Skoči na vsebino

Uradno: Serija 7 (G11/G12)

* * - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
551 odgovorov v temi
clarion
clarion

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 736

komej čakam padec cen :D
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 932
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

komej čakam padec cen :D

:ok
ta pa ne uide temu avtu.
Prikaži več možnosti

wertu
wertu

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 318
  • Avtomobil: Bmw e90

neicek.. Sem/smo žal med tistimi kupci BMWja ki se mu/nam, pri avtu za 100 tisoč evrov ne gre za nižjo porabo pri avtomatiku. baje smo redki in mi je za to, žal.
kar se tiče "za svoj čas perfekten, danes kanta". malo poglej na servis ali je tam več starih ali novih beemvejov pa ti bo jasno da so to še danes, top avti tisti ki so bili narejeni tam do 2005.
želim si ročni menjalnik v sedmici ker ima to svoj čar in ker je, automatika dolgočasna. američani imajo lahko ročnega v m5 f10 mi ga pa ne moremo imeti. žalostno. mogoče smo premahjen trg za ročne menjalnike za razliko od habitata avtomatikov ZDA

hvala marko me zelo veseli.

Še zmeraj mi ni jasno zakaj bi ti imel v sedmici ročni menjalnik sploh pa pri kakem dizlu. :napaka M5 je drugo, tisto je vseeno "športni" avto.

Drugače pa lepa sedmica, z kar nekaj nove tehnologije :)
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 765
  • Avtomobil: /

neicek.. Sem/smo žal med tistimi kupci BMWja ki se mu/nam, pri avtu za 100 tisoč evrov ne gre za nižjo porabo pri avtomatiku. baje smo redki in mi je za to, žal.
kar se tiče "za svoj čas perfekten, danes kanta". malo poglej na servis ali je tam več starih ali novih beemvejov pa ti bo jasno da so to še danes, top avti tisti ki so bili narejeni tam do 2005.
želim si ročni menjalnik v sedmici ker ima to svoj čar in ker je, automatika dolgočasna. američani imajo lahko ročnega v m5 f10 mi ga pa ne moremo imeti. žalostno. mogoče smo premahjen trg za ročne menjalnike za razliko od habitata avtomatikov ZDA

hvala marko me zelo veseli.

Vem, da poraba pri takem avtomobilu, sploh če kupiš novega, ne igra velike vloge..ampak še vedno ne razumem, zakaj bi si želel ročnega v takšnem avtomobilu? Divjal po ovinkih s tem avtom ne boš, za na AC bo pa avtomatik top.

Za M5 pa ok, popolnoma drug avto, s popolnoma drugačnim nameno.
Prikaži več možnosti

echt-bmw
echt-bmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 893
  • Avtomobil: MINI COOPER F56

samo to lahko rečem, wooooow !
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 877
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Več slik: http://www.netcarsho.../2016-7-series/
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 043
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Še nekaj meni zanimivih dejstev, napovedi o 4 valjnem motorju se niso uresničile na srečo, vsaj v začetku prodaje ne. Cenovno med G11 in S klaso ni praktično nobene omembe vredne razlike, 730d je 147 EUR dražji o S klase, 740i je nekih 400 EUR dražji, 750i pa cca 700 EUR. Zanimivo mi je tudi da je na voljo vsaj na začetku samo 3.0d, pogrešam M750d verzijo. 750i do sedaj na voljo zgolj kot Xdrive, dočim 740i Xdrive opcije sploh imela ne bo. Zanimivo bo videt kaj bodo naredili z 760i in kako so si zamislili M7 oz M750i Performance. Zanimiva razmejitev. Executive opcija bo noro huda reč, pomoje sicer pri nas redka kot žafran, je pa prav, da so pokazali da so sposobni veliko pokazat. Stvar, ki jo sam zelo pogrešam, poleg ogrevanega sedeža in volana, ogrevan sredinski naslon in tapete vrat kamor slonim roko, sedaj to ne bo več problem ker G11 to tudi ponuja.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 877
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Po mojem bodo dizle ponudili kasneje, ugibam da 25d (R4), 40d in 50d poleg obstoječega 30d. Razlog je pa po mojem to, da prodajo kakega bencinarja več :ok2
Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 857

740e ima štirivaljnik, res pa je, da pride v prodajo malo kasneje

:bmw   I :mznak FAN                                                              

BMW :mznak  - WHERE TOO MUCH IS JUST RIGHT

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

To je res, 740e pride z zamudo. 2.0 R4, 326KM, nisem pa zasledil koliko KM zagotovi 2.0 bencinski motor in koliko baterije?
Prikaži več možnosti

Tomson
Tomson

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 405
  • Avtomobil: Audi A6 3.0 quattro benz

Bela barva ma nek črn flek med ledvičkami :napaka
Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik

To je res, 740e pride z zamudo. 2.0 R4, 326KM, nisem pa zasledil koliko KM zagotovi 2.0 bencinski motor in koliko baterije?

258 KM ima bencinski motor, 95 KM električni, e-doseg je 40 km

Urejal tom78, 10.06.2015, 22:04.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Ta črni del je na vseh barvah in očitno na vseh paketih. Čemu služi pa še nisem zasledil. Je kdo zasledil kako je s tem samodejnim parkiranjem, je potrebno avtomobil zapeljati naravnost pred parkirno mesto, ali je sposoben parkirat tudi pod kakih ostrejšim kotom?
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

258 KM ima bencinski motor, 95 KM električni, e-doseg je 40 km

Doseg sem videl ja nisem pa zasledil podatka o moči posameznega sklopa. Hvala.

258 KM je kar uredu številka za 2.0i, toliko je imel recimo 3.0i v E60, oz. 15 KM več 3.5i v E65.
Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik

Ta črni del je na vseh barvah in očitno na vseh paketih. Čemu služi pa še nisem zasledil. Je kdo zasledil kako je s tem samodejnim parkiranjem, je potrebno avtomobil zapeljati naravnost pred parkirno mesto, ali je sposoben parkirat tudi pod kakih ostrejšim kotom?

nekje sem bral, da mora biti skoraj naravnost (ne vem koliko stopinj je max. odmik) in max. premik je omejen (mislim, da na 1,5x dolžino vozila),

so pa te omejitve zaradi pravnih oz. zakonskih omejitev, ne zaradi tehničnih... kolikor sem bral opcija samodejnega parkiranja na začetku sploh ne bo na voljo v ZDA zaradi pravnih omejitev,

pravni problem je v tem, ker gre pri samodejnem parkiranju za premikanje oz. vožnjo vozila brez voznika za volanom, torej je težava če pride do kakšne prometne nesreče med takšnim parkiranjem

Urejal tom78, 10.06.2015, 22:21.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 621
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Mercedes S poseka vse, tudi RRja in Bentleya. Če ne navadna S, pa AMG ali Maybach S600. RRje samo za tiste, ki imajo preveč denarja in hočejo izstopati.

:rofl Tema z vici je v drugem delu foruma. :ok

Jas se pa popolnoma strinjam z teboj. Nekaj tradicije bi nam pa lahko privoščili... totalno nezanimiv avto bo tole... :jok

...zate, si pozabil dodat.

Ja potem pejmo pa all-in. Dajmo na avte nesinhronizirane menjalnike da boste uporabljali double-clutching, pa ročno nastavitev predvžiga na volan, bobnaste zavore. Dejmo se it tradicijo. :crazy

Največja klasa avtomobilov je vedno bila najbolj prestižna, pokazala je največji napredek v tehnologiji (z izjemo redkih superšportnikov). 7ico in S klaso ne kupiš zato ker hočeš prvinske vozne užitke in občutke, kupiš jo ker rabiš nekaj hitrega, udobnega in tihega za svoje poslovne poti. Eni jo pa rabjo za kazat, samo tisti itak kupujejo avto iz napačnih vzgibov.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik

Že letos bo na voljo tudi 740d

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

echt-bmw
echt-bmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 893
  • Avtomobil: MINI COOPER F56

Že letos bo na voljo tudi 740d

Objavljena slika

ki bo kot kaže imel bencinski motor.... hahah:laugh
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 833
  • Avtomobil: prdalica

In zreli za odstrel ker motorji z oznako d niso benzin ali pa sem jaz zrel za psihiatra. Sramotno ne znajo spraviti niti osnovnih podatkov skupaj za avtomobile v rangu 100k+ :napaka :napaka :napaka :napaka

Urejal mihaing, 11.06.2015, 07:51.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

TomE30Cabrio
TomE30Cabrio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 869
  • Avtomobil: zgoraj brez

Meni je kul.

Porabe pa so naravnost smešne.
Objavljena slika