno dostopni in dobrodošli.

Urejal Taucher, 16.06.2015, 07:43.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Bolid tako ali drugače spedenan z vseh možnih pogledov in upam da bo volanski sklop (senzor momenta volana) preživel vsaj naslednjih 10 let. :ok2

Urejal Taucher, 18.06.2015, 07:45.

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Je bil pa dolgo na dvorišču, smo ga hotli že malo pošeraufati :laugh
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Je bil pa dolgo na dvorišču, smo ga hotli že malo pošeraufati :laugh

Ja glej prvo štarter, pol prazniki, po sestavili skupaj, crkne senzor, potem iskal alternative možnosti kako popraviti, da pridem čim ugodneje skozi, pa potem vidiš da ne gre nikakor ta del popraviti (zamenjati), da treba kpl. drug sklop droga.

Pa potem sledi naročilo, počakat na dobavo, dostavit spet frenku, pa potem je imel kot vedno gužvo in avto ni prišel takoj na vrsto. Potem ga jaz nisem mogel iti takoj iskat, sta spet 2 dni minila in se na koncu nabere izostanek.

Vsaka stvar zahteva svoj čas, tudi jaz nisem imel vedno in vsak dan avto ne vesti, so tudi druge mi prioritete, sploh pa ej to sezonski avto in nisem nič veliko zamudil. :)

Je pa sedaj narejen še servis ter vse ostale drobnarije, ki se nabrale v tem času kot napake, strokovno odpravljene. Včeraj tudi registriran, spuican (se vid d je stal ej blo vse sorte gor nasranega) :(, danes zamenjam še letni komplet z 19" in teram dalje.

Sem pa bil seznanjen ja, da se vas je veliko okoli njega ta čas paslo, nič hudega je bil varovan ves čas. :-D

saj blue V8 je tud parkliran že neki časa tam ;) seeya na kakem piru alu turci, tema se lahko ali zaklene ali ostane odprta v upanju, da se vam ta primer ne pripeti na kakem vašem vozilu.

Urejal Taucher, 18.06.2015, 09:24.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.