Skoči na vsebino

Uradno: Serija 7 (G11/G12)

* * - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
551 odgovorov v temi
tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 869

Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

Urejal tom78, 10.06.2015, 19:17.

:bmw   I :mznak FAN                                                              

BMW :mznak  - WHERE TOO MUCH IS JUST RIGHT

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 137
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Zanimivo da bo samo 1 dizelski agregat. Drugace pa je lepa, M paket je strupen!
Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik

nemške cene

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

baufix1969
baufix1969

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 608
  • Avtomobil: Porsche

Hm... če gledamo prestiž, potem še vedno ostaja:
1) RR (Rolls Royce, ne Range Rover.. da ne bo pomote)... precej bling bling
2) Bentley...v živo hudičevo eleganten avto
3) Mercedes S...škoda, da ima C klasa tako podobne linije... kar nekako deklasira S klaso
4) verjetno nova bimerjeva sedmica
5) verjetno dolgočasni povečani A4 ... t.j. A8

Sicer je prehitro novi sedmici soditi, ker je avto potrebno videti v živo....in predvsem peljati!
Recimo Bentleyev Flying Spur mi je na fotografijah prav "zeh zeh zeh", v živo pa je prava eleganca... vsaj dokler ni zraven parkiran kakšen Mulsanne.
BTW, tudi Rollsov coupe (Wraith) je v živo neverjetno impozanten... po fotografijah sodeč pa čisti fail.

Skratka, sedmico bo treba videti v živo, da podamo končno sodbo.
Po doslej videnem bi bil moj povzetek:
- tehnično kar nekaj korakov naprej (kot je zadnje čase pri nemcih v navadi)
- oblikovno nevpadljivo, skoraj dolgočasno

Je pa zanimiva primerjava performans:
- moj Porsche ima dobrih 100 KM več kot zgoraj navedeni "e" modeli
- hitrost je ista
- pospešek je verjetno tam tam (pospešek do 100 km/h mi bolj malo pove o prožnosti)
- nova sedmica za "iste" performanse porabi vsaj 7x manj goriva

Sicer tole zadnje velja tudi za ostale prestižne e-avtomobile, in so realni podatki verjetno precej drugačni. Vsekakor pa je napredek precej opazen.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

manijak66
manijak66

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 427

Mercedes S poseka vse, tudi RRja in Bentleya. Če ne navadna S, pa AMG ali Maybach S600. RRje samo za tiste, ki imajo preveč denarja in hočejo izstopati.
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark. Professionals built the Titanic.
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Mislim da bovtole perfektna zadeva v zivo, posebno kaka nalozena verzija, tako kot so bil nslozene s klase na fotografijah. Komaj cakam na izkusnjo v zivo.
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 291
  • Avtomobil: e61, r55

BMWju je ponovno uspelo napraviti avtomobil, ki ne zmaga na 1. žogo, je pa sigurno top na 2. žogo. Kot sem se pogovarjal z direktorjem BMW group SLO, nalašč delajo avtomobile, ki ti šele prirastejo k srcu, ampak so ti potem res všeč tekom celotnega lastništva.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

clarion
clarion

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 736

ena sama žalost so vsi novi modeli bmw, tole spajanje luči z ledvičkami je prav na silo, pa digitalni števci jaooo

Urejal clarion, 10.06.2015, 20:08.

Prikaži več možnosti

baufix1969
baufix1969

BMW fanatik

• Uporabnik

@manijak66:
Parkiraj S klaso zraven RR, ali Bentleya, pa ti bo takoj jasno, kam kateri avto sodi.

Verjetno pa bi bilo za dodati, da bo od vseh, ki sem jih naštel v prejšnjem postu, sedmica zagotovo še najboljši avto za šoferja. Tudi za zadnje potnike so očitno dobro poskrbeli.
Prikaži več možnosti

Tomson
Tomson

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 405
  • Avtomobil: Audi A6 3.0 quattro benz

Tele luči do ledvičk ... :/
Prikaži več možnosti

Afirst1
Afirst1

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 72
  • Avtomobil: f20 116i

Oh, ja ti novi, BMW-ji.. Vsi zgledajo enako kot da bi, Audije gledal!
Sam sem mnenja, da je čez dobro staro e38 še vedno ni. To je bil zadnji, dober model ki je prišel z Bavarske. Ti avti so praktično neuničljivi! Delali so jih še v prejšnjem tisočletju pa je danes po izgledu še vedno primerljiv novim modelom, ki prihajajo iz Nemčije. Je pa seveda superioren napram raznim Francozom, Italijanom in da vzhodnjakov sploh, ne omenjam.
Nove sednice sploh ne moreš kupiti z ročnim menjalnikom. Kdo tak avto danes sploh kupi??!! Ne vem res, kako lahko BMW kaj proda s takšno ponudbo.
V družini smo imeli e38 pa smo jo žal prodali. Od takrat smo zamenjali kar nekaj, avtov višjega cenovnega razreda in lahko povem da, se je vsem kolcalo po njem. Avto je imel samo redne servise do 300 tisoč. Na 250 se je samo pojavil en čriček. Danes pa avte že pri 10 tisoč vozijo na izredne servise. noro.
Prikaži več možnosti

bmwcs
bmwcs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 593
  • Avtomobil: Modra sulica

Sam sem mnenja, da je čez dobro staro e38 še vedno ni. To je bil zadnji, dober model ki je prišel z Bavarske. Ti avti so praktično neuničljivi! Delali so jih še v prejšnjem tisočletju pa je danes po izgledu še vedno primerljiv novim modelom, ki prihajajo iz Nemčije. Je pa seveda superioren napram raznim Francozom, Italijanom in da vzhodnjakov sploh, ne omenjam.
Nove sednice sploh ne moreš kupiti z ročnim menjalnikom. Kdo tak avto danes sploh kupi??!! Ne vem res, kako lahko BMW kaj proda s takšno ponudbo.
V družini smo imeli e38 pa smo jo žal prodali. Od takrat smo zamenjali kar nekaj, avtov višjega cenovnega razreda in lahko povem da, se je vsem kolcalo po njem. Avto je imel samo redne servise do 300 tisoč. Na 250 se je samo pojavil en čriček. Danes pa avte že pri 10 tisoč vozijo na izredne servise. noro.

Koliko mlatenja prazne slame je pa v tem postu. Sedmica z ročnim menjalnikom , v letu 2015 ? Really? Pa kaj je to vic stoletja ?
Primerjava z e38 ? Ja e38 je proti temu kanta, nič drugega. Za svoj čas je bil perfekten avto, za ljubitelje starejših avtomobilov še danes, verjetno tudi jutrišna klasika, ampak v ničemer ne seže do blatnikov novi sedmici.

In ja spet bo veljalo, S klasa je avto v katerem želiš biti vožen, 7ica pa je avto katerega želiš voziti.
No guts, No glory !
Prikaži več možnosti
    • Plavi je všeč

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik

Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 853
  • Avtomobil: /

In zakaj bi kdo želel ročni menjalnik v sedmici? Avtomatik je bistveno hitrejši, bolj uglajen in porabi manj kot ročni. Dvomim, da si 0.5% kupcev tega razreda želi ročni menjalnik.
Prikaži več možnosti

BMW-Marko
BMW-Marko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 314
  • Avtomobil: E90 330i

Jas se pa popolnoma strinjam z teboj. Nekaj tradicije bi nam pa lahko privoščili... totalno nezanimiv avto bo tole... :jok
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede menjalnika, BMW ze od leta 2002 ne ponuja rocnega menjalnik v seriji 7. Jaz ga v svoji kravi ne pogresam, si ga ne zelim in si niti predstavljam ne upravljat to 2.1 tonsko 5m kravo z rocnim menjalnikom.
Prikaži več možnosti

baufix1969
baufix1969

BMW fanatik

• Uporabnik

...sem si pogledal 1.film, lepo... vredno ogleda.
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 981
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Res ne vem, zakaj bi pri novih bmwjevih avtomatikih sploh kdo pomislil na ročni menjalnik. Res me zanima razlog za to. Se mu zdi, da ne prestavlja dobro, ali se mogoče boji okvar? Ali tako rad pretika? Al se samo boji vozit avtomatika?
Prikaži več možnosti
    • 530-e39 je všeč

Afirst1
Afirst1

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 72
  • Avtomobil: f20 116i

neicek.. Sem/smo žal med tistimi kupci BMWja ki se mu/nam, pri avtu za 100 tisoč evrov ne gre za nižjo porabo pri avtomatiku. baje smo redki in mi je za to, žal.
kar se tiče "za svoj čas perfekten, danes kanta". malo poglej na servis ali je tam več starih ali novih beemvejov pa ti bo jasno da so to še danes, top avti tisti ki so bili narejeni tam do 2005.
želim si ročni menjalnik v sedmici ker ima to svoj čar in ker je, automatika dolgočasna. američani imajo lahko ročnega v m5 f10 mi ga pa ne moremo imeti. žalostno. mogoče smo premahjen trg za ročne menjalnike za razliko od habitata avtomatikov ZDA

hvala marko me zelo veseli.
Prikaži več možnosti